sprawa kryminalna opowieści kryminalne jayme closs Jayme Closs przypadkową ofiara porwania i morderstwa szaleńca
w

WrrWrr PrzykroPrzykro WowWow

80 dni w niewoli Jayme Closs. Przypadkowe porwanie?

W dzisiejszej części „Momentów grozy” przyjrzymy się sprawie kryminalnej Jayme Closs. Została ona porwana przez kompletnie nieznanego jej mężczyznę, który wyznaczył ją na swoją ofiarę.

Ta zbrodnia rozpoczęła się przypadkowym spotkaniem. Jake Patterson zauważył Jayme Closs, trzynastoletnią dziewczynkę wsiadającą do autobusu szkolnego. „Wiedział, że to będzie dziewczyna, którą porwie”, ujawnili detektywi ze stanu Wisconsin w dokumentach sądowych.

Przez następne kilka dni, Jake Patterson, dwudziestojednolatek, pracował nad swoim planem, by porwać Jayme Closs – uczennicę gimnazjum, której nie znał.

Wziął strzelbę od swojego ojca, podmienił tablicę rejestracyjną w swoim aucie i kupił maskę z supermarketu Walmart. Zgolił również włosy na twarzy i głowie, by nie pozostawić żadnych śladów i wytarł dokładnie łuski po nabojach. Dwukrotnie wybrał się do domu Jayme Closs, znajdującego się w małym mieście Barron. Ale albo zauważał samochody stojące na podjeździe, albo ludzi w środku, jak informuje sprawozdanie zdarzenia.

jayme closs jake patterson sprawa kryminalna
Jayme Closs - ofiara przypadkowego porwania

Nagle, późnego, październikowego wieczora, Petterson wjechał na posesję rodziny Closs – której nigdy wcześniej nie spotkał – i zabił ojca dziewczynki, Jamesa Clossa, strzelając do niego ze strzelby. Następnie wtargnął do łazienki, gdzie w wannie chowała się Jayme i jej matka, Denise. Nakazał Denise zakleić usta swojej córki czarną taśmą, zabijając ją po wykonaniu polecenia. Wkrótce potem związał dziewczynkę i zmusił ją do wejścia do bagażnika jego samochodu – wszystko w przeciągu czterech minut.

Opowieści kryminalne - porwanie Jayme Closs

Szczegóły porwania Jayme i jej czasu spędzonego w niewoli, nakreślone w dokumentach opublikowanych, kiedy Peterson został oficjalnie oskarżony o porwanie i zabójstwa, były makabryczne i przerażające. Opowiadały one historię dziewczynki, która zmuszona była wbrew swojej woli spędzić trzy miesiące w domku agresywnego obcego. Ta sytuacja stała się tą, której obawia się każdy rodzic, a jest wyjątkowo rzadka – celowym atakiem obcej osoby na dziecko.

Patterson, ubrany w pomarańczowy kombinezon, pojawił się w sądzie przez rozmowę video z więzienia hrabstwa Barron. Odpowiadał „nie” i „tak” na podstawowe pytania zadane przez ławę przysięgłych. Patterson, w okularach i z cofającą się linią prawie zgolonych brązowych włosów, nie pokazywał emocji podczas wizyty w sądzie. W niektórych momentach ziewał i pocierał brodę.

80 dni niewoli - sprawa kryminalna Jayme Closs

Podczas osiemdziesięciu ośmiu dni niewoli, Jayme była przetrzymywana w domku i zmuszana do ukrywania się pod łóżkiem, kiedy Patterson przyjmował gości lub kiedy wychodził z domu. Wyznała też, że czasami musiała wytrzymywać nawet do dwunastu godzin bez jedzenia, picia. A nawet i dostępu do łazienki. Kiedy była zmuszana do wejścia pod łóżko, Patterson kładł wokół niej ciężkie skrzynki i kosze na pranie. Za nimi stawiał ciężarki i sztangi. Włączał też głośną muzykę, aby upewnić się, że żaden z jego gości nie usłyszy żadnego jej dźwięku. Jednego dnia, kiedy Patterson uznał, że Jayme próbowała uciec, uderzył ją i zagroził gorszymi konsekwencjami, jeśli ponowiłaby próbę ucieczki.

Dziesiątego stycznia, po tym, jak mężczyzna poinformował Jayme, że wróci za kilka godzin, dziewczynce udało się wyjść spod łóżka. Założyła niepasujące, męskie buty należące do jej oprawcy. Pobiegła do najbliższej drogi i zatrzymała kobietę spacerującą ze swoim psem. „Nazywam się Jayme Closs”, wspomina kobieta, „Nie wiem, gdzie jestem. Proszę, pomóż mi – chcę być już w domu”.

Na ratunek 13-latce

Pan Wirght, prokurator zajmujący się tą sprawą, nazwał ucieczkę Jayme niesamowitą, mówiąc: „Można zauważyć stopień kontroli, którą Patterson nad nią sprawował, a mimo to, w pewnym momencie dziewczynka znalazła to w sobie, by w wieku trzynastu lat powiedzieć „Wydostanę się stąd”.

Podczas gdy policjanci dotarli do Jayme i bezpiecznie ją eskortowali z miejsca zdarzenia, zaczęto szukać Pattersona, którego auto zauważyli kilka minut po znalezieniu Jayme.

Patterson, który najwyraźniej szukał Jayme, powiedział policjantom, że wie, dlaczego go zatrzymali.

Zrobiłem to”, wyznał.

Źródło: https://www.nytimes.com/

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Lubisz skandynawskie seriale? Mamy coś dla Ciebie. Zebraliśmy 5 z kategorii norweski serial - Netflix, które są warte obejrzenia a mało kto o nich słyszał.

Lubisz seriale skandynawskie? Najlepsze norweskie seriale na Netflix!

Pumpkin Spice Latte – najbardziej popularna kawa z dynią? Jak zrobić dyniowe latte by poczuć jesienny vibe? Wszystko na temat tego magicznego rozgrzewacza!Pumpkin Spice Latte dyniowe latte spice pumpkin latte starbucks

Kawa z dynią- Poczuj jesienny vibe z Pumpkin Spice Latte