sprawa kryminalna opowieści kryminalne
w

PrzykroPrzykro

Momenty grozy #2 – sprawa kryminalna Skylar Neese

W drugiej części serii „Momenty grozy” przyjrzymy się sprawie Skylar Neese – szesnastolatki, której porwanie i brutalne morderstwo zainicjowało powstanie nowego prawa w stanie Virginia. Dlaczego jej morderstwo jest tak wstrząsające? Jak do niego doszło? Oto historia Skylar.

Sprawa kryminalna Skylar Neese

Skylar Neese była zwyczajną nastolatką. Uwielbiała spotykać się z przyjaciółmi, pływać  i spędzać czas z rodzicami, z którymi łączyła ją wyjątkowa więź.  Poza szkołą, gdzie odnosiła same wysokie stopnie, Skylar pracowała też w sieci restauracji fast-food Wendy.  Była pilną uczennicą i idealną córką, która nigdy nie sprawiała żadnych problemów wychowawczych. Od dziecka przyjaźniła się też z Sheilą Eddy, potem ich duo powiększyło się o trzecią dziewczyną – Rachel Shoaf. Od tej pory dziewczyny były nierozłączne i spędzały ze sobą każdą wolną chwilę. Kilka miesięcy przed zabójstwem Skylar ich relacja zdawała się pogarszać. Sheila i Rachel zaczęły spotykać się we dwie, nie informując o tym Skylar, co niezmiernie ją irytowało. Zależało jej na przyjaciółkach, ale była na nie zła, że się od niej izolują. Na twitterze Skylar żaliła się: naprawdę łatwo jest mnie wkurzyć oraz mam dość siedzenia w domu. Dzięki ‘przyjaciele’, też uwielbiam spędzać z wami czas. Dzień przed swoim morderstwem napisała: właśnie przez  takie sytuacje NIGDY wam całkowicie nie zaufam.

Opowieści kryminalne - jak doszło do tragedii?

Szóstego lipca 2012 roku Skylar wymknęła się z domu, by spotkać się z Sheilą i Rachel. Był to ostatni dzień, w którym ją widziano. Kiedy tego wieczoru Skylar nie wróciła do domu, Eddy powiedziała matce Skylar, że podwiozła ją do drogi niedaleko domu jakieś trzydzieści minut po północy. Dodała również, że była z nimi wtedy również Shoaf. Przekazała również, że w trojkę wymknęły się, by zrobić sobie przejażdżkę po Star City i palić marihuanę.

Kolejne miesiące mijały, a po Skylar nie było żadnego śladu. Z powodu krążących plotek kwestionujących niewinność Eddy i Shoaf, dochodzenie nabrało tempa. Według pewnego źródła to właśnie dogłębne śledztwo sprawiło, że Rachel Shoaf doznała załamania psychicznego.

Polecane rozkminki

Jaki był motyw zbrodni?

Trzeciego stycznia 2013 roku Shoaf przyznała się do udziału w zabójstwie Skylar poprzez wielokrotne pchnięcie nożem, tym samym pociągając do winy Eddy. Powód dokonania takiej wstrząsającej zbrodni okazał się być niezmiernie bezsensowny i zszokował społeczność całego Star City, gdzie owe trio było niegdyś nierozłączne. „Po prostu jej nie lubiłyśmy”, wyznała Shoaf podczas przesłuchania prowadzonego przez kaprala policji, Ronniego Gaskina. Wkrótce po tym Shoaf została aresztowana i oskarżona o morderstwo.

W tym samym czasie Eddy utrzymywała o swojej niewinności w sprawie zaginięcia jej przyjaciółki, składając jej nawet życzenia na urodziny.

Ostatecznie jednak  Shoaf poprowadziła policję do ciała Skylar. Wstępnie policja nie potrafiła zlokalizować Skylar, jednak po wszczęciu poszukiwań udało im się odnaleźć  jej prawie niemożliwe do zidentyfikowania ciało, które leżało w płytkim grobie na terenie lasu blisko Macdale.

Mimo tego wszystkiego, Eddy w dalszym ciągu nie przyznawała się do winy – opublikowała nawet zdjęcie Skylar, nazywając ją swoją najlepszą przyjaciółką. Gdy dosięgły ją wieści  o odnalezieniu ciała dziewczyny, napisała: Spoczywaj w pokoju, Skylar. ZAWSZE będziesz moją najlepszą przyjaciółką. Nawet nie wyobrażasz sobie, jak za tobą tęsknię.

Dwa tygodnie później Eddy napisała na twitterze: my naprawdę zrobiłyśmy to na 3. W czasie publikacji, post ten nie zdawał się być niczym innym niż losowym tweetem znudzonej nastolatki. Dopiero potem policja odkryła, że w trakcie zabójstwa szesnastolatki liczyły do trzech i właśnie wtedy miały wbić noże w Skylar.

Aresztowanie spraców

Pierwszego maja 2013 roku władze aresztowały Eddy na parkingu restauracji Cracker Barrel, po tym jak krew znaleziona w jej samochodzie okazała się należeć do Skylar.

Podczas przesłuchania Shoaf wyznała śledczym, że wraz z Eddy zaplanowały zbrodnię podczas lekcji chemii. Poprowadziły Skylar do lasu, a tam dokonały zaplanowanej zbrodni. Shoaf przyznała, że ich ofierze prawie udało się uciec, ale zanim mogła to zrobić, oprawczynie dźgnęły ją w kolano.

Ostatnimi słowami umierającej Skylar do jej pseudo-przyjaciółek było: „Dlaczego?”.

W zamian za pomoc policji Shoaf, odpowiadając za przestępstwo jak osoba dorosła, została skazana na trzydzieści lat pozbawienia wolności za zabójstwo drugiego stopnia. Eddy, która nie przyznawała się do winy do blisko roku po śmierci Skylar, ostatecznie została skazana na dożywocie za zabójstwo pierwszego stopnia – również sądzona jako dorosła.

Po śmierci córki, David i Marie Neese zainicjowali powstanie ‘Prawa Skylar’, które modyfikowało prawo Amber Alert – systemu alarmowego, który służy do udostępniania fotografii zaginionych dzieci – aby uwzględniało również dzieci, których przyczyna zaginięcia jest nieznana i wysyłało ogłoszenia na ich temat niezwłocznie po zgłoszeniu sprawy.

Jaki był jednak prawdziwy powód tak brutalnego zabójstwa? Niektórzy twierdzą, że mogło chodzić o domniemany związek Eddy i Shoaf, o którym wiedziała Skylar. Szesnastolatce nie spodobała się zażyła relacja jej przyjaciółek i może to właśnie strach przed ujawnieniem ich związku popchnął je do morderstwa.

Kolejnym prawdopodobnym motywem zbrodni mogła być obsesja Eddy na punkcie programów kryminalnych. Eddy znana była ze swojej nieodpartej chęci bycia w centrum uwagi – w ten sposób mogła więc połączyć pasję do kryminałów i bycie ich głównym bohaterem.

Konta wszystkich trzech dziewczyn są nadal dostępne na Twitterze. Wydawałoby się, że po kilku latach spędzonych na rozmyślaniu o swoim bezmyślnym przestępstwie w zamknięciu, Eddy i Shoaf odczuwałyby skruchę. Na podstawie wpisów na ich kontach stwierdzić można, że niestety tak się nie stało. Obie dziewczyny prześmiewczo retweetowały (tzn. ‘podawały dalej’) wpisy o swoich morderstwach, ewidentnie ciesząc się ze swojej haniebnej sławy.

W swoim ostatnim wpisie, kilka godzin przed zabójstwem, Skylar oznajmiła: „mogę jedynie mieć nadzieję”.

Polecane rozkminki

Zgłoś nadużycie

fińscy nobliści

Dokonania fińskich noblistów

pozew o rozwód pozew rozwodowy wnioski o rozwód

Boom na pozew o rozwód