Zaginięcie lub porwanie dziecka to tragedia która dotyka wielu rodzin na całym świecie. Jednym z takim dzieci był Johnny Gosch.
w ,

Johnny Gosch. Zagadkowe zaginięcie z lat 80

Zaginięcie dziecka lub porwanie to jedna z najgorszych rzeczy jaka może przytrafić się rodzicom. Potrafią oni poruszyć niebo i ziemię i wydrapać każdemu oczy by odnaleźć swoje dziecko. Ta sprawa nie jest wyjątkiem.

Pewnego ciepłego, wrześniowego poranka w 1982 roku w West Des Moines w stanie Iowa, zaginął pewien dwunastoletni chłopiec. Nazywał się Johnny Gosch. W dzisiejszej części „Momentów grozy” zbadamy jego niezwykle interesującą. Jak i przerażającą sprawę. Która przydarza się częściej, niż byśmy tego chcieli.

Johnny Gosch-Zaginięcie

Johnny’ego porwano w czasie jego porannej zmiany w roznoszeniu gazet dla okręgu Des Moines w West Des Moines piątego września 1982 roku. Świadkowie porwania twierdzą, że Johnny został zatrzymany przez mężczyznę. Który poprosił go o wskazanie mu drogi. Kiedy chłopiec minął się później ze swoim kolegą. Wyznał mu, że ów mężczyzna bardzo go przestraszył. Po tym spotkaniu Johnny śledzony był do końca drogi. Został złapany przez dwóch mężczyzn. Którzy przytrzymali go na tyłach starego Fairmonta. Świadkowie zdarzenia zdołali ujrzeć jedynie przyśpieszające, piszczące opony i nagle po aucie nie było śladu.

Nikt obecny na miejscu zdarzenia nie zgłosił od razu tego zajścia policji. Rodzice chłopca zdali sobie sprawę z jego zaginięcia. Dopiero kiedy ich sąsiedzi zaczęli skarżyć się na niedostarczenie porannej gazety. Wkrótce potem ojciec Johnny’ego znalazł wózek pełen niedostarczonych gazet. Natychmiast poinformował Noreen i wezwał policję.

Johny Gosch
Johny Gosch - plakat informujący o zaginięciu

Opieszałość policji i akcja poszukiwawcza na własną rękę - Johnny Gosch

Od samego początku policja uznawała chłopca jako uciekiniera. Nawet po rozpatrzeniu doniesień o odjeżdżającym pojeździe. Oraz dziwnym zachowaniu mężczyzny, który pytał chłopca o drogę. Noreen Gosch nie planowała jednak się poddawać. A ponieważ policja nie chciała wysłać swoich funkcjonariuszy. Noreen poprosiła  swoich przyjaciół i znajomych, by zorganizować akcję poszukiwawczą na własną rękę. Dzień, który zaczął się spokojnym, zwyczajnym porankiem. Przeistoczył się w koszmar. Który ciągnie się za rodziną do dzisiaj.

Nagłośnienie sprawy w mediach - Johnny Gosch

Mijały dni, tygodnie. Noreen zaczęła sobie uświadamiać, że nie otrzyma żadnej pomocy od lokalnych władz czy FBI. Skontaktowała się więc z lokalnymi i narodowymi mediami w celu przedstawienia historii jej syna. Która w rezultacie była wyświetlana na stacjach telewizyjnych w całym kraju. Oprócz tego Noreen połączyła się z prywatnym detektywem. Który zbadał dowody, które nie były nigdy rozpatrzone przez siły policji. Wtedy dowiedziała się czegoś, co nią wstrząsnęło. Johnny został porwany do światowego kręgu pedofilsko-pornograficznego. Johnny żył. Był przetrzymywany, wykorzystywany seksualnie i  torturowany w rytuałach satanistycznych. W celu zniszczenia jego samoświadomości, tak, aby był bardziej podatny na pranie mózgu. Po co? Aby został niewolnikiem kultu, który go porwał.

Johny Gosch

Kartony mleka lub opakowania produktów spożywczych ze zdjęciami zaginionych to do dziś spotykana praktyka w USA. 

johnny gosch

Dowody wskazujące na to że Johnny Gosch żyje

Około sześciu miesięcy po jego porwaniu, na parkingu supermarketu w Oklahomie do pewnej kobiety podszedł młody chłopiec. Który zaczął krzyczeć: „Nazywam się Johnny Gosch, zostałem porwany!”. Natychmiast został schwytany przez dwóch mężczyzn i nikt nigdy już go nie widział. Przez następne lata, pojawiało się coraz więcej dowodów. Znaleziono banknot. Na odwrocie widniał napis: „Żyję. Johnny Gosch” i przekazano go rodzinie chłopca. Jego matka potwierdziła, że było to pismo Johnny’ego. Kolejną wskazówkę odnaleziono w Denver w stanie Colorado. „Johnny Gosch tu był”. Głosił nakreślony czerwonym lakierem do paznokci napis, który znaleziono na ścianie łazienki w knajpie. Gdzieś głęboko Noreen wiedziała, że jej syn żyje. Postanowiła, że nigdy nie zaprzestanie walki o skrytą prawdę na temat jego porwania.

Przerażająca prawda o niebezpiecznej organizacji

Dowiedziała się później, że organizacja, która porwała Johnny’ego, miała bezpośrednie połączenie z wysoko postawionymi organizacjami krajowymi. Łącznie z CIA, wojskiem i politykami ze stolicy w Waszyngtonie. Informacja ta została potem potwierdzona przez inne ofiary tej samej organizacji. Na przestrzeni lat. Z pomocą mediów, przyjaciół i prywatnych detektywów. Noreen osobiście spotkała się z ofiarami. Które przebywały z Johnnym i osobiście go znały. Byli w stanie podać informacje o stanie chłopca. Ale nie wiedzieli, gdzie teraz był. Wówczas dowiedziała się też, że Johnny i inny chłopiec uciekli od swoich oprawców i żyli w ukryciu, bojąc się o własne życie.

Johny Gosch. Dziwne spotkanie po latach

Wczesnego ranka w 1997 roku, niedługo po jej wystąpieniu publicznym ze specjalną wiadomością dla syna. Obudziła się na dźwięk pukania do jej drzwi. Spojrzała przez wizjer i zobaczyła dwóch młodych mężczyzn. Zapytała się wtedy: „Kim jesteście?”. Na co głos jednego z nich odpowiedział: „Mamo, to ja, Johnny. Mogę wejść do środka?”. Noreen natychmiast otworzyła drzwi i bez zawahania się rozpoznała swojego syna. Którego nie widziała przez ostatnie piętnaście lat. Ich spotkanie było krótkie. Johnny nie wrócił do niej na stałe. Przyszedł jedynie poprosić matkę o pomoc. W skrócie opowiedział jej, co działo się w jego życiu przez ostatnie lata.

Johny Gosch
Johnny Gosch - Aktualna progresja wiekowa

Dziwne spotkanie po latach cd.

Nareszcie wszystkie elementy układanki, które zebrała, zaczęły do siebie pasować. Wszystko, co do tej pory wiedziała. Zostało w dalszym ciągu zweryfikowane. Podczas ich spotkania Johnny był bardzo nerwowy. Powiedział również, że nadal był w wielkim niebezpieczeństwie. Poprosił swoją matkę o pomoc w pociągnięciu do odpowiedzialności jego porywaczy. Aby nie musiał żyć już w strachu. Johnny został z matką przez kilka godzin, a przed wschodem słońca zniknął, pozostawiając swoją matkę jedynie ze wspomnieniem jego potajemnej wizyty. 

Dalsza walka Noreen Gosch o syna - Johnny Gosch

Noreen nadal walczy o życie Johnny’ego. Do dzisiaj mówi o sprawie syna i daje występy na stacjach telewizji w całym kraju. W 2000 roku opublikowała książkę „Dlaczego Johnny nie może wrócić do domu”. Gdzie podaje wszystkie informacje i dowody, jakie zebrała przez kilkanaście lat. Wierzy, że w końcu odkryje, kto stoi za porwaniem jej syna. A on na pewno będzie na nią czekał.

Johny Gosch

Rozkminiła: Aleksandra Niedźwiedzka 
Redakcja: Rafał Bojarski
Grafika: Rafał Mazurek 

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Zastanawiasz się gdzie są ciekawe miejsca do odwiedzenia w Polsce? Nasz artykuł przedstawia ciekawe miejsca w Polsce o których nie miałeś pojęcia.

Ciekawe miejsca do odwiedzenia w Polsce

Sprawdź ile kalorii ma wódka, Cheesburger z McDonald’s, Twister z KFC, zupka chińska Vifon czy inne ważne produkty z codzinnego jadłospisu. ile kalorii ma

Ile kalorii ma ..?