ile kosztuje flokowanie flokowanie deski rozdzielczej renowacja deski rozdzielczej regeneracja deski rozdzielczej
w

Na czym polega flokowanie?

Flokowanie to sposób na odczarowanie starego, zniszczonego przedmiotu i przywrócenie mu blasku oraz estetycznego wygląd. Flokowanie to również regeneracja deski rozdzielczej w samochodzie. Przeczytajcie na czym polega flokowanie.

Ta nazwa może brzmieć nieco obco, ale tak naprawdę to interesujący sposób na odświeżenie lub zmodyfikowanie, na przykład zniszczonej deski rozdzielczej w samochodzie. Ponadto nie kosztuje miliony i flokowanie jest bardzo wytrzymałą metodą, dzięki której będziemy mogli cieszyć się świetnym wyglądem wielu przedmiotów przez długie lata! Na czym więc dokładnie polega flokowanie? Dlaczego i co można flokować?

Czym jest flokowanie?

Flokowanie to nazwa procesu technologicznego, w którym na dowolną powierzchnię (np. tekstylia, gumę, szkło, drewno) nakłada się warstwę strzyży tekstylnej. Strzyża tekstylna nazywana jest właśnie flokiem, stąd nazwa – flokowanie. Z czego jest stworzony flok? Strzyża tekstylna jest wykonana z tworzywa sztucznego i charakteryzuje się krótkimi włoskami. Swoim wyglądem nieco przypomina zamsz. Aby zamocować flok na pożądanej powierzchni, najpierw trzeba nanieść na nią specjalnie przeznaczony do niego klej. Profesjonalnym flokowaniem zajmuje się np. firma https://www.alterflock.pl/.

flokowanie regeneracja deski rozdzielczej
Flokowanie regeneracja deski rozdzielczej i elementów samochodu

Po co się flokuje?

Przedmioty flokuje się po to, aby nadać im wyjątkowy wygląd, niemożliwy do osiągnięcia bez użycia tej metody. W ten sposób można łatwo przemienić prawie każdy zniszczony lub porysowany przedmiot, na przykład zregenerować deskę rozdzielczą w samochodzie. Wsponiana regeneracja deski rozdzielczej wykonana w technologii flokowania jest stosunkowo tania i bardzo trwała. Oprócz walorów estetycznych, flok pełni też funkcję użytkową, gdyż jest niezwykle wytrzymały, a ten od https://www.alterflock.pl/ charakteryzuje się również najlepszą jakością. 

Dzięki procesowi flokowania nasze przedmioty odzyskują nowy wygląd i nowe życie. A flokować można wiele – przez wcześniej wspomnianą deskę rozdzielczą, przez wieszaki, po… koszulki! 


Można flokować na odzieży?

Tak, na koszulkach i innych rodzajach odzieży również możemy mieć unikalną teksturę floka, która na pewno zainteresuje wszystkich dookoła i będziemy wyróżniać się z tłumu. Świetną propozycją będzie również skorzystanie z flokowania nadruków na papierze. Wyjątkowa tekstura i uwypuklenie nadruku oraz niekwestionowana estetyka floka zapewni idealny dodatek do zaproszeń, kartek świątecznych lub okolicznościowych. Zaletą floka jest także szeroki wybór kolorów, dzięki czemu nawet najwybredniejsze osoby znajdą swój odcień idealny.

Flokowanie czyli np. regeneracja deski rozdzielczej

Flokowanie to również idealny sposób na odświeżenie lub stuningowanie sfatygowanej deski rozdzielczej w samochodzie. Flokowanie jest wręcz stworzone do tak nierównych kształtów jakie prezentują deski rozdzielcze w samochodach. Regeneracja deski rozdzielczej przy pomocy flokowania jest do tego bardzo długotrwała, a deska wygląda po zabiegu jak nowa. 

Flok, sposób na odczarowanie zniszczonego przedmiotu

Flok to więc świetny sposób na to, aby odczarować stary, zniszczony przedmiot i przywrócić mu blask oraz estetyczny wygląd. Warto spróbować, gdyż efekt jest naprawdę powalający!

Jeżeli masz jakieś doświadczenie z flokowaniem to zostaw reakcję pod postem lub komentarz. 

Rozkminiła: Klaudia Kazanowska
Redakcja: Dominik Grott
Grafika: Rafał Mazurek

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Świat Zofii bestseller

Dlaczego “Świat Zofii” stał się bestsellerem na skalę światową?

Kali Uchis Sin Miedo

Kali Uchis i jej album Sin Miedo