Lubisz skandynawskie seriale? Mamy coś dla Ciebie. Zebraliśmy 5 z kategorii norweski serial - Netflix, które są warte obejrzenia a mało kto o nich słyszał.
w

Lubisz seriale skandynawskie? Najlepsze norweskie seriale na Netflix!

Co byś powiedział na najlepsze norweskie seriale

Lubisz seriale skandynawskie? W takim razie mamy coś dla Ciebie. W tym artykule zebraliśmy najlepsze norweskie seriale na Netflixie. Kolejność zupełnie przypadkowa. Na ten moment Netflix jest bez wątpienia najbardziej znaną na świecie platformą do oglądania filmów i seriali. Jeśli szukasz ciekawy norweski serial Netflix z pewnością Cię nie zawiedzie.

Kto jeszcze z niej nie korzystał warto to zrobić! Znajdziemy tam tak naprawdę każdy gatunek i każdą kategorię, która nas interesuje, zaczynając od filmów dokumentalnych, kończąc na filmach akcji, trzymających nas w napięciu od początku do samego końca.

Norweskie seriale skandynawskie

Na Netflixie oprócz światowych produkcji rodem z Hollywood znajdzimey też seriale skandynawskie oraz norweskie seriale. Ja skupię się dzisiaj na serialach norweskich dostępnych na Netfixie, które naprawdę są warte obejrzenia a mało kto o nich słyszał.

1. Ragnarok | Skandynawskie seriale kryminalne

Ragnarok seriale skandynawskie kryminalne norweski serial netflix norweskie seriale
Ragnarok | Skandynawskie seriale kryminalne

Połączenie nordyckiej mitologii z walką o uratowanie świata przed zagładą klimatyczną.

Magne jest nastolatkiem, który wraz z matką i bratem przeprowadził się do miasteczka Edda, w którym dorastający mieszkańcy muszą zatrzymać zmiany klimatyczne zwiastujące koniec świata. Niestety od momentu zmiany otoczenia w życiu nastolatka zaczynają dziać się bardzo dziwnie i niewytłumaczalne rzeczy. Dodatkowo traci przyjaciółkę w dosyć nietypowych okolicznościach. Postanawia odkryć czy śmierć bardzo biskiej mu osoby to rzeczywiście nieszczęśliwy wypadek czy celowe działanie osób trzecich.

2. Borderliner | Skandynawskie seriale kryminalne

Borderline seriale skandynawskie norweski serial netflix norweskie seriale kryminalne
Borderliner | Skandynawskie seriale kryminalne

Tajemnicze zabójstwa, intrygi oraz kłamstwa.

Nicolai policyjny detektyw jest postawiony przed trudnym wyborem: praca czy dobro rodziny? Wybiera ochronę swoich bliskich i postanawia zatuszować sprawę morderstwa, którą prowadzi wraz z Anniken. Sprawy się komplikują gdy partnerka zawodowa zaczyna podejrzewać podstęp. Zaczyna się niebezpieczna gra, w której każdy jest tak naprawdę zagrożony.

3. Lilyhammer | Norweski serial Netflix

Lilyhammer seriale skandynawskie norweski serial netflix norweskie seriale
Lilyhammer | Norweski serial Netflix

Inteligentny humor oraz stereotypy na temat skandynawskiego społeczeństwa.

Frank Tagliano jest byłbym członkiem mafii. Po tym jak zeznawał przeciwko szefowi ganku, jako świadek koronny zmienia dotychczasowy Nowy York na Lilyhammer.  Frank Tagliano jako osoba zafascynowana zimowymi krajobrazami tego miasta postanawia tam zamieszkać i zacząć swoje nowe życie. A co najważniejsze, jest pewny, że nikt nie będzie go tam szukał.

4. Norsemen | Skandynawskie seriale o wikingach

Norsmen seriale o wikingach skandynawskie norweski serial netflix norweskie seriale
Norsemen | Skandynawskie seriale o wikingach

Fascynujący świat wikingów w komediowym wydaniu

Wikingowie z Northem mają bardzo mało czasu względem rzeczy, które muszą zrobić. Serial przenosi widza w 790 rok. Wikingowie odkrywają nowe szlaki żeglugowe, które niosą za sobą wiele zmian.

Link do serialu: Norsemen

5. Bloodride - norweski serial Netflix

Bloodride seriale skandynawskie norweski serial netflix norweskie seriale

Horror w połączeniu ze skandynawskim czarnym humorem.

Różnorodne historie oparte na tajemnicach i humorze, czyli norweska antologia. W tym serialu znajdziemy tak naprawdę wszystko, ogromne zwroty akcji ale i dużo śmiechu. Każda z opowieści osadzona jest w innym realistycznym świecie, opowiadająca o zupełnie innych rzeczach ale tak samo skupiająca na sobie uwagę.

Jeżeil lubisz seriale skandynawskie to z pewnością powinny Ciebie zainteresować wszystkie wspomniane norweskie seriale. Każdy z polecanych seriali wyróżnia się na swój sposób swoją oryginalnością. Wszystkie seriale skandynawskie, kóre polecamy w tym zestawieniu, pokazuja norweskie społeczeństwo z różnych perspektyw. Poznajcie różne stereotypy skandynwów, ale też pokonajcie ewentaulne uprzedzenia, a przy okazji zapoznajcie się z nietuzinkową skandynawską kulturą, która niejednego sceptyka potrafi miło zaskoczyć.

Zgłoś nadużycie

Jak obchodzić Halloween w trakcie pandemii?

Jak obchodzić Halloween w trakcie pandemii?

sprawa kryminalna opowieści kryminalne jayme closs Jayme Closs przypadkową ofiara porwania i morderstwa szaleńca

80 dni w niewoli Jayme Closs. Przypadkowe porwanie?