Którzy seryjni zabójcy byli najgorszymi z najgorszych? A którzy grasowali w Polsce? Oto lista seryjnych morderców w Polsce i na świecie.
w ,

WowWow WrrWrr PrzykroPrzykro Lubię!Lubię!

Lista seryjnych morderców w Polsce i na świecie

Którzy seryjni zabójcy byli najgorszymi z najgorszych? A którzy grasowali w Polsce? Oto lista seryjnych morderców w Polsce i na świecie

Seryjni mordercy to ludzie, którzy na samą myśl mrożą krew w żyłach. Najniebezpieczniejsi zapisali się na kartach historii, które są przekazywane z pokolenia na pokolenia. Historie morderstw budzą w nas nie tylko strach, ale i smutek przez zarówno ofiary, jak i historie morderców, którzy często przechodzili traumatyczne przeżycia, zanim doszło do zabójstw. Seryjny morderca charakteryzuje się wieloma negatywnymi cechami, takimi jak brutalność, okrucieństwo czy zaradność i konsekwencja działań. Niestety, zabójcy to nie tylko bajki zza oceanu, które oglądamy w amerykańskich produkcjach, a rzeczywistość, która ma miejsce również w Polsce. Oto lista seryjnych morderców w Polsce i na świecie

Lista 10 seryjnych zabójców w Polsce i na świecie:


10. Harold Shipman "Doktor Śmierć" - Lista seryjnych morderców na świecie

 „Doktor śmierć” był znanym lekarzem w Wielkiej Brytanii. Podobno zabił 218 pacjentów, natomiast niektóre źródła podają aż 250 ofiar! Mężczyzna rozpoczął swoją przygodę z zabijaniem w 1972 roku, gdy pracował w pierwszej przychodni. Wtedy też udało mu się pozbawić życia 71 osób. W drugim miejscu pracy poprzez śmiertelny zastrzyk z diamorfiną zabił drugie tyle.

lista seryjnych morderców w Polsce i na świecie
Lista seryjnych morderców w Polsce i na świecie

Ponad 20 lat poźniej, miejscowy właściciel zakładu pogrzebowego oraz inni lekarze zaobserwowali niezwykle wysoką ilość aktów kremacji wystawionych przez Shipmana. Co więcej, powtarzał się pewien schemat- większość ofiar to starsze kobiety, które umierały w pozycji siedzącej. W 1998 roku, szczęście okrutnego lekarza się skończyło. Córka ostatniej ofiary stwierdziła, że Harold nie tylko zabił jej matkę, ale również sfałszował testament na własną korzyść.

Formalnie oskarżono go jedynie o 15 zabójstw i skazany na dożywotnie pozbawienie wolności, bez możliwości ubiegania się o warunkowe zwolnienie. Shipman nigdy nie przyznał się do żadnego zabójstwa, a 4 lata po procesie powiesił się w celi.

9. Belle Gunness - Lista seryjnych morderców na świecie

Belle wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych w 1881 roku, gdzie mieszkała z mężem i potomstwem. Wspólnie prowadzili sklep ze słodyczami, który w tajemniczych okolicznościach spłonął… tak samo jak jej mąż. Dzięki wypłaceniu sporej polisy ubezpieczeniowej kobieta przeniosła się do stanu Indiana, gdzie kupiła farmę.

Po przeprowadzce szybko wyszła za mąż po raz drugi. Już 8 miesięcy później, jej drugiego męża odnaleziono martwego, a Belle tłumaczyła, iż poparzył się wrzątkiem. Przez brak dowodów, nie stanęła przed sądem, za to ponownie odebrała wysokie odszkodowanie. Wkrótce morderczyni zamieściła ogłoszenie o poszukiwaniu trzeciego męża. Warunek był taki, że zainteresowani mężczyźni musieli przyjechać i odwiedzić jej gospodarstwo. Ze spotkań zapoznawczych, tylko jeden kandydat wrócił żywy.

lista seryjnych morderców w Polsce i na świecie
Lista seryjnych morderców w Polsce i na świecie

Faktyczna ilość ofiar Belle Gunness nie jest znana do dziś, jednak kobietę wkrótce dopadła karma. Z czasem jej farma doszczętnie spłonęła, razem z dziećmi i nią. Tak naprawdę, nie wiadomo, czy zwłoki faktycznie należały do Gunness, ponieważ brakowało głowy (której zresztą nigdy nie odnaleziono). Wkrótce na terenie farmy odnaleziono ponad tuzin ciał! Byli to kandydaci na męża Belle oraz dzieci.

8. John Wayne Gacy - Lista seryjnych morderców na świecie

John był tzw. Cichym mordercą. W swoim sąsiedztwie w Chicago uchodził za sympatycznego mężczyznę, który organizował miejskie imprezy, na których przebierał się za clowna i bawił z dziećmi. Nikt nie znał jego mrocznego sekretu… Gacy już wtedy miał na swoim koncie wyrok za napaść seksualną na nastoletniego chłopca. 

Po zaginięciu chłopca John stał się głównym podejrzanym z uwagi na fakt, że to z nim, jako ostatnim, zaginiony był widziany po raz ostatni. Policja po otrzymaniu pozwolenia na przeszukanie domu John’a znalazła ubrania zaginionego. Po zejściu do piwnicy podejrzanego odnaleziono 29 rozkładających się zwłok chłopców i nastolatków, których morderca zgwałcił i zabił. Gacy przyznał się, że zabił jeszcze kilku mężczyzn, których zwłoki wyrzucił do jeziora. 

lista seryjnych morderców w Polsce i na świecie
Lista seryjnych morderców w Polsce i na świecie

W sądzie próbował udawać niepoczytalnego, jednak jego próby zakończyły się niepowodzeniem. Johna posądzono o pozbawienie życia 33 osób i dostał karę śmierci poprzez śmiertelny zastrzyk.

7. Jeffrey Dahmer - Lista seryjnych morderców na świecie

Ten morderca zaczął zabijać w wieku 18 lat. Jego brutalne łowy trwały ponad 10 lat. Wtedy to, został zatrzymany, kiedy jego ostatnia ofiara uciekła i wezwała policję. Gdy stróże prawa dostali się do mieszkania Jeffreya, odnaleźli zdjęcia rozczłonkowanych ciał czy odciętych głów. Poza tym znaleźli wannę wypełnioną kwasem, w której jak się okazało, mężczyzna pozbył się swoich 17 ofiar.

Jeffrey całe życie pomieszkiwał u członków rodziny, gdy w końcu został wyrzucony na bruk przez babcię. Poza zabójstwami miał również problemy z narkotykami i napaściami na tle seksualnym. 

Lista seryjnych morderców w Polsce i na świecie

Proces mężczyzny okazał się dużym medialnym wydarzeniem. Było to spowodowane zeznaniami Dahmera, w których opowiadał o jedzeniu swoich ofiar. W 1992 roku Jeffreya skazano na 957 lat pozbawienia wolności. Już dwa lata później zmarł, zabity przez współwięźnia. 

6. Ted Bundy

To nazwisko z pewnością przynajmniej raz, obiło się wam o uszy. Ted Bundy był miłym, wykształconym mężczyzną, przez co nikt nie podejrzewał go o bycie mordercą. Z tego też powodu, jego zabójstwa ciągnęły się przez 10 lat. Krótko po zakończeniu studiów zaczął zabijać. Jego głównym celem były młode i atrakcyjne studentki. Jeżdżąc od stanu do stanu bezkarnie, pozbawiał życia niewinne kobiety. Wkrótce trafił do aresztu za porwanie, jednak udało mu się uciec. Po ucieczce zdążył pozbawić życia jeszcze kilka członkiń bractwa, a ostatnią jego ofiarą była 12-letnia dziewczynka, którą przed śmiercią zgwałcił.  

lista seryjnych morderców w Polsce i na świecie
Lista seryjnych morderców w Polsce i na świecie

Tydzień po ostatnim morderstwie został złapany za jazdę kradzionym samochodem, a jego proces stał się wielkim wydarzeniem medialnym, ponieważ był w pełni transmitowany. Ted witał w swojej celi wielu dziennikarzy, odpisywał na listy fanów oraz rzucał wskazówkami, które miały doprowadzić do odnalezienia kolejnych jego ofiar. Jak się okazało, mężczyzna robił to, aby opóźnić swój wyrok- na próżno. Został stracony na krześle elektrycznym, a faktyczna ilość jego ofiar pozostaje nieznana. 

5. Kuba Rozpruwacz

Ostatnim na naszej liście mordercą, z areny międzynarodowej, jest wszystkim znany Kuba Rozpruwacz. W 1888 roku terroryzował on jedną z londyńskich dzielnic. Zaciągał prostytutki w ciemne ulice i brutalnie mordował, a zwłoki okaleczał nożem. Przez słabo w tamtym czasie rozwinięte możliwości policji, pozostawał on anonimowy. Miał wysyłać anonimowe listy do funkcjonariuszy, w których drwił z nich, a także snuł fantazje na temat kolejnych, potencjalnych morderstw. Do ostatniego doszło w listopadzie, po czym tajemniczy morderca zniknął bez śladu.

lista seryjnych morderców w Polsce i na świecie
Lista seryjnych morderców w Polsce i na świecie

Przez brak tropów i kolejnych zabójstw, sprawę Kuby Rozpruwacza zamknięto w 1892 roku. Jego tożsamość oraz ilość ofiar wciąż jest nieznana. 

Wchodząc do czołówki, przed wami lista seryjnych morderców w Polsce:

4. Zdzisław Marchwicki - Lista seryjnych morderców w Polsce

Znany jako „Wampir z Zagłębia” Zdzisław Marchwicki urodził się w Dąbrowie Górniczej, na Śląsku. Pochodził z wielodzietnej rodziny- miał 3 braci i siostrę. Całe rodzeństwo miało problemy z prawem, między innymi z powodu kradzieży. Sam Zdzisław zaczął zabijać kobiety w 1964 roku, w swoim oraz okolicznych miastach. Swoje działania kontynuował przez 6 lat, aż do aresztowania. W 1972 roku oskarżono go o zabójstwo 14 kobiet, oraz usiłowanie zabójstwa 6 kolejnych.

Lista seryjnych morderców w Polsce i na świecie

Po długim 10-miesięcznym procesie Marchwickiego skazano na karę śmierci. Wyrok wykonano w 1977 roku, w Katowicach. 

3. Władysław Mazurkiewicz - Lista seryjnych morderców w Polsce

Zwany „Eleganckim mordercą” lub „Pięknym Władkiem” przez nienaganne maniery oraz przyjazną aparycję. Zajmował się on głównie swoim majątkiem w przedwojennej Polsce. W 1955 roku aresztowano go i oskarżono o 6 morderstw oraz usiłowanie 2 zabójstw. Wśród ofiar znalazł się, między innymi, milioner Jerzy de Laveaux wraz z małżonką Jadwigą. Rok później skazano go na karę śmierci przez powieszenie.

Lista seryjnych morderców w Polsce i na świecie

Do egzekucji doszło dwa dni przed 46. Urodzinami Władysława. Podobno był on podejrzewany o popełnienie 30 morderstw, jednak nigdy ich nie potwierdzono. Co ciekawe, Mazurkiewicz do samego końca utrzymywał, że jest niewinny oraz że znęcano się nad nim, oraz szantażowano go podczas przesłuchań.

2. Stanisław Modzelewski - Lista seryjnych morderców w Polsce

Znany jako „Wampir z Gałkówka” ukończył 3 klasy szkoły podstawowej, a z zawodu był kierowcą. W latach 1952- 1967 zamordował 7 kobiet oraz usiłował zabić kolejne sześć. Jest on nieoficjalnie odpowiedzialny za zabójstwo domniemanej ósmej ofiary. Mimo że sam przyznał się do ósmego morderstwa, to nigdy nie zostało mu to udowodnione przez brak odnalezienia ciała. Skazano go na karę śmierci przez powieszenie, która odbyła się w 1969 roku.

Lista seryjnych morderców w Polsce i na świecie


1. Leszek Pękalski - Lista seryjnych morderców w Polsce

„Wampir z Bytowa” ma mieć na swoim koncie około 17 morderstw- zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W pewnym momencie jego procesu twierdził, iż zabił mniej więcej 80 osób, jednak z czasem wycofał te zeznania. Ze względu na brak dowodów, Leszka skazano za tylko jedno morderstwo.

Lista seryjnych morderców w Polsce i na świecie

Po odsiedzeniu wyroku opinia publiczna nadal uważała Pękalskiego za niebezpiecznego, więc nie został on wypuszczony na wolność. W 2017 roku przeniesiono go do zakładu zamkniętego w Gostyninie.

Rozkminiła: Sandra Lipińska 
Grafika: Hubert Kalinowski 
Optymalizacja SEO: Michalina Kossak

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jak zrobić paznokcie hybrydowe? Odpowiedź na to pytanie jest łatwa. Manicure hybrydowy lub french manicure (paznokci french) zawsze dodają elegancji.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Jak dobrze spać żeby się wyspać sposób na dobry sen jak się wyspać

Jak spać żeby się wyspać?