Kiedyś też musieliśmy zaliczyć praktyki studenckie i wiemy jak to może być uciążliwe. Wymyśliliśmy więc kreatywne praktyki dla studentów, które Cię rozwiną. praktyki studenckie staże dla studentów staż studencki staże dla studentów

Aktualnie poszukujemy na praktyki studenckie osoby do zaparzania kawy oraz do noszenia kartonów do archiwum. Im więcej, tym lepiej. Mamy też praktyki dla studentów polegające na sprzątaniu w domu u Prezesa i polerowaniu jego medali. U nas możesz się dowiedzieć również jak załatwić praktyki studenckie na lewo

To oczywiście żart. Nikt tego oficjalnie w ogłoszeniu nie napisze, ale niestety tak wyglądają praktyki dla studentów w wielu miejscach.

Postanowiliśmy to zmienić i zaoferować staż studencki, który z jednej strony nie jest uciążliwy i nie ingeruje zbytnio w i tak często już napięty harmonogram Twoich studiów, a z drugiej strony trochę poszerza Twoje horyzonty, pokaże Ci nowe możliwości i rzeczy, o których na studiach niekoniecznie się dowiesz. 

Jeżeli chcesz wiedzieć jak to się stało, że po wpisaniu do przeglądarki internetowej czegoś w stylu: „praktyki studenckie„, „praktyki dla studentów„, „staż studencki„, „staże dla studentów„, „praktyki studenckie warszawa„, „zdalne praktyki dziennikarskie„, „dziennikarstwo praktyki„, „marketing praktyki” lub czegoś bardzo podobnego jesteś teraz na naszej stronie, to czytaj dalej.

Niewykluczone, że szukasz też opcji „jak załatwić praktyki studenckie na lewo” i obiecujemy, że w dalszej części tej strony dowiesz się również „jak załatwić praktyki studenckie na lewo”.

Robi się ciekawie? No to czytaj dalej…

jak załatwić praktyki studenckie na lewo praktyki dla studentów
praktyki dla studentów, praktyki dla studentów, staż studencki, staże dla studentów, praktyki studenckie warszawa, zdalne praktyki dziennikarskie, dziennikarstwo praktyki, marketing praktyki

W tym momencie szczególnie poszukujemy osób na praktyki dla grafików. Jeśli jesteś studentem grafiki to zajrzyj tutaj i zgłoś się do nas na staż!

Praktyki studenckie i staże dla studentów

Najważniejsza informacja jest taka, że praktyki studenckie mogą się odbyć zarówno online, jak i stacjonarnie. Tylko od Ciebie zależy w jakim czasie i w jakich godzinach te praktyki zaliczysz. 

Dla kogo organizujemy praktyki studenckie?

W zasadzie organizujemy praktyki studenckie dla studentów wszystkich kierunków. No może z wyjątkiem takich kierunków, w których musisz zdobyć bardzo specjalistyczną wiedzę, bez której w późniejszym życiu zawodowym będziesz krzywdzić ludzi lub zwierzęta. Takim kierunkiem bez wątpienia jest np. medycyna, weterynaria lub coś pochodnego. Jeżeli studiujesz jeden z tych kierunków to niestety praktyki studenckie u nas nie są dla Ciebie. Zapraszamy natomiast do zapoznania się z najciekawszymi artykułami na naszej stronie i życzymy wytrwałości na dalszym etapie studiów. Świat Ciebie potrzebuje 😉

Jeżeli natomiast w przyszłości niekoniecznie planujesz zostać superbohaterem bez peleryny i studiujesz kreatywne kierunki takie jak dziennikarstwo, marketing, grafika komputerowa, multimedia, reżyseria, animacja, historia sztuki, moda, eMarketing, media społecznościowe w zarządzaniu, social media lub coś pochodnego to nadal podtrzymujemy, ze na praktykach u nas dowiesz się czegoś fajnego i na pewno sprawdzisz swoją dotychczas zdobytą wiedzę w boju.

Nawet jeżeli studiujesz coś pozornie zupełnie od czapy, typu językoznawstwo, filologia, geologia, fizyka, bibliotekarstwo czy matematyka to nadal jest szansa, że również Ty będziesz w stanie zaliczyć u nas praktyki studenckie.

Chesz zwojować świat? Nasze praktyki studenckie są dla Ciebie

jak załatwić praktyki studenckie na lewo praktyki dla studentów
praktyki studenckie, praktyki dla studentów, staż studencki, staże dla studentów, praktyki studenckie warszawa, zdalne praktyki dziennikarskie, dziennikarstwo praktyki, marketing praktyki

Generalnie w ramach praktyk dla studentów będziemy wspólnie tworzyć ciekawe treści na nasz portal www.rozkminki.pl, który powstał właśnie po to, aby studenci mogli w kreatywny sposób zaliczać praktyki studenckie.

W ramach praktyk będziesz zajmować się pisaniem artykułów pod wyszukiwarki www, copywritingiem, szeroko pojętym SEO, czyli pozycjonowaniem treści, optymalizacją strony, promocją w social mediach i zbawianiu świata od niewiedzy. Ten ostatni punkt jest tu kluczowy. Jest w tym zakresie tyle do zrobienia, że każdemu przydzielimy ciekawą rolę. 

Spokojnie, nie będziesz zajmować się wszystkim na raz. Zakres dopasujemy do Twoich studiów, predyspozycji oraz własnych oczekiwań. W ostateczności możesz też tylko parzyć kawę, ale to zależy już wyłącznie od Twoich ambicji. 

Dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak załatwić praktyki studenckie na lewo jest dobra wiadomość. Czytaj dalej. W dalszej części dowiesz się jak to ogarnąć. 

jak załatwić praktyki studenckie na lewo praktyki dla studentów praktyki studenckie, praktyki dla studentów, staż studencki, staże dla studentów, praktyki studenckie warszawa, zdalne praktyki dziennikarskie, dziennikarstwo praktyki, marketing praktyki
jak załatwić praktyki studenckie na lewo praktyki dla studentów praktyki studenckie, praktyki dla studentów, staż studencki, staże dla studentów, praktyki studenckie warszawa, zdalne praktyki dziennikarskie, dziennikarstwo praktyki, marketing praktyki

Jak aplikować na praktyki studenckie?

Jeżeli chcesz odbyć praktyki studenckie w redakcji portalu rozkminki.pl lub dowiedzieć sie jak załatwić praktyki studenckie na lewo to wykonaj następujące czynności:

  1. Polub nasz profil na Facebooku: Rozkminki na Facebooku.
  2. Udostępnij na swojej tablicy trzy artykuły, które najbardziej przypadły Ci do gustu. Artykuły znajdziesz oczywiście na naszej stronie: www.rozkminki.pl.
  3. Zaobserwuj nasz profil na Instagram: Rozkminki na Instagramie.
  4. Polub trzy posty, które Ci się najbardziej podobają.
  5. Wyślij nam na adres mailowy redakcja@rozkminki.pl swoje CV ze zdjęciem.

Na czym dokładnie polegają praktyki studenckie w redakcji strony rozkminki.pl?

Idea, jaka nam przyświeca, jest taka, żeby zamieszczać na naszej stronie treści, które są poszukiwane przez internautów, ale na które nie znajdują odpowiedzi lub te informacje, które znajdują w Internecie, są niewyczerpujące.

W redakcji posiadamy różne narzędzia, które pozwalają nam śledzić popularne zapytania w wyszukiwarkach internetowych. Wiemy też dokładnie jak sprawić, aby te treści lądowały na pierwszych miejscach wyszukiwań w popularnych wyszukiwarkach takich jak Google, Bing, YouTube, Yandex czy też Yahoo.

Świadczy o tym chociażby fakt, że jesteś teraz na naszej stronie. W trakcie praktyk dowiesz się jak to dokładnie zrobić, żeby treści w Internecie znajdywały się na pierwszych stronach wyszukiwarek. Tę wiedzę będziesz potem wykorzystywać przez całe życie. Nie ma się co oszukiwać. Życie powoli przenosi się do świata wirtualnego i sukcesy będą odnosić te osoby, które będą wiedzieć, jak się sprawnie poruszać po Internecie oraz sprawić, żeby ich treść była widoczna. Dzięki wiedzy zdobytej podczas praktyk u nas będziesz w stanie stworzyć własną stronę www lub bloga, zacząć go pozycjonować i docierać ze swoimi treściami do jak największej liczby odbiorców. W przyszłości być może nawet będziesz w stanie generować pasywny dochód. 

Jak już się domyślasz, praktyki studenckie w redakcji rozkminki.pl wyposażą Cię w porządną, praktyczną wiedzę, do wykorzystania na dalszych etapach życia zawodowego.

jak załatwić praktyki studenckie na lewo praktyki dla studentów praktyki studenckie, praktyki dla studentów, staż studencki, staże dla studentów, praktyki studenckie warszawa, zdalne praktyki dziennikarskie, dziennikarstwo praktyki, marketing praktyki
jak załatwić praktyki studenckie na lewo praktyki dla studentów praktyki studenckie, praktyki dla studentów, staż studencki, staże dla studentów, praktyki studenckie warszawa, zdalne praktyki dziennikarskie, dziennikarstwo praktyki, marketing praktyki

Co będę robić w ramach praktyk studenckich?

W ramach praktyk studenckich możesz wykonywać różne funkcje. Do niczego nie zmuszamy. Możemy Cię jedynie zainspirować i zachęcić do tego, aby spróbować jak najwięcej opcji. Oczywiście sporo też zależy od kierunku Twoich studiów oraz tego ile Twoje praktyki studenckie mają potrwać. Poniżej kilka przykładów jak takie praktyki dla studentów mogą u nas wyglądać:

Zdalne praktyki dziennikarskie lub dziennikarstwo praktyki w redakcji

Twoje zdalne praktyki dziennikarskie będą polegały na tym, że będziesz tworzyć dla nas ciekawe artykuły z dziedzin, o których chcesz pisać lub też tematów, które będziemy sugerować. Przed napisaniem artykułu otrzymasz od nas zestaw słów kluczowych, które muszą się znaleźć w artykule oraz praktyczne porady jak to zrobić, żeby słowa kluczowe były równomiernie rozmieszczone w artykule. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, ze  nie będziesz tworzyć materiałów do przysłowiowej szuflady. Artykuły na naszej stronie są czytane przez wiele osób. Każda treść zostanie podpisana Twoim imieniem i nazwiskiem, dzięki czemu zaczniesz tworzyć własne portfolio co jest bardzo ważne w przypadku przyszłej pracy zawodowej. Nauczymy Cię też podstaw copywritingu i optymalizacji treści pod kątem wyszukiwarek. Jeżeli studiujesz dziennikarstwo, praktyki u nas będą strzałem w dziesiątkę. 

Praktyki grafika komputerowa

Praktyki z dziedziny grafika komputerowa możesz odbyć zarówno zdalnie jak i stacjonarnie. W ramach praktyk będziesz tworzyć grafiki ilustrujące artykuły na naszej stronie, grafiki do mediów społecznościowych oraz wspólnie z osobami od social media będziesz współkreować całe kampanię medialne. Możliwa jest też opcja tworzenia animacji. Każda grafika stworzona w ramach praktyk zostanie podpisana Twoim imieniem i nazwiskiem i opublikowana na naszej stronie. Dzięki temu nie będziesz już tworzyć do szuflady tylko zaczniesz gromadzić poważne portfolio, które da Ci lepszy start w przyszłym życiu zawodowym. Fajne w tym jest to, że będziesz mieć praktycznie absolutną dowolność w stylach. Możesz więc tworzyć to, w czym czujesz się najlepiej. Zachęcamy do przejrzenia naszej strony, żeby się przekonać na czym dokładnie polegają u nas „praktyki grafika komputerowa”.

Marketing praktyka

Jeżeli studiujesz marketing, to praktyka będzie polegała np. na kreowaniu kampanii w mediach społecznościowych lub na pisaniu artykułów na temat marketingu cyfrowego, PR czy innego tematu, w którym czujesz się dobrze. Wszystko też zależy od Twojej specjalizacji na studiach. Najważniejsze jest to, że będziesz mieć realny wpływ na kampanie i w ramach praktyk zdobędziesz wiedzę opartą na realnych danych i przypadkach. Wiedzę teoretyczną zdobytą na studiach będziesz w stanie przekuć na doświadczenie w praktyce.

Praktyki dla studentów lingwistyki. Praktyki w biurze tłumaczeń

W ramach praktyk dla studentów lingwistyki będziesz tworzyć dla nas artykuły na podstawie własnych tłumaczeń artykułów ze stron internetowych z całego świata. Artykuły mogą dotyczyć najróżniejszych spraw, w zależności od aktualnych trendów i naszych potrzeb. Treść każdego materiału będziemy indywidualnie z Tobą ustalać i opierać się również na Twoich zainteresowaniach i doświadczeniach. W tworzeniu artykułów prasowych chodzi w głównej mierze o przygotowanie tłumaczeń fragmentów kilku wybranych artykułów z języka obcego na polski i zredagowanie z tych tłumaczeń własnych artykułów na stronę rozkminki.pl

WAŻNE: Nie chcemy otrzymywać kalek artykułów przetłumaczonych 1:1. Oczekujemy twórczych i w miarę autorskich interpretacji tematów stworzonych na bazie dwóch, trzech lub więcej źródeł, skierowanych do polskich czytelników. Taki artykuł musi zawierać Twój własny wstęp oraz zakończenie.

O czym będziesz pisać? Będziemy Ci podsyłać słowa kluczowe do każdego artykułu. Forma artykułu jest de facto dowolna. Ważne by materiał opierał się na publikacjach zagranicznych, które w ramach praktyk w biurze tłumaczeń będziesz tłumaczyć, a następnie tworzył(a) z nich publikacje na nasz portal rozkminki.pl. Istotne w tym jest to, by powstałe materiały miały potencjał na udostępnienia w mediach społecznościowych i budziły entuzjazm lub zaciekawienie czytelnika, były napisane w luźnym stylu. Bardzo mile widziane są artykuły z serii Top 3, Top 5, Top 10, czyli 10 najlepszych plaż, najlepsze komedie wszech czasów, najzimniejsze miejsca na świecie itp.

Zależy nam przede wszystkim na artykułach, które odpowiadają na pytania internautów. Przykład: „Czym jest podcast?„, „Jak zrobić dyniową latte?” lub „Czym byłaby muzyka pop bez zespołu Daft Punk?

jak załatwić praktyki studenckie na lewo praktyki dla studentów praktyki studenckie, praktyki dla studentów, staż studencki, staże dla studentów, praktyki studenckie warszawa, zdalne praktyki dziennikarskie, dziennikarstwo praktyki, marketing praktyki
jak załatwić praktyki studenckie na lewo praktyki dla studentów praktyki studenckie, praktyki dla studentów, staż studencki, staże dla studentów, praktyki studenckie warszawa, zdalne praktyki dziennikarskie, dziennikarstwo praktyki, marketing praktyki

Jak załatwić praktyki studenckie na lewo?

Na koniec obiecana informacja jak załatwić praktyki studenckie na lewo. W pierwszej kolejności odpowiedz sobie szczerze na pytanie, czy naprawdę musisz załatwić praktyki studenckie na lewo. Jeżeli zaczynasz takie praktyki na studiach, to Twoja wymarzona kariera stoi pod wielkim znakiem zapytania. Studia to jest ten czas, kiedy można zdobywać bezcenne doświadczenie, które będzie procentowało przez całe życie. Jeżeli przeszkodą do zaliczenia praktyk jest fakt, że nie posiadasz odpowiedniej ilości wolnego czasu, bo np. musisz pracować zawodowo, żeby się utrzymać, to wiedz, że u nas praktyki możesz odbyć całkowicie zdalnie.

Pomogliśmy w ten sposób już setkom studentów zaliczyć staż studencki, a jednocześnie zdobyć cenną wiedzę, która otworzyła umysły i do tej pory owocuje w życiu zawodowym. Jeżeli nadal szukasz odpowiedzi na pytanie „jak załatwić praktyki studenckie na lewo” to wiedź, że u nas nie załatwisz praktyk na lewo i tak naprawdę zwabiliśmy Cię na naszą stronę po to, żeby mieć większą liczbę odsłon i jednocześnie udowodnić Ci, że wiedza, którą chcieliśmy Ci przekazać w ramach praktyk, faktycznie funkcjonuje. Zastanów się jeszcze raz czy na pewno chcesz zaliczyć praktyki studenckie na lewo. Natomiast życzmy Ci wszystkiego najlepszego i proponujemy wpisać do wyszukiwarki jeszcze raz „jak załatwić praktyki studenckie na lewo”.

Redakcja Rozkminki

Przeczytaj również: