Czy interesującą Cię rasy psów dużych długowłosych? A może psy długowłose małe to twój typ! Włochate psy to temat tego artykułu!
w

Rasy psów dużych długowłosych i nie tylko!

Przygotowujesz się do zakupu psa, ale marzy ci się rasa długowłosa? Zastanawiasz się jakie są rasy psów dużych długowłosych? A może interesują Cię psy długowłose małe? Przeczytaj ten artykuł i wybierz najlepszą dla Ciebie rasę!

rasy psów długowłosych, włochate psy, psy długowłose małe

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem długowłosego psa musisz dokładnie zagłębić ten temat. Niektóre psy można obcinać na krótko, jednak są takie rasy, u których strzyżenie nie wchodzi w grę! Należy również pamiętać, że niektóre rasy psów dużych długowłosych, ale też liczne psy długowłose małe wymagają codziennej pielęgnacji. Włochate psy zazwyczaj nie są proste w utrzymaniu, jednak można znaleźć mniej wymagające rasy. Przeczytaj ten artykuł i dobierz odpowiednią dla Ciebie rasę!

Jakie są najciekawsze rasy psów dużych długowłosych?


1. Chart afgański

Jest to pies zaliczający się do są rasy psów dużych długowłosych. Mierzy około 63-68 cm i waży około 25-30 kg. Jako szczeniaczki te pieski mają krótkie kręcone włosy, które z czasem rosną dłuższe i stają się jedwabiste. Należy pamiętać, że nigdy nie należy czesać suchych włosów! Przed czesaniem warto zmieszać odpowiednią ilość odżywki z wodą i spryskać sierść psa i dopiero wówczas przystąpić do czesania. Chart afgański powinien być w ten sposób pielęgnowany kilka razy w tygodniu.

Te włochate psy są bardzo inteligentne, jednak trzeba włożyć czasem dużo pracy podczas tresury, ponieważ te psy są bardzo uparte. Najlepiej uczą się w środowisku delikatnych, lecz kosekwentych komend. Srogie podejście do psa może przynieść odwrotny efekt.

rasy psów długowłosych, włochate psy, psy długowłose małe

2. Owczarek francuski Briard

Rasy psów dużych długowłosych to m.in. owczarek francuski Briard, który osiąga około 70 cm wysokości, a ważyć może od 16 do nawet 40 kg. Ich włosy są długie, lekko szorstkie i układają się w fale . Czasem może spędzić nawet2h w tygodniu na ich pielęgnację. Te włochate psy nie zrzucają dużo sierści ani nie gromadzą dużo brudu, natomiast musem jest walka z kołtunami.

Briard jest świetną rasą dla rodzin z dziećmi. Jest bardzo oddany właścicielowi, kocha spędzać czas z domownikami, lecz potrzebuje czasem również czasu dla siebie  Jest świetnym psem dla osób, które chcą kochającego, lecz równie niezależnego psa. Co ważne te psy potrzebują dużo ruchu! Briard potrafi być uparty i lubi wykonywać polecenia po swojemu, dlatego właściciel od początku powinien zaznaczyć swój jasny autorytet.

psy długowłose małe rasy psów dużych długowłosych

3. Nowofundland

Nowofundland może mierzyć nawet około 70 cm wysokości i warzyć nawet o 70 kg! Takie Rasy psów dużych długowłosych to zdecydowanie wyzwanie! Należy je czesać kilka razy w tygodniu, zarówno grzebieniem, jak i szczotką. Mają grubą, podwójną taflę włosa, który szybko się filcuje. Ponadto należy się przygotować, że te włochate psy zrzucają dużo włosia.

Nowofundland jest spokojnym, dostojnym i raczej cichym psem. Dobrze mieszka mu się w domach jednorodzinnych, pod miastami. Warunkiem koniecznym dla tej rasy jest bliskość wody, ponieważ te psy kochają pływać. Te psy musza utrzymywać kondycję, więc wymagają długich, codziennych spacerów. Kochają takie zadania jak ciągnięcie wózka, lub noszenie plecaka. Ta rasa kocha przebywać z innymi, nie znosi długiej samotności. Ponadto dzięki swojemu spokojnemu usposobieniu jest świetnym towarzyszem dzieci!

Psy długowłose małe rasy psów dużych długowłosych

A jakie są najciekawsze psy długowłose małe?4. Hawańczyk

Teraz czas na psy długowłose małe! Hawańczyki osiągają maksymalnie 15 cm i 6 kg. Te psy mają długie i lśniące włosy. Włosy są niezwykle lekkie i jedwabiste. Co ważne stanowią powłokę izolującą, która ma za zadanie chronić psa przed upałami. Dlatego tez nie zależy nadmiernie strzyc tych psów. Ich zrzucają sierści, więc jest to świetna rasa dla alergików. Jednak by tak było potrzeba częstej pielęgnacji, aby wyczesać martwy włos.

Potrzebują bardzo dużo uwagi i ruchu, więc należy przygotować się na kilka dłuższych spacerów tygodniowo. Te włochate psy są inteligentne i podlegają tresurze. Uczą się bardzo szybko, jednak potrafią być uparte, dlatego należy być konsekwentnym w wychowaniu. Co ważne, te psy  kochają spędzać czas ludźmi więc świetnie nadają się jako pies rodzinny.

Obejrzyj filmik i dowiedź się wiecej o hawańczykach!

5. Pomeranian

To są zdecydowanie psy długowłose małe. Rosną na maksymalnie 25 cm i ważą zaledwie około 3 kg. Ich sierść potrafi być wyzwaniem, ponieważ wymaga ciągłego przystrzygania, pielęgnacji oraz czesania. Ważnym jest, że Pomerania traci sierść przynajmniej dwa razy w roku! Dlatego przed zakupem należy pamiętać, że ta rasa wymaga specjalnej pielęgnacji. Co miesięczna wizyta u groomera jest czasem musem!

 Co ciekawe nie wymagają bardo intensywniej i częstej aktywności fizycznej. Czasem wystarczy jeden krótki spacerek dziennie, aby sprostać im wymaganiom ruchowym. Nie sprawiają kłopotów w tresurze, bardzo szybko się uczą.

rasy psów dużych długowłosych psy długowłose małe

6. Yorkshire Terrier

Psy długowłose małe dla wielu kojarzą się właśnie z tą rasą. Mierzą około 20 cm i ważą około 3 kg. York ma długie, proste włosy i wijące się wąsy. Długa sierść może być zarówno czarna z jaśniejszym odcieniem brązu, lub srebrzysta. Dodatkowo również potrzebuje pielęgnacji i wizyt u groomera, więc jeżeli nie masz na to czasu, może to nie być rasa psa dla ciebie. Najlepiej jest, gdy York jest przystrzygany raz w miesiącu. Co ważne, yorki nie tracą dużo sierści, co zdecydowanie jest zaletą.

W kwestii osobowości, są to zdecydowanie psy nadające się do bloku ze względu na ich niewielki wzrost. Są to psy, które zdecydowanie kochają pieszczoty, jednakże wywodzą się z terierów, wiec może u nich uwidocznić się również instynkt myśliwego. Dlatego też musimy się przygotować, ze nasz York może często szczekać, odstraszać nieznajomych i ganiać wszystko, co się rusza.

Włochate psy rasy psów dużych długowłosych

Rozkminiła: Patrycja Semeniuk

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Nie wiesz, gdzie wybrać się na narty? Dowiedz się gdzie jechać na narty za granicę i jakie są najlepsze trasy i stoki narciarskie w Europie.

Zimowe stolice Europy — najlepsze trasy narciarskie

Zastanawiasz się, jakie są oznaki odwodnienia? Nie wiesz, ile wody trzeba pić dziennie? Dowiedz się, ile litrów wody dziennie potrzebuje nasz organizm.

Ile wody dziennie potrzebuje nasz organizm?