Jest 177147 sposobów na to jak wiązać krawat. Nie musisz znać wszystkich. Poznaj kilka najpopularniejszych sposobów na to jak zawiązać krawat krok po kroku. Jak się wiąże krawat
w

Lubię!Lubię!

Jak zawiązać krawat krok po kroku?

Każdy kiedyś będzie musiał zawiązać krawat. Ale jak to zrobić? Jest dokładnie 177147 sposobów na to jak wiązać krawat. Nikt nie oczekuje od Ciebie, żebyś znał je wszystkie, ale opanuj kilka najprostszych tricków. Poznaj najpopularniejsze sposoby na to jak zawiązać krawat krok po kroku.

Nie wiesz, jak się wiąże krawat? Niezależnie od tego, czy masz zaplanowane spotkanie biznesowe, wyjście towarzyskie czy kolację w rodzinnym gronie, umiejętność wiązania krawata może się okazać przydatna. Wynika to z tego, że niektóre stylizacje wyglądają najzwyczajniej lepiej z krawatem. Ten ozdobny pasek materiału założony do koszuli, zestawiony z garniturem lub kamizelką z pewnością nada Ci profesjonalizmu i czystej elegancji. I chociaż możesz mieć w szafie jeden, wiecznie zawiązany krawat lub krawat z klipsem, to nic nie zastąpi klasycznej wersji, którą można wiązać na wiele sposobów. Dzięki wiedzy jak wiązać krawaty, odkryjesz nowe możliwości swojego stylu i wyglądu. Aby otrzymać jak najlepsze rezultaty, powinieneś ćwiczyć wiązanie węzłów przed lustrem. Dowiedz się jak zawiązać krawat krok po kroku. Pamiętaj, praktyka czyni mistrza, więc ćwicz, dopóki wiązanie krawata nie wejdzie Ci w nawyk!

Jak wiązać krawat? Poznaj klasycznego Windsora

Jeśli do tej pory nie wiedziałeś, jak wiązać krawat, na sam początek proponujemy zacząć od najłatwiejszego i najbardziej klasycznego Windsora. Jest to symetryczny i solidny trójkątny węzeł, który wykonasz w kilku prostych krokach. Ćwicząc go przed lustrem możesz podążać za poniższymi punktami:

Jest 177147 sposobów na to jak wiązać krawat. Nie musisz znać wszystkich. Poznaj kilka najpopularniejszych sposobów na to jak zawiązać krawat krok po kroku. Jak się wiąże krawat
Jak zawiązać krawat krok po kroku - Windsor, węzeł windsorski
 1. Zawieś krawat na szyi, tak aby szeroki koniec krawata znajdował się po prawej stronie, a wąski po lewej. Wąski koniec krawata powinien znajdować się nieco powyżej pępka (chociaż jest to głównie zależne od długości i grubości krawata). W kolejnych krokach będziemy wyłącznie wykorzystywać szeroki koniec krawata.
 2. Nałóż szeroki koniec krawata na jego wąską część, tak aby znajdował się on po lewej stronie.
 3. Przełóż szeroki koniec od dołu przez pętelkę na szyi. Następnie ułóż go ponownie po lewej stronie.
 4. Przełóż szeroki koniec krawata na prawą stronę, wykonując ruch pod wąską jego częścią.
 5. Następnie przełóż szeroki koniec przez pętelkę krawata, wykonując ruch w górę, a następnie w dół (tak aby znajdował się on wciąż po prawej stronie).
 6. Przełóż szeroki koniec krawata na lewą stronę, wykonując ruch nad jego wąską częścią.
 7. Przełóż szeroki koniec od dołu przez pętelkę na szyi. Następnie przełóż ją przez dziurkę, którą zrobiłeś w poprzednich krokach, tak aby gruby koniec krawata przykrył wąską jego część.
 8. Zaciśnij węzeł, pociągając w dół za szeroki koniec. I gotowe!

Dla ułatwienia masz tu jeszcze filmik z trzema sposobami wiązania krawatu w węzeł windsorski. Po ich obejrzeniu powinieneś już wiedzieć jak zawiązać krawat w węzeł Windsor na trzy sposoby (pół Windsor, podwójny i potrójny Windsor)

Jeśli nie wyszło Ci perfekcyjnie za pierwszym razem, nie martw się. Nam nauka jak wiązać krawaty na samym początku również nie szła najlepiej. W tym wypadku najlepiej sprawdziła się bez wątpienia praktyka. Rozwiąż więc krawat i spróbuj postępować zgodnie z instrukcją jeszcze raz.

Jak zawiązać krawat? Węzeł Murrell

Dla tych, którym jednak poszło zdecydowanie lepiej, mamy jeszcze jeden sposób na wiązanie krawata. Węzeł Murrell jest odwróceniem klasycznego węzła Windsor. W ostatecznej formie wąska końcówka krawata znajduję się przed szeroką końcówką, tworząc nietuzinkowy wygląd. Wykonasz go w następujących krokach:

Jest 177147 sposobów na to jak wiązać krawat. Nie musisz znać wszystkich. Poznaj kilka najpopularniejszych sposobów na to jak zawiązać krawat krok po kroku. Jak się wiąże krawat węzeł murrell
Jak zawiązać krawat krok po kroku - Murrell, węzeł Murrella
 1. Zawieś krawat na szyi, tak aby wąski koniec krawata znajdował się po prawej stronie, a szeroki po lewej. Szeroki koniec krawata powinien znajdować się nieco powyżej pępka. W kolejnych krokach będziemy wyłącznie wykorzystywać wąski koniec krawata.
 2. Nałóż wąski koniec krawata na jego szeroką część, tak aby znajdował się on po lewej stronie.
 3. Od dołu przełóż wąski koniec krawata przez pętelkę na szyi. Następnie ułóż go ponownie po lewej stronie.
 4. Przełóż wąski koniec krawata na prawą stronę, wykonując ruch pod szeroką częścią krawata.
 5. Następnie wąski koniec krawata przełóż przez pętelkę na szyi, wykonując najpierw ruch w górę, a następnie w dół. Po tej czynności Twój wąski koniec krawata powinien wciąż znajdować się po prawej stronie.
 6. Przełóż wąski koniec krawata na lewą stronę, wykonując ruch nad jego szeroką częścią.
 7. Przełóż wąski koniec przez pętelkę na szyi. Najpierw ruchem do góry, a następnie do dołu przez powstałą w poprzednich krokach dziurkę na środku węzła. Twój wąski koniec krawata powinien spoczywać na jego szerokiej części.
 8. Zaciśnij węzeł, pociągając w dół za wąski koniec. I już!

Zapewne w trakcie wykonywania węzła zauważyłeś, że wykonujesz te same kroki, które wykonywałeś podczas wiązania krawata pierwszym sposobem. W końcu nie bez powodu węzeł Murrell jest nazywany odwróconym węzłem Windsor. Dzięki temu wiesz, już jak się wiąże krawat nie na jeden, ale na dwa sposoby! Wkrótce się zapewne przekonasz, że umiejętność wiązania krawata jest przydatna i warta praktyki. Powodzenia!

Jak się wiąże krawat krok po kroku na kilka sposóbów

Jeżeli znudzą Ci sie już wezeł Windsor oraz węzeł Murrell to polecamy poniższy film z YouTube. Poznasz w nim jeszcze kilka innych wyrafinowanych sposobów na to jak zawiązać krawat krok po kroku.

Może masz swój ulubiony i sprawdzony sposób na to jak wiązać krawat? Pamiętaj, że jest dokładnie 177147 sposobów na to jak zawiązać krawat. Podzieli sie jednym z nich w komentarzach.

Miłej imprezy 🙂

Grafika: Hubert Kalinowski

Zgłoś nadużycie

Cristiano Ronaldo i Leo Messi są znani na całym świecie. Piłkarscy i biznesowi giganci dla których rodzina jest najważniejsza. Poznaj nieznane fakty.

Cristiano Ronaldo vs Lionel Messi. Nieznane fakty rywalizacji.

Finlandia kraina 1000 jezior najładniejsze fińskie jeziora najlepsze fińskie jeziora kraina tysiąca jezior kraj

Finlandia Kraina Tysiąca Jezior – Najładniejsze Fińskie Jeziora (TOP 10)