Angelina Jolie i Brad Pitt byli najbardziej czarującą parą na scenie międzynarodowej. Brangelina to ich pseudonim, gdy byli parą. Oto ciekawych faktów.
w

Lubię!Lubię! SuperSuper

Angelina Jolie vs Brad Pitt

Byli prawdopodobnie najlepszą parą w Hollywood. Co wiesz o tych dwóch aktorach? Czy wiesz, jakie były przyczyny ich rozstania? Jak się poznali? Ile mają dzieci?

Brangelina, czyli Angelina Jolie & Brad Pitt, czyli jedna z najgorętszych par Hollywood. O kim mowa i jaka jest ich historia? Jacy są prywatnie?

Dwie najpopularniejsze gwiazdy w historii Hollywood to aktorka Angelina Jolie i aktor Brad Pitt. Fani ich związku stworzyli dla niego nową nazwę – Brangelina. Określenie to jest połączeniem ich imion – Brad i Angelina. Para poznała się na planie filmu Pan i Pani Smith w 2004 roku. Choć z początku ich związek był szczęśliwy i pełen uczuć to nie skończył się jednak filmowym happy endem. Co tak naprawdę przyciągnęło ich do siebie, a co podzieliło? Jacy są prywatnie? Jak wyglądała ich wyboista droga na czerwony dywan?

Angelina Jolie – dzieciństwo i rodzina

Angelina Jolie urodziła się 4 czerwca 1975 roku w Los Angeles. Gwiazda pochodzi z aktorskiej rodziny. Jej mama – Marcheline Betrand – zagrała w filmach Szukając wyjścia i Mężczyzna, który kochał kobiety. Z kolei jej tatą był laureat Oscara w filmie Nocny konwój – Jon Voight. Aktora można zobaczyć również w wielu innych produkcjach, np. w Uciekającym pociągu. Pomimo udanej kariery filmowej, Jon Voight nie sprawdził się w roli ojca. Gdy Angelina miała zaledwie roczek, porzucił ją i jej matkę.

Jak się później okazało życie nie zamierzało oszczędzać wielkiej aktorki. W 2007 roku, gdy Angelina miała 22 lata, zmarła jej matka. Wydarzenie to było dla niej wielkim ciosem.

angelina jolie brad pitt brangelina
Brangelina - Angelina Jolie vs Brad Pitt

Angelina Jolie - Początki kariery

Już w wieku 5 lat Angelina Jolie zadebiutowała w filmie Szukając wyjścia. Zagrała w nim u boku swego ojca Jona Voighta. Już w wieku 10 lat zaczęła uczyć się aktorstwa. Uczęszczała wtedy do Lee Strasberg Theater Institute. W wieku 16 lat rozpoczęła karierę modelki, dzięki czemu stała się rozpoznawalna. Występowała również w wideoklipach u Meat Loaf oraz The Rolling Stones. Mimo swoich sukcesów w kilku branżach jej prawdziwą pasją było aktorstwo. Przez krótki czas była członkiem trupy Met Theatre Group. Doskonaliła wtedy swoje umiejętności aktorskie. Pierwszą poważniejszą rolę Angelina Jolie zagrała w filmie Cyborg 2: Szklany cień. Produkcja ta nie otrzymała jednak zbyt wielu pochlebnych opinii. Nawet sama aktorka zdradziła, że rozchorowała się po obejrzeniu gotowego filmu.

Angelina Jolie - Sukcesy aktorskie

Aktorka po raz pierwszy została doceniona za swoją rolę w filmie Hakerzy. Jednak prawdziwie przełomowym czasem w jej karierze był rok 1997. Aktorka zagrała wtedy w filmie George Wallace. Za rolę Cornelii Angelina została nagrodzona swoim pierwszym Złotym Globem. Już dwa lata później otrzymała drugi Złoty Glob za rolę w dramacie biograficznym Gia. Angelina Jolie zdobyła również Oskara za rolę w filmie Przerwana lekcja muzyki. Zagrała również w wielu innych kasowych filmach. Przykładami takich produkcji jest Lara Croft: Tomb Rider, Oszukana i Salt.

Jednak Angelina nie chciała poprzestać na aktorstwie. Po osiągnięciu znaczących sukcesów w tej dziedzinie zaczęła się spełnia jako reżyserka. Nad morzem oraz Niezłomny to dwie produkcje, które wyreżyserowała. Pomimo znacznych osiągnięć w Hollywood, życie prywatne Angeliny Jolie to równie ciekawa historia.

Angelina Jolie w życiu prywatnym

brangelina angelina jolie brad pitt
Brangelina - Angelina Jolie vs Brad Pitt

Angelina Jolie jest idealnym przykładem piękna zarówna zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Aktorka jest szeroka znana ze swojego dobrego serca. Wielokrotnie pomagała osobom ubogim i odwiedzała obozy uchodźców na całym świecie. Wszystko to zaczęło się w Kambodży w 2001 roku podczas kręcenia zdjęć do filmu Lara Croft: Tomb Rider. Bieda i ubóstwo tamtejszej ludności zainspirowały ją do włączenia się w działalność charytatywną. Dzięki jej wieloletnim działaniom na rzecz potrzebujących i uchodźców aktorka otrzymała tytuł Ambasadorki Dobrej Woli UNHCR. Kilkukrotnie otrzymywała różne nagrody za swoją działalność charytatywną. To jednak nie wszystko. Gwiazda zaadoptowała również troje dzieci: Maddoxa, Paxa i Zaharę. Jest szczęśliwą mamą łącznie sześciorga dzieci – trójki adoptowanych i trójki własnych.

Jednak nie wszystkie aspekty życia Angeliny Jolie należały do równie pozytywnych. Mowa tu o jej stanie zdrowia. Aż 8 członków jej rodziny zmarło z powodu nowotworów, m. in. raka piersi. Z tego względu aktorka poddała się pełnej mastektomii. Jak gdyby tego było mało, Angelina Jolie musiała poddać się operacji usunięcia jajników i jajowodów. Wynikało to również z wysokiego ryzyka zachorowania na nowotwór. Jak więc widać życie pisze dla nas wszystkich różne scenariusze, niezależnie od tego kim się jest. Przejdźmy teraz do najburzliwszej części życia Angeliny Jolie, czyli do… Brada Pitta.

Brad Pitt – dzieciństwo i rodzina

Brad Pitt urodził się 18 grudnia 1963 roku w małym miasteczku w stanie Oklahoma. Pochodzi z rodziny wyznającej baptyzm (odłam protestantyzmu). Co ciekawe Brad Pitt należał nawet do chóru kościelnego! Ma on również aż 5 rodzeństwa. Jego matka jest pedagogiem szkolnym, a ojciec kierownikiem w firmie zajmującej się transportem ciężarowym. Jako dziecko Brad Pitt bardzo dobrze się uczył. Mimo że jego rodzice nie należeli do świata filmu, Brad uwielbiał tę dziedzinę. Interesował się również sztuką i muzyką.

Brad Pitt Bangelina angelina jolie
Brangelina - Brad Pitt vs Angelina Jolie

Kariera aktorska Brada Pitta

Po ukończeniu szkoły średniej Brad Pitt studiował dziennikarstwo ze specjalizacją w reklamie. Mimo to tuż przed ukończeniem studiów wyjechał do Los Angeles. Miał do tego zaledwie kilkaset dolarów w kieszeni! Przez pewien czas dzielił mieszkanie z 6 kolegami i zajmował się telemarketingiem. Kamieniem milowym w jego karierze była rola statysty w filmie Mniej niż zero. Następnie grał w serialu Dallas, a później w operze mydlanej Another World. Brad otrzymał jeszcze kilka innych ról, jednak prawdziwy sukces miał dopiero nadejść.

Thelma i Louise to produkcja, dzięki której kariera Pitta nabrała rozpędu. Zagrał w niej uwodzicielskiego i zawadiackiego autostopowicza… Tą rolą z całą pewnością podbił serca wielu kobiet! W swoim życiu Brad odniósł wiele sukcesów aktorskich – otrzymał dwa Oskary i 35 innych nagród. Aktor zasłynął również jako producent filmowy wielu filmów, np. Infiltracji.

Brad Pitt w życiu prywatnym

Podobnie jak Angelina Jolie Brad Pitt jest znany ze swojej działalności charytatywnej. Wraz z nią w 2008 roku przeznaczył aż 12 mln dolarów na walkę z wirusem HIV, AIDS i gruźlicą. Odbył także misje humanitarne do Etiopii i RPA. Brad Pitt wspiera również małżeństwa homoseksualne, co pokazał wpłacając 100 tys. dolarów przeciwko inicjatywie Propozycja 8, która miała na celu uniemożliwić zawieranie takich małżeństw.

brad pitt angelina jolie brangelina
Brangelina - Brad Pitt vs Angelina Jolie

Jeśli chodzi o jego związki to w 1998 roku poznał Jennifer Aniston, którą poślubił już dwa lata później. Stworzyli jedną z najbardziej lubianych par w Hollywood. Jednak w 2004 roku poznał Angelinę Jolie, co spowodowało, że rozwiódł się z Jennifer Aniston. Ta sytuacja stała się niemałym skandalem. Wiele osób zmieniło wtedy sposób postrzegania Brada Pitta. On jednak zdawał się tym nie przejmować. W 2005 roku Brad Pitt i Angelina Jolie oficjalni stali się parą. Mają troje własnych dzieci, w tym bliźniaczki oraz troje adoptowanych. Jednak ich początkowo udany związek z czasem przestał być tak kolorowy i szczęśliwy…

Brangelina, czyli Brad i Angelina

Poznali się na planie filmu Pan i Pani Smith i od 2005 roku tworzyli szczęśliwą parą. W 2002 roku, czyli zanim para się poznała, Jolie adoptowała pierwsze dziecko – Maddoxa. W 2005 roku zdecydowała się na kolejną adopcję – tym razem dziewczynki Zahary. W 2006 roku, gdy była już w związku z Bradem, Angelina zaszła w ciążę (z dziewczynka Shiloh), a Brad Pitt adoptował w międzyczasie Maddoxa i Zaharę. Jednak para nie zaprzestała powiększania swojej rodziny. W 2007 roku adoptowali Paxa, a rok później urodziły się bliźniaki – Knox i Vivienne. Mają obecnie łącznie 6 dzieci.

Mimo to para przez bardzo długi czas nie chciała wziąć ślubu. W jednym z wywiadów stwierdzili, że wejdą w związek małżeński tylko wtedy, gdy wszyscy ludzie będą  mogli brać ślub. Jednak ku zdziwieniu wielu fanów Angelina Jolie i Brad Pitt zaręczyli się w 2012 roku, a dwa lata później weszli w związek małżeński. Cała ceremonia odbyła się na francuskim zamku Chateau Miraval, a zaproszeni zostali tylko najbliżsi. Ich ślub był niezwykły, ponieważ wszystkie 6 dzieci zaangażowało się w niego i odegrało w nim swoją rolę. Również suknia Angeliny Jolie była ozdobiona rysunkami jej dzieci. Ten gest z całą pewnością złapał za serce wielu jej fanów!

brad pitt angelina jolie brangelina
Brangelina - Angelina Jolie & Brad Pitt

Jednak w 2016 roku sielanka dobiegła końca. Angelina Jolie wniosła pozew o rozwód oskarżając Brada Pitta stworzenie zagrożenia dla zdrowia całej rodziny. Jak się później okazało nie układało im się już od dłuższego czasu. Jedną z kwestii spornych pomiędzy małżonkami były metody wychowywania dzieci. Prawdziwym zaskoczeniem były natomiast oskarżenia w kierunku Brada o przemoc domową. Mimo to późniejsze śledztwo FBI nie potwierdziło tych przypuszczeń. Po tej sprawie Brad Pitt odwiedził dzieci na święta Bożego Narodzenia, aby podarować im prezenty. W 2017 roku, gdy sprawa rozwodowa nadal trwała, Brad Pitt ponownie nawiązał kontakt z Jennifer Aniston.

Burzliwy rozwód Angeliny i Brada

12 kwietnia 2019 roku Angelina Jolie i Brad Pitt oficjalnie otrzymali rozwód. Mimo wskazania złego wpływu aktora na rodzinę jako przyczyny rozpadu małżeństwa Pitt również nie najlepiej radził sobie z sytuacją. Tego samego roku jedna z amerykańskich gazet poinformowała, że Brad Pitt podjął nowe hobby – rzeźbienie. Okazało się, że to zajęcie działa na niego terapeutycznie i pomaga mu przejść przez ten trudny czas. Kilka miesięcy później Brad Pitt wyjawił również, że chodzi na spotkania Anonimowych Alkoholików.

Mimo że małżeństwo Brada i Angeliny zostało unieważnione, to pozostała jeszcze jedna kwestia do wyjaśnienia – prawa do opieki nad dziećmi. Ta batalia trwała najdłużej. Sprawa sądowa zakończyła się dopiero w maju 2021 roku. Sąd przyznał obu rodzicom takie sama prawa do opieki nad dziećmi. W późniejszym wywiadzie Angelina Jolie oświadczyła, że nigdy nie wybaczy Pittowi tego, jak burzliwa była cała sprawa sądowa.

angelina jolie brad pitt brangelina
Brangelina - Angelina & Pitt

Kiedyś najgorętsza i najbardziej wpływowa para Hollywood, dziś – dwoje ludzi po przejściach z 6 dzieci pod wspólną opieką. Miejmy nadzieję, że po tak wielu zmaganiach zarówno Brad Pitt, jak i Angelina Jolie odnajdą upragnione szczęście. 

CIEKAWOSTKI

 • 1- Angelina Jolie okaleczała się, ponieważ znęcano się nad nią w szkole za to, jak wyglądała.

 • 2- Angelina Jolie posiada licencję pilota. Stwierdziła, że uzyska ją ze względu na swojego syna Maddoxa. Chłopiec uwielbiał patrzeć na latające po niebie samoloty. Jolie stwierdziła, że chce mu zaimponować i go uszczęśliwić mogąc zabierać go na pokład samolotu, który sama będzie pilotować.

 • 3- Brad Pitt również posiada licencję pilota.

 • 4- Wiele osób podejrzewa się Jolie poddała się przynajmniej kilku operacjom plastycznym. Sama gwiazda nigdy natomiast tego nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła.
 • 5- Brad Pitt odrzucił propozycję zagrania w filmie Apollo 13.
 • 6- Brad Pitt ma zakaz wjazdu na teren Chin ze względu na rolę, którą zagrał w filmie Siedem lat w Tybecie.
 • 7- Angelina Jolie była w 3 związkach małżeńskich.
 • 8- Jennifer Aniston i Brad Pitt poznali się na randce w ciemno.
 • 9- Na początku swojej kariery aktorskiej Angelina Jolie była uzależniona od narkotyków. W jednym z wywiadów zdradziła, że brała, co tylko się dało.
 • 10- Ulubione słodycze Brada Pitta to amerykańskie żelki Twizzlers.
 • 11- Zanim Angelina dostała rolę w filmie Lara Croft: Tomb Rider musiała przejść testy na obecność narkotyków. Studio Paramount chciało mieć pewność, że aktorka „była czysta”. Jak się później okazało – nie wykryto u niej obecności żadnych substancji odurzających.

 • 12- W młodości Brad Pitt pracował jako kierowca limuzyny oraz reklamował sieć restauracji El Pollo Loco przebrany za wielkiego żółtego kurczaka.

 • 13- Jednym z hobby Angeliny Jolie jest kolekcjonowanie noży. Pierwszy nóż dostała w prezencie od mamy w wieku 12 lat.

 • 14- Aktorka ujawniła, że jest biseksualna.

Rozkminiła: Weronika Szpak
Grafika: Hubert Kalinowski
Redakcja: I.Fernandez

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jak zrobić ciasto na pizzę? Włoska pizza zawiera składnik, który jest w Polsce łatwo dostępny i sprawi, że pizza będzie smakowała jak z ulubionej pizzerii. Ciasto na pizzę włoską. Autentyczny przepis na ciasto do pizzy prosto z Włoch

Ciasto na pizzę włoską. Autentyczny przepis na ciasto do pizzy prosto z Włoch

Nazwisko Albert Einstein znane jest za przełomowe idee naukowe, ale są także różne inne ciekawe fakty z życia geniusza, które nie są szerzej znane.

Albert Einstein. Zaskakujące fakty o geniuszu