Jakie najpiękniejsze plaże we Włoszech będą najlepszym wyborem na spędzenie urlopu? Czy plaże nudystów we Włoszech istnieją? Do wyboru do koloru!
w

Lubię!Lubię!

Top 10 – najpiękniejsze plaże we Włoszech

Chcecie wyruszyć w podróż po Włoszech i nie wiecie gdzie można wypocząć, zrelaksować się a przy tym podziwiać piękno przyrody? W tym artykule znajdziecie najpiękniejsze plaże we Włoszech. Może dzięki niemu uda Wam się podjąć decyzję do którego regionu chcecie wyjechać!

Zastanawialiście się kiedyś jakie włoskie plaże będą najlepszym wyborem na spędzenie urlopu? Co się kryje pod nazwą „Włoskie Karaiby” i czy one w ogóle istnieją? Gdzie znajduje się najpiękniejsze morze Półwyspu Apenińskiego? Oto ranking, który rozwieje jakiekolwiek wątpliwości przy wyborze najpiękniejszych włoskich miejscówek idealnych na wakacyjny odpoczynek! Ostrzegamy, że wybór naprawdę nie jest prosty… Sprawdźmy, w którym regionie można znaleźć najpiękniejsze plaże we Włoszech! W tym artykule oprócz rankingu najpiękniejszych plaży dowiecie się również gdzie znajdują się plaże nudystów we Włoszech.

Miejsce 10: Plaża Monterosso al Mare, Cinque Terre, region - Liguria

plaże nudystów we Włoszech
Najpiękniejsze plaże we Włoszech

Plaża Monterosso al Mare to niezwykle mała plaża, która latem jest zatłoczona do tego stopnia, że przypomina mrowisko. Ale spokojnie, to nie czyni jej mniej pięknym miejscem. Monterosso al Mare jest otoczone urokliwymi, kolorowymi domkami schodzącymi w dół wybrzeża, a z takiego widoku niewątpliwie słynie region Cinque Terre. Idealnie jest przyjechać na tę akurat plażę jeszcze przed sezonem turystycznym – najlepiej wczesną wiosną, bo wtedy woda jest idealnie przejrzysta, a piasek sypki i złocisty.

Miejsce 9: Plaża Cala Bianca, region – Kampania

Najpiękniejsze włoskie plaże

Plaża Cala Bianca to swoista królowa wśród małych, urokliwych i zaszytych w głębi natury plaż. Położona jest na terenie Parku Narodowego Cilento i Valllo di Diano. Jest uwielbiana przez Instagramerów z całego świata. Do tej małej, śnieżnobiałej zatoczki, skąpanej w turkusowym morzu i otoczonej dwoma masywnymi zboczami skalnymi, najprędzej można dotrzeć drogą morską, pieszo lub zdecydować się na samochodowy off-road. Jedno jest pewne – dla takich widoków, bielusieńkiego piasku i turkusu wody warto jest pokonać każdy dystans, żeby doświadczyć tego unikatowego piękna na własne oczy.

Miejsce 8: Plaża Baia delle Zagare, region – Apulia

plaże nudystów we Włoszech
Najpiękniejsze plaże we Włoszech

Kto by pomyślał, że Włochy do zaoferowania w swej bogatej ofercie turystycznej mają nawet plaże z romantycznymi klifami. Na odcinku wybrzeża między Pugnochiuso i Mattinata wyłaniają się owe klify, a wraz z nimi naszym oczom ukazuje się, ukryta między skałami wybrzeża, jedna z najpiękniejszych plaż we Włoszech w regionie Apulii. Widok zapiera dech w piersiach! Warto się tu wybrać, nawet jeżeli od najbliższego parkingu czeka kilku kilometrowa wycieczka w poszukiwaniu plaży, turkusu i klifów.

Miejsce 7: Plaża di Cala Spalmatore, region – Sardynia, wyspa Maddalena.

Najpiękniejsze włoskie plaże

W rankingu najpiękniejszych włoskich plaż nie może przecież zabraknąć Sardynii. La Maddalena podbije serca wszystkich i zabierze na odkrywanie wielu kilometrów widoków, które już na zawsze pozostają w pamięci. Zobaczycie tu skały wyrzeźbione przez wiatr, dzikie plaże i zatoczki pełne niezaprzeczalnego uroku. Na północno-wschodnim wybrzeżu głównej wyspy archipelagu (Maddaleny właśnie) znajduje się Cala Spalmatore. Jest to plaża zawsze osłonięta od wiatrów, otoczona śródziemnomorskimi zaroślami i różowymi skałami. To malownicza i dobrze wyposażona plaża, idealna na rodzinne wakacje. Płytkie wody są idealne do kąpieli dzieci, a jedwabiście piaszczysty brzeg sprzyja spacerom.

Miejsce 6: Najpiękniejsze plaże we Włoszech, Plaża Tonnarella dell'Uzzo, region – Sycylia

plaże nudystów we Włoszech
Najpiękniejsze plaże we Włoszech

Jest to zdecydowanie miejsce, które trzeba zobaczyć, będąc na Sycylii i koniecznie poświęcić na to cały dzień. Zachwyca urokliwymi plażyczkami oraz bujną roślinnością. Należy jednak pamiętać, że wszędzie musimy dojść na własnych nogach. Jest to miejsce bez straganów lub ludzi biegających po plaży z kukurydzami – tylko i wyłącznie natura. Na szlaku możemy zauważyć stare domki, które kiedyś były przetwórniami tuńczyka, a dziś pełnią funkcję muzeów.

Położona w samym sercu Riserva dello Zingaro plaża Tonnarella dell’Uzzo jest najpiękniejszą z aż ośmiu zatoczek rezerwatu. Niestety dostęp do tej plaży podlega opłacie (5,00 € normalny „bilet wstępu”, lub ulgowy 3,00 €). Jednakże spektakl, który funduje tutaj natura nie ma sobie równych. Do plaży Tonnarella dell’Uzzo możliwe jest również dotarcie drogą morską. Której drogi by nie wybrał, plaża Tonnarella dell’ Uzzo to must-see na Sycylii.

Miejsce 5: plaża Cala Rossa, Favignana, Archipelag Egady, region – Sycylia

Najpiękniejsze włoskie plaże
Najpiękniejsze plaże we Włoszech

Cala Rossa to jedna z najpiękniejszych zatoczek w Favignana i niewątpliwie najsłynniejsza. Niedawno została uznana przez Skyscanner jako najpiękniejsza plaża we Włoszech i z pewnością stało się to nieprzypadkowo. Morze jest tutaj krystalicznie czyste, otoczone skałami o różnych kształtach i rozmiarach, ponadto wśród skał niedawno powstała mała plaża będąca wytworem piasku naniesionego przez prądy morskie. Cala Rossa jest niewątpliwie w stanie zadziwić każdego plażowicza, dzięki swemu niezrównanemu, krystalicznie niebieskiemu kolorowi wody połyskującemu w złocistych wapiennych skałach.

Mówi się, że nazwa „Cala Rossa” wywodzi się od krwi Kartagińczyków przelanej przez Rzymian w czasie pierwszej wojny punickiej. Legenda głosi, że woda w zatoczce miała zabarwić się na czerwono w trakcie pierwszej wojny punickiej podczas tak zwanej „bitwy o Egady” w 241r. pne i zakończyła tym samym 24 lata wojny. Według legendy bardzo silny wiatr spychał krew wielu poległych tam żołnierzy do brzegów tej zatoki, która następnie przyjęła nazwę Cala Rossa, co oznacza Czerwona Zatoka.

Miejsce 4: Najpiękniejsza plaża we Włoszech, Scala dei Turchi, region - Sicilia

plaże nudystów we Włoszech
Najpiękniejsze plaże we Włoszech

Scala dei Turchi, czyli po polsku Schody Tureckie, to wspaniały klif, położony w prowincji Agrigento na Sycylii, 20 kilometrów drogi od miasteczka Realmonte. Schody Tureckie tworzą śnieżno-białe, wapienne skały o wysokości dochodzącej miejscami do 90 m, które wpadają wprost do turkusowego morza. Plaża ta jest jedyna w swoim rodzaju i została wpisana na listę UNESCO. Gdyby jedna plaża przy Schodach Tureckich była dla kogoś niewystarczająca, spokojnie, po drugiej stronie Schodów jest też i następna! Obie mają piaszczyste i zadbane plaże! Scala dei Turchi była niegdyś bezpieczną przystanią dla tureckich piratów, stąd też wzięła się nazwa. Swoją sławę Scala dei Turchi zawdzięcza swoją sławę także kinu i literaturze, gdyż jest bardzo popularnym motywem na umiejscowienie akcji. To prawdziwy raj na pięknej Sycylii.

Miejsce 3: Plaża delle Due Sorelle, region - Marche

Najpiękniejsze włoskie plaże

Plaża delle Due Sorelle, czyli Plaża Dwóch Sióstr będzie idealna, dla wszystkich tych, którzy kochają prostotę natury i odnajdują w niej spokój. Plaża delle Due Sorelle może to zagwarantować wszystkim miłośnikom przyrody. Wyjątkowości tej plaży dodają nietuzinkowe możliwości jakimi można się tu dostać. Otóż na plażę można dotrzeć tylko drogą morską – promem wypływającym z pobliskiej miejscowości, kajakiem czy supem. Drobny żwir chrzęszczący pod stopami i małe białe kamyki porozrzucane po całej szerokości linii brzegowej, charakteryzują tę spektakularną plażę. Plaża zawdzięczą swą nietuzinkową nazwę bliźniaczym białym skałom, które wyłaniają się z krystalicznie czystego morza i wyglądają zupełnie jak dwie „siostry na modlitwie”. Miejsce to jest niewątpliwie pełne uroku.

Miejsce 2: Plaża dei Conigli, region – Sycylia, Lampedusa

Spiaggia dei Conigli, czyli po polsku Plaża Królików, to przepiękna plaża na wyspie Lampedusa. Naprawdę trudno znaleźć odpowiednie słowa, które są w stanie oddać emocje towarzyszące przy odwiedzaniu tej wyspy. Nic dziwnego, że w 2013 roku została okrzyknięta najpiękniejszą plażą świata. Od tamtej pory wciąż znajduje się wysoko w corocznych rankingach jako najpiękniejsza plaża we Włoszech. Plaża Królików jest także rezerwatem przyrody. To właśnie tu przychodzą na świat ogromne żółwie morskie Karetta (Caretta caretta). Na Morzu Śródziemnym to jedyne takie miejsce. Obowiązuje tu surowy regulamin mający na celu ochraniać przyrodę oraz zachować czystość terenu. W okresie składania jaj i wylęgu żółwi przybyli na wyspę liczni wolontariusze Legambiente (liga ochrony środowiska) pilnują plaży 24h na dobę. Patrząc na same zdjęcie tego miejsca można by się łatwo pomylić i uznać, że to jakaś Karaibska plaża, ale ten plażowy klejnot znajduje się już na południu Włoch.

Miejsce 1: Najpiękniejsza Plaża we Włoszech, Cala Mariou, region - Sardynia

Plaża Cala Mariolu znajduje się w miejscowości Baunei na północny wschód od stolicy Sardynii – Cagliari. Jest dobrze ukryta wśród okolicznych skał, a to daje atmosferę spokoju i tworzy enklawę pełną zaciszności. Od tak nasyconego koloru jej turkusowej wody może się zakręcić w głowie. Woda jest bardzo czysta, a krajobraz dopełnia delikatny jasny piasek pod stopami. Plaża Cala Mariolu nadaje się świetnie do nurkowania z maską, dlatego warto jest zabrać tu ze sobą odpowiedni sprzęt. W pobliżu plaży za skałami są także podwodne jaskinie i inne zakamarki, które śmiało można zwiedzać od podwodnej strony. Ciekawym sposobem na dostanie się na Cala Mariolu są wyprawy łódkami lub pontonami organizowane z pobliskich portów. Obecność dookoła wysokich skał sprawia, że to tak naprawdę jedyny i sprawdzony sposób na dotarcie do tej plaży.

Wybór miejscówki na wakacje to z reguły trudny orzech do zgryzienia, a zdjęcia pięknych włoskich plaż, turkusowych mórz i skalistych brzegów raczej wcale tej decyzji nie ułatwiają. Za to jedno jest pewne – każdy region z dostępem do morza oferuje niesamowite i niepowtarzalne piękno, widoki, czy właśnie najpiękniejsze plaże we Włoszech. 

Plaże nudystów Włochy

Jeśli ktoś lubi odwiedzać bardziej odważne miejscówki w wakacje warto poszukać miejsc stworzonych z myślą o naturystach. Czy są jakieś plaże nudystów we Włoszech? Owszem, jeśli ktoś lubi takiego typu atrakcje może odwiedzić plaże takie jak:

  • Lido di Dante (Emilia Romania)
  • Capocotta (Lazio)
  • Guvano (Liguria)
  • Lido di Venezia (Veneto)
  • Lido di Jesolo (Veneto)
  • Costa dei Barbari (Friuli Wenecja Julijska)
  • Portonovo (Marche)
  • Marina di Bibbona (Toskania)
  • San Vincezno (Toskania)

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Czy królują w twoim domu tureckie seriale? Najpiękniejsze seriale tureckie o miłości to twój sposób na nudę? Jesli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Tureckie seriale

Jak zrobić paznokcie hybrydowe? Odpowiedź na to pytanie jest łatwa. Manicure hybrydowy lub french manicure (paznokci french) zawsze dodają elegancji.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?