Poznaj najlepsze zespoły k-pop (koreański pop). Nowości ze świata Key pop. Dopiero zaczynasz swoją przygodę z Kpop? Ten artykuł jest dla Ciebie.
w

SuperSuper Lubię!Lubię! WowWow

K-pop, czyli koreański pop | Najlepsze zespoły Key Pop | Nowości

Kpop, znany też jako key pop czy koreański pop, to muzyka, która jest napchana, ale nie nadęta; muzyka, która jest zabawna i ma wywoływać radość, gdy się jej słucha i ogląda (K-pop jest zaprojektowany tak, by cieszyć się nim wizualnie tak samo, jeśli nie bardziej, niż gdy się go słucha). I jest to muzyka, która jest teraz bliska zawładnięcia całym światem

Koreański pop czy kpop lub key pop…… Wszyscy znają ten nowy muzyczny trend. Przez ostatnią dekadę muzyka pop zdominowała scenę muzyczną na całym świecie swoim szeptanym śpiewem, spopularyzowany przez takich artystów jak Julia Michaels, Selena Gomez, Lana Del Rey czy Billie Eilish. Muzyka wyciszona i uspokajająca miała być odpowiedzią na chaos świata, muzycznym odpowiednikiem minimalizmu w świecie designu. Muzyka idoli z K-popu jest natomiast dokładnym tego przeciwieństwem. Gdyby spróbować opisać ten gatunek muzyczny kilkoma metaforami to przychodni nam do głowy maksymalistyczna kraina marzeń, pełna kolorów, spektakli i teledysków o wysokim poziomie konceptu, mnóstwa wykonawców i szalonej choreografii.

Koreański pop absolutnym przeciwieństwem muzyki pop

Przyzwyczailiśmy się do muzyki pop z miękkimi refrenami, w których każdy oddech był łapany na mikrofonie. Key pop oferuje natomiast bezwarunkową alternatywę: ciągłą stymulację, euforię dostarczaną niemalże przez cały utwór.

Kpop, czyli koreański pop, to gatunek muzyczny, który bez dwóch zdań zawładnął światem. Nigdy wcześniej nie zdarzyło się, aby azjatyccy artyści przebili się w takim stopniu na zachodnim rynku muzycznym. Do tej pory to raczej artyści ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Ameryki Południowej dominowali na światowym runku muzycznym. Kpop zdaje się odwrócić ten trend. Pytanie, czy na zawsze?

Młodzi idole z Key pop

Młodzi idole, którzy tworzą te koreańskie zespoły zyskały całą masę fanów. Abyście mogli lepiej poznać ten gatunek, przedstawimy wam kilka zespołów, które odniosły największy sukces. Koreański pop nabiera rozpędu na rynku muzycznym!

BTS | absolutny numer jeden w świecie Kpop

Kpop to koreański pop

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów tworzących Key Pop jest oczywiście BTS. Siedmiu chłopaków podbiło serca kobiet, nie tylko w Korei. Swoimi dopracowanymi utworami i występami pokazują swój talent. Sprzedali już miliony płyt, masa ludzi słucha ich utworów na platformach takich jak Spotify.

Nikt nie spodziewał się, że ta grupa może odnieść tak wielki sukces. Stali się wręcz ikonami kpopu. Swoją ciężką pracą, talentem i determinacją pokazali, że można spełniać marzenia, niekoniecznie podążając za wszystkimi  trendami. Stworzyli swój unikatowy wizerunek, pełen kolorów i dumy z własnej kultury. Ich piosenki są bardzo rytmiczne i zachęcają do dobrej zabawy i tańca. W skład zespołu wchodzą V, Jimin, Jungkook, RM, J-Hope, Jin i Suga. Jeżeli jeszcze nie słyszeliście tych chwytliwych numerów, to czas to nadrobić. I kto wie może wy też dołączycie do fanklubu Bts, do ich A.R.M.Y (Adorable Representative M.C for Youth)

Monsta X | Znany zespół KPop

Kpop to koreański pop

To, że BTS jest tak kolorowym boys bandem wcale nie znaczy, że każdy taki jest. Kpop ma różne oblicza. Pokazują to chłopaki z Monsta X. Zespół powstał w 2015 roku. I od tej pory zdobyli spore uznanie. Ta niesamowita szóstka ma wielki talent. Koreański pop idealny do śpiewania i tańczenia. Jedną z cech charakterystycznych key popu jest synchronizacja wokalu ze skomplikowanymi układami choreograficznymi.

W europejskim popie jest większa dowolność jeżeli chodzi o spektakle. Oczywiście, są dopracowane, ale artysta może wybrać inny sposób wyrażania emocji. Key pop ma układy taneczne obowiązkowe. Zwłaszcza czy takiej liczbie członków grupy. I w tym Monsta X nie odstają. Są idealnym przykładem grupy key popowej, ale mają w sobie coś więcej. Noszą więcej czerni a ich teledyski ukazują bardziej mroczną aurę. Tacy niegrzeczni chłopcy koreańskiego przemysłu muzycznego. I to jest fajne. Łamią kolejne stereotypy i pokazują światu, że wszystko jest możliwe. Nic dziwnego, że ich fanklub Monbebe jest już całkiem spory.

Black Pink | girls band ze świata Kpop

kpop key pop koreański pop
Kpop to koreański pop

Przyszedł czas na damską grupę. Nie myśleliście, chyba że Kpop to tylko męskie zespoły. Dziewczyny też mają wiele do powiedzenia. Black Pink to jeden z ważniejszych zespołów pokazujących siłę kobiecego wokalu. Ta czwórka dziewczyn robi niesamowitą robotę, a każdy ich przebój staje się hitem.

Jennie Kim, Lisa, Jisoo i  Rosé są naprawdę wspaniałymi wokalistkami. Mają w sobie niezwykłą charyzmę, dzięki której widownia je kocha. Nie bez przyczyny zdobyły międzynarodową sławę. Na pewno wyróżniają się pośród key popowych zespołów.

EXO | topowy zespoł koreańskiego popu

kpop key pop koreański pop
Kpop to koreański pop

Kolejnym key popowym zespołem, który zdobył popularność to EXO. Nazwę zawdzięczają Egzoplanecie, czyli tej planecie spoza układu słonecznego. Co ciekawe członków jest dziewięć i każdy z nich ma swój własny symbol i żywioł. Co tu dużo mówić kolejny świetny przykład talentu, charyzmy i profesjonalizmu.

Są jedną z grup muzycznych z największą ilością sprzedanych płyt w Korei Południowej. Mają swoją historię, ponieważ zespół powstał w 2012 roku. Więc mieli dużo czasu, aby wstrząsnąć światem. Ich muzyka jest pełna energii. Każdy, kto słyszy ich piosenki, ma ochotę tańczyć. Pomimo tego, że liczba członków grupy się zmieniała, nie wpłynęło to na miłość do muzyki i radość ze wspólnego tworzenia. Wciąż mają w sobie to coś, co sprawia, że pokochał ich świat. Koreański pop dodaje do tego skomplikowaną, ale zdecydowanie wartą zachodu, choreografię i otrzymujemy naprawdę dobry zespół. Dlatego polecamy, aby zapoznać się z twórczością grupy i być może stać się ich najwierniejszym fanem.

Chung Ha | Rodzynek w świecie Kpop

kpop key pop koreański pop
Kpop to koreański pop

Na podstawie wyżej wymienionych przykładów możemy pomyśleć, że kpop to zawsze grupy. Ale to nie prawda. W koreańskim przemyśle mamy też solistów i solistki. Choć nie wszyscy zdobyli taki rozgłos jak większe grupy, to i tak kilku udało się wybić.

Chung Ha to właśnie taka wokalistka, która zdobyła sławę, pomimo działania solo. Jej piosenki chwytają za serce i sprawiają, że pojawia się uśmiech na naszych twarzach. Ponadto tak samo jak inne zespoły ma szczegółowo dopracowaną choreografię. Więc tak naprawdę nie odstaje od innych. I idealnie wpasowuje się w klimaty kpopowe, które są najbardziej popularne. Widać, że Chung ma pasje do muzyki i tańca. Widać, że lubi to co robi, dzięki temu jej występy są jeszcze lepsze. To właśnie pasja dodaje sił i sprawia, że widzowie i fani mogą poczuć co tak naprawdę, czują artyści. I to jest właśnie wspaniałe w muzyce. Dlatego Chung Ha zdecydowanie zasługuje na uznanie. I nie możemy o niej zapominać tylko dlatego, że jest solistką.

To by było na tyle. Oczywiście to jest tylko ułamek listy koreańskiego popu. Korea Południowa ma znacznie więcej artystów do zaprezentowania. My chcieliśmy was tylko zachęcić do rozpoczęcia przygody z tym niesamowitym gatunkiem muzycznym. Bo kiedy już się w niego wkręcicie, sami będziecie śledzić nowości, obserwować działania BTS, no i szukać nowych zespołów, które będą się okazywać jeszcze lepsze niż poprzednie. Dajcie nam znać czy jesteście już fanami key popu, czy dopiero chcecie zacząć ? Co myślicie o tak dużych grupach wokalistów? A może bardziej podobają wam się solowe występy?

Rozkminiła: Aleksandra Podarska
Grafika: Hubert Kalinowski

Źródła

https://www.glamourmagazine.co.uk/
https://www.cosmopolitan.com/

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Skylar Neese, szesnastolatka brutalnie zamordowana przez przyjaciółki Rachel Shoaf i Shelia Eddy, której sprawa zainicjowała powstanie nowego prawa. sprawa kryminalna opowieści kryminalne

Skylar Neese, nastolatka zamordowana przez przyjaciółki

Anglicy posiadają dość bogaty asortyment piwny. Piwo angielskie jest dosyc specyficzne. W naszym artykule przedstawiamy najlepsze angielskie piwa

Angielskie piwa. Najpopularniejsze marki