najlepsze komedie najlepsze komedia najśmieszniejsze komedie najlepsze komedie netflix dobre komedie fajna komedia najlepsze komedie netflixa
w

SuperSuper Lubię!Lubię!

Najlepsze komedie wszechczasów?

„Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie” – mawiały jż nasze babcie. Za to jedna porządna salwa śmiechu dziennie pomoże trzymac na dystans wszelkie czarne myśli. Pod wieloma względami dla ludzi ważne jest, aby śmiać się, kiedy tylko możemy, zwłaszcza w czasach kryzysu. Śmiech jest naturalnym środkiem odstresowującym, a każdemu przydałoby się kilka dawek właśnie teraz. Komediowy klasyk to najlepsze lekarstwo ze wszystkich.

Kiedy życie daje nam w kość potrzebujemy trochę dodatkowej dawki humoru, aby nasz dzień stał się piękniejszy. Niezależnie od tego, gdzie się obecnie znajdujesz, fajna komedia stanie się lekarstwem na trudny czas. Stworzenie dobrego filmu komediowego nie należy jednak do najłatwiejszych. Dobre komedie muszą nie tylko powodować śmiech, ale również wciągać widza. Najlepsze komedie powinny być na tyle interesujące, aby odbiorca przejmował się losami bohaterów i razem z nimi przeżywał emocje. Co więcej, zbyt daleko posunięte żarty mogą spowodować, że nawet najlepsza komedia pozostawi po sobie niesmak. Z drugiej jednak strony, jeśli zapomnimy o żartach, z filmu komediowego powstanie co najwyżej niskiej jakości melodramat. Z tego powodu, czasem ciężko jest wybrać dobry film komediowy. Co zatem powinno cechować najśmieszniejsze komedie?

Jakie są najśmieszniejsze komedie?

Co można zrobić po ciężkim i stresującym dniu pracy? Usiąść wygodnie przed telewizorem i obejrzeć komedie. Solidna dawka humoru od razu stawia na nogi i powoduje uśmiech na twarzy. Właśnie dlatego komedia jest tak wyjątkowym gatunkiem filmowym. Każdy może ją obejrzeć i znaleźć cos co rozbawi do łez. Ale co wybrać z pośród tylu setek tytułów? Nie martwcie się przychodzimy z pomocą i prezentujemy subiektywny ranking na najlepsze komedie wszechczasów.

Najśmieszniejsze komedie

Cały czas pojawiają się na rynku komedie – niektóre dobre, inne kiepskie, ale bywają też te najlepsze komedie, które dołączają do panteonu najśmieszniejszych komedii. Ten zasczyt nie jest dany każdemy. Nie każda fajna komedia ma szansę stać się kultową. Żeby dołączyć do tych najśmieszniejszych komedii, trzeba spełnić kilka warunków.

Jakie powinny być najśmieszniejsze komedie?

Jednym z nich jest czas, aby mieć pewność, że śmiech nie był tylko chwilowy i przetrwa dekady. Kolejna część to zagorzali fani, którzy będą utrzymywać legendę dobrej komedii przy życiu. A trzecia część to odrobina magii filmowej, której nie da się opisać. Mroczne komedie, slapstick, komedie romantyczne, śmieszne komedie, dobre komedie i te najśmieszniejsze komedie… wszystkie najlepsze komedie w swoich gatunkach to mają.

Komedie na Netflixie?

Nawet jeśli nie jesteś typem, który śmieje się głośno na komediach, poniższe filmy z pewnością wywołają u ciebie mały chichot, a może nawet jeden z tych głośnych, zaskakujących śmiechów. Nie ma jednej ostatecznej, obiektywnej listy „najlepszych” komedii bo też każdy ma inne poczucie humoru. Przed wami nasza lista, która pomoże wam w dokonaniu wyboru. Znajdziecie na niej nie tylko najlepsze komedie netfilxa, ale również najśmieszniejsze komedie z różnych lat. Rozsiądźcie się więc wygodnie i zrelaksujcie. Oto nasz absolutnie subiektywny zbiór najlepszych filmów komediowych. Pozostaw w komentarzach swoje typy na najlepsze komedie wszechczasów.

Dzikie historie (2014) | Najlepsza komedia

Dzikie historie (2014) | Najlepsze komedie

Legendarna czarna komedia hiszpańskiego reżysera Pedro Almodovara, która składa się z 6 krótkometrażowych komedii opowiadających o skrajności ludzkich zachowań, kiedy znajdują się w niebezpieczeństwie. Arcydzieło czarnego humoru. Film podzielony jest na sześć segmentów.

Pasternak

Będąc w samolocie, modelka i krytyk muzyczny uświadamiają sobie, że mają wspólnego znajomego o imieniu Pasternak. Wkrótce odkrywają, że każdy pasażer i członek załogi na pokładzie zna Pasternaka. Czy to zbieg okoliczności?

Szczury

Kelnerka rozpoznaje swojego klienta – to lichwiarz, który spowodował tragedię w jej rodzinie. Kucharka proponuje zmieszać z jego jedzeniem trutkę na szczury, ale kelnerka odmawia. Uparta kucharka postanawia jednak zrealizować swój plan.

The strongest

Dwaj kierowcy na samotnej autostradzie wchodzą w konflikt między sobą, co ma tragiczne konsekwencje.

Little Bomb

Inżynier wyburzeniowy zostaje odholowany za parkowanie w złym miejscu i wpada w spirale konfliktów z pracownikiem firmy holowniczej, urzędnikami i rodziną. To wydarzenie niszczy jego życie prywatne i zawodowe, a on planuje zemstę na skorumpowanej firmie holowniczej i urzędzie miasta.

The proposal

Lekkomyślny syn zamożnej rodziny ma w nocy wypadek, w którym ginie ciężarna kobieta. Budzi swoich rodziców, a ojciec dzwoni do prawnika. Rodzice proponują, że zapłacą cieciowi, aby wziął winę na siebie. Wkrótce ojciec odkrywa, że padł ofiarą wymuszenia ze strony adwokata i prokuratora prowadzącego śledztwo. Jaka będzie jego decyzja?

Until Death Do Us Apart

Podczas zabawy weselnej panna młoda odkrywa, że jej świeżo upieczony mąż zdradzał ją z jednym z gości i postanawia mu się odpłacić… 

Nietykalni (2011) | Dobra komedia

Nietykalni (2011) | Dobra komedia

Niepełnosprawny milioner z Paryża Philippe, wraz ze swoją asystentką prowadzi rozmowy z kandydatami na swojego opiekuna. Nieoczekiwanie pojawia się Driss, który przynosi dokumenty z agencji pracy i prosi Philippea o ich podpisanie, aby mógł udowodnić, że nie może znaleźć zatrudnienia i otrzymać zasiłek. Philippe rzuca jednak wyzwanie Drissowi i mężczyzna zostaje opiekunem miliardera na okres próbny. Wprowadza się do jego domu, przewracając do góry nogami nudne i spokojne życie wszystkich jego mieszkańców.

Legalna blondynka (2001) | Najśmieszniejsze komedie

najlepsze komedie najlepsze komedia najśmieszniejsze komedie najlepsze komedie netflix dobre komedie fajna komedia najlepsze komedie netflixa
Legalna blondynka (2001) | Najśmieszniejsze komedie

Na liście najlepszych komedii musi pojawić się Legalna Blondynka. Kto z nas nigdy nie słyszał kawałów o blondynkach? Każdy jakiś zna. Stereotypowo blondynka powinna być ładna, niekoniecznie inteligentna. A co jeśli właśnie taka dama, miłośniczka różu i psów rasy chihuahua, porzucona przez faceta postanowi studiować prawo? Perypetie  Reese Witherspoon jako Elle Woods od wielu lat bawią ludzi na całym świecie. Ponad to okazuje się że żywa wersja Barbie może być świetną prawniczką. Reżyser Robert Luketic walczy ze stereotypami tworząc fajną komedię, która stała się ikoną na początku lat dwutysięcznych i doczekała się także kontynuacji. Ponad to warto podkreślić, że Legalna Blondynka łączy humor i walory socjalne takie jak emancypacja kobiet i walka o prawa zwierząt. A to jest sztuka przedstawiać takie tematy jednocześnie bawiąc widza do łez. Dlatego z całą pewnością można ten film zaliczyć do najlepszych komedii dwudziestego pierwszego wieku.

Zwierzogród (2016)

najlepsze komedie najlepsze komedia najśmieszniejsze komedie najlepsze komedie netflix dobre komedie fajna komedia najlepsze komedie netflixa
Zwierzogród (2016) | Najlepsze komedie

W rankingu na najśmieszniejszą komedię nie może oczywiście zabraknąć filmu animowanego. Współczesne filmy animowane mają już niewiele wspólnego z dawnymi filmami kreskowymi. Twórców tych największych animacji trzeba przede wszystkim pochwalić za to, że potrafią łączyć w fabule elementy atrakcyjne zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Tak naprawdę współczesne filmy animowane inaczej są oglądane przez dzieci, a inaczej przez dorosłych. Twórcy umiejętnie ukrywają w nich dowcipy skierowane wyłącznie do dorosłych. Komediowa animacja dla całej rodziny. Przedstawia ona historię Judy Hopps, pierwszego królika, który wstępuje do policyjnych szeregów. Aby udowodnić swoją wartość, Judy decyduje się na współpracę z przebiegłym listem, Nickiem Wildem. Razem starają się rozwiązać pewną kryminalną zagadkę.

Bracia przyrodni (2008) | Najśmieszniejsze komedie

najlepsze komedie najlepsze komedia najśmieszniejsze komedie najlepsze komedie netflix dobre komedie fajna komedia najlepsze komedie netflixa
Bracia przyrodni (2008) | Najlepsze komedie

Kolejni na naszej liście najśmieszniejszych komedii są „Bracia Przyrodni”. Kojarzycie taką sytuacje kiedy rodzic znajduje drugą połówkę, która też ma dziecko. I okazuje się nagle, że już się nie jest jedynakiem tylko otrzymuje się w prezencie rodzeństwo przyrodnie. I to kompletnie niszczy całe dotychczasowe życie. Nowa sytuacja już ma potencjał humorystyczny. A kiedy dodamy to tego fakt, że nasi Bracia Przyrodni są już dorosłymi mężczyznami, którzy do tej pory mieszkali z rodzicami to otrzymujemy mieszankę wybuchową. Will Feerell i John C. Reilly w znakomitych rolach braci Brennana i Dale’a zapewniają widzom ogromną dawkę śmiechu już od samego początku. Tych dwóch facetów zajmujących jeden pokój w domu rodziców oznaczają kłopoty. Życie tej rodziny nie ma w sobie ani grama nudy. 

Ogromne brawa dla reżysera Adama McKaya za to nadzwyczajne przedstawienie. Uznany za jedną z najlepszych komedii Netflixa. Idealna na poprawę humoru lub wieczór pełen śmiechu z rodziną lub przyjaciółmi.

Książe w Nowym Yorku (1988) | Najśmieszniejsze komedie

Książe w Nowym Yorku | Najśmieszniejsze komedie

Kultowa komedia z szalonych lat 80 tych. Przez wielu uważana za najśmieszniejszą komedię wszechczasów, ale to jak wiadomo zawsze kwestia gustu. O czym jest ta komedia? Żyjący w luksusie książę Akeem pragnąc znaleźć prawdziwą miłość, wyrusza do Nowego Jorku. Tam razem ze swoim zaufanym lokajem udają skromnych studentów z wymiany i starają się przystosować do życia mieszkańców z dzielnicy Queens. Czy uda mu się odnaleźć bratnią duszę w tym wielkim mieście?

40 letni prawiczek (2005) | Niewiarygodne komedie

najlepsze komedie najlepsze komedia najśmieszniejsze komedie najlepsze komedie netflix dobre komedie fajna komedia najlepsze komedie netflixa
40 letni prawiczek (2005) | Najlepsze komedie

Inną dobrą komedią, którą możemy wam polecić na wieczór ze znajomymi jest „40-letni Prawiczek”. Jedną z wielu sytuacji, które możemy zobaczyć w komediach są męskie rozmowy dotyczące wiadomego tematu. W wieku 40 lat mają za sobą masę doświadczeń w relacjach z kobietami. A jednak istnieją wyjątki. I tym wyjątkiem jest Andy Stitzer, który będąc już dojrzałym facetem nigdy tego nie robił i wciąż jest prawiczkiem. Ale od czego są przyjaciele, którzy mają dla niego masę, niekoniecznie dobrych, porad jak zaciągnąć dziewczynę do łóżka. Poradzenie sobie w rozmowie z kobietami i nie zrobienie z siebie głupka to dla naszego prawiczka nie lada wyzwanie. Niestety każda próba kończy się porażką.

Czy w końcu wygra z nieśmiałością i przeciwnościami losu i zmieni status z „nigdy tego nie robiłem” na „już to robiłem” ? O tym musicie przekonać się sami. Komedia Judda Appatowa jest wyjątkowa. Oddaje poczucie humoru z początku lat dwutysięcznych. Mimo wszystko wciąż potrafi ubawić do łez. A kreacja aktorska Steve’a Carella tylko dodaje komizmu i tworzy naprawdę dobrą komedię.

Duże dzieci (2010) | Najlepsza komedia Netflix

najlepsze komedie najlepsze komedia najśmieszniejsze komedie najlepsze komedie netflix dobre komedie fajna komedia najlepsze komedie netflixa
Duże dzieci (2010) | Najlepsze komedie Netflix

Czy to może być najśmieszniejsza komedia? Dawni przyjaciele ze szkolnej drużyny koszykówki spotykają się po latach na pogrzebie swojego trenera i spędzają weekend ze swoimi rodzinami w domu nad jeziorem, w którym kiedyś imprezowali. Pomimo że każdy z nich jest już dorosły i ma swoje problemy, na łonie natury z powrotem stają się dziećmi i spędzają ze sobą niezapomniane chwile.

Ave Cezar (2016) | Najlepsze komedie

najlepsze komedie najlepsze komedia najśmieszniejsze komedie najlepsze komedie netflix dobre komedie fajna komedia najlepsze komedie netflixa
Ave Cezar (2016)

Skoro już mówimy o najśmieszniejszych komediach to nie mogło zabraknąć Ave Cezar. Duet reżyserski braci Coen łączy sarkazm, moralizatorstwo i pragmatyzm. Poza tym widzimy powrót do dawnego kina, archaicznego sposobu kręcenia musicali i innych spektakli. Fabuła dotyczy zniknięcia fenomenalnego aktora, w którego rolę wciela się nie kto inny niż sam George Clooney. Jego zniknięcie powoduje chaos i zamieszanie. Nawiązując do ery Hollywood skandale nie były pomocne przy promocji filmów, dlatego skutecznie je tuszowano. A zniknięcie światowej sławy aktora może zdecydowanie należeć do kategorii skandalu.

Ważną rolę w tej produkcji odgrywa Josh Brolin, który wciela się w producenta Eddiego Mannixa, którego zadaniem jest utrzymanie porządku i trzymanie w ryzach opinii publicznej, nie zapominając o zamiataniu pod dywan nieprzyjemnych sytuacji. Do tych dwóch wspaniałych aktorów dołączył także Alden Ehrenreich. Takie trio ma moc, żeby sprawić, że widownia będzie mieć ubaw po pachy. Pokazują swój kunszt komediowy w całej okazałości. Dlatego uważamy, że nie można przejść obok tak fajnej komedii z taką obsadą. Dodatkowo warto zauważyć, że film ten nie tylko jest zaliczany do najśmieszniejszych komedii, ale także został doceniony i uznany za najlepszą komedię Netflixa.

Kac Vegas (2009) | Najsłynniejsze komedie Netflix

Kac Vegas (2009)

Jeżeli nie oglądałeś to obejrzyj koniecznie. Przez wielu krytyków filmowych uznawana jako najśmieszniejsza komedia 21 wieku. Znajdziesz w niej mnóstwo zwrotów akcji, niespodziewanych rozwojów sytuacji oraz zakończenie, które urosło już do rangi kultowego. Jeden z niewielu filmów, w którym warto obejrzeć napisy końcowe do samego końca. Na dwa dni przed ślubem, czwórka przyjaciół wybiera się na wieczór kawalerski do Las Vegas. Następnego dnia budzą się w apartamencie hotelowym z potężnym kacem i nic nie pamiętają z poprzedniej nocy. Okazuje się, że zgubili pana młodego i mają niewiele czasu, aby go odnaleźć. Posiadając jedynie strzępki informacji w swojej pamięci, krok po kroku starają się przypomnieć sobie co się stało poprzedniej nocy i gdzie podziewa się ich przyjaciel.

Monty Python i święty Gral (1975) | Najlepsze komedie

najlepsze komedie najlepsze komedia najśmieszniejsze komedie najlepsze komedie netflix dobre komedie fajna komedia najlepsze komedie netflixa
Monty Python i święty Gral (1975) | Najlepsze komedie

Łap kolejną pozycję na naszej liście najlepszych komedii. Nie mogliśmy oczywiście nie wspomnieć o filmie, który możemy uznać za kultowy. Rzecz jasna mowa o Monty Pythonie i świętym Graalu, który pomimo tego, że miał swoją premierę w 1975 to wciąż po tylu latach wciąż należy do grona najśmieszniejszych komedii i nieustanie bawi widzów do łez. Dzięki reżyserii Terrego Gilliama i  Terrego Jonesa przenosimy się w czasie do epoki arturiańskiej. Na pewno kojarzycie legendy o Królu Arturze i jego Rycerzach okrągłego stołu. To właśnie z tym okresem związany jest mit świętego Graala, tajemniczego przedmiotu, który od setek lat rozbudza fantazje poszukiwaczy skarbów.

Król i jego rycerze są odważni, mężni i dzielni. Ale to nie ten film. W tej komedii arturiańscy rycerze są tchórzliwi i niestety nie mogą poszczycić się inteligencją. Jak więc możecie się domyślać, podróż tak specyficznej grupy nie może się obyć bez przeciwności i komicznych sytuacji. Akcja przepełniona jest humorem wszelkiego rodzaju. Każdy znajdzie tam cos dla siebie. Tak dobra komedia z pewnością wam się spodoba i spowoduje uśmiech na waszych twarzach.

Pitch perfect (2012) | Komedia dla kobiet Netflix

najlepsze komedie najlepsze komedia najśmieszniejsze komedie najlepsze komedie netflix dobre komedie fajna komedia najlepsze komedie netflixa

Lekka komedia dla miłośników muzyki. Przedstawia ona historię studentek śpiewających a cappella, których celem jest wygranie konkursu. Aby to osiągnąć, muszą jednak stawić czoła przeciwnościom losu i wykreować swój nowy wygląd. Wszystko to robią na swój sposób, co powoduje, że często dochodzi do komicznych sytuacji. Na pewno fajna pozycja na wieczór do klasycznego odmóżdżenia się. Dla nas warta tego, żeby się znalazła w rankingu „najśmieszniejsza komedia”.

Kiedy Harry poznał Sally (1989) | Śmieszna komedia

Kiedy Harry poznał Sally (1989) | Śmieszna komedia

Komedia romantyczna z pewnością ma swoje miejsce w grupie najlepszych komedii. Wręcz nawet może być jedną z najśmieszniejszych. Takim właśnie filmem jest dzieło wyreżyserowane przez Roba Reinera „Kiedy Harry poznał Sally”  Czy kogoś zaskakuje fakt, że głównymi bohaterami są Harry i Sally ? No oczywiście, że nie, ale nawet jeśli wcześniej o tym nie wiedzieliście, to już wiecie. Wiec możemy przejść dalej. No więc nasza para bohaterów poznała się na studiach, ale parą to oni nie byli, wręcz przeciwnie. Jakoś nie pałali do siebie sympatią. Ale lata studenckie minęły i przyszła pora na dorosłe życie. Po pięciu latach Harry (Billy Crystal) i Sally(Meg Ryan) spotykają się przypadkowo w samolocie. Jednak zamiast nienawiści z czasów studenckich mamy początek pięknej przyjaźni.

Oboje mają za sobą nieudane związki i nie mają ochoty po raz kolejny uwierzyć w miłość. Lecz kto powiedział, w kwestii miłości ma się cokolwiek do powiedzenia. Miłość po prostu się pojawia i nie można sobie z nią pogrywać. Żeby jednak to sobie uświadomić czeka ich wiele wyzwań, które dla widza będą stanowiły dobrą zabawę. Komedia romantyczna nie jest tylko o miłości. Pokazuje też perypetie życiowe bohaterów, które z jednej strony są życiowe a z drugiej po prostu mega śmieszne. Dlatego z całą pewnością film ten można uznać za fajną komedię, a nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest jedną z najlepszych komedii romantycznych.

Strażnicy galaktyki | Najśmieszjniejsze komedie

najlepsze komedie najlepsze komedia najśmieszniejsze komedie najlepsze komedie netflix dobre komedie fajna komedia najlepsze komedie netflixa

Może nie jest to najśmieszniejsza komedia w bezpośrednim tego słowa znaczeniu, ale na pewno film, na który warto zwrócić uwagę. Strażnicy Galaktyki to kolejny niesamowity film Marvela, który łączy elementy fantastyki i komizmu. W odległych zakątkach kosmosu Ronan planuje wywołać wojnę w galaktyce. Aby ją ocalić zostaje utworzony zespół bohaterów zwanych „Strażnikami Galaktyki”. Jego członkowie są głównie wyrzutkami, na których czele stoi Peter Quill, niezdarny ziemianin. Czy przy swoich predyspozycjach są oni w stanie ocalić galaktykę?

Naga Broń. Z akt wydziału specjalnego (1988) | Dobre komedie

Wspominając najśmieszniejsze komedie nie możemy zapominać o tych z lat osiemdziesiątych, które miały olbrzymi wpływ na kulturę masową. I chociaż mamy już dwudziesty pierwszy wiek, ten specyficzny rodzaj komedii wciąż nas bawi i zachwyca. I taka właśnie jest Naga Broń, naprawdę fajna komedia, którą znają miliony na całym świecie. Myśląc o tym tytule wszyscy mamy już przed oczami Leslie Nielsena jako porucznika Franka Drebina. Nasz porucznik dostał wyjątkowo odpowiedzialne zadanie   będzie musiał ochraniać Królową podczas jej wizyty w stanach Zjednoczonych. Monarchini grozi wielkie niebezpieczeństwo.

Naga Broń. Z akt wydziału specjalnego (1988) | Dobre komedie

Są tacy, którzy pragną jej śmierci. I oto mamy przeciwników Franka Drebina, który nie podda się i zrobi wszystko, aby wykonać zadanie jak najlepiej. Rzecz jasna nie byłby sobą gdyby nie przytrafiły mu się jakieś prześmieszne albo żenujące sytuacje. Ale w sumie po to przecież jest komedia, żeby wywołać u widza śmiech. I ten film wam to gwarantuje. Zarówno starsze jak i młodsze pokolenie znajdzie w tym filmie coś dla siebie. My od siebie gwarantujemy, że będzie to niezapomniany seans. Tak dobra komedia nie zasługuje, żeby popaść w zapomnienie. Dlatego serdecznie zapraszamy do obejrzenia i przekonania się, czy to naprawdę najśmieszniejsza komedia swoich czasów.

Blues Brothers (1990) | Dobre komedie

najlepsze komedie najlepsze komedia najśmieszniejsze komedie najlepsze komedie netflix dobre komedie fajna komedia najlepsze komedie netflixa
Blues Brothers (1990) | Dobre komedie

Na ostatnim miejscu naszego zestawienia najlepszych i najśmieszniejszych komedii znalazł się klasyk. O Blues Brothers słyszeli wszyscy. Każdy kojarzy ten tytuł. I nawet nie znając do końca fabuły intuicja podpowiada, ze to naprawdę fajna komedia. John Belushi i Dan Aykroyd stworzyli niezapomniane kreacje Jake’a i Elwooda Blues, dwóch braci, którzy postanowili, zgodnie z bożą wolą, zebrać pieniądze na uratowanie sierocińca, w którym się wychowali. Aby tego dokonać, postanawiają urządzić koncert i reaktywować dawny zespół. Cel jest szczytny i plan nie wydaje się tak ciężki do zrealizowania. No cóż, pomyłka. Naszych dwóch muzyków musi się zmierzyć z narzeczoną (w tej roli jedyna i niezastąpiona Aretha Franklin) ale nie tylko. Ich wrogami jest policja, nazizm i muzyka country.

Ale czy jest coś, z czym sobie The Blues Brothers nie poradzą, wiedząc o powadze celu i mając do dyspozycji siłę muzyki? Raczej nie. Musicie jednak obejrzeć, aby się upewnić. The Blues Brothers w pełni zasługuje na tytuł najlepszej komedii. Genialne połączenie humoru i musicalu zasługuje na uznanie, a kreacja aktorska to czyste arcydzieło. Możemy zachwycać się oprawą muzyczną jak i dobrze dobranymi dialogami. Dzięki temu otrzymamy solidną dawkę niezapomnianych przeżyć. Więc chyba czas najwyższy nadrobić tą bardzo dobrą komedię.

I tak oto doszliśmy do końca naszego rankingu najlepszych komedii. Teraz czas, abyście wy pochwalili się waszymi topkami najśmieszniejszych komedii. Może to będą jakieś filmy przedstawione powyżej w artykule? Albo kompletnie inne? Przecież na świecie mamy tysiące fajnych komedii. Nie muszą to być konkretnie najlepsze komedie Netflixa. Świat stoi otworem i mamy całą masę możliwości. Nie obawiajcie się, każdy tytuł będzie pasował. Jeżeli was rozśmieszył chociaż raz do łez znaczy, że jest dobrą komedią 😊

Najśmieszniejsza komedia nie jest oczywista

Jak sami widzicie na naszej skromnej liście najlepszych filmów komediowych każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że to tak naprawdę studnia bez dna, ponieważ nie licząc kilku gniotów, w zasięgu ręki mamy setki dobrych komedii. Najważniejsze, żeby wywoływały one u nas radość i poczucie dobrze spędzonego czasu, a powiedzenie „śmiać się do rozpuku” nabierało nowego znaczenia.

Jaka jest Twoja najśmieszniejsza komedia. Podziel się w komentarzach. 

Grafika: Hubert Kalinowski

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

drugie życie ubrań recykling ubrań jak wykorzystać stare ubrania

Recykling ubrań! 11 sposobów jak wykorzystać stare ubrania

postanowienia noworoczne 2022, cele na nowy rok 2022, plan działania

Postanowienia Noworoczne 2022