Filmy romantyczne nie zawsze są naszym pierwszym wyborem, gdy planujemy domowy seans filmowy. Zdarza się jednak, że czasem mamy ochotę na pełne emocji historie romantyczne. Film romantyczny komedia romantyczna komedie romantyczne
w

Lubię!Lubię! SuperSuper WrrWrr

Najlepsze filmy romantyczne i komedie romantyczne

Od Was zależy jedynie wybór, czy chcecie szlochać do poduszki, czy śmiać się do rozpuku z zawirowań bohaterów. Wybrane przez nas filmy romantyczne zabiorą Was w podróż po różnych odcieniach miłości, od tych zakazanych, aż po te pierwsze z lat młodości.

Filmy romantyczne nie zawsze są naszym pierwszym wyborem, gdy planujemy domowy seans filmowy. Zdarza się jednak, że czasem mamy ochotę na pełne emocji historie romantyczne. Miłość może przybrać różne kształty i rozmiary, a zakazane romanse przysporzyć wrażeń jak niejeden film przygodowy. Jeśli szukasz nastrojowego filmu, przedstawiamy Ci kilka filmów romantycznych do wyboru, od słodkich romansów po komedie romantyczne i wszystko pomiędzy. Rozsiądź się więc wygodnie z winem i ulubionymi przekąskami i zanurz się głęboko w historie pełne drobnych gestów, wymarzonych randek, ukradkowych spojrzeń, słodkich spotkań i zakazanych romansów.

Film romantyczny - czym jest?

Filmy romantyczne to filmy, opowiadające historie miłosne, koncentrujące się na pasji, emocjach, uczuciach głównych bohaterów. Zwykle jest to podróż przez początki znajomości, pierwsze randki, związek lub małżeństwo. Poszukiwanie romantycznej miłości jest główną osią fabuły. Często dwójka głównych bohaterów musi pokonać takie przeszkody jak np. choroba, brak pieniędzy, dyskryminacja, ograniczenia psychologiczne czy opór rodziny. Filmy te często poruszają temat różnego rodzaju miłości: od pierwszego wejrzenia, nastoletniej miłości, seksualnej, miłości w wieku dojrzałym lub nieodwzajemnionej, tragicznej. Są one zazwyczaj formą ucieczki i fantazji dla widzów, którzy zwykle czekają na szczęśliwe zakończenie. Film romantyczny możemy podzielić na kilka podgatunków:

  • Romans historyczny
  • Komedia romantyczna
  • Dramat romantyczny
  • Musical romantyczny
  • Romans paranormalny
  • Romantyczny film akcji
  • „Chick flick”
  • Romantyczna fantastyka

Filmy i komedie romantyczne | TOP 8

8. Pretty Woman (1990)

pretty woman filmy komedia romantyczna film
Pretty Woman | Komedie Romantyczne | Filmy romantyczne

Absolutna klasyka i punkt obowiązkowy na każdej liście z filmami romantycznymi. Jeżeli jakimś cudem nie obejrzałeś tego filmu to nawet nie skroluj dalej. Obejrzyj „Pretty Woman” i wróć po kolejne nasze typy. To Niebanalna komedia romantyczna, w której główną bohaterką jest Vivian, dziewczyna do towarzystwa. Przypadkowo spotyka ona bogatego biznesmena Edwarda, który postanawia zatrudnić Vivian na czas swojej podróży służbowej. Czy historia dwóch różnych światów może przynieść bajkowe zakończenie w postaci prawdziwej miłości?

7. Love, Rosie (2014)

love rosie komedia romantyczna komedie romantyczne film filmy
Love, Rosie | Komedie Romantyczne | Filmy romantyczne

Od piątego roku życia Rosie i Alex są najlepszymi przyjaciółmi jednak, gdy w grę wchodzi miłość, za każdym razem coś staje im na drodze. Czy zawirowania w ich życiu pozwolą im w końcu być razem? Czy są sobie przeznaczeni?

Kategoria: Filmy romantyczne Netflix

6. Duma i uprzedzenie (2005)

duma i uprzedzenie film romantyczny filmy romantyczne komedie romantyczne komedia
Duma i uprzedzenie | Komedie Romantyczne | Filmy romantyczne

Adaptacja jednej z powieści Jane Austen o pięciu siostrach, których życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy w ich sąsiedztwie zamieszkuje młody i bogaty pan Bingley i jego najlepszy przyjaciel pan Darcy. Na drodze do miłości może jednak stanąć duma i uprzedzenie, które doprowadzają do licznych nieporozumień i patowych sytuacji.

Kategoria: Komedie romantyczne Netflix

5. Pamiętnik (2004)

Pamiętnik | Komedie Romantyczne | Filmy romantyczne

Jeden z największych wyciskaczy łez, jeśli mówimy o romantycznych historiach. Pewna bogata dziewczyna i zwykły chłopak zakochują się w sobie, czego nie pochwalają rodzice dziewczyny. Kiedy mężczyzna (Noah) wyjeżdża na wojnę wydaje się, że ich miłość jest przeszłością. Kobieta (Allie) stara się poukładać sobie życie i wiąże się z innym mężczyzną. Kiedy jednak Noah wraca po latach do domu, okazuje się, że ich miłość nie wygasła.

Kategoria: Komedie romantyczne Netflix

4. Do wszystkich chłopaków, których kochałam (2018)

Do wszystkich chłopców których kochałam filmy romantyczne film komedia
Do wszystkich chłopców, których kochałam | Komedie Romantyczne | Filmy romantyczne

Lara Jean odkąd pamięta przechowuje listy napisane do swoich dawnych miłości, które są przeznaczone jedynie dla jej oczu. Jej życie wywraca się do góry nogami, gdy pewnego dnia w tajemniczy sposób trafiają one wszystkie do swoich adresatów. Aby uniknąć niezręcznych konfrontacji, Lara Jean posuwa się do małej intrygi, która niespodziewanie zmienia jej życie.

Klasyk wśród filmów o miłości. Kilkadziesiąt lat po katastrofie Rose opowiada swojej wnuczce o swoich przeżyciach na Titanicu aż do jego zatonięcia. Opowiada o swojej miłości do artysty Jacka i o ich spotkaniu, które przerodziło się w coś głębszego. Różnica społeczna i wisząca nad nimi katastrofa powoduje, że z pozoru spokojny film o miłości trzyma w napięciu do samego końca.  

3. Titanic (1997)

Titanic | Komedie Romantyczne | Filmy romantyczne

Kategoria: Komedie romantyczne netflix

2. The kissing booth (2018)

the kissing both filmy romantyczne komedie romantyczne film romantyczny komedia
The Kissing Booth | Komedie Romantyczne | Filmy romantyczne

Następna na naszej liście jest młodzieżowa komedia romantyczna, przedstawiająca historię Elle Evans i jej miłosnych zawirowań. Nastolatka zakochuje się w starszym bracie swojego najlepszego przyjaciela, co jest niezgodne z paktem ich przyjaźni. Jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, ponieważ musi utrzymać swój związek w tajemnicy, aby nie stracić przyjaciela.

1. Dziennik Bridget Jones (2001)

dziennik bridget jones komedia romantyczna komedie romantyczne filmy
Dziennik Bridget Jones | Komedie Romantyczne | Filmy romantyczne

Po pierwsze, i co najważniejsze, jest to Komedia romantyczna, którą powinien zobaczyć każdy miłośnik miłosnych zawirowań. A po drugie ten film nigdy się nie przedawni. Bridget Jones jest przeciętną kobietą, która w ramach postanowienia noworocznego, przejmuje kontrolę nad własnym życiem, zaczynając od prowadzenia nieco intymnego dziennika. Później akcja rozkręca się, gdy jej czarujący szef zaczyna się nią interesować, a do gry wkracza również jej dawny znajomy z dzieciństwa. 

Podsumowując, jak sami widzicie mamy tu do czynienia z całą gamą filmów przesiąkniętych miłością. Od Was zależy jedynie wybór, czy chcecie szlochać do poduszki, czy śmiać się do rozpuku z zawirowań bohaterów. Wybrane przez nas filmy romantyczne zabiorą Was w podróż po różnych odcieniach miłości, od tych zakazanych, aż po te pierwsze z lat młodości.

Redakcja: Dominik Grott
Grafika: Hubert Kalinowski
Optymalizacja SEO: Michalina Kossak

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Zastanawiasz się co warto zobaczyć w Austrii? Z pomocą przychodzi rozkminkowy ranking. Oto najpiękniejsze miejsca w Austrii!

Najpiękniejsze miejsca w Austrii – rozkminkowe top 13!

Zastanawiałeś się kiedyś, jakie dziwne, ciekawe, bardzo nietypowe zawody wykonują ludzie? Poznaj listę 20 najdziwniejszych zawodów świata!

Najdziwniejsze zawody świata