Czy wiesz, że nie tylko dzieci wysyłają listy na adres Świętego Mikołaja? To dosłownie ostatni moment. Na pewno wiesz gdzie jest wioska Świętego Mikołaja?
w

Jaki jest adres Świętego Mikołaja?

Jeżeli chcesz liczyć na jakikolwiek prezent to teraz jest dosłownie ostatni moment, żeby wysłać list do Świętego Mikołaja. Tylko czy na pewno znasz prawidłowy adres do Świętego Mikołaja? Na końcu artykułu znajdziesz zaskakującą informację, którą możesz zabłysnąć przy wigilijnym stole ;)

Czy wiesz, że nie tylko dzieci wysyłają listy na adres Świętego Mikołaja? Ten zwyczaj jest uwielbiany również przez dorosłych. W tym roku to już ostatnia szansa na wysłanie listu jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Jeśli więc chcesz, aby Twoje święta Bożego Narodzenia były jeszcze bardziej magiczne, napisz i wyślij Swój list jak najszybciej. W zależności o tego, gdzie mieszkasz możesz wysłać go bezpośrednio na adres św Mikołaja w Finlandii lub do jego pracowni w Ameryce lub Kanadzie. Co ciekawe Wioska Świętego Mikołaja znajduje się również w Polsce.

Niektórzy mówią, że Święta bez Kevina to jak Boże Narodzenie bez karpia, prezentów i choinki. Zobacz najlepsze filmy świąteczne wszechczasów. TOP 15
Najlepsze filmy świąteczne wszechczasów
Zakład, że nie znasz wszystkich..!?

Gdzie znajduje się wioska Świętego Mikołaja?

Wioska Świętego Mikołaja – wbrew obiegowym opiniom – znajduje się w różnych zakątkach Świata. Z pewnością różne lokację wiosek pomagają Świętemu Mikołajowi w sprawnym rozwożeniu prezentów do dzieci na całym Świecie, wszak ma on na to tylko dwie doby i musi w międzyczasie jeszcze odpocząć, zabrać nowe prezenty i nakarmić siebie oraz renifery.

W Europie najbardziej znana wioska Świętego Mikołaja znajduje się w Laponii, przy biegunie Północnym w Rovaniemi. Znane są też wioski Świętego Mikołaja na kole podbiegunowym w Kanadzie czy w USA. W dalszej części artykułu znajdziesz dokładne adresy. W Polsce też znajduje się wioska Świętego Mikołaja. Adres do niej znajdziesz na końcu tego artykułu. 

Adres do św Mikołaja w Laponii

Wioska świętego Mikołaja w Laponii (Finlandia) odwiedzana jest co roku przez pół miliona ludzi z całego świata. Dzieci oraz dorośli przyjeżdżają do Finlandii, aby go zobaczyć, złożyć mu życzenia, zrobić sobie z nim zdjęcie oraz aby podziękować mu za spełnione marzenia. To miejsce pełne magicznej atmosfery, przepełnione radością i świątecznym duchem. Jeśli jednak nie możesz odwiedzić świętego Mikołaja osobiście, nadal możesz wysłać do niego list. Takie rozwiązanie wybiera co roku setki tysięcy ludzi i z roku na rok taka forma cieszy się coraz większą popularnością. Poniżej znajdziesz adres do świętego Mikołaja, pod który możesz przesłać Swój list. Do dzieła! Wioska Świętego Mikołaja czeka na Twój list!

Santa Claus
Santa Claus’ Main Post Office
Tähtikuja 1
96930 Arctic Circle
Finland

Adres do Świętego Mikołaja na Biegunie Północnym

Boże Narodzenie jest tuż za rogiem, więc aby nie przegapić szansy na wysłanie listu jeszcze w tym roku, wielu Amerykanów decyduje się na wysłanie Swoich listów na adres świętego Mikołaja w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej do jego pracowni. Dzięki programowi United States Postal Operation Santa tysiące listów zaadresowanych do Świętego Mikołaja trafia do niego w ekspresowym tempie. I pomimo że święty Mikołaj, a konkretnnie wioska Świętego Mikołaja, ma adres na Biegunie Północnym, elfy pracują dniami i nocami, aby wszystkie listy wysłane w odpowiednim momencie, trafiły na czas do Mikołaja. Jeśli więc mieszkasz w Stanach Zjednoczonych i jeszcze nie wysłałeś Swojego listu, poniżej udostępniamy adres świętego Mikołaja, na który można przesyłać listy.

Santa Claus
123 Elf Road
North Pole, 88888

Specjalny adres Świętego Mikołaja w Kandzie

Kolejny adres św Mikołaja znajduje się w malowniczej Kanadzie. Nic w tym dziwnego, skoro od 2008 roku Święty Mikołaj jest pełnoprawnym obywatelem Kanady. Dzięki temu, po skończonej pracy bez problemu może odwiedzić Swój dom w tym kraju. Gdy jest zajęty, odbieraniem listów wysłanych na adres świętego Mikołaja zajmują się jego pomocnicy. Dzięki elfom oraz tysiącom wolontariuszy z Canada Post, wszystkie osoby, które wysłały listy, mogą oczekiwać odpowiedzi na czas. Wioska Świętego Mikołaja w Kanadzie ma jeden bardzo wyjątkowy element. Tym chyba najbardziej wyjątkowym elementem adresu Świętego Mikołaja w Kanadzie jest jego kod pocztowy, który wygląda następująco: H0H 0H0. Bardziej mikołajowego kodu pocztowego raczej nie znajdziemy.  Pełny adres do świętego Mikołaja wygląda tak:

Santa Claus
North Pole
H0H 0H0
Canada

Adres świętego Mikołaja w Polsce

Co ciekawe listów wcale nie trzeba słać do Laponii lub na Biegun Północny. Wioska Świętego Mikołaja, a konkretnie jego delegatura znajduje się również u nas w kraju. Biuro Świętego Mikołaja w Polsce mieści się w Srebrnej Górze. Sam Święty Mikołaj mieszka natomiast nieopodal, w Mikołajowie. Pomocnicy Świętego Mikołaja przekazują mu listy od dzieci z całej Polski. On je przegląda i z pomocą swojego zespołu, odpisuje wszystkim, którzy skierowali list na adres Świętego Mikołaja w Polsce. Niestety jest to tylko adres korespondencyjny, więc nie ma sensu tam jechać, zeby odwiedzić Świętego Mikołaja.

Dokładny adres Świętego Mikołaja w Polsce jest następujący:

Biuro Listów do Świętego Mikołaja,
Polska Wioska Świętego Mikołaja, Przystanek Mikołajów,
57-215 Srebrna Góra

Elfy pocztowe donoszą, że do tej pory, otrzymały już setki ogromnych worków wypełnionych listami. Powyższe adresy do św. Mikołaja gwarantują, że i Twój list dołączy do pozostałych. Oczywiście w Internecie znajdziesz zapewne jeszcze kilka innych adresów, jednak niektóre z nich mogą być już nieaktualne lub nieprawdziwe. No bo kto by nie chciał być świętym Mikołajem? Jeśli więc chciałbyś podziękować Mikołajowi i życzyć mu Wesołych Świąt, to jest ostatnia szansa, aby zrobić to w tym roku. Uczyń Swoje święta niezapomnianymi i napisz list na adres świętego Mikołaja.

PS: Nie zapomnij go pozdrowić!

PPS: Na koniec jeszcze jedna ciekawostka. Wiesz skąd pochodzi wizerunek Świętego Mikołaja jaki znany jest obecnie na całym świecie? Rok temu ten najbardziej rozpoznawalny wizerunek Świętego Mikołaja obchodził stulecie. Natomiast nie kto inny jak Coca‑Cola dała go światu. Dokładnie w 1920 roku po raz pierwszy postać Świętego Mikołaja pojawiła się w reklamie Coca Coli. Natomiast w 1931 r. rysownik Haddon Sundblom na zlecenie Coca Coli nadał Mikołajowi charakterystyczny wizerunek dobrodusznego brodatego staruszka, z brzuchem i w białoczerwonym stroju, czyli w barwach Coca Coli.

adres świętego Mikołaja w Polsce Haddon Sundblom twórca świętego mikołaja wioska świętego mikołaja

Podsumowując, warto w tym roku samemu lub wraz z dziećmi napisać list do Świętego Mikołaja, w którym opiszemy co chcielibyśmy znaleźć pod choinką! Może to być niezapomniany świąteczny akcent lub świąteczna tradycja, którą będziecie powtarzać rodzinnie co roku. Teraz kiedy znacie dokładny adres do świętego Mikołaja możecie rozpoczynać pisanie!

Wesołych Świąt !

Grafika: Hubert Kalinowski

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Zastanawiałeś się kiedyś, jakie dziwne, ciekawe, bardzo nietypowe zawody wykonują ludzie? Poznaj listę 20 najdziwniejszych zawodów świata!

Najdziwniejsze zawody świata

Boże Narodzenie w USA to nie tylko piękne choinki i udekorowane domy, ale także przypałowe swetry i Charlie Brown. Poznaj nieznane tradycje na święta w USA

Święta Bożego Narodzenia w USA