plaża w ogrodzie własna plaża wakacyjny odpoczynek
w

Lubię!Lubię! SuperSuper WowWow

Plaża w ogrodzie? Nic prostszego!

Lubisz się opalać, wypoczywać na słońcu, ale nie przepadasz za tłokiem? Chcesz cieszyć się odpoczynkiem jak nad morzem bez planowania wyjazdu? Być może własna plaża w ogrodzie to idealne rozwiązanie dla Ciebie!

Własna plaża w ogrodzie: sposób na wakacyjny odpoczynek

Od kilku lat obserwujemy wzrastającą modę na prywatne baseny z piaskiem. Szczególnie teraz, w czasie koronawirusa, gdy ludzie niechętnie wyjeżdżają w dalsze podróże lub planują wakacyjny odpoczynek za granicą, marzeniem wielu jest własna plaża nad wodą. Oczywiście ze względu na klimat odkryte baseny w większości przypadków znajdują się w ciepłych krajach. Jednak dobrym pomysłem na słoneczne letnie dni jest własna plaża w ogrodzie. Dowiedz się, jak ją zrobić!

plaża w ogrodzie własna plaża wakacyjny odpoczynek
Wakacyjny odpoczynek bez wychodzenia z domu? Umożliwi Ci to własna plaża w ogrodzie!

Wakacyjny odpoczynek bez wychodzenia z domu

Dzięki nowym technologiom ludzie instalują baseny z piaskiem w ogrodach i na podwórkach swoich domów. Taka własna plaża to idealne połączenie prywatności i wypoczynku. Prywatne ogrody wielu domów zostały ozdobione ekskluzywnymi basenami w stylu plażowym, które pozwalają odtworzyć karaibską plażę lub piękną zatoczkę przed własnym domem. Plaża w ogrodzie jest jak każdy typowy basen przydomowy, ale zamiast płytek na betonie, dno i brzegi basenu wypełnione  miękkimi materiałami, które znajdują się na plaży, czyli pięknym złotym piaskiem. Te luksusowe baseny są prawie nie do odróżnienia od naturalnego akwenu lub plaży, jedyną różnicą jest to, że są dosłownie kilka metrów przed domem

Własna plaża w ogrodzie: jak ją zrobić?

Własna plaża w ogrodzie często ma centralny element: piaszczysty basen. Piaszczyste baseny nadają jej niepowtarzalny klimat, który poprawia wygląd każdego otoczenia. Podobnie jak przeciętny basen w ziemi, podstawowa warstwa konstrukcyjna jest wykonana z betonu wylewanego na zbrojenie, aby stworzyć solidną powłokę. Jednak w przeciwieństwie do większości innych basenów, górna warstwa basenu ma miękką okładzinę z piasku.

Warstwa piaskowa jest wysoce odporna na warunki atmosferyczne, składa się z zagęszczonego piasku i całkowicie przylega do betonowej podpory, daje wygląd piasku plażowego i jest antypoślizgowa zarówno w suchych, jak i mokrych warunkach. Ma wysoki stopień elastyczności, który zapobiega pękaniu, jest przyjemna w dotyku i ma niski współczynnik akumulacji termicznej (nie nagrzewa się mocno nawet w pełnym słońcu). Własna plaża może być formowana do dowolnie pożądanego kształtu, kształtując w ten sposób estetykę nawiązującą do naturalnego środowiska. Wakacyjny odpoczynek jak nad morzem gwarantowany!

plaża w ogrodzie własna plaża wakacyjny odpoczynek
Zrelaksuj się w swoim ogrodzie: oto przepis na wakacyjny odpoczynek bez wychodzenia z domu.

Własna plaża w ogrodzie to sposób na wakacyjny odpoczynek bez wychodzenia z domu!

Dzięki prawdziwemu piaskowi i łagodnym stokom własna plaża w ogrodzie i basen mają niepowtarzalny charakter. Dodatkowo ze względu na łagodny stok, baseny tego typu są uważane za znacznie bezpieczniejsze niż te tradycyjne. Nie zawierają schodów ani nagłych zmian głębokości, dzięki czemu są bezpieczniejsze dla dzieci lub osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Jest to przepis na bezpieczniejszy wakacyjny odpoczynek.

Choć na początku może się to wydawać skomplikowane, konserwacja i czyszczenie basenu z piaskiem jest prawie identyczne jak w przypadku innych basenów. Jedyna różnica wynika z piaszczystego dna.

Rozkminił: Rafał Mazurek
Redakcja: Marta Helis
Grafika: Rafał Mazurek

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yao Ming jest kimś więcej niż tylko koszykarzem NBA. Jest ikoną światowego sportu. Co o nim wiesz? Kto jest najniższym zawodnikiem, przeciwko któremu grał?

Yao Ming, ile ma wzrostu?

praca zdalna koronawirus

Jak wrócić do normalnej pracy biurowej po Covid-19?