Jesteś ciekawy kim jest najbogatszy człowiek na świecie? Dowiedz się z tego artykułu kto jest na liście 8 najbogatszych ludzi świata.
w ,

Najbogatszy człowiek na świecie

Kim są najbogatsi ludzie świata ? Czym się zajmują ? Gdzie żyją ? Ile wynoszą ich majątki ?

Najbogatsi ludzie świata są założycielami używanych na całym świecie aplikacji internetowych i właścicielami przedsiębiorstw o światowym zasięgu działalności. Kim jest najbogatszy człowiek świata? Ile pieniędzy ma na koncie? W tym artykule poznasz listę najbogatszych ludzi na świecie i dowiesz się, kto jest najbogatszym człowiekiem na świecie.

Kto jest najbogatszym człowiekiem na świecie? Oto lista 8 najbogatszych ludzi w 2022 roku.

Miejsce 8. - Larry Ellison

Ósme miejsce zajmuje Amerykanin Larry Ellison, biznesmen. Wartość jego majątku wynosi 106 miliardów dolarów. Ellison jest przede wszystkim współzałożycielem i szefem Oracle Corporation, firmy tworzącej oprogramowania i systemów zarządzania bazą danych. Ellison posiada na własność 98% powierzchni hawajskiej wyspy Lānaʻi.

najbogatszy człowiek świata, najbogatszy człowiek na świecie, kto jest najbogatszym człowiekiem na świecie, najbogatszy człowiek
Larry Ellison - 8.Najbogatszy człowiek świata

Miejsce 7. - Sergey Brin

Na siódmym miejscu uplasował się Sergey Brin, współtwórca wyszukiwarki Google Search. Jego majątek liczy 107 mld dolarów. Urodził się w ZSRR, w Moskwie, w wieku pięciu lat przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych. Oprócz Google’a Sergey Brin wspiera także projekty takie jak wspomaganie badań nad alternatywnymi źródłami energii. W 2010 roku zainwestował w rozwój morskich elektrowni wiatrowych, jest także inwestorem w Tesla Motors.

najbogatszy człowiek świata, najbogatszy człowiek na świecie, kto jest najbogatszym człowiekiem na świecie
Sergey Brin - 7.Najbogatszy człowiek na świecie

Miejsce 6. - Larry Page

Na szóstym miejscu uplasował się Amerykanin Larry Page, programista, współzałożyciel Google’a. Jego majątek liczy 111 mld dolarów. Od młodości interesował się innowacjami w środkach transportu. Wspomaga finansowo firmy podejmujące próby stworzenia latającego samochodu. Jako student brał udział w próbach stworzenia samochodu słonecznego.

najbogatszy człowiek świata, najbogatszy człowiek na świecie, najbogatszy człowiek
Larry Page - 6.Najbogatszy człowiek śwIata

Miejsce 5. - Warren Buffett

Piąte miejsce zajmuje Amerykanin Warren Buffett, inwestor giełdowy. Jego majątek wynosi 118 miliardów dolarów. Jest nazywany „Wyrocznią z Omaha” – wszystkie jego inwestycje okazywały się zyskowne. Zajmuje się także działalnością dobroczynną – prowadzi fundację. Działalnością charytatywną zajmują się także jego dzieci.

kto jest najbogatszym człowiekiem na świecie, najbogatszy człowiek
Warren Buffet - 5. Najbogatszy człowiek na świecie

Miejsce 4. - Bill Gates

Na czwartym miejscu listy uplasował się Amerykanin Bill Gates. Kilka lat wcześniej to właśnie on zajmował pierwsze miejsce na liście najbogatszych ludzi. Jego majątek wynosi 129 mld dolarów. Bill Gates jest założycielem Microsofta. Znany jest również ze swej filantropii – znaczną część swego majątku przeznacza on na cele charytatywne, m.in. na walkę z AIDS.

najbogatszy człowiek świata, najbogatszy człowiek na świecie
Bill Gates - 4. Najbogatszy człowiek świata

Miejsce 3. - Bernard Arnault

Trzecie miejsce zajmuje Francuz Bernard Arnault, prezes koncernu LVMH. Jego majątek wyceniany jest na około 158 mld dolarów. Koncern LVMH zajmuje się produkcją różnego rodzaju luksusowych towarów, m.in. win i innych napojów alkoholowych, odzieży, biżuterii i kosmetyków.

najbogatszy człowiek na świecie, kto jest najbogatszym człowiekiem na świecie, najbogatszy człowiek
Bernard Arnault - 3. Najbogatszy człowiek na świecie

Miejsce 2. - Jeff Bezos

Na drugim miejscu pod względem wartości majątku znajduje się Amerykanin Jeff Bezos, założyciel Amazona. Jego majątek wynosi 171 miliardów dolarów. Firma Amazon, założona w Seattle, zajmuje się handlem internetowym – jest największym sklepem internetowym świata. Sama nazwa Amazon (w języku angielskim oznaczająca największą rzekę świata – Amazonkę) została wybrana przez jej założyciela nieprzypadkowo – spodziewał się on ogromnej skali przepływu towarów (tak jak przez rzekę Amazonkę przepływa ogromna ilość wody).

najbogatszy człowiek świata, kto jest najbogatszym człowiekiem na świecie, najbogatszy człowiek
Jeff Bezos - 2.Najbogatszy człowiek świata

Kto jest najbogatszym człowiekiem na świecie?

Miejsce 1. - Elon Musk

Najbogatszy człowiekiem świata w 2022 roku to Elon Musk, urodzony w Republice Południowej Afryki, mieszkający w Stanach Zjednoczonych przedsiębiorca. Wartość jego majątku wynosi 219 mld dolarów. Elon Musk jest założycielem przedsiębiorstwa PayPal (usługi płatnicze umożliwiające płacenie za pomocą specjalnego konta internetowego), SpaceX (firma zajmująca się budową rakiet kosmicznych), Tesla (produkcja elektrycznych samochodów), Neuralink (produkcja implantów mózgowych) i The Boring Company (przedsiębiorstwo górnicze).

najbogatszy człowiek świata, najbogatszy człowiek na świecie, kto jest najbogatszym człowiekiem na świecie, najbogatszy człowiek
Elon Musk - Najbogatszy człowiek na świecie

Rozkminiła: Julia Dąbrowska
Redakcja: Joanna Baczul
Grafika: Rafał Mazurek

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Lubisz gry komputerowe? Nie wiesz czym są gry Roguelike? Chciałbyś wiedzieć jakie są najlepsze gry Rougelike? Dowiedz się w co warto zagrać!

Najciekawsze Gry Roguelike

Zastanawiasz się co warto zobaczyć w Wielkiej Brytanii? Dowiedz się, jakie miejsca warto zwiedzić w Wielkiej Brytanii, Anglii, Londynie, i nie tylko.

Co warto zobaczyć w Wielkiej Brytanii? TOP 5 miejsc w UK