najdroższa pizza na świecie najdroższa pizza świata
w ,

Najdroższa pizza na świecie

Zastanawiałeś się kiedyś ile kosztuje najdroższa Pizza świata i co sprawia, że jest tak droga?

Najdroższy placek z ciasta drożdżowego – czyli popularna potrawa kuchni włoskiej, zwana Pizzą. Zastanawiałeś się kiedyś ile kosztuje najdroższa Pizza na świecie i dlaczego tyle kosztuje? 

Gdy większość z nas słyszy słowo Pizza, automatycznie głodnieje i zastanawia się gdzie w danym momencie może zjeść popularny przysmak. Pizza kojarzy nam się przede wszystkim z Włochami i tamtejszym klimatem.
O dziwo Włosi mogą być dumni jedynie z tego, że właśnie na Półwyspie Apenińskim pojawiło się pierwszy raz słowo ’pizza’. Początki historii pizzy zaczynają się na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego, czyli w starożytnej Grecji . Popularne były tam placki plangutos, na które nakładano rozmaite dodatki.

Ile kosztuje najdroższa Pizza na świecie?

najdroższa pizza świata najdroższa pizza na świecie
Ceny pizz wahają się od około 20 do 50zł. Jest to posiłek dostępny dla każdego człowieka. Czy zastanawialiście się kiedyś ile bylibyście w stanie wydać na okrągły, wypiekany placek? Jeśli jesteście wielkimi fanami pizzy i moglibyście zapłacić na prawdę każdą cenę, to idealnym miejscem będzie restauracja Industry Kitchen usytuowana na wybrzeżu East River w Nowym Jorku na Manhattanie. Ile więc kosztuje najdroższa Pizza na świecie? Pobiła ona rekord świata w kategorii najdroższej pizzy świata, której to cena wyniosła 2700$, czyli ponad 10000zł. Po przeliczeniu jeden kawałek takiego rarytasu kosztuje około 1250zł.

Najdroższa Pizza świata tylko dla Milionerów?

Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że jest to restauracja tylko dla milionerów. Ceny jednak są przystępne, a najdroższa pizza świata o nazwie ’24K’, której koszt to równowartość 2000$ jest jedyną taką pozycją. Jeśli ktoś chciałby skosztować takiego dania musi złożyć zamowienie 2 dni wcześniej!

Skąd w ogóle taki pomysł i skąd taka cena?

Oprócz faktu, że restauracja przyciąga klientów z całego świata, właściciel przyznał, że jest to idealna propozycja dla bogaczy z ’Wall Street’

Jakie ma składniki najdroższa Pizza na świecie?

najdroższa pizza świata najdroższa pizza na świecie

Najdroższa Pizza na świecie składa się między innymi z Trufli, Kawioru, angielskiego sera pleśniowego Stilton oraz pasztetu strasburskiego z wątróbek kaczych i gęsich. Dodatkowo całość posypana jest 24 karatowymi płatkami złota pochodzenia Ekwadorskiego. Wymieniony pasztet o nazwie foie gras już sam w sobie jest jednym z najdroższych dań kraju ze stolicą w Paryżu.

Jeśli chcecie sprawić, żeby najdroższa pizza świata „24k” kosztowała tyle ile podczas pobicia rekordu Guinnessa, czyli 2700$ możecie dodać do niej 42 gramy kawioru Almas za jedynie 700$.

Czy jest to propozycja dla każdego smakosza? Czy uważacie, że jest to coś wartego spróbowania? 🙂

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

włoskie ubrania w przystępnej cenie niskiej tanie na każdą kieszeń

Tania odzież włoska i włoscy projektanci – czy to się da pogodzić?

filmy francuskie najlepsze filmy francuskie francuskie kino francuskie filmy Netflix najlepsze francuskie komedie

Francuskie Kino. Ranking Najciekawszych filmów