Wakacje we Włoszech z dala od szlaków turystycznych. Przedstawiamy najciekawsze miejsca, które musisz zobaczyć we Włoszech!
w

WowWow

Podróż do Włoch, jakiej nie było, czyli Włochy inaczej!

Podróż do Włoch z dala od szlaków turystycznych. Przedstawiamy najciekawsze miejsca, które musisz zobaczyć podczas Wakacji we Włoszech!

Planujesz podróż do Włoch, ale poznałeś już te najbardziej oczywiste atrakcje turystyczne i chcesz zobaczyć autentyczną Italię? Jeśli zastanawiasz się co nowego warto zobaczyć we Włoszech, to ten przewodnik jest dokładnie dla Ciebie. Podobno we Włoszech znajduje się tyle pięknych miejsc, że nie starczy życia, by zwiedzić je wszystkie. Włochy inaczej, czyli 20 niezwykłych miejsc do których jeżdżą zwykli Włosi. Poznaj niezwykłe miejsca i zabytki z dala od szlaków turystycznych, o których mało kto słyszał podczas wakacji we Włoszech. Miasto duchów, starożytne wioski, przepiękne plaże, wyspy, stanowiska archeologiczne i miasteczka jak z pocztówki to niezwykłe miejsca, które musisz poznać! Przedstawiamy Wam pierwszą z dwóch części niezwykłych miejsc we Włoszech. Dowiedz się co warto zobaczyć we Włoszech.

Tu znajdziecie drugą część.

Wakacje we Włoszech z dala od szlaków turystycznych: Poznajcie 20 niezwykłych miejsc

1. Civita di Bagnoregio - podróż do Włoch

Podróż do Włoch Civita di Bagnoregio
Co warto zobaczyć we Włoszech? Poznaj Civita di Bagnoregio

Na sam początek proponujemy Ci odwiedzenie Civita di Bagnoregio, małej wioski w prowincji Viterbo. Cały świat poznał ją dzięki japońskiemu rysownikowi Hayao Miyazakiemu, który pracował przy realizacji filmu długometrażowego “Laputa – podniebny zamek”. To położone na gliniastym wzgórzu miasteczko znane jest również jako “umierające miasto” – a to dlatego, że jego boki powoli się zapadają. Jeśli chcesz zobaczyć miejsce nie z tej ziemi, twoje wakacje we Włoszech nie mogą się odbyć bez wizyty w podniebnym zamku! 

2. Vallone dei Mulini - podróż do Włoch

co warto zobaczyć we Włoszech
Marzysz ci się niepowtarzalna podróż do Włoch? Odwiedź Vallone dei Mulini.

Jeśli zastanawiasz się co warto zobaczyć we Włoszech stacjonując w okolicach Neapolu i Pompei, to bez wątpienia musisz odwiedzić Vallone dei Mulini, dolinę półwyspu Sorrento. Po remoncie miasta obszar doliny został opuszczony przez ludzi. Co ciekawe, o miejscu zapewne szybko by zapomniano, gdyby nie zainteresowano się pięknymi roślinami rosnącymi na tym obszarze. Półzamknięte położenie doliny, a także erupcja wulkaniczna pozwoliły na rozwój wielu nietypowych gatunków, szczególnie paproci, nadając miejscu niepowtarzalny i magiczny charakter.

3. Park potworów w Bomarzo (Parco dei Mostri di Bomarzo)

podróż do Włoszech

Jeśli nie wiesz co musisz zobaczyć we Włoszech, to proponujemy Ci Park potworów w Bomarzo (wł. Parco dei Mostri di Bomarzo). To nietypowe miejsce zostało stworzone przez Prince Pier Francesco Orsini w XVI wieku jako miejsce, które ma “cieszyć oko”. Znajduje się na wsi położonej kilka kilometrów od Viterbo. Co ciekawe, dopiero po wielu latach miejsce zostało ponownie odkryte i od razu trafiło na listę najbardziej malowniczych miejsc we Włoszech. Jest to idealne miejsce na spacer wśród wielu rzeźb mitologicznych stworów, dlatego jeśli będziesz w Viterbo, pamiętaj o Parku potworów!

4. Jezioro Resia (Lago di Resia) - podróż do Włoch

Podróż do Włoch

Jezioro Resia to półsztuczny basen, który powstał poprzez zalanie wioski Curon w Południowym Tyrolu. Charakterystyczną cechą dla jeziora jest wystająca z niego dzwonnica kościoła, której nie udało się zatopić.

5. Plaża Marinello w Tindari (Spiaggia di Marinello)

co warto zobaczyć we Włoszech

Na Sycylii, od strony Wysp Eolskich (wł. Isole Eolie) znajduje się wspaniała plaża Marinello (wł. Spiaggia di Marinello). Przy plaży znajduje się dużo charakterystycznych jeziorek. Wedle legendy powstały one na polecenie Czarnej Dziewicy z Tindari, która chciała uratować tonącą dziewczynę. Jeżeli marzy Ci się spokojna i relaksująca podróż do Włoch, to watro rozważyć odpoczynek na tej Sycylijskiej plaży!

6. Ogród Tarota (Giardino dei Tarocchi) - podróż do Włoch

Podróż do Włoch
Wakacje we Włoszech dla miłośników sztuki. Ogród Tarota.

W Morello, kilka kilometrów od Capalbio, na zboczu toskańskiego wzgórza znajduje się Ogród Tarota. Został on stworzony przez francuskiego artystę Niki z Saint Phalle, który czerpał inspirację z dzieł Gaudiego, takich jak Park Guell i Parco dei Mostri. Jest to magiczne miejsce, w którym spędzicie przynajmniej kilka godzin. Podróż do Włoch organizowana przez amatorów architektury i sztuki nie może się odbyć bez zwiedzania Ogrodu Tarota!

7. Miasto duchów Roghudi Roghudi Vecchio

co warto zobaczyć we Włoszech

W regionie Kalabria w Aspromonte znajduje się Roghudi Vecchio – miejsce pełne duchów. Miasteczko zostało wyludnione z powodu dwóch powodzi na początku lat 60. ubiegłego stulecia. Swoją nazwę zawdzięcza greckiemu słowu rogòdes, czyli miejscu “pełnemu szczelin”. Idealnie odzwierciedla ono nazwę miasteczka, bo położone jest ono na skale wzdłuż rzeki Amendolea. 

8. Schody tureckie (Scala dei Turchi) - podróż do Włoch

co warto zobaczyć we Włoszech

Schody tureckie (wł. Scala dei Turchi) to biała skała, która wznosi się wzdłuż wybrzeża między Realmonte i Porto Empodocle na Sycylii, wyglądająca niczym schody pnące się do nieba. Warto podkreślić, że to zapierające dech w piersiach zjawisko przyrody jest zasługą deszczu i wiatru. Jeśli jesteś miłośnikiem pięknych widoków, Klif, który schodzi stromo w szmaragdowe morze z pewnością na zawsze zapisze się w twojej pamięci!

9. Pentedattilo - podróż do Włoch

co musisz zobaczyć we Włoszech

Wioska Pentedattilo znajduje się w regionie Kalabria. Jej nazwa wywodzi się od greckiego pentedàktylos , czyli „pięciu palców”. Została ona nadana ze względu na przypominający dłoń kształt góry Kalwarii, która góruje nad wioską. Legenda głosi, że miała tu miejsce masakra rodu Alberti mieszkających w wiejskim pałacu. Od lat siedemdziesiątych miejsce jest niezamieszkane, ale swoim urokiem wciąż kusi wielu turystów.

10. Plaża Pollara (Spiaggia di Pollara)

podróż do Włoch

 Na zakończenie pierwszej części Włoch inaczej przedstawiamy ci urokliwą plażę. Plaża Pollara to mały zakątek raju, w którym kręcono niektóre sceny filmu “Listonosz”. Tutaj także samotnie pływał poeta Neruda. To wyjątkowe miejsce znajduje się na jednej z wysp Eolskich, Salinie, więc jeśli planujesz podróż do Włoch, która uwzględnia włoskie wyspy, to na pewno Plaża Pollara będzie ciekawym punktem wyprawy!

Źródło: https://www.expedia.it/

Rozkminiła: Julia Huszcza

Reakcja: Milena Czujkiewicz

 

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

jetlag co to co to jest jet lag jet lag objawy co to jest jet lag

Czym właściwie jest jetlag? Jak sobie z nim radzić?

Fińska muzyka ludowa

Fińska muzyka