top 7 najlepsze podcasty do słuchania najlepsze podcasty najlepszy podcast apple bbc spotify
w

Lubię!Lubię! SuperSuper

Czym jest podcast? Poznaj najlepsze podcasty w Polsce i na świecie.

Popularność podcastów rośnie w zawrotnym tempie! Ewaluuje również forma samych podcastów i coraz więcej influencerów oraz decydentów marketingowych dostrzega korzyści tej formy komunikacji z odbiorcą. Polska jest tu w absolutnej światowej czołówce jeżeli chodzi o popularność podcastów. O ile na świecie rynek podcastów rok do roku rośnie o około 50% to Polska zostawia wszystkich w tyle i zalicza wzrosty na poziomie 300%. Czym tak na prawdę jest podcast i dlaczego Polacy je tak pokochali?

Nowe kanały podcast pojawiają się jak grzyby po deszczu. Codziennie w różnych mediach takich jak Spotify, Apple, Ramble czy BBC możesz znaleźć nowe kanały i odcinki podcast, które poruszają różnorodne tematy. O czym jest najlepszy podcast? Dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Możesz posłuchać podcasty o ekonomii, edukacji, biznesie i technologii, ale również podcasty komediowe czy mrożące krew w żyłach podcasty dokumentalne o zbrodniach. Jakie są więc najlepsze polskie podcasty? Jakie są popularne podcasty na świecie? Przygotowaliśmy przewodnik po podcastach dla początkujących.

Czym jest podcast tak na prawdę?

W najprostszym ujęciu podcasty są czymś na wzór audycji radiowych czy też słuchowisk. W podcastach znajdziesz wszystko to, co znasz z tradycyjnego radia, tylko bez przerw na muzykę. Jeżeli jesteś fanem audycji radiowych, w których autorzy godzinami rozprawiają się o ciekawych sprawach, a irytują Cię puszczane w radiu utwory muzyczne, to podcasty powinny Ci przypaść do gustu. Możesz ich słuchać, kiedy tylko zechcesz, a jest ich tak wiele, że bez problemu okrążysz kulę ziemską, a nadal nie zaliczysz wszystkich podcastów.

Dlaczego podcasty są tak popularne?

Podcasty na pierwszy rzut oka wydają się być czymś anachronicznym i trochę romantycznym, bo wyjętym wprost z ery radiowej i lekko stuningowanym współczesną ideą dostępności „na żądanie”. Dotychczas zazwyczaj sięgaliśmy po audycje radiowe, ale na nie trzeba było trafić lub znać ramówkę ulubionej stacji radiowej.

Wiele osób docenia audiobooki lub możliwość oglądania przeróżnych materiałów wideo na YouTube. Podcasty są w pewnym sensie hybrydą tego wszystkiego. Podcasty bez wątpienia wzbogacają rynek ciekawych mediów, dzięki którym nie zabijamy tylko nudy, ale jednocześnie możemy wzbogacić naszą wiedzę.

Podcasty nowym źródeł dochodów dla influenserów

W erze globalizacji i wszechobecnego Internetu coraz więcej celebrytów influencerów czy znanych osób decyduję się na nagranie podcastów, gdyż okazują się przynoszącym korzyści dodatkowym źródłem zarobku. Dzięki powszechności takich platform jak BBC, Spotify czy Apple Store znaleźć można podcasty w różnych językach i na kompletnie różnie tematy.

Poniżej przedstawiamy najciekawsze i najbardziej kreatywne propozycje, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę, zdobędziesz szansę rozwoju, i poznasz różne ciekawostki.

Ranking na najlepszy podcast

Najlepszy podcast | NR 4

“Now You’re Asking” with Marian Keyes and Tara Flynn

Now you are asking top 7 najlepsze podcasty do słuchania najlepsze podcasty najlepszy podcast apple bbc spotify
Ranking na najlepszy podcast. “Now You’re Asking” with Marian Keyes and Tara Flynn

“Now You’re Asking” to dość świeży na stronie BBC podcast komediowy. Dwie prowadzące Marian Keyes i Tara Flynn, pomimo tylko 4 dostępnych odcinków, uplasowały się na topie kategorii Comedy. Oczywiście jest to podcast po angielsku, w którym prowadzące udzielają rad i wymieniają się spostrzeżeniami. Polecamy go osobom, które mają już dobrą znajomość języka angielskiego. Jednak osoby, które dopiero uczą się języka skazane, będą na sukces dzięki pięknemu naturalnemu brytyjskiemu akcentowi i używanemu w nim słownictwu.

Najlepszy podcast | NR 3

”The Secret’s Out” - Alfie Deyes

najlepszy podcast now you are asking podcasty najlepsze
Najlepsze podcasty - ”The Secret’s Out” - Alfie Deyes

Brytyjski YouTuber Alfie Deyes co tydzień spotyka się ze znanymi osobami, by omawiać anonimowo wysyłane mu przez odbiorców sekrety. Jest to najlepszy podcast dla osób, które nie mają zahamowań, chcą pośmiać się z wpadek innych osób.

Dostępny jest na platformach Apple Podcasts, Spotify i YouTube wraz ze spotkaniami zarejestrowanymi na wideo.

Najlepszy podcast | NR 2

“Speak Better English with Harry”

Podcast po angielsku; przeznaczony dla osób rozwijających swoją znajomość języka. Dostępny na Google Podcast, Spotify Podcast i Apple Podcast. Najlepszy podcast do nauki dla osób niemających dużo czasu. Każdy z odcinków ma około 15 minut. Nie za krótki, nie za długi. Najkorzystniejszy dla osób średnio- i bardzo- zaawansowanych.

Najlepszy podcast | NR 1

Anything Goes with Emma Chamberlain

Emma to jedna z najbardziej znanych amerykańskich YouTuberek. Mimo że ma tylko 20 lat stale o czymś myśli. Jak sam tytuł mówi tematami podcastów, jest wszystko i nic. Monologi, rady na radzenie sobie z niepowodzeniami, fałszywymi przyjaciółmi czy samotność lub kreatywność. Ten podcast po angielsku jest zbiorem szerokiego grona osób mających podobne problemy i odnajdujących spokój wiedząc, że nie są jedynymi, które czują się negatywnie. Jest poważnie, śmiesznie, smutno i szczęśliwie, ale zawsze jest zajmująco. Odcinki co czwartek.

Najlepsze polskie podcasty

Najlepsze polskie podcasty | NR 3

Piąte: Nie zabijaj Justyna Mazur

Najlepszy polski podcast - Piąte: Nie zabijaj Justyna Mazur

„Piąte: Nie zabijaj” to dostępny na Spotify podcast, w temacie „prawdziwe zbrodnie”. Justyna Mazur skupia się na najbardziej mrożących krew w żyłach polskich zbrodniach.

Jest to najlepszy podcast, który w klarowny i jasny sposób przedstawia zbrodnie, genezę i konsekwencje. Przyjemny głos narratorki sprawia, że masz ochotę słuchać odcinka za odcinkiem.

Najlepsze polskie podcasty | NR 2

Pierwsza Randka Natalia Kusiak

Pierwsza Randka Natalia Kusiak najlepszy podcast polski podcasty polskie nejlepsze bbc ramble google spotify

Natalia podejmuje rozmowy z mężczyznami na temat tego, jak randki wyglądają z ich perspektywy. Spotify Podcast jest zorganizowany tak, by goście mogli opisać to czego oczekują, czego się boją, na każdym etapie związku od poznania jakiejś osoby do długotrwałego związku. W ten sposób konfrontowane są wizje i oczekiwania kobiet z wizjami i oczekiwaniami mężczyzn.

Najlepsze polskie podcasty | NR 1

Tu Okuniewska / Moje przyjaciółki idiotki

najlepsze polskie podcasty tu okuniewska spotify ramble google youtube najlepszy polski podcast

Joanna Okuniewska skupia się w swoich podcastach na codziennym życiu, wspomnieniach i problemach, które ją dotykają. Opis jej podcastu brzmi: „Tu Okuniewska, prosto z piwniczki w Reykjaviku. Osobiste dramaty i komedie, wieczne zaczynanie od początku, nocne przemyślenia i rzutnik zorzy polarnej, czyli dźwiękowy zapis tego, o czym myślę, gdy dwanaście godzin stoję, kroję, siekam, smażę i piekę”. Jest to najlepszy polski podcast na ten moment na platformie Spotify. Prześmiewczy, zajmujący; każdy znajdzie dla siebie przynajmniej jeden odcinek. Na Spotify podcast zbiera same dobre opinie, gdyż jest idealnie wyważony.

Czy znalazłeś/aś coś dla siebie? Zostaw komentarz. Podziel się propozycjami ze znajomymi. Miłego słuchania.

Rozkminiła: Gabriela Skardzińska Redakcja: Dominik Grott Grafika: Rafał Mazurek

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Festiwal San Remo świętuje swoją 72. edycję. Zapowiada się, że będzie to edycja nieporównywalna z żadną inną. Włoskie miasto po raz kolejny się stroi.

Festiwal San Remo, nie tylko włoskie przeboje!

Termin coorporate culture jest wszystkim i niczym. W każdym szanującym się przedsiębiorstwie kultura korporacyjna (czyli de facto kultura danego przedsiębiorstwa) wcześniej czy później powinna zostać wdrożona. Ogólne definiuje się cztery rodzaje kultury korporacyjnej. Dowiedz się czym dokładnie są i jak je odróżniać. corporate culture kultura korporacyjna kultura przedsiębiorstwa

Czym jest corporate culture, czyli kultura korporacyjna?