Najlepsze jest niemieckie piwo, o czym świadczy stały i duży popyt na nie. Poznaj nasz ranking 10 najpopularniejszych niemieckich marek piwa!
w

SuperSuper Lubię!Lubię! WowWow Ha haHa ha WrrWrr

Niemieckie piwo, najpopularniejsze marki

De gustibus non est disputandum, czyli o gustach się nie dyskutuje. Wiele osób twierdzi, że Niemcy to kraj, z którego pochodzą najlepsze piwa na świecie. Może o tym świadczyć choćby stały popyt na ten produkt również za granicą. Jednak na co się zdecydować, gdy chcemy wypić prawdziwe, niemieckie piwo? W tym artykule poznamy najlepsze niemieckie marki piwa, które ułatwią nam ten trudny wybór.

Z piwem jest jak z piłką nożną, każdy kibicuje swojej ojczyźnie. Znajduje to również odzwierciedlenie w tym rankingu, albowiem okazuje się, że browary w tym kraju są najczęściej rodzinną firmą przekazywana od pokoleń. Ma to więc wpływ na gospodarkę oraz jest związane z tradycją. Faktem jest, że Niemcy kochają niemieckie piwo regionalne. W swoim Brand Indexie Yougov zbadał, które niemieckie marki piwa są najbardziej popularne w tym kraju. W tym celu przeanalizowano około 30 000 reprezentatywnych ankiet internetowych przeprowadzonych wśród Niemców w wieku 18 i więcej lat. Odbyły się one w okresie od kwietnia 2019 r. do kwietnia 2020 r. Uczestnicy zostali zapytani, którą z 26 marek piwa kupiliby. 

Ranking - najlepsze niemieckie piwa!

#10 Veltins - niemieckie piwo

Veltins jest na dziesiątym miejscu w rankingu niemieckich piw. Można jednak zauważyć, że nie posiada on wielu fanów w całym kraju. W swoim kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia zajął również 2. miejsce. Siedziba założonego w 1824 r. browaru znajduje się w Meschede-Grevenstein w regionie Sauerland. Nazwa firmy C. & A. Veltins GmbH pochodzi od imion bliźniaków Carla i Antona Veltinsów, którzy prowadzili go od 1905 r. Dzięki Susanne Veltins jest to dalej firma rodzinna.

piwo z Niemiec

#9 Jever - niemieckie piwa

Z badania wynika, że przynajmniej co dziesiąty Niemiec kupiłby Jevera. To piwo niemieckie z Friesland zajmuje trzecie miejsce w Bremie. Historia marki zaczęła się w 1848 r., kiedy to właścicielem był Diedrich König. Marka od początku wyróżniała się na rynku. Podczas gdy konkurencja sprzedawała piwa w dzbanach, Jever od 1870 był dostępny w zielonych butelkach. Obecnie, według oficjalnych danych, w ciągu godziny napełnia się do 60 tys. butelek.

niemieckie piwa

#8 Franziskaner - niemieckie piwo

Według YouGov Franziskaner to ósme najpopularniejsze niemieckie piwo. W Bawarii na przykład zajmuje pierwsze miejsce, ale w żadnym innym kraju związkowym nie znajduje się w pierwszej trójce. Historia marki sięga 1363 r., kiedy to pierwszy raz wspomniano o ,,Bräustatt bey den Franziskanern” w pobliżu rezydencji w Monachium. Obecnie Franziskaner należy do koncernu Anheuser-Busch InBev, czyli również do największej grupy browarniczej na świecie.

piwo niemieckie

#7 Radeberger - niemieckie piwa

Według badania dokładnie jeden na dziesięciu Niemców pije Radebergera. Marka prowadzi w rankingach regionalnych w Brandenburgii, Saksonii-Anhalt i Turyngii. Firma Radeberger Exportbierbrauerei została założona w 1872 r. i ma siedzibę w Radebergu koło Drezna. Jest reprezentacyjną marką Grupy Radeberger z Frankfurtu nad Menem, która jest niepodważalnym liderem na rynku i posiada takie niemieckie marki piwa jak m.in. Schöfferhofer, Clausthaler, Jever, Berliner Kindl.

piwo z Niemiec

#6 Paulaner - niemieckie piwo

Paulaner jest szóstym najpopularniejszym piwem w Niemczech. W swoim kraju związkowym – Bawarii, marka zajęła trzecie miejsce. Paulaner Brewery Group ma siedzibę w Monachium. Mówi się, że mnisi z zakonu Paulanerów warzyli piwo już od 1634 roku. Grupa browaru Paulaner jest właścicielem marek Hacker-Pschorr, Auerbräu, Thurn & Taxis, Hoepfner i Fürstenberg.

piwo niemieckie

Pierwsza piątka - najlepsze niemieckie piwa

#5 Bitburger - niemieckie piwa

Już od 1951 r. w niemieckich pubach zamawiano „Bitte ein Bit”. Od tamtej pory piwo niemieckie z południowego Eifel reklamuje się tym hasłem. Bitburger jest obecnie numerem jeden w swoim kraju związkowym Nadrenia-Palatynat i w Kraju Saary. Firma założona w 1817 r. jest własnością rodzinną w siódmym pokoleniu i według własnych danych zatrudnia około 1800 osób. Do grupy browarów Bitburger należą marki Köstritzer, Licher i Wernesgrüner, a ich produkty są sprzedawane w około 90 krajach na całym świecie.

niemieckie piwa

#4 Erdinger - niemieckie piwo

Według danych YouGov, Erdinger jest najpopularniejszą marką piwa pszenicznego w Niemczech. Łączna sprzedaż w 2019 r. wyniosła 1,71 mln hektolitrów. Jednak Erdinger Weißbräu znalazł się tylko w pierwszej trójce w Bawarii i musiał zadowolić się drugim miejscem za Franziskanerem w bitwie piw pszenicznych. Marka została założona w 1886 r., a jej główną siedzibą jest nadal miejscowość Erding, położona niedaleko Monachium. Po głównej fermentacji piwo pszeniczne dojrzewa po raz drugi w butelce.

piwo z Niemiec

Podium - najlepsze niemieckie piwa

#3 Warsteiner - niemieckie piwa

W przypadku tego piwa wynik wywalczyła masa. Warsteiner nie zajął pierwszego miejsca w żadnym ze stanów federalnych. Nawet w swojej ojczyźnie, Nadrenii Północnej-Westfalii, nie znalazł się na podium. Natomiast w skali kraju jest trzecią najpopularniejszą marką. To dobre niemieckie piwo zostało założone w 1753 r. przez Antoniusa Cramera, a obecnie jest prowadzony w dziewiątym pokoleniu przez Catharinę Cramer. Firma produkuje ponad dwa miliony hektolitrów rocznie. Obroty w 2018 r. wyniosły ponad 400 mln euro.

piwo niemieckie

#2 Beck's - niemieckie piwo

W przeciwieństwie do Warsteinera, Beck’s może polegać na silnej tożsamości regionalnej. Jest najpopularniejszym piwem w Bremie i Hamburgu, numerem dwa w Szlezwiku-Holsztynie i Dolnej Saksonii oraz w Hesji. Ponadto często można go spotkać za granicą. Browar Beck został założony w 1873 r. Podobnie jak Franziskaner, należy do koncernu Anheuser-Busch InBev.

niemieckie piwa

#1 Krombacher - niemieckie piwa

Krombacher to zdecydowanie najpopularniejsze niemieckie piwo. W czterech krajach związkowych: Hesji, Dolnej Saksonii, Nadrenii Północnej-Westfalii i Szlezwiku-Holsztynie jest na pierwszym miejscu. Nazwa firmy Krombacher Brauerei Bernhard Schadeberg GmbH pochodzi od nazwiska jej byłego szefa, który przejął zarządzanie rodzinną firmą w 1922 r. Krombacher to obecnie największy prywatny browar w Niemczech, produkujący ponad sześć milionów hektolitrów piwa rocznie. Firma posiada prawa do marek Schweppes i Orangina w Niemczech i Austrii. Jeśli chodzi o Krombach, jest to dzielnica Kreuztal w Nadrenii Północnej-Westfalii.

piwo z Niemiec

Podsumowanie

Jak widać niemieckie marki piwa są niezliczone, a na miano najlepszego trzeba naprawdę zasłużyć. Ogólnie rzecz biorąc, duży wybór gatunków piwa pochodzących z różnych regionów sprawia, że jest to towar bardzo zróżnicowany oraz popularny również za granicą. Teraz, gdy już znamy pierwszorzędne propozycje warte naszej uwagi, możemy oddać się ich degustacji. Na zdrowie!


Nawiasem mówiąc, jakie jest Twoje ulubione piwo? Czy znasz jakieś mało znane, ale świetnie smakujące marki?

Rozkminiła: Laura Wnuk
Redakcja: Klaudia Faryj
Grafika: Hubert Kalinowski
Optymalizacja SEO: Michalina Kossak

https://www.bierlinie-shop.de/
https://www.capital.de/

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Włamanie do mieszkania czy włamanie do domu spędza wielu z nas sen z powiek. Poznaj sposoby działania złodziei, a włamywacz przestanie być straszny!

Włamanie do domu – jak uchronić się przed włamywaczem?

jak się opalać jak się bezpiecznie opalać promieniowanie uv jak się skutecznie opalać

Jak się opalać?