Sprawdź ile kalorii ma wódka, Cheesburger z McDonald’s, Twister z KFC, zupka chińska Vifon czy inne ważne produkty z codzinnego jadłospisu. ile kalorii ma
w

Ile kalorii ma ..?

Znajomość kalorii może być bardzo pomocna niezależnie od tego, czy chcemy schudnąć, przytyć lub utrzymać wagę. Sprawdź ile kalorii ma wódka, Cheesburger z McDonald’s, Twister z KFC, zupka chińska Vifon i mnóstwo innych produktów żywnościowych..

Ile kalorii ma …? W miejsce trzech kropek możesz teoretycznie wstawić dowolny produkt. Powodów do sprawdzania kaloryczności konkretnych produktów żywnościowych może być wiele. Motywacje są różne. Jednego możemy być pewni. Każdy z nas musi spożywać produkty żywnościowe. Jedzenie oraz picie są ważnymi elementami naszego życia. Przecież bez nich nie moglibyśmy normalnie funkcjonować. Warzywa, nabiał, mięso, woda, napoje gazowane …  –  wszystkie te produkty spożywamy i pijemy każdego dnia, niezależnie od wieku. Jednak przygotowując lub zamawiając posiłki, zazwyczaj nie zwracamy uwagi na to, ile kalorii znajduje się w produktach, z których zostały przygotowane. W Internecie czy telewizji co chwilę słyszy się o zdrowym odżywianiu, różnych dietach itd. Bardzo dużo osób lekceważy te informacje, mimo że często są one przydatne. Jeżeli chcesz żyć zdrowo to pytanie „ile kalorii ma” powinno wejść do Twojego codziennego słownika. 

Po co nam wiedza ile kalorii ma dany produkt?

Znajomość kalorii może być bardzo pomocna niezależnie od tego, czy chcemy schudnąć, przytyć lub utrzymać wagę. Co więcej, dzięki takiej wiedzy łatwiej jest zastąpić produkty innymi o podobnej kaloryczności, ale, np. większej masie lub większej ilości wartościowych składników odżywczych. Właśnie dlatego, jeśli chcesz wiedzieć, ile kalorii ma, np. przeciętna szarlotka lub kurczak, ten artykuł jest dla Ciebie. Poniżej przedstawiono ilość kalorii w każdym z produktów, napojów oraz posiłków dla wagi 100g.

Ile kalorii ma kiełbasa z grilla?

Ile kalorii ma kiełbasa z grilla
Ile kalorii ma kiełbasa z grilla?

Jak powszechnie wiadomo, Polacy uwielbiają jeść kiełbasę z grilla w sezonie wakacyjnym. Większość tego typu posiłków na 100g zawiera średnio od 200 do 251 kcal. Jednak wszystko zależy od rodzaju kiełbasy i przykładowo tego, ile mięsa faktycznie się w niej znajduje. Warto również wspomnieć, że surowa kiełbasa posiada trochę więcej kalorii od tej z grilla. Dzieje się tak ze względu na zawarty w niej tłuszcz, który częściowo wytapia się podczas grillowania.

Ile kalorii ma kurczak?

Kurczak jest mięsem polecanym przez dietetyków ze względu na dużą zawartość białka i małą liczbę kalorii. Co więcej, można go przyrządzać na wiele sposobów, dlatego też jest bardzo popularnym produktem wybieranym przez miliony Polaków. Surowy kurczak w 100g zawiera tylko 98 kcal. A ile kalorii ma smażona pierś z kurczaka? Tego rodzaju posiłek o wspomnianej wcześniej wadze to ok. 190 kcal. Dodatkowo bardzo dużo osób uwielbia smażyć kurczaka z dodatkiem różnych produktów i panierując go według własnego uznania. Przykładowo, smażona pierś z kurczaka w panierce to ok. 270 kcal na 100g.  Jednak należy wziąć pod uwagę to, że panierkę można zrobić z m.in. otrębów, bułki tartej, czy też płatków kukurydzianych. Od tego również będzie zależała kaloryczność takiego dania.

Ile kalorii ma kabanos?

Ile kalorii ma kabanos?
Ile kalorii ma kabanos?

Obecnie na rynku istnieje bardzo dużo rodzajów kabanosów. Najchętniej wybieranymi przez klientów są drobiowe oraz wieprzowe. Jeśli chodzi o przeciętną liczbę kalorii w jednej sztuce, to waha się ona od 50 do 80 kcal, w zależności od ich wielkości. Natomiast 100g kabanosów posiada ok. 400-500 kcal.

Ile kalorii ma szynka?

Szynka jest kolejnym popularnym produktem, zwłaszcza wykorzystywanym do robienia kanapek czy sałatek. Jej odmian również jest niezliczona ilość. Przykładowo, 100 g szynki drobiowej to 123 kcal. Natomiast przeciętna surowa szynka wieprzowa posiada ok. 180 kcal w 100g. Po upieczeniu kaloryczność takiej szynki wzrasta do ok. 300 kcal na 100g.

Ile kalorii ma ser?

Ile kalorii ma ser?
Ile kalorii ma ser?

Popularnym dodatkiem do kanapek na całym świecie jest ser. Ser biały, żółty, pleśniowy – to tylko niektóre z rodzajów tego typu produktów. Przykładowo, ile kalorii ma serek wiejski? Przeciętny serek wiejski na 100g posiada ok. 100 kcal. Jeśli chodzi o ser żółty to średnio ma od 300 – 400 kcal na 100g. Jeden plasterek takiego sera to zazwyczaj 80 kcal. Ser pleśniowy jest również dosyć kaloryczny, ponieważ zawiera on ok. 400 kcal na 100g. Natomiast ile kalorii ma oscypek? Ten popularny regionalny ser w 100 g posiada 380 kcal.

Ile kalorii ma mleko 3,2%?

Ilość kalorii w mleku zależy w dużej mierze od procentu zawartości w nim tłuszczu. W mleku 3,2% jest przeważnie 61 kcal na 100g. Pewnie niektórzy zastanawiają się również, ile kalorii ma szklanka mleka? Przeciętna szklanka mleka 3,2% to 147 kcal. Dlatego jeśli zależy nam na spożywaniu mniejszej ilości tłuszczu, należy wybierać mleka niskoprocentowe.

Ile kalorii ma jajko smażone?

Ile kalorii ma jajko smażone?
Ile kalorii ma jajko smażone?

Każdy wie, że w Polsce jajka są bardzo popularne. Co więcej, są zdrowe, ponieważ zawierają pełnowartościowe białko oraz witaminy, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Jeśli chodzi o średniej wielkości surowe jajko, to posiada ono ok. 40 kcal. Po ugotowaniu jego kaloryczność wzrasta do ok. 80 kcal. Natomiast ile kalorii ma jajko smażone? Tego rodzaju jajko w 100g ma średnio 180 kcal.

Ile kalorii ma omlet?

Omlety to popularna opcja zwłaszcza na śniadania, ponieważ w zależności od gustu można je przyrządzać, np. na słodko lub słono. Przeciętny zwykły omlet w 100g to 150 kcal. Omlet na słodko będzie miał więcej kalorii, tj. ponad 200. Wszystko zależy od ilości dodatków, z którymi jest spożywany, czyli, np. owoców.

Ile kalorii ma majonez?

Ile kalorii ma majonez?
Ile kalorii ma majonez?

Majonez jest sosem, którego lepiej unikać będąc na diecie, ponieważ jest on bardzo kaloryczny i nie należy do produktów lekkostrawnych. Średnia łyżka majonezu to ok. 170 kcal. Co więcej, na 100g tego rodzaju sosu przypada blisko 700 kcal.

Ile kalorii ma cheeseburger z mc?

Dania typu fast food zazwyczaj cechują się dużą zawartością tłuszczu i węglowodanów. Nie inaczej jest w przypadku jedzenia z McDonald’s. Typowy cheeseburger z tego właśnie miejsca waży ok. 115g i zawiera 291 kcal. W 100g tego typu posiłku jest 253 kcal.

Ile kalorii ma WieśMac?

Ile kalorii ma WieśMac?
Ile kalorii ma WieśMac?

Kolejnym popularnym daniem w McDonald’s jest WieśMac. Składa się on, m.in. z bułki, wołowiny, sałaty, sera żółtego, cebuli, sosów. Na 100g tego posiłku przypada ok. 260 kcal. Mimo to jedna porcja sprzedawana w klientom waży średnio 190g i ma ok. 486 kcal.

Ile kalorii ma wrap z mc?

Następnym często kupowanym daniem w McDonald’s jest wrap. Przeciętny McWrap robiony z tortilli oraz kurczaka posiada w 100g ok. 200 kcal. Jeśli chodzi o jedną porcję to waży ona ponad 200g i ma ok. 550 kcal. Wersja z bekonem jest jeszcze bardziej kaloryczna, ale np. z jajecznicą już trochę mniej.

Ile kalorii ma kebab w bułce?

Ile kalorii ma kebab w bułce?
Ile kalorii ma kebab w bułce?

Kebaby są obecnie jednym z najpopularniejszych dań typu fast food na świecie. Ich kaloryczność zależy od wielkości, rodzaju mięsa oraz innych dodatków, z jakich są robione. Niemniej jednak przeciętny kebab w bułce waży ok. 450 g. i posiada średnio aż 900 kcal. Na 100g tego samego posiłku przypada ok. 200 kcal. Natomiast ile kalorii ma kebab z frytkami? Łącząc co najmniej 100g smażonych frytek z, np. 100g kebabem w bułce dostajemy razem ok. 500 kcal w takim zestawie. Wiadomo już, że jedna porcja takiego kebabu waży więcej, dlatego też średnio kebab w bułce z frytkami musi posiadać jakieś 1200 kcal.

Ile kalorii ma zapiekanka?

Domowe zapiekanki potrafią być całkiem zdrowe. Wszystko zależy od tego, jakich składników użyjemy do ich przygotowania. Niemniej jednak te sprzedawane w popularnych restauracjach i barach typu fast food są dosyć kaloryczne. Przeciętna zapiekanka ma od 220 do 300 kcal w 100g. Zazwyczaj jedna porcja takiego posiłku to ok. 800 kcal.

Ile kalorii ma twister z KFC?

Ile kalorii ma twister z KFC?
Ile kalorii ma twister z KFC?

Dania typu fast food z KFC jak wiadomo, nie należą do najzdrowszych. Jednym z popularnych posiłków jest twister, czyli tortilla z mięsem oraz dodatkami. W 100g twistera jest średnio 260 kcal, a jedna porcja to 580 kcal.

Ile kalorii ma pizza margherita?

Margherita składa się z podstawowych składników wykorzystywanych do robienia pizzy oraz sera. W 100g posiada średnio 260 kcal. Jak wiadomo, tego rodzaju posiłek różni się wielkością, tj. może mieć, np. 30 lub 32 cm. Ile kalorii ma pizza 30 cm? Cała pizza margherita o wielkości 30 cm to 1600 kcal. Natomiast ile kalorii ma pizza 32 cm na cienkim cieście? Taka pizza to ok. 1800 kcal.

Ile kalorii ma spaghetti bolognese?

Spaghetti posiada wielu wielbicieli na świecie. To danie zrobione z makaronu, mięsa wieprzowego i/lub wołowego oraz sosu ma średnio 150 kcal na 100g. Natomiast ile kalorii ma sos do spaghetti z mięsem mielonym? 100g takiego sosu to zazwyczaj od 90 do 120 kcal.

Ile kalorii ma makaron ze szpinakiem?

Makaron ze szpinakiem jest posiłkiem polecanym osobom nielubiącym lub niemogącym jeść mięsa. Taki posiłek to 140 kcal na 100g. W przeciętnej porcji na jedną osobę znajduje się od. 400 do 500 kcal, w zależności od użytego makaronu oraz dodatków, np. sera.

Ile kalorii mają kopytka?

W polskiej kuchni nie może zabraknąć dań robionych z ziemniaków. Jednym z nich są kopytka, które w naszym kraju są bardzo lubiane. Ten popularny posiłek to średnio 130 kcal na 100g. Jednak zazwyczaj kopytka spożywa się z sosami, mięsem, cukrem itd. Dlatego też kaloryczność takiego dania może się bardzo od siebie różnić.

Ile kalorii mają kluski śląskie?

Podobne do kopytek (jeśli chodzi o składniki, z których są robione) kluski śląskie na 100g posiadają średnio 130 kcal na 100g. Kaloryczność posiłku również może się różnić w zależności od tego, z czym są podawane.

Ile kalorii ma chleb razowy?

Chleb razowy zalecany jest przy większości diet ze względu na dużą zawartość błonnika. Jedna kromka takiego pieczywa to ok. 75 kcal. Natomiast 100g chleba razowego to średnio 230 kcal.

Ile kalorii ma chleb tostowy?

Chleb tostowy jest trochę bardziej kaloryczny, ale również bardzo często wybierany na śniadanie czy kolację przez wielu. Jedna kromka chleba tostowego to 90 kcal. Na 100g takiego pieczywa przypada 300 kcal.

Ile kalorii ma chleb pszenny?

Chleb pszenny to najczęściej kupowany rodzaj pieczywa w naszym kraju. Polecany jest osobom zmagającym się z problemami trawiennymi, ale nie powinno się go jeść w nadmiarze. Jedna kromka chleba pszennego to średnio 65 kcal, w zależności od jej wielkości. Natomiast 100g pieczywa zawiera ok. 260 kcal.

Ile kalorii ma kanapka?

Już wiecie, ile kalorii ma chleb w zależności od jego rodzaju. Kanapki mogą składać się z różnorodnych dodatków, dlatego też ich kaloryczność będzie się od siebie różnić. Przykładowo przeciętna kromka chleba z wędliną drobiową i masłem to ok. 120 kcal. Na 100g wynosi ona ok. 200 kcal. Kanapka z serem żółtym, składająca się z jednej kromki chleba, jest bardziej kaloryczna i zawiera ok. 200 kcal

Ile kalorii ma grahamka?

Bułki są bardzo często wybierane jako zamiennik chleba. Popularne w naszym kraju są grahamki, z których każda ma ok. 250 kcal. Na 100 g tego pieczywa przypada średnio 290 kcal. Natomiast ile kalorii ma bułka z masłem? Porcja masła używanego do smarowania to zazwyczaj 5g, czyli ok. 40 kcal. Dlatego też bułka z masłem, w tym przypadku grahamka, posiada ok. 290 kcal. A ile kalorii ma bułka z serem? Przykładowo sama taka bułka z serem żółtym to ok. 320 kcal.

Ile kalorii ma rogal marciński?

Rogale są lubiane przez wielu, ale niestety większość z nich posiada bardzo dużo kalorii. Jeśli chodzi o rogale marcińskie z nadzieniem, to mają one ok. 500 kcal na 100g. Cały taki rogal może posiadać aż 1200 kcal, dlatego też nie należy spożywać ich w dużych ilościach.

Ile kalorii ma croissant?

Croissant to nic innego jak rogalik robiony zazwyczaj z ciasta francuskiego. Przeciętny croissant zawiera 230 kcal, natomiast w 100g ma on ok. 400 kcal. A ile kalorii ma croissant z Lidla? Taki croissant bez żadnego nadzienia to jakieś 220 kcal na porcję oraz 405 kcal na 100g. Natomiast ile kalorii ma croissant z Biedronki? Przykładowo croissant z Biedronki z nadzieniem orzechowym to ok. 450 kcal na 100g, czyli ok. 230 kcal na sztukę.

Ile kalorii ma jagodzianka?

Jagodzianka to popularny słodki wypiek z jagodami, który idealnie smakuje w letnie dni. Przeciętna jagodzianka posiada 270 kcal. Jeśli chodzi o kaloryczność jagodzianek na 100g to wnosi ona średnio 310 kcal.

Ile kalorii ma zupa pomidorowa z makaronem?

Zupa pomidorowa bardzo często pojawia się na polskich stołach i smakuje zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Zazwyczaj podaje się ją z makaronem, ale można również z ryżem. Jeśli chodzi o zupę pomidorową z makaronem, to ma ona ok. 170 kcal w 100g. Porcja takiej zupy na jedną osobę zawiera zazwyczaj 350 kcal.

Ile kalorii ma zupa jarzynowa?

Zupa jarzynowa należy do potraw lekkostrawnych, dlatego warto ją jeść. W 100g zupy znajduje się jedynie niecałe 70 kcal. Jak widać, jest niskokaloryczna. Jednak wszystko zależy od tego, ile dodamy do niej takich składników jak, np. śmietany.

Ile kalorii ma barszcz czerwony?

Barszcz czerwony jest kolejną popularną zupą spożywaną w Polsce, nie tylko w Wigilię, ale i na co dzień.  Sam barszcz posiada ok. 20 kcal na 100g, a więc bardzo mało. Jednak np. z dodatkiem ugotowanego jajka, danie to będzie zawierało ok. 100 kcal na 100g całego posiłku.

Ile kalorii ma żurek?

Żurek to tradycyjna zupa, którą w Polsce zazwyczaj jemy na Wielkanoc. A ile ma kalorii? Sam żurek, bez żadnych dodatków, to niecałe 60 kcal na 100g. Żurek z kiełbasą i jajkiem to przeciętnie ok. 110 kcal na 100g. Dlatego też porcja takiej zupy na osobę wynosi średnio 350 kcal.

Ile kalorii ma krupnik?

Kolejną zupą na liście jest krupnik, który przyrządzany jest zazwyczaj z kaszą, ryżem lub ziemniakami. Zupa ta należy do niskokalorycznych. W zależności od użytych produktów oraz wywaru ilość kalorii w przeciętnym krupniku wynosi od 50 do 100 kcal na 100g. Najmniej kalorii posiada krupnik, którego wywar został przygotowany z warzyw.

Ile kalorii ma zupka chińska Vifon?

Zupki chińskie są często kupowane, ze względu na szybkość ich przygotowywania oraz ilość dostępnych smaków. Nie są one zdrowe ze względu na przetworzony makaron, który wchodzi w ich skład. Jeśli chodzi o kaloryczność, to przykładowo zupka chińska Vifon „smak chiński” ma 72 kcal na 100g, a po przygotowaniu jedna porcja to średnio 330 kcal.

Ile kalorii ma rosół?

Rosół drobiowy z makaronem to ulubione danie wielu Polaków. Sam, czysty rosół w 100g posiada ok. 50 kcal. Natomiast przeciętny rosół z makaronem posiada 150 kcal na 100g. Porcja na osobę to ok. 250 g, czyli jakieś 370 kcal.

Ile kalorii ma kapuśniak?

W polskiej kuchni nie może również zabraknąć zupy z kapusty. Typowy kapuśniak posiada 60 kcal na 100g. Warto dodać, że kaloryczność kapuśniaka zależy od wywaru oraz składników. Porcja dla jednej osoby to średnio 250 kcal.

IIe kalorii ma kapusta kiszona?

Spożywanie kapusty kiszonej jest polecane przy odchudzaniu, ponieważ posiada dużo błonnika oraz jest niskokaloryczna. W 100g kapusty kiszonej znajduje się niecałe 20 kcal. Dlatego warto ją uwzględnić w swojej diecie.

Ile kalorii ma makrela wędzona?

Makrela wędzona jest uwielbiana przez Polaków. Tego rodzaju ryba zawiera dużo kwasów omega-3 oraz białka. Jeśli chodzi o kaloryczność, to na 100g makreli wędzonej przypada 220 kcal.

Ile kalorii ma fasolka po bretońsku?

Fasolka po bretońsku to kolejne z popularnych polskich dań. Głównie składa się z fasoli, cebuli, boczku, kiełbasy oraz pomidorów i przypraw. W 100g fasolki po bretońsku znajduje się średnio 160 kcal.

Ile kalorii ma sałatka grecka?

Sałatki są idealnym posiłkiem zwłaszcza dla osób dbających o zdrowie. Sałatka grecka cieszy się popularnością i robiona jest przede wszystkim z ogórków, pomidorów, sera fety i oliwek. W 100g sałatki greckiej jest jedynie ok. 110 kcal. 

Ile kalorii ma pomidor malinowy?

Pomidory malinowe posiadają bardzo dużo witamin, m.in. witaminę C oraz B. Warto je dodawać do posiłków takich jak kanapki czy sałatki. Jeśli chodzi o kalorie, to w 100g pomidorów malinowych jest ok. 23 kcal.

Ile kalorii ma pomidor koktajlowy?

Kolejnym rodzajem pomidora jest pomidor koktajlowy, który charakteryzuje się drobną wielkością. W 100g takiego pomidora znajduje się jedynie 18 kcal. Jeden pomidor koktajlowy to ok. 4 kcal.

Ile kalorii ma fasolka szparagowa?

Ta zielona fasolka jest polecana szczególnie osobom mającym problemy zdrowotne zwłaszcza związane z układem nerwowym. Zawiera dużo witaminy B, przez co jest bardzo zdrowa. Fasolka szparagowa w 100g posiada tylko 30 kcal.

Ile kalorii ma banan bez skórki?

Banany są jednym z najczęściej kupowanych owoców w Polsce. Zawierają one dużo potasu oraz magnezu, a także wiele witamin. A ile kalorii ma banan bez skórki? Jeśli chodzi o kaloryczność, to 100g banana bez skórki to niecałe 100 kcal.

Ile kalorii ma melon?

Melony są polecane osobom mającym problemy z nadciśnieniem, ponieważ obniżają ciśnienie krwi. Co więcej, dobrze wpływają na resztę organizmu, dlatego też warto je spożywać. Melon w 100g posiada ok. 36 kcal, więc śmiało można go jeść na diecie odchudzającej.

Ile kalorii ma pomelo?

Pomelo należy do cytrusów i m.in. wzmacnia układ odpornościowy, wspomaga pracę serca oraz reguluje ciśnienie. A ile kalorii ma pomelo? Pomelo w 100 g posiada 38 kcal.

Ile kalorii mają winogrona?

Jak powszechnie wiadomo, winogrona mają różne barwy. Za najzdrowsze uważa się ciemne winogrona. W 100g winogron znajduje się ok. 70 kcal. Dlatego też nie należą one do niskokalorycznych owoców.

Ile kalorii ma szpinak?

Spożywanie szpinaku jest zalecane przez dietetyków, ponieważ korzystnie wpływa on na organizm. Można go przyrządzać i podawać na wiele różnych sposobów. Szpinak posiada jedynie ok. 23 kcal w 100g, dlatego warto dodawać go do posiłków.

Ile kalorii ma sałata lodowa

Sałata lodowa idealnie sprawdzi się na diecie odchudzającej, ze względu na jej małą ilość kalorii oraz zawarte w niej składniki odżywcze. Sałata lodowa ma jedynie 16 kcal w 100g i jest doskonałym dodatkiem do obiadów, sałatek czy też kanapek.

Ile kalorii mają pieczarki

Miłośników pieczarek w naszym kraju jest bardzo dużo. Możne je dodawać, m.in. do pizzy, zapiekanek, sosów oraz mięs. W 100g pieczarek znajduje się ok. 20 kcal. Natomiast jedna pieczarka to średnio 4 kcal.

Ile kalorii ma cytryna?

Cytryna jak wiadomo jest wspaniałym źródłem witaminy C. Spożywana razem z wodą świetnie wpływa na organizm i jego odporność, a także trawienie. A ile kalorii ma cytryna? Cytryna w 100g zawiera ok. 40 kcal.

Ile kalorii mają ziemniaki?

Ziemniaki są podstawą polskiej kuchni. Gotowane, pieczone, …  – każdy je uwielbia, a co więcej zawierają potas oraz magnez. W 100g ugotowanych ziemniaków znajduje się ok. 70 kcal.

Ile kalorii ma batat?

Bataty często stanowią alternatywę dla ziemniaków i są bogate w witaminę A oraz zawierają dużo wapnia. Jeśli chodzi o kaloryczność, to w 100g batatów znajduje się ok. 88 kcal. Są one bardziej kaloryczne niż ziemniaki, ale posiadają więcej wartościowych składników odżywczych.

Ile kalorii ma granat?

Granaty warto spożywać ze względu na to, że obniżają cholesterol oraz posiadają dużo witamin, np. C, E oraz B. Niemniej jednak są one dosyć kaloryczne. W 100g granatu znajduje się 83 kcal.

Ile kalorii ma czosnek?

Czosnek jest bardzo często wykorzystywany podczas przygotowywania polskich dań. Co więcej, posiada dużo właściwości zdrowotnych, zwłaszcza jeśli chodzi o wzmacnianie odporności. W 100g czosnku znajduje się ok. 150 kcal. Natomiast jeden ząbek czosnku to niecałe 10 kcal.

Ile kalorii ma słonecznik?

Wiele osób uwielbia jeść słonecznik jako przekąskę. Zawiera on dosyć dużo tłuszczu, dlatego należy go spożywać w ograniczonych ilościach. W 100g ziaren słonecznika jest aż ok. 580 kcal.

Ile kalorii mają migdały?

Pomimo dużej ilości kalorii, migdały są zdrowe i można je jeść będąc na diecie. Zawierają dużo witamin, zwłaszcza B oraz pomagają w walce z problemami związanymi z układem krążenia oraz pracą serca. W 100g migdałów znajduje się ok. 90 kcal.

Ile kalorii ma malina?

Maliny nie dość, że są uwielbiane przez wielu ze względu na ich pyszny smak, to dodatkowo posiadają wiele witamin, np. C, E, B oraz składniki odżywcze jak żelazo, wapń czy potas. Jeśli chodzi o kalorie, to w 100g malin znajdują się jedynie 43 kcal. Tak więc jedna malina musi mieć poniżej 5 kcal.

Ile kalorii ma ryż biały?

Ryż biały jest najbardziej popularną odmianą tego typu produktu. Wykorzystuje się go do gotowania różnego rodzaju potraw od zup po dania mięsne oraz można go przyrządzać na słodko. Po ugotowaniu ryż biały w 100g zawiera średnio 120-130 kcal.

Ile kalorii ma makaron ryżowy?

Makaron ryżowy jest charakterystycznym składnikiem kuchni azjatyckiej. Sama jego nazwa może sugerować, że powstaje z mąki ryżowej. Nie jest bardzo często spożywany w Polsce, ale nie ma problemu ze znalezieniem go na sklepowych pułkach. W 100g ugotowanego makaronu ryżowego znajduje się ok. 100 kcal.

Ile kalorii ma kasza manna?

Kasza manna powstaje z pszenicy i wiele osób może kojarzyć ją z dania jakim jest grysik. Ten popularny posiłek, zwłaszcza dla dzieci, powstaje głównie z połączenia kaszy manny oraz mleka. Ile kalorii ma sama kasza manna? Kasza manna w 100g posiada ok. 350 kcal.

Ile kalorii ma kasza jaglana?

Kolejną popularną kaszą, którą można znaleźć w Polsce, jest kasza jaglana. Zawiera ona m.in. dużo żelaza. W 100g ugotowanej kaszy jaglanej znajduje się ok. 115 kcal. Przed ugotowaniem 100g tej samej kaszy to średnio 350 kcal.

Ile kalorii ma kasza jęczmienna?

Kasza jęczmienna podobnie jak inne produkty tego typu może być wykorzystywana do przygotowywania różnorodnych potraw. Ugotowana kasza jęczmienna w 100g dostarcza ok. 110 kcal. Nieugotowana wspomniana kasza to ok. 350 kcal.

Ile kalorii ma mąka pszenna

Mąka pszenna jest najczęściej kupowanym rodzajem mąki w Polsce, mimo że nie należy do najzdrowszych. Niemniej jednak często wykorzystuje się ją do różnego typu wypieków oraz potraw, np. chlebów, ciast, naleśników. W 100g przeciętnej mąki pszennej znajduje się średnio 370 kcal.

Ile kalorii ma tortilla?

Tortille są bardzo popularne ze względu na smak oraz szybkość ich przygotowania. Co więcej, można je robić na wiele sposobów z wykorzystaniem wybranych ulubionych składników. Sam placek tortilli pszennej na 100g posiada ok. 300 kcal. Jedna sztuka ma średnio 150-200 kcal. Jeśli chodzi o całe danie z dodatkami, to przeciętna tortilla, np. z kurczakiem ma ok. 400 kcal. Wszystko zależy od ilości sosów, mięsa oraz warzyw, które do niej dodamy.

Ile kalorii ma ciasto francuskie?

Ciasto francuskie może być wykorzystywane do robienia przekąsek na słodko czy słono, ale również, np. obiadów. Bardzo często ciasto je się ze szpinakiem, kurczakiem, owocami itd. W 100g surowego ciasta francuskiego znajduje się ok. 400 kcal, więc jak widać, nie należy do produktów niskokalorycznych.

Ile kalorii ma ciasto drożdżowe?

To puszyste ciasto zazwyczaj spożywa się z dodatkiem owoców, jak np. truskawki, borówki czy śliwki oraz kruszonką. Przepis na ciasto jest bardzo prosty i nie potrzeba dużo czasu, aby je upiec. Samo ciasto drożdżowe w 100g posiada ok. 370 kcal.

Ile kalorii ma masło orzechowe?

Masło orzechowe jest lubiane przez wiele osób na całym świecie. Może stanowić ciekawy dodatek do diety ze względu na swój smak oraz zawarte w nim składniki odżywcze. Jeśli chodzi o kaloryczność, to w 100g masła orzechowego jest średnio od 570 – 700 kcal.

Ile kalorii ma sernik?

Sernik jest jednym z najbardziej popularnych placków w naszym kraju. Dlatego też istnieje masa przepisów, a każdy z nich różni się od siebie składnikami. Przeciętny i tradycyjny sernik w 100g posiada ok. 300 kcal.

Ile kalorii ma chałka?

Chałka to pieczywo, które uwielbia wielu Polaków ze względu na jego słodki smak. Bardzo dobrze smakuje z dodatkiem dżemu oraz do herbaty czy kawy. Chałka posiada w 100g ok. 330 kcal.

Ile kalorii ma szarlotka?

To przepyszne kruche ciasto z jabłkami zna każdy. Bardzo często pojawia się ono na polskich stołach, niezależnie od okazji. Jeśli chodzi o kaloryczność, to w 100g szarlotki znajduje się ok. 300 kcal.

Ile kalorii ma beza?

Ten popularny wyrób z ubitych białek oraz cukru bardzo często wykorzystuje się przy robieniu tortów. Może je również jeść w formie ciastek, np. z kremem. Sama beza w 100g ma ok. 390 kcal. Jedna sztuka to średnio 40 kcal.

Ile kalorii ma Snickers?

Snickers to popularny baton z nugatem oraz orzeszkami, oblany czekoladą, który można kupić praktycznie w każdym sklepie spożywczym z Polsce. W 100g Snickersa znajduje się 480 kcal. Jeden baton to 250 kcal.

Ile kalorii ma czekolada?

Ilość oraz różnorodność tabliczek czekolady na sklepowych pułkach może przyprawiać o zawrót głowy: mleczna, biała, gorzka, deserowa, z nadzieniem, z owocami … – każdy może znaleźć coś dla siebie. Przeciętna czekolada mleczna posiada w 100g ok. 530 kcal, czekolada gorzka w 100g to 500 kcal, a czekolada biała to 560 kcal na 100g.

Ile kalorii ma kisiel?

Kisiel to również ciekawa propozycja na przekąskę. Ten prosty deser można kupić w wielu owocowych smakach. Jeśli chodzi o kaloryczność, to w 100g kisiel posiada ok. 70 kcal.

Ile kalorii ma budyń?

Budyń może być spożywany sam w formie deseru lub używany jako dodatek do, np. placków. Najbardziej popularne są budynie waniliowe oraz czekoladowe. Przygotowany budyń waniliowy z mlekiem posiada ok. 100 kcal. Budyń w proszku w 100g to średnio 370 kcal.

Ile kalorii ma Nutella?

Nutella jest bardzo popularnym dodatkiem do kanapek, naleśników, placków. Niektórzy bardzo lubią ją jeść samą w formie deseru. Ile kalorii ma Nutella? Nutella w 100g to 530 kcal.

Ile kalorii ma Ptasie Mleczko?

Te lekkie pianki oblane czekoladą cieszą się ogromną popularnością w Polsce. Uwielbiają je wszyscy, zarówno dorośli, jaki i dzieci. Jeśli chodzi o kaloryczność, to w 100g Ptasiego Mleczka znajduje się ok. 440 kcal. Jedna kostka to 53 kcal.

Ile kalorii ma McFlurry?

McFlurry to bardzo popularne lody, które można kupić w McDonald’s. Zazwyczaj McFlurry składają się z lodów o smaku waniliowym, polewy, np. czekoladowej oraz posypki, np. Lion. Tego rodzaju deser to 200 kcal na 100g. Jedna porcja to 400 kcal. Można zamówić również lody o smaku czekoladowym. Ich kaloryczność (z tymi samymi dodatkami) będzie podobna.

Ile kalorii ma paczka chipsów?

Chipsy to popularna, ale bardzo kaloryczna przekąska, lubiana przez wiele osób na całym świecie. Zbyt częste ich spożywanie może źle wpłynąć na wagę oraz zdrowie. Zazwyczaj chipsy w 100g posiadają aż ok. 530 kcal. Jedna paczka chipsów 140g to ok. 750 kcal.

Ile kalorii ma lizak?

Kwaśne lub słodkie lizaki to popularne słodycze, zwłaszcza wśród dzieci. W 100g standardowy lizak ma ok. 400 kcal. Natomiast ile kalorii ma lizak Chupa Chups? Jeden lizak Chupa Chups posiada ok. 45 kcal.

Ile kalorii ma kawa czarna?

Kawa czarna to nic innego jak kawa podawana bez dodatku mleka lub śmietanki. Jest ona bardzo niskokaloryczna, ponieważ zaparzona już czarna kawa w wodzie (łącznie 100g) posiada ok. 2 kcal. Natomiast ile kalorii ma kawa z mlekiem i cukrem? Dodając do czarnej kawy łyżeczkę cukru oraz ok. 30 ml mleka dostaniemy średnio 35 kcal w filiżance.

Ile kalorii ma kawa rozpuszczalna?

Kawa rozpuszczalna jest również bardzo popularnym napojem w naszym kraju. Przykładowo, w 100g kawy rozpuszczalnej Jacobs (proszku) znajduje się ok. 220 kcal. Zaparzona średnia filiżanka kawy to ok. 4 kcal. A ile kalorii ma kawa rozpuszczalna z mlekiem? Taka kawa będzie mieć ok. 30 kcal. Wszystko zależy od wybranego mleka oraz ilości kawy.

Ile kalorii ma cappuccino?

Cappuccino to napój kawowy, który podawany jest razem z mlekiem oraz często z czekoladą. W 100 g standardowego cappuccino z wodą znajduje się ok. 50-60 kcal. Cappuccino w proszku posiada 400 kcal na 100g.

Ile kalorii ma Coca Cola?

Cola to najbardziej popularny słodki gazowany napój na świecie. W 100 ml Coca Coli znajduje się 42 kcal. A ile kalorii ma Coca Cola Zero? Coca Cola Zero to 0,20 kcal w 100 ml, ponieważ nie posiada cukru, który zastąpiony jest słodzikiem.

Ile kalorii ma woda gazowana?

Woda gazowana, tak samo jako woda niegazowana, ma 0 kcal. Jedyna różnica to zawarty w niej gaz, który może powodować wzdęcia.

Ile kalorii ma alkohol?

Rodzajów alkoholi jest bardzo dużo: wódka, piwo, wino, whisky … Każdy z nich różni się ilością w nich kalorii oraz smakiem. Poniżej będziecie mogli zobaczyć, ile kalorii ma alkohol w zależności od jego rodzaju oraz ilości.

Ile kalorii ma jedno piwo?

Piwo ma średnio 43 kcal w 100 ml. Ciemne piwo 0.5 l to ok. 340 kcal, a jasne piwo o tej samej wielkości to ok. 250 kcal. Natomiast ile kalorii ma piwo Tyskie? Piwo Tyskie również posiada ok. 43 kcal na 100 ml. A ile kalorii ma piwo bezalkoholowe?  Piwo bezalkoholowe w 100 ml ma ok. 37 kcal, czyli trochę mniej od zwykłego.

Ile kalorii ma 100 ml wódki?

Wódka zaraz po piwie jest najczęściej kupowanym alkoholem w Polsce. Jeśli chodzi o kalorie, to w 100 ml wódki znajduje się średnio 217 kcal. A ile kalorii ma kieliszek wódki? Kieliszek wódki (25 ml) to 55 kcal.

Ile kalorii ma butelka wina?

Wino to kolejny rodzaj alkoholu, który posiada wielu wielbicieli. Standardowa butelka wina (750 ml) posiada ok. 600 kcal. Natomiast ile kalorii ma lampka wina? Kaloryczność będzie się różnić w zależności od rodzaju wina i może się wahać od 100 kcal do 200+. Przykładowo lampka wina białego półwytrawnego to ok. 100 kcal, natomiast słodkiego to już ok. 120 kcal. A ile kalorii ma wino wytrawne? Wino wytrawne białe lub czerwone posiada w 100 ml ok. 70 kcal.

Ile kalorii ma whisky z colą

Whisky jest jednym z najpopularniejszych alkoholi na świecie i należy do tych mocniejszych. W 100 ml tego trunku znajduje się ok. 220 kcal. Jeśli chodzi o whisky z colą, to w 100 ml whisky wraz z 200 ml coli otrzymamy ok. 320 kcal.

Teraz gdy już wiecie, ile kalorii mają poszczególne produkty, łatwiej wam będzie próbować prowadzić dobry tryb życia. Jak widać powyżej, mimo że na pierwszy rzut oka niektóre z posiłków wydają się być niskokaloryczne, tak naprawdę do takich nie należą, a ich skład również nie jest najlepszy. Warto więc znać kaloryczność produktów, aby dobrać zdrową i odpowiednią dla siebie dietę, dzięki której będziemy się lepiej czuć i mieć więcej energii.

Rozkminiła: Agnieszka Lew
Redakcja: Dominik Grott
Grafika: Rafał Mazurek

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Zaginięcie lub porwanie dziecka to tragedia która dotyka wielu rodzin na całym świecie. Jednym z takim dzieci był Johnny Gosch.

Johnny Gosch. Zagadkowe zaginięcie z lat 80

Jakie dziś zjeść płatki owsiane na śniadanie? Może owsianka na mleku? Pojawia się w twojej głowie pytanie owsianka zalety? To artykuł dla ciebie.

Płatki owsiane na śniadanie