TOP 10- najpopularniejsze książki świata! W tekście znajdziesz uniwersalne i najlepsze lektury, które warto przeczytać w każdym wieku.
w

Lubię!Lubię!

Najpopularniejsze książki świata- TOP 10

Poznaj TOP 10 najpopularniejszych książek świata! W tekście znajdziesz najlepsze lektury, które warto przeczytać.

Książki stanowią nieodłączny element życia każdego człowieka. Wykorzystujemy je nie tylko jako formę relaksu, ale również edukacji.  Wiele z nich, z różnych względów, stało się niezwykle popularnych wśród młodych, ale także i starszych czytelników. Co je wyróżnia i dlaczego są czytane na całym świecie i uważane za najlepsze lektury? Jak to możliwe, że XVIII-wieczne historie inspirują nas tak samo jak współczesne? W tym zestawieniu przedstawimy wam wyjątkowe i najpopularniejsze książki świata. 

Przeczytaj również: najpopularniejsze gry komputerowe.

Ranking TOP 10 - Najpopularniejsze książki świata

10. „Wielki Gatsby” - F. Scott Fitzgerald 

Po szoku i chaosie, który wywołała I Wojna Światowa, to amerykańskie społeczeństwo cieszyło się niezaprzeczalnym dobrobytem, które wywodziło się z przemytu i zorganizowanej przestępczości. Czy można wyobrazić sobie coś lepszego niż bogactwo i życie w spokoju? Nick Carraway udowadnia nam, że życie to coś więcej niż materializm, a ciepła płynącego od drugiej osoby nie zaspokoi nawet najpiękniejszy dom. Ponadczasowa historia, z którą warto się zapoznać! 

książki ranking
najpopularniejsze książki świata

9. „Madame Bovary” - Gustaw Flaubert

Za odwagę zajrzenia do serca cudzołożnicy i wyliczenia jego zawartości z głęboką beznamiętnością, autor Madame Bovary został osądzony za „obrazę moralności i religii”. To, co nas dziś szokuje w tej druzgocąco zrealizowanej opowieści Flauberta, która opowiada o młodej kobiecie zniszczonej przez lekkomyślną pogoń za romantycznymi marzeniami, to nie tylko realizm jej wizualizacji, ale brak jakiejkolwiek wyrozumiałości dla niemoralnych zachowań Emily, która szokuje nas na każdym kroku.

najpopularniejsze książki świata
najlepsze lektury

8. „Lolita” - Vladimir Nabokov — najpopularniejsze książki świata

Książka jest znana na całym świecie dzięki nowatorskiemu stylowi i niesławna ze względu na kontrowersyjny temat: Humbert Humbert- mężczyzna w średnim wieku zaczyna angażować się w niebezpieczną relację z piękną Dolorez Haze. Dziewczynka okazuje się mieć jedynie 12 lat. Jest to druzgocąca historia o upadku człowieka, która szokuje do dziś. 

najpopularniejsze książki świata

7. „Zbrodnia i kara” - Fiodor Dostojewski

Od czasu opublikowania w 1866 roku, „Zbrodnia i kara” intrygowała czytelników i wystawiała na ciężką próbę tłumaczy, z których najlepsi zdawali się uchwycić jedno oblicze arcydzieła Dostojewskiego, nie dostrzegając całej reszty. Jest to psychologiczna i niezwykle wnikliwa historia morderstwa, która została opowiedziana z punktu widzenia młodego zabójcy. Czy pozbawienie życia człowieka zawsze jest złe i czy nigdy nie ma usprawiedliwienia? Przy lekturze tej książki, czytelnik zacznie mocno analizować nie tylko sumienie bohatera, ale i własną moralność.

najpopularniejsze książki świata najlepsze lektury
najlepsze lektury

6. „Wichrowe Wzgórza” - Emily Bronte

Narracja jest wyjątkowa przez retrospekcje i dwóch głównych narratorów: Pana Lockwooda oraz Ellen Dean. Gdy pierwszy z narratorów przybywa do okazałej posiadłości w Yorkshire, którą wynajmuje od niezwykle ponurego Heathcliffa, zostaje zmuszony do pozostania na Wichrowych Wzgórzach przez niesprzyjające warunki pogodowe. Gospodyni nietowarzyskiego właściciela gości Lockwooda w jednej z komnat, o czym Heathcliff nie może się dowiedzieć. Niezwykle tajemnicza, gotycka powieść, która wciągnie najwybredniejszych czytelników! 

ranking top 10
najpopularniejsze książki świata

Ranking TOP 5 - Najpopularniejsze książki świata

5. „Zabić drozda” - Harper Lee

Zabić drozda” to niesamowicie aktualna książka ze względu na swoją tematykę. Harper Lee porusza w niej kwestie niesprawiedliwości rasowej, roli płci, a także odwagi i umiejętności współczucia. Akcja powieści rozgrywa się w ciągu trzech lat Wielkiego Kryzysu w fikcyjnym „zmęczonym starym mieście” w stanie Alabama. Narratorka, sześcioletnia Scout Finch, mieszka ze swoim starszym bratem Jemem i ich owdowiałym ojcem Atticusem, prawnikiem w średnim wieku.

najpopularniejsze książki świata najlepsze lektury
najlepsze lektury

4. „Proces” - Franz Kafka — najpopularniejsze książki świata

Napisany w 1914 roku Proces to jedna z najważniejszych powieści XX wieku: przerażająca opowieść o Józefie K., szanowanym urzędniku bankowym, który nagle i w niewytłumaczalny sposób zostaje aresztowany i musi bronić się przed zarzutami, o których nie ma żadnych informacji. Koszmar Kafki, odczytywany jako egzystencjalna opowieść, przypowieść lub proroctwo o ekscesach nowoczesnej biurokracji połączonej z szaleństwem totalitaryzmu, który rezonuje z mrożącą krew w żyłach prawdą przez pokolenia czytelników. To historia, która przeraża głównie dlatego, że jest realną wizją, która może spotkać każdego człowieka. 

najpopularniejsze książki świata najlepsze lektury
najpopularniejsze książki świata

Ranking TOP 3 - Najpopularniejsze książki świata

3. „Frankenstein” - Mary Shelley 

Pod wpływem tego wyzwania Mary Shelley rozpoczęła pracę nad  „opowieścią o duchach”, która miała się przekształcić w najsłynniejszą powieść grozy w historii literatury. Frankenstein został opublikowany w następnym roku i stał się sensacją Londynu. Od tamtego czasu historię Victora Frankensteina i stworzonego przez niego potwora czytały miliony ludzi na całym świecie. Ten klasyk grozy posiada drugie dno, które porusza i skłania do wielu refleksji. 

ranking top 10
najlepsze lektury

2. „Rebeka” - Daphne du Maurier

To niezwykła powieść o miłości, sekretach i zbrodni w klimacie gotyckim. Historia o młodej kobiecie, którą uczucie doprowadza na skraj szaleństwa- realia mieszają się z ułudą i tworzą mylący obraz rzeczywistości. Świetne połączenie romansu i suspensu.  „Rebeka” jest uważana za jedno z najlepszych dzieł, a sama autorka stała się inspiracją dla Alfreda Hitchcocka i Stephena Kinga. 

najpopularniejsze książki świata najlepsze lektury
najpopularniejsze książki świata

TOP 1 - Najpopularniejsze książki świata

1. „Mały książę” - Antoine de Saint-Exupéry

Na podium naszego zestawienia nie mogło pojawić się nic innego, jak każdemu mniej lub bardziej znany „Mały książe”. Jest to jedna z najbardziej wzruszających i wartościowych książek, którą pokocha zarówno nastolatek, ale również dojrzały człowiek. Od 1943 roku mądry chłopiec z asteroidy B-612 prowadzi dzieci i ich dorosłych do głębszego zrozumienia miłości, przyjaźni i odpowiedzialności. Ta krótka historia porwie was i zajrzy w najgłębiej skrywane uczucia.

ranking top 1
najlepsze lektury

 

Za nami najpopularniejsze książki świata, które warto poznać nie tylko, będąc molem książkowym, ale także osobą stroniącą od takiej rozrywki. Pomogą one lepiej zrozumieć siebie, ale również przekazać najważniejsze wartości, których z pewnością warto się trzymać w życiu.  

Rozkminiała: Sandra Lipińska
Grafika: Hubert Kalinowski
Optymalizacja SEO: Maria Chudy

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Nie wiesz, jakie są zalety picia kawy? Chcesz wiedzieć, jak zrobić espresso albo poznać ciekawostki o kawie i o kofeinie? Poznaj ciekawostki na temat kawy!

Ciekawostki o kawie

Lubisz parki rozrywki i dreszczyk emocji z nimi związany? Zastanwiać się co robić ciekawego na wyjeździe? Poznaj Najlepsze parki rozrywki w Europie.

Najlepsze parki rozrywki w Europie – Top 10