Kształty twarzy? Naturalną rzeczą jest, że chcesz poznać siebie i lepiej zrozumieć swój charakter, zachowania czy typ urody. Przedstawiamy ci kształt twarzy
w

Lubię!Lubię! SuperSuper WowWow

Co mówi o tobie kształt twarzy?

Ludzie kochają testy i quizy. Jednymi z najbardziej popularnych są testy osobowości. Codziennie coraz większą popularność zyskują testy takie jak test otwartego Enneagramu oparty na modelu dziewięciu typów osobowości czy test na osobowość oparty na koncepcji Junga i Briggs-Myers. Co mówi o Tobie Twój kształt twarzy?

Naturalną rzeczą jest, że ludzie chcą poznać siebie i lepiej zrozumieć swój charakter i zachowania. Poznanie kształtu twarzy to ważny krok przy dobieraniu fryzury, biżuterii, kolorów ciuchów, a nawet okularów. Podobno różne kształty twarzy determinują jaką osobą jesteś i mają głębsze znaczenie. Chcesz wiedzieć co kształt twarzy mówi o tobie? Z artykułu dowiesz się również jaki kształt okularów dobrać do swojego kształtu twarzy, żeby odpowiednio zaakcentować nie tylko swoją osobowość, ale również urodę

Jaki masz kształt twarzy?

1. Kształt Twarz - okrągła

kształt twarzy kształty twarz okrągła
Jakie są kształty twarzy? Okrągły kształt twarzy.

Okrągły kształt twarzy jest jednym z najbardziej powszechnych. Co mówi o tobie? Osoby z okrągłą twarzą uchodzą za niewinne, warte zaufania. Bardzo prawdopodobne, że zostaną zaczepione przez obcą osobę, gdyż wyglądają na sympatyczne i ciepłe. Podobno osoby te stawiają potrzeby innych osób ponad swoje, są bezinteresowne. Według badań z Case Western University osoby te mają problem z chrapaniem? Nieźle, co? Twarz o tym kształcie powinno się wyszczuplić. Osiągnąć to można dzięki asymetrycznej grzywce, która przysłoni policzki. Przy twarzy okrągłej proponuje się długie lekko cieniowane cięcia.

2. Kształt Twarz - owalna

kształt twarzy kształty twarz owalna
Jakie są kształty twarzy? Owalny kształt twarzy.

Osoby o owalnym kształcie twarzy postrzegane są otwarte, przyjazne i śmiałe. Towarzystwo innych osób sprawia im ogromną przyjemność. Dobrze wiedzą jak zachować się w każdej sytuacji; wiedzą jak sprawić byś czuł się przy nich mile widziany. Do owalnego kształtu twarzy pasuje każda fryzura. Wysoki kucyk, warkocz dobierany czy kok idealnie będzie pasować do każdej osoby. Jedynym problemem jest przedziałek po środku, który może niektórym zaburzyć proporcje i wydłużyć twarz.

3. Kształt Twarz - prostokątna

kształt twarzy kształty twarz prostokątna
Jakie są kształty twarzy? Prostokątny kształt twarzy.

Prostokątny kształt twarzy wskazuje na to, że zawsze posługujesz się logiką i zdrowym rozsądkiem. Jesteś też dobrym myślicielem, ale masz tendencje do paraliżu analitycznego (overthinking). Nie rozmawiasz otwarcie o swoich uczuciach, natomiast planujesz wszystko dokładnie i krok po kroku. Starasz się dbać o swoją figurę, ale nie masz na tym punkcie obsesji. Robisz to, by odreagować. Dla twarzy o kształcie prostokątnym pasować będą włosy krótsze, np. bob. Loki dodadzą objętości i poprawią proporcje. Twarzy prostokątnej nie powinno się zasłaniać. Włosy można pocieniować. Szerokim łukiem należy omijać grzywkę

4. Twarz kwadratowa

kształt twarzy kształty twarz kwadratowa
Jakie są kształty twarzy? Kwadratowy kształt twarzy.

Osoby z twarzą kwadratową wydają się zabawowe. Uchodzą też za dość popularna. Twierdzi się, że mężczyźni z twarzą w kształcie kwadratu mają wyższy popęd seksualny. Twoja twarz mówi, że jesteś dobrą businesswoman. Kwadratowej twarzy przyda się wydłużenie. Idealną fryzurą będą fale średniej i długiej długości. Dzięki temu twarzy wydawać się będzie łagodna. Cieniowanie, grzywka nadająca objętości i asymetria sprawdza się przy tym kształcie twarzy najlepiej.

5. Kształt Twarz - trójkątna

kształt twarzy kształty twarz trojkątna
Jakie są kształty twarzy? Trójkątny kształt twarzy.

Osoby o trójkątnym kształcie twarzy są silne, porywcze, w gorącej wodzie kąpane. To ostre kąty twarzy wyglądasz na osobę wpływową. Odebrana możesz zostać jako osoba nieprzyjemna. Ale dopóki nikt nie wejdzie ci w drogę, postrzega cię jako artystyczną i wrażliwą. Twarzy o kształcie trójkątnym brakuje proporcji. Fale o długości klasycznego boba. Zaleca się długą grzywkę po dwóch stronach twarzy. Dramatem byłaby fryzura bardzo krótka lub taka odsłaniająca czoło.

6. Twarz w kształcie serca

Jakie są kształty twarzy? Kształt twarz w kształcie serca.

Ten kształt twarzy wskazuję na to, że jesteś kreatywna i kochająca i ekstremalnie uczuciowe. Uwielbiasz sprawiać, by ludzie czuli się przy tobie wyjątkowi. Masz swoje serce na dłoni. Nie lubisz się nudzić. Wolisz pozostawać w ciągłym ruchu. Dzięki swojemu kształtowi twarzy, wydajesz się naturalnie piękną osobą. Idealną fryzurą dla osób o twarzy w kształcie serca będzie niski kucyk opadający na jedną stronę, średniej długości cieniowane włosy i fale lub loki średniej długości. Świetnie sprawdzą się również różnego rodzaju grzywki. Przykryją one lekko czoło i wyrównają szerokość twarzy.

A ty jaki kształt twarzy masz? Czy podany opis sprawdza się w twoim przypadku? Która z cech zaskoczyła cię najbardziej? Jeśli nie jesteś pewien jaki kształt twarzy masz przejdź to obejrzyj ten film, który pomoże ci to zdefiniować:

Rezultatem podziel się z nami w komentarzach na facebooku.

Rozkminiła: Gabriela Skardzińska
Redakcja: Dominik Grott
Grafika: Hubert Kalinowski

Zgłoś nadużycie

Jak zrobić paznokcie hybrydowe? Odpowiedź na to pytanie jest łatwa. Manicure hybrydowy lub french manicure (paznokci french) zawsze dodają elegancji.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Wirtualna rzeczywistość oddziałuje i wpływa na nasze zmysły oraz uczucia. Co czeka nas w rzeczywistości metaverse? Co szykuje nam Mark Zuckerberg?

Metaverse? Przyszłość człowieczeństwa czy mrzonki Marka Zuckerberga?