Fantazje seksualne lub sny erotyczne pochodzą z tej części psychiki, w której ukryte są nasze najgłębsze pragnienia. Według badań jeśli śpisz na brzuchu..:)
w ,

Lubię!Lubię! SuperSuper WowWow

Skąd biorą się sny erotyczne?

Sny erotyczne pochodzą z tej części psychiki, w której ukryte są nasze najgłębsze pragnienia. Co oznaczają? Dowiedz się o nich więcej!

Sny erotyczne pochodzą z tej samej części naszej psychiki, w której ukryte są nasze najgłębsze pragnienia i mogą być tak intensywne, że nieraz prowadzą do wytrysku (tak zwanej polucji bądź zmazy nocnej).

Co oznaczają sny erotyczne? Z psychologicznego punktu widzenia sny o takiej tematyce świadczą o dwóch rzeczach. Po pierwsze o naszej aktywności seksualnej i ewentualnym zakochaniu lub gotowości na nową miłość. Po drugie o tęsknocie za tym, co uszczęśliwiało nas w przeszłości. Sny o zabarwieniu erotycznym występują niezależnie od wieku. W okresie dojrzewania śnimy przede wszystkim o tym, czego pragniemy, natomiast w podeszłym wieku wystarczy nowa znajomość lub wspomnienie starej miłości, aby przywołać ekscytujące doznania.

Sny erotyczne są odzwierciedleniem naszej ucieczki od rzeczywistości. Poprzez sny erotyczne nasza skrępowana przez społeczno-kulturowe ograniczenia psychika daje upust swoim żądzom. Z tego też powodu sny o wspomnianej tematyce mogą wywoływać zakłopotanie.

Co oznaczają sny erotyczne? Zdarza się, że u niektórych kobiet sny erotyczne symbolizują rozwiązłość, z którą nigdy nie utożsamiały się ze względu na swoje wychowanie bądź przekonania religijne. Zakłopotanie może wynikać również z faktu, że sny o zabarwieniu seksualnym są manifestacją bardziej agresywnego i mniej romantycznego modelu erotyzmu.

Skąd biorą się sny erotyczne sen erotyczny
sny erotyczne - fantazje seksualne

Ukryte pragnienia seksualne czy sny erotyczne?

W każdym przypadku źródłem snów erotycznych jest albo wewnętrzna potrzeba (podświadomość chce nam przekazać, że jesteśmy gotowi na nowy związek lub na bardziej intensywne życie seksualne) albo zewnętrzne uwarunkowania (takie jak konkretna scena z filmu czy piosenka).

Grupa naukowców z Uniwersytetu w Montrealu przez miesiąc zbierała dane na temat snów kobiet i mężczyzn wszystkich orientacji seksualnych w wieku od 20 do 89 lat. Rezultat? Sny o podłożu seksualnym stanowią jedynie 8%. Większym zaskoczeniem okazał się jednak fakt, że sny erotyczne występują w porównywalnym odsetku zarówno u kobiet jak i u mężczyzn; jest to kolejno 93% i 86%. Nieliczne badania przeprowadzone wcześniej na ten temat pokazywały, że mężczyźni doświadczają snów erotycznych dwa razy częściej niż kobiety. Według naukowców jest to wyraźny znak pewnych zmian w społeczeństwie.

Pozycja idealna - fantazje seksualne

W innym badaniu, przeprowadzonym na Uniwersytecie w Hongkongu, przeanalizowano pozycje spania, w których najczęściej występują sny erotyczne. Naukowcy badali nocną aktywność 670 studentów (których dwie trzecie stanowiły kobiety), zachęcając ich do precyzyjnego określenia, jak często mieli poszczególne typy snów oraz jakie pozycje przyjmowali, aby zasnąć. Okazało się, że wśród osób śpiących na brzuchu (zaledwie 5% badanych) liczba snów erotycznych była znacznie większa niż u tych, którzy leżą na wznak, na boku lub w jeszcze inny sposób. Przyczyna? Spanie na brzuchu powoduje większy nacisk na genitalia (zarówno męskie jak i żeńskie), jak również płytszy oddech, taki jaki występuje podczas stosunku. Mózg interpretuje te odczucia jako tożsame z doznaniami seksualnymi.

Powiedz mi, w jakiej pozycji spisz, a powiem Ci kim jesteś

To, w jakiej pozycji śpimy może zdradzić wiele o naszym typie osobowości. Na brzuchu? Na wznak? W pozycji embrionalnej, a może jak rozgwiazda? Oto informacje, jakie można odczytać z ułożenia ciała podczas snu.

Pozycja embrionalna - sny erotyczne

Najczęściej przybierana pozycja w czasie snu. Wybiera ją ok. 41% osób, w większości kobiety. Śpiący na boku, z podwiniętymi nogami mają zazwyczaj twardą skórę, ale w środku są niezwykle wrażliwe. Potrzebują zapewnienia bezpieczeństwa i poczucia komfortu.

Na brzuchu - fantazje seksualne

Taką pozycję przybierają zazwyczaj ekstrawertycy; zabawni na zewnątrz często ukrywają swój niepokój – nie lubią krytyki oraz ekstremalnych sytuacji.

Na wznak - sny erotyczne

Tę pozycję przybiera zaledwie 8% badanych. Śpiący na plecach dzielą się na dwie grupy — „rozgwiazdy” i „żołnierzy”. Pozycje te różnią się od siebie ułożeniem kończyn; w pierwszym przypadku nogi są rozszerzone, a ręce wyciągnięte za głowę, w drugim natomiast, kończyny znajdują się blisko przy ciele. „Rozgwiazdy” to lojalni przyjaciele i doskonali słuchacze. O osobach, które śpią w pozycji „na żołnierza” można natomiast powiedzieć, że są bardzo powściągliwe w okazywaniu uczuć.

A Ty, w jakiej pozycji śpisz?

Rozkminiła: Julia Grabowska
Redakcja: Rafał Bojarski
Grafika: Rafał Mazurek 

Żródło:
https://www.focus.it/
https://nathura.com/

Zgłoś nadużycie

cyberfeelings, miłość przez internet, miłość w sieci, miłość w internecie

CyberFeelings

pierwsze miejsce w google, SEO dla początkujących

Poradnik SEO dla początkujących