wlasna plaza przed domem
w

Lubię!Lubię! WowWow

Własna plaża przed domem?

Od kilku lat obserwuje się modę na prywatne baseny z piaskiem. Szczególnie teraz w czasie koronawirusa, gdy ludzie niechętnie wyjeżdżają w dalsze podróże, marzeniem wielu jest własna plaża nad wodą. Oczywiście ze względu na klimat, odkryte baseny w większości przypadków znajdują się w ciepłych krajach.

Dzięki nowym technologiom ludzie instalują baseny z piaskiem w ogrodach i na podwórkach swoich domów. Prywatne ogrody wielu domów zostały ozdobione ekskluzywnymi basenami w stylu plażowym, które pozwalają odtworzyć karaibską plażę lub piękną zatoczkę przed własnym domem.

Basen z piaskiem jest jak każdy typowy basen przydomowy, ale zamiast płytek na betonie, dno i brzegi basenu wypełniane są miękkimi materiałami, które można znaleźć na plaży, czyli pięknym złotym piaskiem. Te luksusowe baseny są prawie nie do odróżnienia od naturalnego akwenu lub plaży, jedyną różnicą jest to, że są dosłownie kilka metrów przed domem!

Piaszczyste baseny nadają niepowtarzalny wygląd, który poprawia wygląd każdego otoczenia.

Podobnie jak przeciętny basen w ziemi, podstawowa warstwa konstrukcyjna jest wykonana z betonu wylewanego na zbrojenie, aby stworzyć solidną powłokę.

Jednak w przeciwieństwie do większości innych basenów, górna warstwa basenu ma miękką okładzinę z piasku.

Warstwa piaskowa jest wysoce odporna na warunki atmosferyczne, składa się z zagęszczonego piasku i całkowicie przylega do betonowej podpory, daje wygląd piasku plażowego i jest antypoślizgowa zarówno w suchych, jak i mokrych warunkach.

Ma wysoki stopień elastyczności, który zapobiega pękaniu, jest przyjemna w dotyku i ma niski współczynnik akumulacji termicznej (nie nagrzewa się mocno nawet w pełnym słońcu). Można ją formować do dowolnie pożądanego kształtu, kształtując w ten sposób estetykę nawiązującą do naturalnego środowiska.

Dzięki prawdziwemu piaskowi i łagodnym stokom, basen ma prawdziwy charakter plażowy. Dodatkowo ze względu na łagodny stok, baseny tego typu są uważane za znacznie bezpieczniejsze niż te tradycyjne.

Nie zawierają schodów ani nagłych zmian głębokości, dzięki czemu są bezpieczniejsze dla dzieci lub osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Choć na początku może się to wydawać skomplikowane, konserwacja i czyszczenie basenu z piaskiem jest prawie identyczne jak w przypadku innych basenów. Jedyna różnica wynika z piaszczystego dna.

Żródło:

https://piscinasdearena.com/ oraz  https://biodesignusa.com/ 

Zgłoś nadużycie

tłumaczenie dokumentów samochodowych

Jakie formalności muszę załatwić po sprowadzeniu auta?

jak poprawić pozycję w Google

Jak zwiększyć ruch na stronie?