Hiszpański serial "Szkoła dla elity" (Netflix) wciąż cieszy się dużą popularnością. Przekonaj się, za co widzowie kochają serial "Elite"!
w

Serial Elite – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Jednym z seriali nieanglojęzycznych, które zyskały dużą popularność na platformie Netflix jest hiszpańska produkcja „Elite”. O czym opowiada i co stoi za jej sukcesem? Przekonajcie się sami!

Serial „Elite”, czyli „Szkoła dla Elity” Netflix

szkoła dla elity netflix serial elite serial szkoła dla elity

Serial „Szkoła dla elity” przedstawia nie tylko typowe problemy bogatych nastolatków, takie jak miłość czy problemy w rodzinie, ale także sprawy przestępcze. Typowym zabiegiem dla tej produkcji są dwie linie czasowe — teraźniejsza oraz pokazująca przyszłość, co wprowadza niezwykłą tajemniczość. A o czym właściwie opowiada serial Elite”? Kilku nastolatków, którzy chodzą do tej samej szkoły prywatnej w Las Encinas, łączy kryminalna sprawa. Każdy sezon kryje w sobie zagadkę zbrodni, którą trzeba rozwiązać. Pierwsze trzy są ze sobą powiązane nie tylko bohaterami, lecz także fabułą. Czwarty, natomiast opowiada o nowej sprawie kryminalnej, a dodanie nowych postaci pozwala się w nią bardzo wczuć. 

A co oznacza tytuł? Samo słowo élite” z języka hiszpańskiego oznacza wyższą grupę społeczną, która ma wpływ na władzę i społeczeństwo. Czyli tytuł serialu sugeruje nam, widzom, że postaci są wpływowe i posiadają władzę nad innymi. Widać to szczególnie w pierwszym oraz czwartym sezonie, kiedy to młodzi bohaterzy dzielą się na grupy lepszych i gorszych”, a również kiedy w akcję wkraczają ich wpływowi rodzice.

Serial „Elite”: Pierwszy sezon

W pierwszym sezonie poznajemy wszystkich bohaterów smutnej historii. Smutnej dlatego, że jedna z głównych postaci tego sezonu zostaje zamordowana, a jest nią Marina, którą gra María Pedraza. Jest to młodsza siostra Guzmana — drugiego głównego bohatera, którego gra Miguel Bernardeau. Rodzeństwo jest ze sobą bardzo blisko i martwi się o siebie nawzajem, gdy któremuś grozi niebezpieczeństwo. Innymi bohaterami, których poznajemy w tym sezonie, są: Álvaro Rico w roli Leopolda, Arón Piper jako Ander, Mina El Hammani grająca Nadię, Ester Expósito w roli Carli, Danna Paola jako Lucrecia oraz Omar Ayuso grający Omara.

Nadia, Samuel oraz Christian, w którego wciela się Miguel Herran, są nowymi uczniami szkoły w Las Encinas z powodu zawalenia się ich poprzedniego liceum. Początkowo nie są oni mile widziani, lecz z czasem zachodzi zmiana i różnica majątku między trójką nowych uczniów a resztą klasy staje się nieistotna. Jednak zanim tak się dzieje, dochodzi do morderstwa Mariny. Guzman obwinia o wszystko Samuela, który zbliżył się do dziewczyny. On jednak chciał ją tylko chronić i nie dopuścił się tak okrutnego czynu. To inny bohater, Pol, chcąc odzyskać swoją byłą dziewczynę, Carlę, postanawia odzyskać dla niej zegarek, który posiada teraz Marina. Posuwa się przez to do rękoczynów. Śmierć dziewczyny wywraca do góry nogami życie wszystkich jej bliskich, a szczególnie Guzmana. Chłopak poddaje się emocjom i obwinia wszystkich dookoła o krzywdę. Na nieszczęście, śledczy zamykają człowieka niewinnego, który według nich miał najlepsze powody do morderstwa.

szkoła dla elity netflix serial elite serial szkoła dla elity
Szkoła dla elity Netflix

Serial „Szkoła dla elity”: Drugi sezon

Drugi sezon skupia się na Samuelu (Itzan Escamilla), chłopaku Mariny. Bohater decyduje się na ucieczkę i schowanie się przed wszystkimi w domu dziadków Guzmana. Chce też zmusić Carlę do przyznania się do współudziału w przestępstwie. Policja przesłuchuje wszystkich uczniów w celu ustalenia, co stało się z Samuelem. Kiedy znajdują chłopaka, udaje mu się doprowadzić do tego, że Carla wyznaje wszystko policji. Na koniec tego sezonu śledczy znajdują mordercę Mariny. Wraca on jednak do szkoły, dzięki swoim wpływowym rodzicom.

szkoła dla elity netflix serial elite serial szkoła dla elity
Szkoła dla elity Netflix

Serial „Elite”: Trzeci sezon

Ten sezon przedstawia kolejną śmierć ucznia — Pola. Ponieważ to on jest winny śmierci Mariny z pierwszego sezonu, nieustannie zmaga się z problemami z tego czynu wynikającymi. Na imprezie z okazji ukończenia liceum, tym razem on zostaje zamordowany, lecz zupełnie przypadkiem. Uczniowie postanawiają uwolnić się w ten sposób od śmierci Mariny i chronić sprawcę. Wszystko idzie według ich planu i nikt nie zostaje posądzony o zbrodnię.

Szkoła dla elity Netflix

Serial „Szkoła dla elity”: Czwarty sezon

W tym sezonie pozostają tylko niektórzy bohaterowie z poprzednich sezonów, gdyż po ukończeniu liceum niektórzy wyjechali na studia. Zmienia się również dyrektor szkoły w Las Encinas, który przyprowadza ze sobą trójkę nowych uczniów. Dyrektorem jest Benjamin, którego gra Diego Martín, a jego dziećmi są Carla Díaz jako Ari, Martina Cariddi grająca Mencíę oraz Manu Rios w roli Patricka. Najmłodsza — Mencía, sprzeciwia się ojcu i starszej siostrze umawiając się ze starszym, bogatym mężczyzną o imieniu Armando (którego gra Andrés Velencoso). Mężczyzna staje się nachalny, pragnąc mieć dziewczynę dla siebie w sylwestra. Kiedy bohaterka się nie zgadza, on przychodzi na imprezę zorganizowaną przez nastolatków i grozi Ari. Ostateczne starcie mężczyzna ma jednak z Guzmanem, który broni Ari przed niebezpieczeństwem i zabija on Armando. Cała sprawa zapada w niepamięć. Guzman wraz z Anderem wyruszają we wspólną podróż i tak kończy się czwarty sezon serialu Szkoła dla Elity”.

W tym roku natomiast premierę miał sezon piąty.

Szkoła dla elity Netflix

Serial „Elite” na platformie Netflix jest serialem na pewno wartym obejrzenia, szczególnie jeśli chodzi o naukę języka hiszpańskiego. Pomimo że wiele jest tam wulgaryzmów, to aktorzy bardzo wyraźnie wypowiadają słowa, a to bardzo pomaga z osłuchaniem się z językiem.

Źródła:

https://en.wikipedia.org/

https://www.tvseasonspoilers.com/tv-shows/

Rozkminiła: Karolina Małecka

Redakcja: Gabriela Sagała

Grafika: Hubert Kalinowski

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Pierogi karelskie to pyszna fińska potrawa, którą z łatwością przygotujesz w domu. U nas znajdziesz prosty przepis na karjalanpiirakat!

Pierogi karelskie – czy wiesz, jak je zrobić?

Czy ktoś z Was zastanawiał się kiedyś, jak zostać syreną? Teraz to możliwe! Przeczytajcie, czym jest mermaiding i jak stać się syreną!

Mermaiding, czyli jak zostać syreną?