Jeśli zastanawiasz się ile milionów może kosztować dom, to przeczytaj do końca nasz artykuł, w którym dowiesz się, ile kosztuje najdroższy dom na świecie.
w ,

Ile kosztuje najdroższy dom na świecie?

Myślisz, że domy w Polsce są drogie i nie stać cię na ich kupno? W takim razie nie widziałeś jeszcze zestawienia najdroższych domów na świecie! Jeśli zastanawiasz się ile milionów dolarów może kosztować dom to przeczytaj do końca nasz artykuł, w którym przybliżymy ci koszt najbardziej luksusowych domów świata. Kto jest właścicielem najdroższej posiadłości? Ile metrów kwadratowych jest w najdroższym budynku świata? Co się właściwie w takim domu znajduje? Nie uwierzysz, jak prezentują się te domy! Przedstawiamy najdroższe domy na świecie!

Na całym świecie istnieją domy, które wzbudzają podziw swoją architekturą, rozległością i oczywiście, swoją ceną. W tym artykule razem z nami poznajcie najdroższe domy na świecie. Te majestatyczne rezydencje są symbolem luksusu i bogactwa, często zamieszkiwanymi przez najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Przygotujcie się na wrażenia związane z niesamowitym przepychem i wyjątkowym stylem życia, jakie oferują te niezwykłe, warte miliony dolarów posiadłości.

10. Xanadu 2.0 | Washington

Dom z dziesiątej pozycji na liście najdroższych domów świata położony jest nad jeziorem Washington w stanie Washington. Jest to Xanadu 2.0 – oficjalna rezydencja założyciela Microsoftu, Billa Gatesa. Jego powierzchnia to 6131 metrów kwadratowych. Dom jest inspirowany stylem kolonialnym i jego aktualna wartość wynosi około 130 milionów dolarów. Wartości najdroższych domów na świecie nie są dokładnie znane, więc będziemy podawać szacunkowe liczby.

Dom Billa Gatesa - jeden z najdroższych domów na świecie

9. Palazzo Di Amore | Kalifornia

Mieszczący się w Beverly Hills Palazzo di Amore jest kolejnym z najdroższych budynków świata. Szacowana wartość posiadłości wynosi 195 milionów dolarów. Niewątpliwie jej wartość podnoszą rozciągające się na 25 akrów wokół posiadłości winnice. Na terenie posiadłości uprawia się 6 odmian winorośli, więc, naturalnie, budynkowi nie brak również przeznaczonych na produkty plantacji piwnic, które mogą pomieścić na raz ponad 10 000 butelek wina na raz.

Palazzo Di Amore - jeden z najdroższych domów świata

8. Ellison Estate | Kalifornia

Kolejną pozycję zajmuje dom należący do Larry’ego Ellisona, założyciela Oracle. Posiadłość jest uosobieniem wdzięku, co zawdzięcza japońskiej architekturze, stylizowanej na szesnastowieczne japońskie pałace. Największą atrakcją posiadłości jest sztuczne jezioro z wodospadem, które zajmują powierzchnię pięciu akrów. Kompleks obecnie ma szacowaną wartość w wysokości 200 milionów dolarów.

Ellison Estate- Ile koszuje najdroższy dom na świecie?
Ellison Estate - najdroższe posiadłości

7. Kensington Palace | Londyn

Dom numer 9a w kompleksie pałacowym Kensington również znajduje się na liście najdroższych nieruchomości świata. Należy do pochodzącego z Indii miliardera Lakshmi Mittala i został przemianowany na Taj Mittal, ponieważ ten ultraluksusowy dom pozyskiwał marmur z tego samego kamieniołomu, co Taj Mahal. Pałac Kensington (9a) jest wart 70 milionów dolarów.

ile kosztuje najdroższy dom na świecie? - Kensington Palace

6. Fairfield Mansion | Nowy Jork

W połowie rankingu najdroższych domów świata znalzało się Fairfield Mansion. Ta przepotężna, rozciągająca się na blisko 6 000 metrów kwadratowych posiadłość należy do amerykańskiego biznesmena i miliardera – Iry Rennerta. Na jej terenie znajduje się między innymi kino ze 164 miejscami oraz jadalnia długości 28 metrów. Nie ma szacowanej wartości, a przynajmniej pewnej, bo waha się ona między 267 a 500 milionami dolarów.

5.Villa Les Cèdres | Riwiera Francuska

Kolejną z najdroższych rezydencji jest będąca niedgyś domem króla Belgii Villa Les Cèdres, która reprezentuje dziedzictwo europejskiej architektury dworskiej. Ta posiadłość została zbudowana w 1830 roku! Ma 35 akrów, a w budynku les cèdres mieści się aż 14 sypialni. Jej wartość szacuje się na 413 milionów dolarów.

4.Witanhurst | Londyn

Czwarte miejsce wśród najdroższych budynków świata zajmuje posiadłość Witanhurst. Ten budynek ma powierzchnię 8000 metrów kwadratowych i tym samym jest największą prywatną rezydencją świata. Posiadłość została zaprojektowana wedle gustu brytyjskiej arystokracji, zatem mieści aż 25 sypialni oraz salę balową o długości 20 metrów i wysokości 6 metrów. Szacowana wartość wynosi 450 milionów dolarów.

3.Villa La Leopolda | Francja

Znajdująca się w południowej Francji nad brzegiem Morza Śródziemnego Villa La Leopolda to jedna z najbardziej ekskluzywnych rezydencji na świecie. Została zbudowana w latach 20. XX wieku w prezencie dla kochanki króla Belgii Leopolda II, a w późniejszych latach była domem wielu znamienitych osobistości. Obecnie należy do rosyjskiego miliardera Dmitrija Rybolowlewa. Wyceniana na około 750 milionów dolarów, ta niesamowita posiadłość otoczona jest ogrodami o powierzchni ponad 18 hektarów.

2. Holme | Londyn

Ta znajdująca się w Regent’s Parku w Londynie rezydencja jest najdroższym domem wystawionym na sprzedaż na świecie. W 2023 roku dom został wystawiony za zawrotną cenę 300 milionów dolarów po tym, jak wygasła umowa jego poprzednich, saudyjskich właścicieli. Została zbudowana w 1818 roku, ale długo nie była domem prywatnym, a należała do państwa. Na terenie posiadłości znajduje się 40 sypialni, 8 garaży, kort tenisowy, sauna, biblioteka oraz wielka jadalnia.

1. Antilia | Mumbaj

Spośród wszystkich właścicieli luksusowych domów, najwyższym może pochwalić się Mukesh Ambani, jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Jego dom, Antilia, to najdroższy dom świata i mieści się w Mumbaju, w Indiach. Jego nazwa pochodzi od mitycznej wyspy Antilia. Ta 27-piętrowa rezydencja o powierzchni 37 000 metrów kwadratowych jest zatem nie tylko jednym z najdroższych, ale zarazem jednym z najwyższych domów świata, a do tego jest to najdroższy dom jednorodzinny świata. W tym luksusowym apartamencie znajduje się aż 168 garaży i 9 wind, a także liczne udogodnienia: spa, basen, klinika oraz pokój, w którym pada śnieg! Budynek ma nawet własne lądowisko dla śmigłowców! Nic więc dziwnego, że jego wartość szacowana jest na od 1 do 2 miliardów dolarów. Jako najbardziej luksusowy apartament na świecie został zaprojektowany tak, aby mógł wytrzymać trzęsienia ziemi o sile 8 w skali Richtera. Byłaby szkoda, gdyby kaprys natury miał zaprzepaścić takie drogie dzieło!

Antilia - Ile kosztuje najdroższy dom na świecie?
Antilia - Ile kosztuje najdroższy dom na świecie?

Bonus: Prawdziwie najdroższy dom na świecie - Buckingham Palace

Tę pozycję w rankingu traktujemy bonusowo, ponieważ, mimo iż rzeczywiście jest to dom, to jest to dom brytyjskiej rodziny królewskiej. Wszystkie przedstawione wyżej rezydencje należą do, choć bardzo bogatych, ludzi niewywodzących się z arystokracji. Czysto statystycznie jednak, to właśnie Buckingham Palace jest najwięcej wartą posiadłością świata, bo jej szacowana wartość sięga aż prawie PIĘCIU MILIARDÓW dolarów. Rezydencja ma 77 000 metrów kwadratowych powierzchni i mieści wszystko, co można sobie wymarzyć, a nawet więcej. Łącznie ma 775 pomieszczeń, a w tym 92 biura, 188 sypialni dla służby, 78 łazieniek i 19 sal reprezentacyjnych oraz własną przychodnię i pokój wystawowy z biżuterią.

Buckingham Palace - Ile kosztuje najdroższy dom na świecie?
Bonus - Buckingham Palace - Ile kosztuje najdroższy dom na świecie?

Najdroższe domy na świecie to prawdziwe arcydzieła architektoniczne, które jawią się jako symbole luksusu i przepychu. Od rozległych posiadłości po majestatyczne pałace, te rezydencje przyciągają uwagę nie tylko swoją wartością, ale również wyjątkowym stylem życia, jaki zapewniają swoim mieszkańcom. Podziwianie tych niezwykłych, ogromnych domów daje nam wgląd w świat najbogatszych i najbardziej wpływowych osób na świecie oraz ich niezwykłe preferencje.

A wy chcielibyście mieszkać w najdroższym mieszkalnym budynku świata? Koniecznie dajcie nam znać, jak wam się podobało zestawienie, na naszym profilu na Facebooku!

Źródła:
https://www.99acres.com/articles
https://podroztysiacamil.com

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Zwierzęta zagrożone wyginięciem to takie, ktorych liczba na wolności gwałtownie spada. Co robimy, aby ratować zagrożone gatunki zwierząt?

Zagrożone gatunki zwierząt – 7 gatunków zwierząt, które mogą nie przetrwać najbliższych kilku lat

Koty są niezwykłymi zwierzętami, które, jak się okazuje, kryją wiele tajemnic. Poznajcie 18 najbardziej niesamowitych ciekawostek o kotach!

Interesujące fakty o kotach domowych, o których najprawdopodobniej nie słyszeliście!