pomysły na wakacje dla introwertyków. Introwertyk kto to ekstrawertyk introwertykiem
w ,

Pomysły na wakacje dla tych co cenią spokój i ciszę

Zastanawiałeś się kiedyś kto to introwertyk i jak spędza wakacje? Lubisz spokojne wakacje i wolisz odkrywać świat w samotności? Prawdopodobnie jesteś introwertykiem. Spokojnie, to nie jest choroba, to tylko stan umysłu. Nawet całkiem fajny, a na pewno nieszkodliwy dla nikogo. Poznaj pomysły na wakacje dla introwertyków.

Kto to jest introwertyk i co to są wczasy dla introwertyka? Lubisz spokojne wakacje i ciszę? Wolisz odkrywać świat w samotności niż chodzić po zatłoczonych miejscach i poznawać nowych ludzi? Jeśli tak, to prawdopodobnie jesteś introwertykiem i znajdziesz tu pomysły na wakacje idealne dla Ciebie!

Introwertyk czy ekstrawertyk?

Każde miejsce na ziemi skrywa w sobie coś niezwykłego, jednak niektóre z nich potrafią odzwierciedlać osobowość osób odwiedzających je bardziej niż inne. Czasami można podzielić ludzi na dwie grupy, introwertyków i ekstrawertyków. Niektórzy podróżują, aby zaznać spokoju, wypocząć w ciszy i oddać się głębokim przemyśleniom i taką osobę nazywamy częściej introwertykiem. Inni pragną poznać ciekawych ludzi, przeżyć ekscytującą przygodę i wkręcić się w wir nocnego życia, czyli raczej typ ekstrawertyka, a miast słynących z takiego stylu nie brakuje. Wielu ludzi nie wie jednak, że jest kilka miejsc na świecie, w scenerii których introwertycy będą czuć się jak bohaterowie swoich ulubionych książek. Sprawdźmy gdzie można wybrać się na spokojne wakacje.

1. Goa, Indie

pomysł na wakacje w Indiach
Pomysł na wakacje w Indiach

Chociaż prowincja Goa słynie głównie z najpiękniejszych plaż w Indiach, jest także domem dla niesamowitych lasów, świątyń i miejsc o dużym znaczeniu duchowym dla Indian. Jednym słowem to co kocha każdy introwertyk – spokojne wakacje. Co ciekawe jest tam też dużo zakątków, które miejscowa ludność prawdopodobnie wolałaby zachować w tajemnicy. Dlatego Goa jest idealnym obszarem turystycznym dla introwertyka podróżującego z duchową misją. Pamiętaj tylko, aby szanować swoje otoczenie, a także duchy i bóstwa, które możesz (lub nie) spotkać podczas swojej podróży.

2. Bhutan

Pomysł na wakacje w Azji
Pomysł na wakacje w Azji

Bhutan jest prawdziwym klejnotem Himalajów i dobrze strzeżoną tajemnicą zarówno wśród podróżników, jak i mieszkańców. To jedno z niewielu miejsc na świecie, które przez wieki zachowywało niepodległością i nigdy nie zostało zdobyte. Dlatego więc rząd Bhutanu i jego obywatele zawsze zaciekle chronili swoich granic, ograniczając i nakładając podatki na wszelkie wjazdy do kraju i turystykę w jego obrębie. Jeśli jednak masz odłożone kilka tysięcy, aby wjechać do kraju, będzie to bez wątpienia jedno z najwspanialszych przeżyć i dobry pomysł na wakacje dla Ciebie.

3. Islay, Szkocja

Islay, Szkocja introwertyk introwertyka introwertykiem introwertyzm ekstrawertyk

Islay może być najbardziej znaną wyspą Hebrydów, zwaną także ich królową, ale to nie znaczy, że jest to tętniąca życiem metropolia, wręcz przeciwnie. Podążaj śladami Rona Swansona z ,,Parks & Recreation’’ i wybierz się na wycieczkę po szkockich destylarniach whisky. Na wrzosowiskach wyspy napisano niezliczone wiersze, a jej niepowtarzalne piękno służy jako muza dla wielu pisarzy. Islay to najlepsze miejsce w Szkocji dla introwertyków oraz wszystkich tych, którzy naprawdę chcą uciec od wszystkiego i spędzić spokojne wakacje.

4. Honfleur, Francja

Honfleur Francja introwertyk introwertyka introwertykiem introwertyzm ekstrawertyk
Pomysł na wakacje we Francji

Położone na wybrzeżu Normandii, Honfleur jest znane jako „miasto artystów” i nie trudno zrozumieć dlaczego. Piękny port pełen łodzi żaglowych to od wieków inspiracja dla malarzy, w tym Moneta, Courbina i Boudina, To miejsce w znacznej mierze przyczyniło się do powstania impresjonizmu. Dlaczego więc nie zabrać swoich akwareli do tego malowniczego miasta i dołączyć w ciszy do innych malarzy, tworząc własne arcydzieło w tym cichym i spokojnym miejscu. A kiedy skończysz malować, od razu znajdziesz fantastyczne miejsce do jedzenia, zaopatrzone w jedne z najlepszych owoców morza po tej stronie Atlantyku.

5. Naghsz-e Rostam, Iran

Naghsz-e Rostam, Iran
Pomysł na wakacje w Iranie

Chociaż istnieje wiele starożytnych cudów bardziej znanych niż ten, warto odkryć jego prawdziwe piękno. Niewiele zabytków można porównać do niesamowitych grobowców wypełnionych płaskorzeźbami opisującymi bitwy, hołdy i spotkania z bogami. W tych murach znajduje się tak ogromna ilość perskiej historii, że każdy, kto na nią spojrzy, z pewnością poczuje się jej częścią, a samo to sprawia, że warto wybrać się do Iranu.

6. Outback, Australia

Outback, Australia introwertyk introwertyka introwertykiem introwertyzm ekstrawertyk

Myśląc o Outback, wyobrażamy sobie zakurzone, czerwone pustynie, które rozciągają się w nieskończoność. Ten rozległy region w rzeczywistości obejmuje prawie każdy klimat, o którym możesz pomyśleć, w tym lasy tropikalne i obszary monsunowe. Sam rozmiar i dziki charakter regionu przyczynia się do jego reputacji jako niebezpiecznego miejsca, ale jeśli podejmiesz odpowiednie środki ostrożności, nic innego nie będzie się równać z radością płynącą ze spotkania z naturą w tej pięknej, ale dzikiej części świata.

7. Park Narodowy Kluane, Jukon, Kanada

Kluane, Jukon, Kanada wakacje dla introwertyka wczasy introwertyk introwertykiem ekstrawertk

Położony w kanadyjskiej prowincji Jukon, w pobliżu granicy z Alaską, Kluane Park obejmuje osiem i pół tysiąca mil kwadratowych pięknej dziczy. Takie pomysły na wakacje najlepiej realizować w okres od maja do września, kiedy otwarte jest pole namiotowe nad jeziorem Kathleen. Jeśli utożsamiasz się z introwertykiem, stąd właśnie możesz wyruszyć na liczne szlaki turystyczne, a także wypłynąć łodzią na jezioro, aby wybrać się na jedne z najlepszych łowisk słodkowodnych, jakie można znaleźć – niezwykłe miejsce dla każdego wędkarza.

8. Tristan Da Cunha, Wielka Brytania

Tristan da Cunha to niewielka grupa wysp na oceanie południowo-atlantyckim należąca do Wielkiej Brytanii, która ma zaszczyt być najbardziej oddalonym zamieszkałym obszarem na całym świecie. Tristan jest ponad 2000 kilometrów od, no, gdziekolwiek. Wyspa była dostępna komercyjnie tylko raz lub dwa razy w roku łodzią, ponieważ nie ma tam lotniska, ale podróż odbyła się tylko raz w 2018 roku – po raz pierwszy od 2011 roku. Najlepszym sposobem na dotarcie do tego naprawdę wyjątkowego miejsca jest wskoczenie na łódź rybacką z Republiki Południowej Afryki.

9. Okinawa, Japonia

Okinawa wakacje dla introwertyka wczasy introwertyk introwertykiem ekstrawertk
Nie tani, ale dobry pomysł na wakacje w Japonii

Wybierz się na wycieczkę po spokojniejszej części Japonii, odwiedzając wyspę Okinawa. Chociaż Okinawa jest częścią Japonii, ma swoją własną, wyjątkową tożsamość kulturową dzięki mieszkającym tam mieszkańcom Ryukyu, a także znacznie cieplejszemu, bardziej tropikalnemu klimatowi ze względu na bardziej południowe położenie geograficzne. Chociaż jest to idealne miejsce dla introwertyków, czyli na typowo spokojne wakacje, nie oznacza to, że mieszkańcy Okinawy nie są towarzyscy. Jest to naprawdę jedno z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących miejsc na tej liście.

10. Islandia

Islandia wakacje dla introwertyka wczasy introwertyk introwertykiem ekstrawertk
Jest to jedno z najlepszych miejsc do obserwowania zorzy polarnej, dlatego też miłośnicy przyrody oraz introwertycy poszukujący idealnego zdjęcia na Instagram muszą umieścić Islandię na swojej trasie. Najlepiej odwiedzić ją latem, ponieważ śnieg może zimą zasłonić wiele najbardziej fascynujących miejsc na wyspie. Z pewnością będziesz zachwycać się gorącymi źródłami, skałami wulkanicznymi i niemal świecącymi lagunami. Bardzo niedoceniona na świecie jest również Islandzka kuchnia.

Nieważne czy jesteś introwertykiem czy ekstrawertykiem. Odkrywaj świat i korzystaj z życia na swój własny ulubiony sposób. Może uda Ci się znaleźć jakieś ciekawe pomysły na wakacje, które już niebawem!

Zgłoś nadużycie

Jakie jest najdłuższe polskie słowo? W języku polskim jest dużo długich słów, ale które prowadzi? A jakie jest najdłuższe słowo na świecie?

Najdłuższe polskie słowo

Co warto zobaczyć w Helsinkach

Finlandia – co warto zobaczyć w Helsinkach?