Aplikacje do nauki i powtórek: jak to działa. Aplikacja do robienia notatek, a może do nauki słówek? Oto nasze ulubione aplikacje do szkoły!
w ,

Aplikacje do nauki pomogą Ci w robieniu notatek i powtórkach!

Urządzenia elektroniczne służą nie tylko do rozrywki. Aplikacje do nauki są ostatnimi czasy bardzo popularne. Jaka jest dobra aplikacja do robienia notatek czy nauki słówek? Oto nasze ulubione aplikacje do szkoły!

Telefon nie tylko do esemesowania: aplikacje do nauki?

Aplikacje do nauki? Jak to działa? Wszyscy uczniowie wiedzą, że nauka szkolna wymaga dużo systematyczności, koncentracji, a także sporej dawki zaangażowania. Najmłodsze pokolenia są wychowane w erze Internetu, ale niestety nauczyciele często nie zawsze potrafią nadążyć za postępem technologicznym, a co za tym idzie, nie potrafią przedstawić materiału w przystępnej dla ucznia formie. W naszych smartfonach mamy do dyspozycji cały szereg narzędzi, na przykład aplikacji do nauki, które mogą pomóc w m.in. w szybkiej nauce, planowaniu, korekcie tekstu. Przyda się też na pewno aplikacja do robienia notatek. Przedstawiamy aplikacje do szkoły godne polecenia.

W tym artykule przedstawię Ci najbardziej przydatne aplikacje do nauki i strony internetowe, które znacznie ułatwią Ci życie w szkole lub na uczelni. Są one dostępne zarówno dla urządzeń z systemem Android, jak i dla systemu iOS.

aplikacje do nauki aplikacja do robienia notatek aplikacje do szkoły

Forest. Aplikacje do szkoły

Forest umożliwia posadzenie własnego wirtualnego lasu, ale tylko wtedy, gdy jesteś skupiony. Aplikacja ta pozwala na sadzenie wirtualnych nasion. Po uruchomieniu licznika czasu nasionko zaczyna rosnąć i w ten sposób zdobywamy coraz więcej drzew w naszym ogrodzie. Jeśli jednak ulegniesz pokusie i użyjesz telefonu, drzewo uschnie, rujnując Twój las. Ponadto, w aplikacji zdobywasz wirtualne monety, które możesz wykorzystać do zasadzenia prawdziwego drzewa. Dzięki programowi Forest posadzono już ponad 1 milion drzew na całym świecie!

Quizlet. Aplikacje do nauki

Quizlet to aplikacja, która przyda się każdemu uczniowi. Umożliwia ona naukę w postaci fiszek. Jest ona szczególnie przydatna w nauce języków obcych, ale ma też zastosowanie dla tak naprawdę każdego przedmiotu, który wymaga zapamiętywania. Fiszki tworzysz w zestawach do nauki, które potem możesz dodawać do folderów. Aplikacja ma wiele opcji nauki: fiszki, tryb ucz się, pisanie, ćwiczenie pisowni oraz test. Przygotowane przez siebie zestawy możesz udostępniać znajomym. Najlepsze w tej aplikacji jest to, że możesz uczyć się, gdzie tylko chcesz: na przystanku, w autobusie, a nawet stojąc w kolejce w supermarkecie.

Transcribe. Aplikacje do nauki

Jeśli nie chcesz, aby umknęło Ci choćby jedno słowo wypowiedziane przez nauczyciela na lekcji lub jeśli po prostu nie masz ochoty robić notatek, aplikacja Transcribe jest idealna dla Ciebie! Do aplikacji można przesłać nagranie audio lub wideo, a aplikacja Transcribe, dokona transkrypcji, która pozwoli na łatwiejsze uporządkowanie treści.

Notion. Aplikacja do robienia notatek

Notion to wszechstronna aplikacja do robienia notatek, w której można zorganizować cały rok szkolny na swoim smartfonie, tablecie lub komputerze. Używanie Notion przypomina trochę budowanie własnej strony internetowej. Jako użytkownik możesz tworzyć własne pulpity i narzędzia, możesz też skorzystać z wielu gotowych szablonów i dostosować je do własnych potrzeb. W Notion wszystkie rodzaje informacji można uporządkować i połączyć w notatki, możesz też tworzyć listy zadań, kalendarze i bazy danych, a nawet współpracować z innymi użytkownikami.

aplikacje do nauki aplikacja do robienia notatek aplikacje do szkoły

LanguageTool. Aplikacje do nauki

LanguageTool to przydatna aplikacja dla uczniów, którzy chcą poprawić jakość swoich tekstów pisanych. Dzięki tej aplikacji uzyskujemy sugestie dotyczące pisowni, interpunkcji, gramatyki oraz składni. Działa to nie tylko w przypadku tekstów w języku polskim, ale także w innych językach.

DeepL. Aplikacje do szkoły

Potrzebujesz dobrego tłumaczenia? Skorzystaj z DeepL, gdzie możesz przesyłać teksty, w celu ich przetłumaczenia. DeepL działa w oparciu o uczenie maszynowe i z każdym dniem wykonywane przez niego tłumaczenia, są coraz lepsze. Program ten na pewno Ci pomoże, gdy będziesz miał problem ze zrozumieniem tekstu z niemieckiego lub kiedy w ostatniej chwili przypomnisz sobie o napisaniu rozprawki na angielski.

Canva. Aplikacje do nauki

Koniec z nudnymi prezentacjami! Musisz szybko stworzyć atrakcyjną prezentację lub grafikę? W Canvie możesz błyskawicznie tworzyć świetne projekty, które zaskoczą twojego nauczyciela. W aplikacji dostępnych jest wiele szablonów, w tym szablony wideo. Wersja bezpłatna jest bardzo rozbudowana, a swoje projekty można udostępniać innym osobom.

Photomath. Aplikacje do nauki

Photomath jest ratunkiem dla każdego, kto ma problem z matematyką. W aplikacji wpisujemy lub skanujemy zapisane działania matematyczne, a ona wyświetla nam zarówno wynik działania, jak i metodę rozwiązania krok po kroku. Photomath jest doskonałym narzędziem do porównywania oraz zastanawiania się nad własnymi rozwiązaniami i metodami obliczeń.

Tworząc tę listę, postarałam się, aby polecane przeze mnie aplikacje do nauki były łatwe w obsłudze i miały zastosowanie w różnych przedmiotach szkolnych. Mam nadzieję, że podane w tym artykule aplikacje pomogą Ci zaoszczędzić czas oraz ułatwią naukę.

Rozkminiła: Wiktoria Dębowska
Redakcja: Marta Helis
Grafika: Hubert Kalinowski

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Finlandia - co warto zobaczyć? Turyści bardzo chętnie odwiedzają stolicę. Ty też przekonaj się, jakie są atrakcje w Helsinkach!

Finlandia – co warto zobaczyć w Helsinkach?

Jakie są najzabawniejsze filmy wszech czasów? Wielu sądzi, że są to francuskie komedie. Oto najlepsze komedie, które powstały we Francji – według nas!

Najlepsze francuskie komedie: co warto obejrzeć?