Jaki masz typ sylwetki? Czy wiesz jak dopasować ubrania do sylwetki, aby uwydatnić swoje zalety? Dowiedz się, jak dobrać ubrania do swojej figury.
w

Lubię!Lubię! SuperSuper WowWow

Jak dopasować ubrania do sylwetki?

Wiedza na temat naszej sylwetki pomoże nam w dobieraniu takich ubrań i fasonów, które nie tylko uwydatnią nasze zalety, ale również zatuszują nasze mankamenty. Określenie jaki typ sylwetki posiadamy jest bardzo proste. Wystarczy jedynie postępować zgodnie z poniższymi krokami:

Czy zdarza Ci się stanąć przed lustrem i myśleć, jaki jest twój typ sylwetki? Zastanawiasz się, jak dopasować ubrania do sylwetki, aby uwydatnić zalety lub zatuszować pewne mankamenty? Jeżeli czytaliście artykuł poświęcony analizie kolorystycznej, to wiecie już jak dobierać kolory do typu urody. Teraz przyszła pora, aby dowiedzieć się, jak dobierać ubrania do sylwetki. Umiejętność określenia swojego typu sylwetki jest równie przydatna, jak znajomość kolorów współgrających z typem naszej urody. Z tego artykułu dowiesz się jak dobrać ubrania do swojej figury.

Wszystko da się ukryć, trzeba tylko wiedzieć jak!

Jak dopasować ubrania do sylwetki?

KROK 1: zdejmij miarę

Pierwszy krok polega na poznaniu wymiarów swojego ciała. Jedyne, co musicie zrobić, to zmierzyć się (najlepiej za pomocą miarki krawieckiej) w biuście, w talii i w biodrach. Otrzymane wyniki zapiszcie na kartce papieru, dzięki czemu łatwiej będzie dostrzec zachodzące między nimi zależności.

Jak dopasować ubrania do sylwetki, Jak dobrać ubrania do figury, jak dopasować ubranie do figury, jak dobrać ubrania do swojej sylwetki
Jak dopasować ubrania do sylwetki?

KROK 2: dowiedz się jaki typ sylwetki posiadasz

Znajomość wymiarów ciała w znacznym stopniu ułatwi Ci wykonanie kroku 2. Określenie, jaki typ sylwetki posiadasz, pomoże Ci w odpowiedzi na pytanie, jak dobrać ubrania do swojej figury. W wykonaniu tego zadania pomogą Ci również zamieszczone poniżej opisy. Każdy z nich zawiera wszystko, co powinnaś wiedzieć o danym typie figury. Na wstępie warto zaznaczyć, że wyróżnia się 5 głównych typów: jabłko, gruszkę, odwrócony trójkąt, klepsydrę oraz kolumnę.

Jabłko

Jak dopasować ubrania do sylwetki, Jak dobrać ubrania do figury, jak dopasować ubranie do figury, jak dobrać ubrania do swojej sylwetki
Typ sylwetki

Figurę typu jabłko posiada około 14% kobiet. Klatka piersiowa kobiet posiadających ten typ figury jest dużo większa niż dolna część ich ciała. Szacuje się, że różnica pomiędzy obwodem biustu a obwodem bioder wynosi około 8 cm. Z racji tego, iż ciężar ciała koncentruje się głównie w środkowej części oraz w klatce piersiowej, te obszary ciała wydają się większe, a tym samym bardziej widoczne. Do cech charakterystycznych figury typu jabłko zalicza się również szerokie ramiona, dość szczupłe kończyny oraz brak talii.

Sylwetkę typu gruszka posiada około 20% kobiet.
Ten typ figury jest całkowitym przeciwieństwem jabłka, ponieważ tym razem dolna część ciała jest większa od górnej. Mowa tu konkretnie o biodrach, udach i pośladkach. Ramiona kobiet posiadających figurę typu gruszka są natomiast dość wąskie oraz spadziste. Atutem tej sylwetki jest bez wątpienia wcięcie w talii.

Gruszka

Jak dopasować ubrania do sylwetki, Jak dobrać ubrania do figury, jak dopasować ubranie do figury, jak dobrać ubrania do swojej sylwetki
Jak dopasować ubranie do figury?

Odwrócony trójkąt

Typ figury

Główną cechą odróżniającą ten typ sylwetki od innych są szerokie ramiona. Ponadto kobiety posiadające sylwetkę typu odwrócony trójkąt mają wąskie biodra, dość wyraźnie zaznaczoną talię, szczupłą klatkę piersiową oraz smukłe kończyny.

Ten typ sylwetki jest niewątpliwie najrzadszy, gdyż posiada go zaledwie 8% kobiet. (Chyba nie trzeba dodawać, że jest on również najbardziej pożądany!)
Obwód biustu kobiet o tym typie sylwetki jest równy obwodowi ich bioder, a co za tym idzie, wszystkie krągłości są dokładnie tam, gdzie powinny być. Niewątpliwym atutem tej sylwetki jest również wyraźnie zaznaczona talia.

Klepsydra

Jak dopasować ubrania do sylwetki, Jak dobrać ubrania do figury, jak dopasować ubranie do figury, jak dobrać ubrania do swojej sylwetki
Jak dobrać ubrania do swojej figury?

Kolumna

Typ sylwetki

Figurę typu kolumna posiada aż 46% kobiet.
Obwody biustu, talii oraz bioder u kobiet posiadających ten typ sylwetki mają mniej więcej tę samą długość. Cechami charakterystycznymi tej sylwetki są ponadto mały biust, wąska klatka piersiowa, brak wcięcia w talii, wąskie biodra oraz smukłe kończyny.

Jak dobrać ubrania do swojej sylwetki?

KROK 3: odkryj fasony i kroje ubrań, które uwydatnią atuty twojej sylwetki

Jeżeli udało Ci się określić jaki typ sylwetki posiadasz możesz przystąpić do kroku 3, czyli do zapoznania się z krojami i fasonami ubrań, w których będziesz wyglądała świetnie w każdej sytuacji i które podkreślą atuty twojej figury. Z poniższych opisów dowiesz się jakie fasony pasują do twojej sylwetki oraz jak dopasować ubranie do figury.

Jak dopasować ubranie do figury?

Jabłko

Jeśli posiadasz sylwetkę typu jabłko powinnaś dbać o to, aby ubrania, które nosisz odciągały uwagę od największej części twojego ciała czyli od klatki piersiowej i brzucha. W osiągnięciu takiego efektu pomogą Ci ubrania, które swoim krojem lub fasonem podkreślają inne części ciała. Kobietom o tym typie sylwetki zaleca się noszenie koszul i bluzek z długim rękawem oraz z dekoltem w serek, spodni z rozszerzanymi u dołu nogawkami, czyli tzw. „dzwonów” oraz spódnic, których stan rozpoczyna się na wysokości bioder. Powinnaś natomiast unikać ubrań i pasków, które podkreślają talię i uwydatniają krągłości, które chcesz zakryć. Wybierając kostium kąpielowy, powinnaś postawić na jednoczęściowy strój z drapowaniami lub taki, którego boczne części są w ciemniejszym kolorze, a środkowa część jest jasna (taki kostium wyszczupli cię optycznie).

Gruszka

Jeśli posiadasz figurę typu gruszka powinnaś stosować się do jednej, głównej zasady, która brzmi: zachowaj równowagę. Mowa tu oczywiście o zniwelowaniu dysproporcji zarówno pomiędzy dolną częścią ciała a górną, jak i pomiędzy tylną częścią ciała a przednią. Ubraniami, za pomocą których uda ci się osiągnąć taki efekt są m.in. koszule, które uwydatnią twoje ramiona, spodnie z lekko rozszerzanymi u dołu nogawkami lub cygaretki (obowiązkowo w połączeniu z butami na wysokim obcasie). Ważnym elementem garderoby, który może pomóc ci w zachowaniu odpowiednich proporcji jest właściwie dobrany biustonosz (najlepiej push-up), który nie tylko uwydatni twój biust, ale również zmniejszy dysproporcję pomiędzy dolną częścią ciała a górną. Unikać powinnaś natomiast obcisłych spodni oraz przylegających do nóg butów. Na plaży najlepiej będziesz prezentować się w jednoczęściowym kostiumie z drobnymi, delikatnymi ramiączkami, który uwydatni twój dekolt.

Odwrócony trójkąt

Jeżeli posiadasz sylwetkę typu odwrócony trójkąt powinnaś nosić spodnie i spódnice z wysokim stanem, które wspaniale podkreślają talię. Ponadto u kobiet o tym typie sylwetki świetnie sprawdza się zasada: „na górze ciemny, na dole jasny”. Zgodnie z tą zasadą na górne części ciała powinnaś zakładać ubrania w ciemnych barwach, co optycznie zmniejszy twoje ramiona. Na dolne części ciała natomiast powinnaś zakładać ubrania w jasnych barwach; w ten sposób zmniejszysz dysproporcję pomiędzy szerokimi ramionami, a dość wąskimi biodrami. W kwestii odpowiedniego kostiumu kąpielowego powinnaś postawić na dwuczęściowy strój z usztywnianą, pełną miseczką oraz z szerokimi ramiączkami.

Klepsydra

Jeżeli posiadasz sylwetkę typu klepsydra, jesteś ogromną szczęściarą! Masz piękne kształty i pod żadnym pozorem nie powinnaś ich zakrywać, dlatego unikaj bezkształtnych, luźnych i oversizowych ubrań. Niewątpliwym atutem twojej sylwetki jest wcięcie w talii, dlatego powinnaś nosić dopasowane ubrania oraz podkreślać talię za pomocą akcesoriów np. pasków. Pamiętaj jednak, że posiadanie sylwetki w kształcie klepsydry nie obliguje cię do noszenia wyłącznie zmysłowych i seksownych ubrań; wiele kobiet przesadza w tej kwestii, co sprawia, że wyglądają wulgarnie. Noś koszule i bluzki z dekoltem w kształcie litery V, natomiast kolie i naszyjniki zastąp dużymi i rzucającymi się w oczy bransoletkami. W kwestii kostiumów kąpielowych masz całkowitą dowolność; będziesz wyglądała zjawiskowo w każdym modelu.

Kolumna

Jeśli posiadasz sylwetkę typu kolumna powinnaś pamiętać o podkreślaniu talii. Możesz to robić zarówno za pomocą odpowiednich krojów lub kolorów, jak i za pomocą akcesoriów. W twojej szafie nie powinno zabraknąć falban oraz wzorzystych tkanin. Noś minispódniczki i buty w intensywnych kolorach, które podkreślą twoje nogi. Unikaj spodni z szerokimi nogawkami oraz dresowych ubrań. Kostiumem kąpielowym, który idealnie pasuje do twojej sylwetki jest bikini w paski: biustonosz z trójkątnymi miseczkami oraz majtki z wiązaniami po bokach.

Jak dopasować ubrania do sylwetki?

KROK 4: idź na zakupy!

Jeżeli udało ci się przejść przez pierwsze 3 kroki, to znasz już wymiary swojego ciała, wiesz jaki typ sylwetki posiadasz i jak dobrać ubrania do swojej figury, tak aby podkreśliły wszystkie twoje atuty.

JESTEŚ GOTOWA NA ZAKUPY!

Rozkminiła: Martyna Stolarska
Redakcja: Dominik Grott
Grafika: Hubert Kalinowski 

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

W tym artykule poznasz filmy romantyczne dla młodzieży! Te najlepsze filmy młodzieżowe z lat 90' i 00', które rozbudzą w Tobie nostalgię!

Filmy romantyczne dla młodzieży

Zastanawiasz się, kiedy święta? W jakie wypadają dni i jak je obchodzimy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się kiedy są święta Bożego Narodzenia i nie tylko.

Kiedy są Święta?