Czy królują w twoim domu tureckie seriale? Najpiękniejsze seriale tureckie o miłości to twój sposób na nudę? Jesli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie!
w

Tureckie seriale

Nie ma to jak rozłożyć się wygodnie na kanapie po ciężkim dniu pracy i obejrzeć cos ciekawego. Dziś wśród miłośników telewizji królują tureckie seriale. Zawładnęły one publicznością i zdobyły w krótkim czasie rzeszę fanów. Przeczytaj ten artykuł, a może odkryjesz nowy sposób na spędzanie wieczorów

Wspaniałe stulecie 2011- 2014

Tureckie seriale spopularyzował właśnie ten serial, rozpoczął on falę zachwytów nad tureckimi produkcjami w polskiej telewizji. Wspaniałe stulecie nawiązuje swoją fabułą do XVI wieku, kiedy to w Turcji panował sułtan Sulejman. Okres ten jest ważnym momentem w historii, ponieważ za panowania sułtana kraj był w pełni rozkwitu. Reżyser z dużym pietyzmem podchodzi do przedstawienia realnych wydarzeń i bohaterów. Dobrze przygotowane kostiumy i scenografie oddają charakter epoki. No ale to za mało, żeby zyskać tak wielką popularność. No właśnie obok prawdziwych faktów mamy odrobinę pikanterii. Jest to produkcja zdecydowanie reprezentująca kategorie najpiękniejsze seriale tureckie o miłości.

W tym wypadku uczucie Sulejmana do jednej z kobiet z haremu nadaje tempa całej fabule. Przez cztery sezony widz może poznać wiele aspektów życia szesnastowiecznej Turcji, która nosiła wtedy miano Imperium osmańskiego. Dla polskiego widza jest to coś nowego i interesującego. Historie wschodu nie są nam tak dobrze znane, dlatego jest to świetna okazja, żeby spojrzeć na inną kulturę. Aby samemu ocenić fenomen Wspaniałego stulecia, możecie obejrzeć serial po polsku w telewizji polskiej lub na platformach streamingowych.

Sezon na miłość 2014

Chcesz obejrzeć najpiękniejsze seriale tureckie o miłości? Sezon na miłość to produkcja dla ciebie! To historia młodej Öykü Acar, która ma dwa wielkie pragnienia. Chce zostać projektantką mody oraz pragnie odwzajemnionej miłości brata najlepszej przyjaciółki. Jednak ten traktuje ją jak młodszą siostrę, a nie potencjalną kochankę. Los jednak sprawia, że chłopak może zmienić zdanie, bo na horyzoncie pojawia się Ayaza.

Jak możecie się domyślać serial jest naładowany perypetiami miłosnymi. Jak przystało na dobrą telenowelę akcja cały czas się rozwija. A nieoczekiwane zwroty mogą całkowicie zmienić los wydarzeń. Nic dziwnego, że trudno się oderwać od tego serialu skoro tyle się dzieje. Aż do ostatniego odcinka widz nie może być pewnym niczego. I to jest właśnie interesujące, bo produkcja pokazuje, że miłość nie ma swojego poukładanego planu działania i może w każdej chwili się skończyć. Żeby poznać losy głównej bohaterki musicie sami obejrzeć Sezon na miłość. Podpowiadamy, że ten turecki serial możecie obejrzeć po polsku na kanale TV Puls.

najlepsze tureckie seriale

Wieczna Miłość 2015- 2017

Jeżeli macie ochotę na historię miłości, która musi się mierzyć z wieloma przeszkodami, to Wieczna Miłość jest właśnie dla was. Tureckie seriale jak ten serial są swego rodzaju odniesieniem do klasycznego szekspirowskiego dramatu, w którym klasy społeczne i status majątkowy umożliwia ludziom szczęśliwe życie u boku drugiej połówki. Kemal pochodzi z dość biednej rodziny, to on ma się stać filarem finansowym rodziny. Po drugiej stronie mamy bogatą dziewczynę Nihan, która pomimo tak wielu luksusów nie jest do końca szczęśliwa. Brakuje jej w życiu miłości, którą poznaje dzięki Kamalowi. Jednak tych dwoje młodych ludzi nie może się sobą nacieszyć, ponieważ różnice społeczne wykluczają ich szanse na happy end. 

Wieczna miłość to serial z ciekawą fabułą i dużą liczbą zwrotów akcji. Choć z jednej strony fabuła może wydawać się dość zwyczajna, to mimo wszystko nie jeden raz zaskoczy widza. Dobra gra aktorska dodatkowo zwiększa emocje między postaciami. Widz czuje się tak, jakby ta historia działa się naprawdę. Czy chłopak z prostej rodziny nie może się wybić i osiągnąć sukces? Do tego sam wątek romantyczny pokazuje, że nie zawsze wszystko jest w życiu proste, ale to, co jest okupione ciężką pracą i walką z przeciwnościami losu, może dać niesamowity efekt. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, czy ta współczesna historia Romea i Juli skończy się lepiej niż pierwowzór, zapraszamy do oglądania, ponieważ serial jest dostępny w polskiej wersji językowej. Dlatego, jeżeli chodzą wam po głowie najpiękniejsze seriale tureckie o miłości, to włączcie Wieczną miłość. 

tureckie seriale najpiękniejsze seriale tureckie o miłości

Bollywood

Jeżeli tureckie seriale lecą u Ciebie w telewizji to również zainteresujesz się Bollywood. Skoro mówimy o wschodnich hitach, to nie możemy wspomnieć o fenomenie, który jest znany na całym świecie. No przecież każdy słyszał pojęcie Bollywood prawda? Ten odpowiednik amerykańskiego Hollywood dostarcza wielu emocji. Ma w sobie masę kolorów, tańców i emocji, które towarzyszą bohaterom. Warto przy okazji wspomnieć, że za początek Bollywood uznaje się lata siedemdziesiąte dwudziestego wieku, to właśnie wtedy rozpoczął się szał, który trwa do dziś.

Czasem słońce, czasem deszcz, reż. Karan Johar, 2001

Film wyreżyserowany przez Karana Johara jest jednym z najpopularniejszych tytułów produkcji indyjskiej. Jest to historia miłości Rahula i Anjali, którzy pobierają się pomimo sprzeciwu rodziny pana młodego. Co więcej, rodzice postanawiają go wydziedziczyć i ukrócić kontakt. Po wielu latach brat chłopaka Rohan postanawia położyć kres tej waśni i odnaleźć brata. Ten indyjski klasyk jest przedstawieniem rzeczywistości indyjskiej, w której toczy się walka między tradycją, a współczesnością i walką o własne uczucia. Oczywiście możemy też dostrzec podział klasowy, który również w tej części świata często jest przeszkodą w odnalezieniu szczęścia.

W filmie nie brakuje znanych osobistości, w końcu rolę Rahula gra Shah Rukh Khan, ikona przemysłu bollywood. Wraz z innymi aktorami przekazuje mnóstwo emocji związanych z sytuacją rodzinną. Jeżeli dodamy do tego taneczny i kolorowy akcent, który jest obowiązkowym elementem filmu bollywood to otrzymujemy dobrą produkcję, która zdobyła uznanie nie tylko w Indiach, ale też innych częściach świata. 

Dzisiejsza miłość, reż. Imtiaz Ali, 2009

Drugim ważnym klasykiem w historii Bollywood jest Dzisiejsza Miłość. Jest to opowieść o dwójce młodych ludzi, Kaia i Meer, którzy poznali się w Londynie. Pomimo tego, że ich miłość była bardzo silna, rozłąka postanowiła ich poróżnić. Dziewczyna wraca do Indii, aby tam ułożyć swoje życie, za to Kai postanawia zostać w Londynie. Wydawałoby się, że ten związek to przegrana sprawa, ale miłość tak łatwo nie odpuszcza. Kiedy mężczyzna dowiaduje się o ślubie dawnej kochanki, postanawia naprawić błąd przeszłości i zawalczyć o to uczucie. Pojawia się tylko pytanie, czy nie jest za późno, i czy ten związek będzie miał szanse na szczęśliwe zakończenie.

 Dzisiejsza miłość to pełna wzruszeń historia. Jak na dobry film przystało, jest on pełen zwrotów akcji, spontanicznych decyzji i walki o marzenia. Dodatkowo łączy życie w europejskim mieście z sytuacją w indyjskich miastach. Ta produkcja ma w sobie wiele porównań i kontrastów. Jest też pełna miłości, która pomimo walki z przeciwnościami może pokazać swoją prawdziwą siłę i zdolność do namieszania w życiu bohaterów. W skrócie jest to po prostu klasyczny film Bollywood, który warto znać.

Zgłoś nadużycie

Każdy chce doznać szczęscia. Zadrdzimy 5 niezawodnych rad jak być szczęśliwym człowiekiem, bo szczęście to stan umysłu. Zacznij już dzisiaj być szczęśliwym.

Tajemnica szczęścia. Szczęście to stan umysłu czy coś więcej?

Jak zrobić paznokcie hybrydowe? Odpowiedź na to pytanie jest łatwa. Manicure hybrydowy lub french manicure (paznokci french) zawsze dodają elegancji.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?