Co zwiedzić w Rzymie jeżeli ma się na to tylko 48h? Zwiedzanie Rzymu w 2 dni. Jak zwiedzać Rzym w 48h? rzym co zobaczyć co zobaczyć w rzymie co warto zobaczyć w rzymie zwiedzanie rzymu co zwiedzić w rzymie
w ,

Lubię!Lubię! SuperSuper

Rzym. Co zobaczyć w Rzymie gdy masz tylko 48h?

Rzym jest miastem, do którego zwiedzenia przydadzą się nam 3 lub 4 dni, ale są też podróżujący, którzy w stolicy Włoch chcą spędzić dosłownie tylko weekend. Co zwiedzić w Rzymie jeżeli ma się na to tylko 48h? Poznaj doskonały plan na zwiedzanie Rzymu w 2 dni.

Rzym jest bezsprzecznie jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Na każdym kroku czuć historię ludzkości, a za każdym kolejnym rogiem kryją się znane budowle czy place. Do zwiedzania przydadzą się nam co najmniej 3 lub 4 dni… a najlepiej 2 tygodnie. Co jednak, gdy mamy tylko weekend na zwiedzanie Rzymu? Co zobaczyć w Rzymie gdy masz tylko 48h? Przygotowaliśmy specjalny poradnik dla tych, którzy na zwiedzanie Rzymu mogą przeznaczyć maksymalnie 2 dni. Przeważnie jest to weekend. Co zwiedzić w Rzymie w tak krótkim czasie?.

Co zobaczyć w Rzymie w 48h?

Rzym, co zobaczyć w 2 dni?

Dzień przyjazdu: Place i fontanny

Przyjeżdżasz do miasta, zostawiasz walizki u znajomych, w hotelu, hostelu czy wynajętym na weekend mieszkaniu i musisz pogodzić się z pewnym problemem. Na zwiedzanie Rzymu masz mało czasu, więc raczej nie dasz rady zobaczyć wielu muzeów i innych zabytków. Co robić? Najlepszym wyjściem będzie spacer po centrum miasta. Odkryjesz najsłynniejsze ulice, place i fontanny. Jest tego całe mnóstwo. Dosłownie na każdym kroku jest jakaś atrakcja, jakieś słynne lub po prostu piękne miejsce. Co najlepiej wybrać z tych wszystkich atrakcji? Co warto zobaczyć w Rzymie?

Rzym, co zobaczyć?

Zwiedzanie Rzymu zacznij od Placu Hiszpańskiego

Do Placu Hiszpańskiego (wł. Piazza di Spagna) najlepiej dotrzeć metrem: widok słynnych schody i niesamowita atmosfera dadzą Ci energię potrzebną na resztę podróży! Stamtąd możesz kontynuować trasę pieszo.

Kontynuuj zwiedzanie Rzymu na Via Condotti

Rzym co zobaczyć Co zobaczyć w Rzymie Co warto zobaczyć w Rzymie
Rzym. Co zobaczyć - Via Condotti

Następnie przejdź się Via Condotti (jedną z najważniejszych dróg handlowych) aż do Via del Corso. Jeśli skręcisz w lewo, dotrzesz do Piazza Colonna (na którym znajduje się kolumna Marka Aureliusza), a dwie ulice dalej po lewej stronie będzie Via delle Muratte.

Co zobaczyć w Rzymie? Koniecznie Fontannę di Trevi!

Rzym, Co zobaczyć - Fontanna di Trevi

Kilka metrów dalej zobaczysz obraz, który zapamiętasz do końca życia: Fontannę di Trevi. Miejsce szczególne, przy którym musisz zatrzymać się  przynajmniej na kilka minut. Jeżeli wierzysz w legendy, to powinienieś również wrzucić do wody monetę, żeby pewnego dnia wrócić do Rzymu.

Kawa przy Panteonie

Rzym co zobaczyć Co zobaczyć w Rzymie
Rym. Co zobaczyć - Panteon

Następnie wróć się w kierunku Via delle Muratte. Przejdź Via del Corso i idź dalej wzdłuż Via di Pietra. 5 minut później powinieneś być obok Panteonu, najlepiej zachowanego budynku Cesarstwa Rzymskiego. Tam możesz zrobić sobie przerwę i wypić klasyczne włoskie espresso przy barze.

Fontanny na Piazza Navona

Co zobaczyć w Rzymie - Piazza Navona

Zostawiając za plecami Piazza della Rotonda, wejdź w uliczkę la Salita dei Crescenzi. Podążając za znakami, dojdziesz do Piazza Navona, niezwykłego miejsca, w którym znajdują się trzy słynne fontanny.

Będąc w południowej części placu (gdzie znajduje się Fontana del Moro), zobaczysz Corso Vittorio Emanuele II, drogę szerszą niż poprzednie. Idąc nią, po lewej stronie napotkasz na skwer l’Area Sacra ze stanowiskami archeologicznymi. Przykuwają one uwagę każdego turysty, zwłaszcza wtedy, gdy są oświetlone.

Co zobaczyć w Rzymie Co warto zobaczyć w Rzymie Zwiedzanie Rzymu Co zwiedzić w Rzymie
Co zobaczyć w Rzymie - pomnik Wiktora Emanuela II

Idąc dalej w tym kierunku, zobaczysz pomnik Wiktora Emanuela II (wł. Monumento a Vittorio Emanuele II), wielki budynek wystawiony na cześć pierwszego króla Włoch. Jeżeli masz jeszcze trochę czasu, możesz przejść się na Piazza del Campidoglio.

Zwiedzanie Rzymy zakończ na Campo de’ Fiori

Zwiedzanie Rzymu Co zwiedzić w Rzymie
Co zobaczyć w Rzymie - Campo de' Fiori

Po takim spacerze z pewnością będziesz chcieli odpocząć. Jeżeli jednak masz jeszcze trochę sił, po kolacji możesz iść napić się czegoś w jednym z lokali na Campo de’ Fiori, jednej z najsłynniejszych części Rzymu, uwielbianej zarówno przez turystów, jak i rodowitych mieszkańców.

Rzym, co zobaczyć w 2 dni?

Dzień pierwszy: Zwiedzanie Watykanu

Jeżeli przyjeżdżasz do Rzymu na weekend i chcesz zwiedzić Watykan, musisz to zrobić w sobotę (w niedzielę Watykan jest zamknięty dla zwiedzających; wyjątkiem jest ostatnia niedziela miesiąca, kiedy to wstęp jest darmowy).

Co zwiedzić w Rzymie jeżeli ma się na to tylko 48h? Zwiedzanie Rzymu w 2 dni. Jak zwiedzać Rzym w 48h?
Co zwiedzić w Rzymie - Watykan

Postaraj się dotrzeć na miejsce jeszcze przed godziną  9. Najlepiej dojechać tam metrem i wysiąść na stacji Ottavio. Stamtąd idź Via Ottaviano aż do Placu świętego Piotra (wł. Piazza di San Pietro).

Kiedy już złapiesz oddech (widok zapiera dech w piersiach), stań w kolejce przed wejściem do Bazyliki Świętego Piotra (wł. Basilica di San Pietro), najważniejszej świątyni dla Katolicyzmu.

Zwróć uwagę na kopułę. Ma ona wysokość 136 metrów i rozciąga się z niej piękny widok na Rzym. Dostanie się na sam czubek wymaga trochę trudu, ale ten wspaniały widok sprawia, że od razu zapomina się o zmęczeniu.

Muzea Watykańskie

Co zobaczyć w Rzymie Co warto zobaczyć w Rzymie Zwiedzanie Rzymu Co zwiedzić w Rzymie
Co zwiedzić w Rzymie - Watykan: Kaplica Sykstyńska

Po zejściu z kopuły, możesz opuścić Plac Świętego Piotra i udać się do Muzeum Watykańskiego (wł. Musei Vaticani). Jeśli nie zobaczysz długiej kolejki przed wejściem, to wydarzył się cud! Każdy miłośnik sztuki musi przygotować sobie kilka godzin na zwiedzanie kaplicy. Chociażby tylko po to, by podziwiać takie arcydzieło jak Kaplicę Sykstyńską (wł. La Cappella Sistina) w wykonaniu słynnego Michała Anioła (Michelangelo)!

Zamek Świętego Anioła

Zwiedzanie Rzymu Co zwiedzić w Rzymie
Co zwiedzić w Rzymie - Zamek Świętego Anioła

Po skończonej wizycie w Watykanie pójdź Via della Conciliazione do Placu Świętego Piotra. Idąc tą ulicą, dojdziesz do Zamku Świętego Anioła (wł. Castel Sant’Angelo) i mostu pod taką samą nazwą. Bez wątpienia są to jedne z najpiękniejszych miejsc w Rzymie. Jeśli masz ochotę, możesz zwiedzić też wnętrza zamku.

Przechodząc przez most i podążając za znakami, nie będzie żadnego problemu z dojściem zarówno na Piazza Navona, jak i do Panteonu, które w ciągu dnia możesz zwiedzić.

Jeśli wciąż jest widno, a chcesz trochę odpocząć, możesz odwiedzić Ogrody Willi Borghese. Jeśli podróżujesz z dziećmi, to na pewno im się tam spodoba!

Wieczorem możesz po prostu przejść się ulicami miasta i dać się zaskoczyć cudom odkrywanym na każdym rogu. Z kolei wieczór możesz ponownie skończyć na Campo de’ Fiori.

Rzym, co zobaczyć w 2 dni?

Drugi dzień: Starożytny Rzym

Rzym co zobaczyć Co zobaczyć w Rzymie
Co zwiedzić w Rzymie - Koloseum

Nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem historii, to ten ostatni etap podróży jest obowiązkowy – drugiego dnia odwiedz Forum Romanum (wł. il Foro Romano), Palatyn (wł. il Palatino) i Koloseum (wł. il Colosseo). Jeśli męczy Ciebie chodzenie, możesz dojechać metrem na stację Colosseo.

Jak tylko wysiądziesz z metra, staniesz przed niezwykłym dziełem architektury: Koloseum. Jeśli przed wejściem zobaczysz długą kolejkę (na ponad 15 minut czekania), możesz najpierw zwiedzić Forum Romanum, a później wrócić się do Koloseum. Forum Romanum czynne jest codziennie od 8.30 (oprócz świąt) do godziny przed zachodem słońca. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 12 euro i umożliwia jednocześnie zwiedzanie Koloseum i Palatynu.

Później schodząc schodami z placu, po lewej stronie zobaczysz Via del Teatro Marcello. W mniej niż 10 minut dojdziesz do Kościoła Santa Maria in Cosmedin, gdzie znajdują się Usta Prawdy (wł. Bocca della Verita’).

Zwiedzanie Rzymu Co zwiedzić w Rzymie
Co zwiedzić w Rzymie - Usta Prawdy

Przechodząc przez rzekę Tyber, dojdziesz do Zatybrza (wł. Trastevere), jednej z ulubionych dzielnic turystów. Restauracje znajdujące się tam słyną z pysznych i niedrogich dań. Możesz więc spokojnie kupić sobie lody w okolicy Bazyliki di Santa Maria di Trastevere.

Jeśli jednak nie czujesz zmęczenia i masz jeszcze czas przed powrotem do domu, możesz zobaczyć inne naprawdę ciekawe miejsca, tak jak ruiny Circus Maximus (wł. Circo Massimo) czy termy Karakalli (wł. Terme di Caracalla).

Co zwiedzić w Rzymie jeżeli ma się na to tylko 48h? Zwiedzanie Rzymu w 2 dni. Jak zwiedzać Rzym w 48h?

A jeśli masz jeszcze więcej czasu?

Jeżeli zostaniesz w Rzymie jeszcze dłużej i zobaczysz już wszystkie opisane przez nas miejsca, to polecamy zwiedzić jeszcze inne muzea lub katakumby. W Rzymie zawsze jest co robić!

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Einstein, Monroe, da Vinci, Napoleon - co ich łączy? Mańkut to piętno czy przywilej? Osoby leworęczne - jakie mamy wobec nich uprzedzenia? Czy uzasadnione? mańkut leworęczny leworęczne leworęczna

Mańkut – piętno, przywilej czy normalność?

ciekawostki o koloseum rzymskie koloseum ciekawostki

Rzymskie koloseum ciekawostki – Poznaj 10 nieznanych faktów