Planujesz wakacje we Francji? Chcesz je spędzić aktywnie? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jakie 4 propozycje na wypoczynek przedstawiamy.
w

Ciekawe pomysły na aktywne wakacje we Francji

Planujesz podróż do Francji? Lubisz aktywne zwiedzanie podczas wycieczek? Zapoznaj się z naszym artykułem, aby poznać 4 ciekawe sposoby na spędzenie wakacji we Francji.

Morze, ocean, góry, zabytki historyczne… We Francji jest dużo takich miejsc, gdzie można spędzić wakacje aktywnie. No, właśnie… aktywnie. Czy oznacza to szeroko pojętą aktywność fizyczną, czy generalnie sport? Niekoniecznie, to też jest zwiedzanie i dobra zabawa. W tym artykule przedstawimy wam 4 pomysły na to, żeby wakacje we Francji były jak najbardziej aktywne i przy tym pełne ciekawych atrakcji.

1.Annecy- francuskie wakacje nad jeziorem

Annecy- Wakacje we Francji
Wakacje we Francji

Pobyt w Annecy to już atrakcja sama w sobie. Zwłaszcza jeśli chodzi o aktywne wakacje. Miasto i region są niezwykłe i obfitują w wiele różnych aktywności na udane wakacje letnie. Plaża, sklepy, spacery i przejażdżki rowerowe, wycieczki górskie, aktywności powietrzne… Czy jest coś lepszego niż letnie, francuskie wakacje przy jeziorze w Annecy?

Samo miasteczko jest znane z tego, że trochę przypomina swoim wyglądem Wenecję, co z resztą widać na załączonym filmiku. Domy są kolorowe, ulice wybrukowane a przez Stare Miasto przepływają kanały. Niemniej jednak, reszta Górnej Sabaudii jest do odkrycia, wycieczki górskie i aktywności sportowe są tego częścią.

Jeśli jesteście z przyjaciółmi, z drugą połówką czy nawet jako rodzina na wakacje z dziećmi czy nastolatkami, każdy znajdzie coś dla siebie na czas wakacji wokół Annecy i gór Górnej Sabaudii. Każda dostępna aktywność przyciągnie nawet nowych w temacie. Jezioro przyciąga rok rocznie wieku turystów i oferuje takie aktywności jak pływanie kanadyjką czy lotniarstwo.

2.Alpy – aktywne wakacje na lato i na zimę

Kto powiedział, że w Alpy jeździ się tylko zimą? Niby można, tylko po co? Skoro latem też tam jest pięknie. Tutaj nie ma stresu codziennością, tylko natura w nieskończonej ilości. I czego chcieć więcej? Bardzo niewiele. Można wychodzić na piesze wycieczki w góry, ale również uprawiać kolarstwo górskie czy inne sporty tak lotniarstwo, spływy górskimi rzekami, wspinaczkę czy kajakarstwo. Jaki z tego wniosek? Alpy francuskie latem oferują więcej atrakcji niż zimą. Gdzie najlepiej jechać? Lubianymi kierunkami są Sabaudia i Górna Sabaudia.

Aktywne wakacje we Francuskich Alpach
Wakacje we Francji

Czy ktoś powiedział, że aktywne wakacje to tylko sport? Nie i podkreślam to jeszcze raz. Dalsza część artykułu będzie poświęcona tej drugiej stronie Francji – atrakcjom turystycznym, które trzeba odwiedzić.

3.Paryż- wczasy we Francji

Aktywne wakacje we Francji- Paryż
Wakacje we Francji

Paryż, stolica Francji, to pierwszy światowy kierunek, który zachwyca architekturą, pomnikami, muzeami i brzegami Sekwany. Rocznie to miasto odwiedza 30 milionów turystów z całego świata, nie tylko z Europy. Miasto jest bogate w różne aktywności, wydarzenia, miejsca kulturalne. Najchętniej odwiedzane miejsca w Paryżu to Montmartre, bazylika Najświętszego Serca, katedra Notre-Dame, wieża Eiffla, Ogród Tuileries. To są takie miejsca, które trzeba odwiedzić w trakcie wakacji w Paryżu. Ale Paryż się nie kończy na wymienionych miejscach. Co to, to nie. Do zwiedzenia są jeszcze muzea, jak chociażby Wersal, Muzeum d’Orsay, Centrum Pompidou, a także wiele innych równie ciekawych miejsc.

Po Paryżu najlepiej poruszać się na piechotę, rowerem czy też statkiem pasażerskim, żeby poczuć jego luźną, elektryczną atmosferę. Akurat Paryżanie nigdy nie robią tym wycieczek, warto poświęcić tam tydzień albo i miesiąc i się nie nudzić.

4.Zamki nad Loarą- Francja na wakacje

Wakacje we Francji- Chambord- Zamki nad Loarą
Wakacje we Francji

Skąd się wzięła nazwa?

Określenie „Zamki nad Loarą” to przede wszystkim turystyczna nazwa wszystkich francuskich zamków znajdujących się w Dolinie Loary. Oczywiście nie wszystkie zamki są dokładnie nad Loarą a przy jakimś jej dopływie. W tym regionie jest ich bardzo dużo w niewielkiej odległości od siebie. Od jednego zamku do drugiego da się wiejskimi uliczkami dojechać w niecałą godzinę. 

Co zwiedzać?

Każdy zamek jest wyjątkowy. Châteaudun, uważany jest za pierwszy z zamków nad Loarą. Chambord, miasto zawieszone na 365 wieżyczkach, kominach i oknach, jest dodatkowo jednym z niewielu zamków z polskim akcentem. Mieszkał tam król Stanisław Leszczyński po abdykacji na rzecz Augusta II. Chenonceau, znany jako zamek Dam przez swoją doskonałość, to uroczy zamek z mostem nad rzeką Cher. Każda Dama ma swój kawałek ogrodów. Blois i jego średniowiecze ocenione przez renesans. Pałac w Ambiose, z szykownymi fortyfikacjami, na szczycie jednej z wież ma niezwykłą panoramę okolicy.

Chenonceau- francuskie wakacje- zamki nad Loarą
Wakacje we Francji

Zamek Montresor, typowy zamek obronny ulokowany w środku miasta, jest kolejnym zamkiem z polskim akcentem. W okresie zaborów, gdy Polacy porozjeżdżali się po świecie, zamek Montresor był w rękach rodziny Branickich. Każdy z zamków jest piękny na swój sposób. Wycieczka ich szlakiem będzie prawdopodobnie najbardziej aktywnym czasem spędzonym na zwiedzaniu. Oprócz samych wnętrz jeszcze są ogromne ogrody, których przemierzanie pochłania nie mniej czasu niż zwiedzanie zamku. 

Na pewno we Francji miejsc na aktywne wakacje nie brakuje, podobnie jak różnych ciekawych aktywności, które nie są dostępne w innych krajach, nawet w Polsce. Warto jednak czasem zejść z utartych ścieżek i oderwać się od otaczającej nas rzeczywistości w górach lub nad jeziorem, czy też porządnie zwiedzić niektóre miejsca. Kto wie, może jeszcze podczas aktywnych wakacji da się odkryć mniej znane miejsca, jak chociażby zamki nad Loarą?

Rozkminiła: Kinga Ostrowska

Redakcja i Optymalizacja SEO: Barbara Zawisza

Grafika: Milosz Mąkina

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  1. W trakcie poszukiwania w internecie potrzebnych informacji znalazłam ten artykuł. Wielu autorom wydaje się, że posiadają rzetelną wiedzę na opisywany temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje pozytywne zaskoczenie. Świetny artykuł. Zdecydowanie będę polecał to miejsce i częściej tu zaglądał, by zobaczyć nowe artykuły.

Klasyczne bajki, kultowe produkcje, ponadczasowe klasyki, kino superbohaterskie - co wybrać z bogatej oferty Disney Plus?

Najlepsze filmy na Disney Plus – zestawienie

Guangzhou to kolejne wielomilionowe chińskie miasto, skrywające wiele ciekawych miejsc, mającym za sobą wiele lat historii, a co najważniejsze bardzo bogate kulturowo. W dzisiejszym artykule opowiem co nieco o Guangzhou, czyli tzw. Kantonie. Myślę, że ta chińska metropolia położona nad rzeką Perłową zasługuje, by opowiedzieć o niej parę słów, dlatego zapraszam serdecznie do lektury.

Guangzhou – serce kultury kantońskiej