Open'er Festival to jedno z największych wydarzeń muzycznych w Polsce. Przeczytaj ciekawostki na jego temat i dowiedz się, co będzie się działo w tym roku.
w

Lubię!Lubię!

Na czym polega fenomen Open’er

Open’er Festival to jedno z największych wydarzeń muzycznych w Polsce. Przeczytaj ciekawostki na jego temat i dowiedz się, co będzie się działo w tym roku

Open’er Festival

Open’er Festival to festiwal muzyczny, który odbywa się na północnym wybrzeżu Polski, w Gdyni. Co więcej, jest to jeden z największych corocznych eventów odbywających się w Polsce. W 2002 roku w Warszawie została zorganizowana pierwsza edycja tego wydarzenia pod nazwą “Open Air Festival”. W latach 2009, 2010 oraz 2019 Open’er zdobył nagrody “Best Major Festival” na Europejskim Festiwalu Nagród. 

Podczas pierwszej edycji festiwalu w Warszawie, mogliśmy zobaczyć między innymi zespół The Chemical Brothers, grający na głównej scenie. Od 2003 do 2005 roku wydarzenie miało miejsce na Placu Kościuszki w Gdyni. W 2005 festiwal odwiedziło ponad 50 000 ludzi. Od 2006 roku festiwal odbywa się na lotnisku Kosakowo w Gdyni.

Głównym organizatorem festiwalu jest agencja koncertowa Alter Art. W 2016 roku na obszarze wydarzenia znajdowały się 4 sceny:

 • “Orange Main” 
 • “Alter Beat” 
 • “Firestone”
 • “Tent” – namiot 

Poza uprzednio wymienionymi znajduje się tam dodatkowo wiele innych, mniejszych scen, prowadzonych przez sponsorów oraz sprzedawców. Ponadto artyści występowali w strefie “Silent Disco” oraz na scenie otwartej, nad morzem w Gdyni, gdzie wejście było bezpłatne. 

opener festiwal open’er festival open’er park opener park

Ciekawostki od organizatorów:

 • „W ciągu 10 lat, spędziliśmy 210 dni na obszarze festiwalu. To tak jakby załoga Alter Art przygotowywała festiwal od stycznia do końca lipca w ciągu jednego roku”. 
 • „Teren festiwalu wzrósł z 3 hektarów w 2002 do 75 hektarów w roku 2013. Przez te wszystkie lata, wykorzystaliśmy około 463 hektary, czyli powierzchnię małego lotniska”. 
 • „W ciągu tego czasu, zbudowaliśmy 42 sceny o wysokości 319m, przewyższając wieżę Eiffel”. 
 • „Całościowe zużycie energii, Open’er Festivalu w ciągu 10 lat to około 40,062,222 watów, czyli wystarczająco, aby zasilić 130,541 laptopów”. 

Open'er był pierwszy:

 • Open’er Festival to nie tylko wyznacznik skali, ale również pionier rozwiązań festiwalowych, naśladowanych przez inne wydarzenia. 
 • Warto wspomnieć, że on pierwszy wprowadził system opasek festiwalowych. 
 • W 2006 roku, kiedy festiwal został przeniesiony na lotnisko Babie Doły (Kosakowo), specjalne darmowe busy wahadłowe zostały zorganizowane aby przetransportować festiwalowiczów z dworca głównego na teren festiwalu. 
 • Open’er jako pierwszy wprowadził festiwalowe bony i karty zbliżeniowe Mastercard® PayPass™, które nadal są używane podczas festiwalu. 
 • Tradycyjne ogłoszenie artystów w radiowej Trójce, zawsze wiąże się z silnymi emocjami dla słuchaczy. 
 • Co ciekawe, reputacja festiwalu sprawiła, że jest on jednym z wydarzeń, na które sprzedaż biletów zaczyna się jeszcze zanim zostaną ogłoszeni pierwsi artyści.
opener festiwal open’er festival open’er park opener park

Open’er Park 2021:

Czym jest Open’er Park?

Open’er Park powered by Orange – to specjalny, pierwszy w swoim rodzaju projekt, który jest odpowiedzią na nietypową rzeczywistość tegorocznego lata. Po wielu miesiącach izolacji, nadszedł czas na wyjątkowy Open’er Park. Muzyka, kino, sztuka wizualna, specjalna strefa parkowa, plaża i wiele innych atrakcji w wyjątkowym miejscu wypełnionym kulturą, spokojem i emocjami. Na kilka niezapomnianych tygodni, park Kolibki w Gdyni zamieni się w magiczne miejsce pełne muzyki, sztuki i wybitnych artystów. Należy dodać, że Open’er Park został podzielony na dwie strefy: strefa parkowa oraz strefa koncertowa. 

Kino w Open’er Park: 

Open’er Park 2021 to również zewnętrzne kino z programem skupionym wokół kreatywności kobiet. Jest to przestrzeń dla inspirujących pokazów, tytułów prezentowanych na największych filmowych festiwalach i docenianych na całym świecie. Poprzez wspomniany wyżej projekt, chcemy promować najlepsze kinowe artystki i wspierać inicjatywy takie jak HER Docs Film Festival, czyli jedyny dokumentalny festiwal filmowy w Polsce poświęcony działalności kobiet. 

“Kids Zone” Strefa dla dzieci:

Open’er zdecydowanie jest dla każdego. Odnajdą się tu dorośli, młodzież, o dzieciach nie wspominając. Park jest jak najbardziej  przeznaczony również dla najmłodszych. Warto zapamiętać, że strefa kids zone to miejsce, gdzie dzieci w każdym wieku mogą spędzać czas ze swoimi rodzicami. Jest to interaktywna przestrzeń z wieloma atrakcjami a także aktywnościami, których partnerem będzie Centrum Nauki Experymet.

Bilety 2020 i 2021

Wszystkie bilety zakupione na Open’er Festiwal Powered by Orange w 2020 i 2021 pozostają ważne na nową datę festiwalu.

Open’er Festival Bilety 2022: 29.06 - 02.07.2022

Koncerty na Open’er Festival:

ŚRODA 29.06 

Doja Cat, Imagine Dragons, Maneskin, The Smile, Clairo, Inhaler, Jehnny Beth, Kennyhoopla, Little Simz, Pa Salieu oraz Sampa The Great. 

Czwartek 30.06 

Twenty One Pilots, Playboi Carti, Glass Animals, Royal Blood, Years&Years, BadBadNotGood, Destroyer, Gunna, Moses Sumney, Porridge Radio a także Tove Lo.

PIĄTEK 01.07

Dua Lipa, Martin Garrix, Megan Thee Stallion, Biffy Clyro, Flohio, IceAge, Jan Rapowanie, Michael Kiwanuka, Oio, Sky Ferreira i Young Leosia. 

SOBOTA 02.07

Jessie Ware, The Chemical Brothers, Taco Hemingway, Dawid Podsiadło, Cate Le Bon, Cigarettes After Sex, Pillow Queens, Seasick Steve, Sons of Kemet i Yola. 

opener festiwal open’er festival open’er park opener park

Najczęściej zadawane pytania

Na koniec czas na najczęściej zadawane pytania na temat festiwalu:

1.Czy muszę brać ze sobą dokument potwierdzający tożsamość? 

Tak, koniecznie. To ważne, aby mieć dokument potwierdzający twoją tożsamość, przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa. Szczególnie jeżeli jesteś posiadaczem 4-dniowego imiennego biletu Fan Ticket, dokument ze zdjęciem jest niezbędny, aby zidentyfikować imię i nazwisko posiadacza biletu. Dodatkowo taki bilet upoważnia weryfikację wieku osoby upoważnionej do wstępu na teren festiwalu bez opiekuna (więcej informacji w regulaminie Open’er Festiwalu). W przypadku dzieci posiadających bilety ze zniżką lub darmowym wstępem na teren festiwalu, opiekunowie, rodzicie proszeni są o wzięcie dokumentu potwierdzającego wiek dziecka. 

2. Czy osoby niepełnoletnie mają możliwość wstępu na wydarzenie?

Wszystkie osoby poniżej 16 roku życia, muszą być pod opieką osoby dorosłej na terenie wydarzenia (więcej informacji w regulaminie festiwalu). Opiekunowie są zobowiązani do wypełnienia odpowiedniej deklaracji. Deklaracje dostępne są również w punkcie wymiany biletów na opaski.  Posiadanie lub wypełnienie formularza na terenie festiwalu nie daje możliwości wstępu osobie niepełnoletniej, poniżej 16 roku życia. 

3. Czy mogę przynieść swoje jedzenie i picie na festiwal ? 

Na teren festiwalu nie można wnosić napojów oraz jedzenia. Posiłki i artykuły spożywcze można zakupić w strefach i stoiskach gastronomicznych. 

4. Czy mogę wnieść power bank na teren festiwalu? 

Tak, można wnieść power bank na teren festiwalu, ale w formacie nie większym niż kartka papieru A5.

Rozkminiła: Oliwia Garlacz
Redakcja: Gabriela Sagała
Grafika: Hubert Kalinowski
Optymalizacja SEO: Michalina Kossak

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kuchnia włoska to nie tylko pizza i makaron. Włoskie potrawy to także oryginalne przysmaki, takie jak arancini, których trzeba koniecznie spróbować

Arancini z Sycylii- jak zrobić ?

Co warto zwiedzić w Chorwacji? To malownicze miejsce stało się jednym z najczęściej i najchętniej odwiedzanych w Europie, sami sprawdźcie!

Co zwiedzić w Chorwacji? Poznaj najpiękniejsze miasta i miejsca.