Cristiano Ronaldo i Leo Messi są znani na całym świecie. Piłkarscy i biznesowi giganci dla których rodzina jest najważniejsza. Poznaj nieznane fakty.
w

SuperSuper Lubię!Lubię!

Cristiano Ronaldo vs Lionel Messi. Nieznane fakty rywalizacji.

Eksperci twierdzą, że to największa sportowa rywalizacja w historii piłki nożnej, wykrazająca rownież poza boisko. Pojedynek tych dwóch gigantów sprawił, że nawet osoby niezainteresowane piłką nożną wiedzą kim jest CR7 czy Leo. Wydaje Ci się, ze wiesz o nich wszystko? No to przeczytaj!

Cristiano Ronaldo i Lionel Messi to postacie, które wyniosły piłkę nożną oraz pieniądze jakie się w niej pojawiają na kompletnie inną orbitę. Pele, Maradona czy Johan Cruijff zapewne nie byli gorszymi piłkarzami, ale to Leo Messi i CR7 zarabiają rocznie dziesiątki milionów Euro. Rywalizacja tych dwóch gigantów od ponad dekady elektryzuję piłkarski świat jak żadna dotychczasowa rywalizacja sportowa, i to nie tylko na poziomie boiska.

Czy Leo bez CR7 i CR7 bez Leo osiągnęliby tyle samo?

Trudno jednoznacznie stwierdzić czy grając od początku do końca w różnych ligach osiągnęliby tyle samo, ale prawdopodobnie właśnie ta trwająca ponad dekadę bezpośrednia rywalizacja obu zawodników w hiszpańskiej La Liga sprawiła, że obecnie mamy do czynienia z dwoma najlepszymi w historii światowej piłki nożnej piłkarzami. Oboje mają niebotyczną liczbę followersów w mediach społecznościowych oraz gabloty wypchane wszystkimi możliwymi do zdobycia pucharami i medalami. Każda licząca się na tym świecie marka chce by zostali ich twarzą, natomiast majątek jaki zgromadzili dotychczas jest większy od rocznego budżetu niejednego Państwa. Wydaje Ci się, że wiesz o nich wszystko lub prawie wszystko? Poznaj nieznane fakty z życia Leo Messiego i Cristiano Ronaldo.

Messi vs CR7, czyli odwieczna rywalizacja

Nie sposób nie przytoczyć kilku oczywistych liczb, które zobrazują ich fenomen oraz ukażą skalę rywalizacji tych dwóch zawodników. Lionel Messi rozegrał 778 oficjalnych meczów dla FC Barcelony, w których strzelił 672 bramki i zanotował 265 asyst. Cristiano Ronaldo rozegrał 438 oficjalnych meczów dla Realu Madryt, strzelił 450 goli i rozdał 229 asyst. To są spektakularne liczby, nawet trudne do wyobrażenia, a na pewno trudne do osiągnięcia kiedykolwiek w przyszłości. To dwaj zawodnicy, którzy kochają piłkę nożną, piękną grę i żyją dla każdego treningu i każdej kolejnej minuty spędzonej na boisku piłkarskim. Ich rywalizacja sprawiła, że mecz Realu Madryt z Barceloną stał się wydarzeniem sportowym relacjonowanym na całym świecie. To oni sprawili, że „El clasico” urosło do rangi religii wyznawanej na całym świecie, w której nie ma dwóch Bogów. Kto kocha CR7 ten nienawidzi Leo, i na odwrót.

Cristiano Ronaldo - skromny chłopiec z zasadami

CR7 urodził się 5 lutego 1985 roku w Santo António, na przedmieściach Funchal, na wyspie Madera, w Portugalii. Jest najmłodszym synem Marii Dolores dos Santos i miejskiego ogrodnika José Dinisa Aveiro. Rodzice nadali mu imię Ronaldo, w hołdzie amerykańskiemu politykowi i aktorowi Ronaldowi Reaganowi. Cristiano miał starszego brata Hugo i dwie starsze siostry Elmę i Lilianę Cátia. Jego prababka Isabel da Piedade pochodziła z Wysp Zielonego Przylądka. Cristiano Ronaldo i jego rodzina żyli w ubóstwie, musieli dzielić pokój z bratem i siostrami.

Cristiano Ronaldo wyrzucony ze szkoły

W szkole Cristiano był lubiany przez kolegów. Pewnego dnia Cristiano rzucił krzesłem w nauczyciela, za to, że ten nie okazywał szacunku wobec niego. To był pierwszy sygnał dla świata, że ma do czynienia z chłopcem, który nie da sobie dmuchać w kaszę. Oczywiście było to poważne wykroczenie dyscyplinarne, które sprawiło, że wszyscy jego koledzy z klasy zamarli w bezruchu bo zrozumieli jaką to będzie miało konsekwencje dla ich dobrego kolegi. Za ten czyn Cristiano został wyrzucony ze szkoły.

Cristiano Ronaldo vs Lionel Messi

CR7 - Pierwsze kroki w futbolu

Cristiano Ronaldo wykazywał pasję do piłki nożnej od najmłodszych lat i zaczął uprawiać ten sport w wieku 8 lat. Dołączył do Andorinha, skromnego klubu w swoim kraju. Już wówczas było jasne, że będzie się wyróżniał na tle pozostałych adeptów piłki nożnej. W każdym meczu i turnieju przewyższał swoich rywali boiskowych umiejętnościami. Również jego koncentracja i determinacja na każdym treningu zapowiadały ponadprzeciętny talent piłkarski. Cristiano Ronaldo bardzo szybko się rozwijał i już w 2001 roku dołączył do Sportingu Lizbona, w którym zadebiutował w portugalskiej ekstraklasie.

cristiano ronaldo messi ronaldo lionel messi leo messi CR7
Cristiano Ronaldo vs Lionel Messi

Lionel Messi - Nieśmiały chłopiec z wielkimi ambicjami

Od najmłodszych lat Messi marzył o grze w piłkę nożną w profesjonalnym zespole. Już w wieku 4 lat zaczął kopać w piłkę. Na początku głównie samodzielnie lub z braćmi i kuzynkami. Kiedy dołączył do lokalnego klubu nie skończył jeszcze 5 lat. Szkoła nie była jego mocną stroną, co odbijało się w nienajlepszych ocenach. Już wtedy był zdeterminowany, by zostać zawodowym piłkarzem. W wieku 8 lat dołączył do profesjonalnej drużyny Newell’s, w której grał wcześniej jego brat Rodrigo. Pozostał tam do 13 roku życia, kiedy jego życie zmieniło się. Zamienił Argentynę na Hiszpanię.

Decyzja, która zmieniła całe życie Leo Messiego

Najpierw na szybko spisana na serwetce umowa, a następnie kilka godzin w samolocie. Te wydarzenia na zawsze zmieniły jego życie. Oczywiście, nie była to łatwa decyzja. Lionel Messi i jego rodzina wykonali bardzo mądry ruch. Ojciec Leo mocny wierzył w jego talent i razem z synem przeprowadził się do Barcelony, żeby umożliwić mu dalszy rozwój piłkarski. Przypominamy, że Leo Messi miał wówczas zaledwie 13 lat i trudno było przewidzieć, że zostanie nie tylko profesjonalnym piłkarzem, ale również najlepszym zawodnikiem na świecie, nagradzanym wielokrotnie złotą piłką. Stara prawda piłkarska głosi, że kiedy wielkie kluby pukają do twoich drzwi, nie powinieneś przegapić okazji. Leo Messi i jego rodzina na pewno tego momentu nie przegapiła, chociaż wiele ryzykowała.

Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo - Przykład sportowca

CR7 przeniósł się z Portugalii do Anglii latem 2003 roku. Sir Alex Ferguson przekonał klub do tego transferu. Manchester United zapłacił za zawodnika 18 milionów, który otrzymał koszulkę z numerem 7. Numer ten należał wcześniej do Davida Beckhama.

"Kiedy w Twoim zespole gra Cristiano Ronaldo, to już w szatni prowadzisz 1-0".
cristiano ronaldo messi ronaldo lionel messi leo messi CR7
Zinedine Zidane

Dzięki swojemu rozwojowi piłkarskiemu kontrakt Cristiano Ronaldo z Realem Madryt został podpisany w11 czerwca 2009 roku. Jak się okazało był to pamiętny dzień dla całego świata piłkarskiego. Klub zapłacił za niego Manchesterowi United rekordowe 96 milionów Euro. Był to wówczas najdroższy transfer w historii piłki nożnej. Na stadionie Santiago Bernabéu w obecności ponad 80 tysięcy osób, Cristiano Ronaldo został oficjalnie zaprezentowany, a podczas ceremonii otrzymał koszulkę z numerem 9. To był początek niesamowitej passy. W Realu Madryt wygrał 4 Ligi Mistrzów, 3 Klubowe Mistrzostwa Świata, 3 Superpuchary Europy, 2 tytuły Ligi Hiszpańskiej, 2 Puchary Hiszpanii i 2 Superpuchary Hiszpanii. Jest najlepszym strzelcem w historii klubu. Wykorzystał tę okazję w pełni.

cristiano ronaldo messi ronaldo lionel messi leo messi CR7
Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo

Lionel Messi - Produkt "La Massia".

"Pewnego dnia opowiem swoim wnukom, że trenowałem Leo Messiego."
cristiano ronaldo messi ronaldo lionel messi leo messi CR7
Pep Guardiola

Kiedy Leo Messi przybył do Barcelony, był cherlawym dzieckiem o wielkich umiejętnościach. Leo był dramatycznie niski i chudy, jak na swój wiek. Jednym z głównych argumentów jaki przeważył na podpisaniu umowy Messiego z Barceloną była obietnica, że klub sfinansuje przyszłej gwieździe niezwykle kosztowną kurację hormonami wzrostu, która miała zapewnić, że Leo osiągnie wzrost, który w przyszłości pozwoli mu rywalizować w dorosłej piłce. Od razu po przejeździe do Barcelony sztab medyczny Barcelony zabrał się do pracy i wdrożył plan, który miał go rozwinąć. Służby medyczne klubu stworzyły dla niego specjalny program wzrostu ze wspomnianymi hormonami. Jednocześnie trenerzy młodzieżowych drużyn zaczęli go rozwijać również pod kątem sportowym. Trudno powiedzieć w jakim miejscu Leo Messi byłby dzisiaj gdyby nie zaangażowanie Barcelony w cały jego rozwój.

"Z Leo nie trzeba dużo rozmawiać, wystarczy słuchać tego co mówi."
cristiano ronaldo messi ronaldo lionel messi leo messi CR7
Pep Guardiola

Jeśli jest jakaś różnica między Messim a CR7, to taka, że Argentyńczyk do pewnego momentu całą swoją karierę związał z FC Barceloną, w której spędził aż 20 lat. Cristiano Ronaldo natomiast był najlepszym zawodnikiem w Portugalii, Anglii i Włoszech. To daje Portugalczykowi plusa z uwagi na różnorodność poszczególnych lig i konieczność adaptacji to ekstremalnie różnych zadań jakie sie stawia zawodnikowi na jego pozycji. Messi co prawda zdobył więcej tytułów, ale zawsze miał ten sam zespół. Leo grał w tej samej lidze i taktyka była ustawiana wybitnie pod jego styl gry.

cristiano ronaldo messi ronaldo lionel messi leo messi CR7
Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo

Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo - nieznane fakty

Jedną z najciekawszych anegdot tej rywalizacji jest fakt, że syn CR7, Cristiano Jr, jest fanem Messiego. Leo jest jego ulubionym zawodnikiem i mają bardzo dobre relacje.

Jeśli chodzi o jedzenie, CR7 lubi pokarmy bogate w białko (ryby, kurczak, wołowina, jajka). Aby utrzymać swoje mięśnie w dobrej formie, pije dużo wody, unika cukru i preferuje pełne ziarna, warzywa, awokado i olej kokosowy. Natomiast Messi wybrał dietę wegetariańską, bez słynnej argentyńskiej wołowiny, którą tak bardzo lubi.

Cristiano Ronaldo ma czworo dzieci i wraz z partnerką spodziewa się bliźniaków. Natomiast, Lionel Messi ma 3 dzieci (wszyscy chłopcy).

Messi vs CR7 - Statystyki do lata 2021 r.

Skąd rywalizacja pomiędzy Leo Messim a CR7?

Prawdopodobnie, gdyby nie grali w tym samym czasie w tej samej lidze, nie byłoby słynnego meczu „El clasico„. Real Madryt i Barcelona stały się potężniejsze dzięki tym dwóm piłkarzom.Dzięki tej rywalizacji stali się lepsi. Ich głód zwycięstwa doprowadził ich na ten najwyższy poziom rywalizacji przez ponad dekadę. Dobry kibic nie powinien być zmuszony wybierać między nimi. Obaj są świetnymi piłkarzami, są różni, ale równie świetnymi przykładami.

Lionel Messi i Cristiano Ronaldo są niepodrabialni i jedyni w swoim rodzaju. Bez wątpienia zasługują na szacunek całego świata piłki nożnej i sportu w ogóle.

Kto według Ciebie jest lepszym zawodnikiem? Leo Messi czy Cristiano Ronaldo? Polub nas w mediach społecznościowych i zostaw swój komentarz

Rozkminił : I.Fernandez
Grafika: Hubert Kalinowski

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Wiele osób może Ci odradzać drzemki w ciągu dnia, mówiąc, że mogą zaburzyć sen w nocy. Zastanawialiście się kiedyś, czy siesta w ciągu dnia jest zdrowa? Siesta. Czy drzemki są zdrowe drzemka jest zdrowa

Siesta! Czy drzemki w ciągu dnia są zdrowe?

Fast food w domu