Zastanawiałeś się kiedyś, jakie dziwne, ciekawe, bardzo nietypowe zawody wykonują ludzie? Poznaj listę 20 najdziwniejszych zawodów świata!
w

Ha haHa ha PrzykroPrzykro WrrWrr Lubię!Lubię! SuperSuper WowWow

Najdziwniejsze zawody świata

Co najbardziej chciałbyś robić? Czy wiesz jak najlepiej połączyć talent z pracą? Jakie są dziwne zawody, które ludzie wykonują? Przeczytaj listę 20 najdziwniejszych zawodów świata.

Zastanawialiście się, jakie są najdziwniejsze zawody na świecie? Dobrze trafiliście. Poniżej znajdziecie listę 20 najdziwniejszych (najoryginalniejszych) zawodów na świecie. 

Na liście znajdziecie dziwne i śmieszne zawody, o których często pewnie nawet nie słyszeliście. Czy wyobrażaliście sobie, że można zarabiać na przytulaniu, spaniu, staniu w kolejkach czy byciu gościem weselnym? W naszym artykule wyszukaliśmy 20 najciekawszych zawodów na świecie! Sprawdź, czy mógłbyś wykonywać któryś z nich?

1. Najdziwniejsze zawody świata - Profesjonalny przytulacz

 

Profesjonalny przytulacz pomaga wielu osobom. Są wśród nich osoby zmagające się z samotnością lub depresją. Profesjonalni przytulacze zarabiają od 40 do nawet 80 dolarów za godzinę.

 

2. Najdziwniejsze zawody świata - Tester psiej karmy

Psy nie mogą powiedzieć nam, jak smakuje ich jedzenie. Dlatego testerzy psiej karmy dbają, aby karma przygotowywana dla psów była wysokiej jakości i smaku. Średnio mogą zarobić około 40 000 dolarów rocznie.

3. Najdziwniejsze zawody świata - Tester materacy

Kochasz spać? W takim wypadku praca jako tester materacy to zdecydowanie coś dla ciebie. Producenci materacy i pościeli, projektanci łóżek i luksusowe hotele mogą potrzebować Twoich usług. Możesz na przykład otrzymać wynagrodzenie za drzemki, testowanie poziomu komfortu, warunków w pokoju i innych czynników.

najdziwniejsze zawody świata, ciekawe zawody, nietypowe zawody
Nietypowe zawody - tester materacy

4. Najdziwniejsze zawody świata - Profesjonalny stacz kolejkowy

 

Jesteś cierpliwy? W takim wypadku mógłbyś zarabiać pieniądze jako profesjonalny stacz kolejkowy. Czeka on w kolejce za kogoś, kto nie ma czasu lub tego nie lubi. 

5. Najdziwniejsze zawody świata - Tester zjeżdżalni wodnych

Testerzy zjeżdżalni sprawdzają, czy zjeżdżalnie w kurortach i hotelach są zarówno zabawne, jak i bezpieczne. Wyobraź sobie, jak super byłoby przychodzić każdego dnia do takiej pracy.

nietypowe zawody, ciekawe zawody
Nietypowe zawody - tester zjeżdżalni

6. Najdziwniejsze zawody świata - Legalny napad na bank

Masz ochotę obrabować bank bez związanego z tym ryzyka więzienia? W takim wypadku warto zostać “złodziejem” legalnie kradnącym z banku. Nazywa się ich w branży testerami bezpieczeństwa systemów IT. Ich zadaniem jest testowanie poziomu bezpieczeństwa. W dawnych czasach praca była prosta, bo polegała dosłownie na włamaniu się do banku. Współcześnie testy penetracyjne rozszerzyły się jednak o wiele elementów. Jednym z nich jest podszywanie się pod policjanta, aby umieścić w skarbcach sprzęt do nadzoru.

7. Najdziwniejsze zawody - Chirurg operujący pluszowe misie

 

Właściwie mówi się na niego technik naprawiający pluszowe misie. Każdy duży sklep Build-A-Bear ma takiego technika. Jego zadaniem jest przyszycie ramion, nóg i oczu z powrotem do „rannych” pluszowych misiów. Istnieje również wiele niezależnych szpitali dla pluszowych misiów. 

 

8. Najdziwniejsze zawody - Zombie

London Dungeons organizują coroczne przesłuchania do roli zombie w swoich wystawach. Średnia pensja wynosi 30 000 funtów. Praca polega na ściganiu turystów przez ciemne pokoje i straszeniu ich.

9. Najdziwniejsze zawody - Gość weselny

Niedługo bierzesz ślub, ale nie masz zbyt wielu przyjaciół, którzy mogliby zaimponować swoim teściom? W Japonii ludzie zatrudniają fałszywych gości. Wypełniają oni salę i sprawiają wrażenie, jakby mieli wielu przyjaciół.

najdziwniejsze zawody świata
Najdziwniejsze zawody - gość weselny

10. Najdziwniejsze zawody - Profesjonalni upychacze w metrze

 

Kolejnym ciekawym zawodem, z którym można spotkać się w Japonii są profesjonalni upychacze. Dbają oni o to, aby wszyscy dotarli na czas do pracy. 

11. Najdziwniejsze zawody - Profesjonalny obserwator wysychania farby

Ta praca polega na pomalowaniu arkuszy tektury. Następnie należy określić sposób mieszania nowej farby oraz czas jej schnięcia. Profesjonalni obserwatorzy wysychania farby zarabiają 40,000 dolarów rocznie.

12. Najdziwniejsze zawody - Copywriter ciasteczek z wróżbą

 

Czy zastanawiałeś się kiedyś, kto pisze mądre chińskie przysłowia znalezione w ciasteczkach z wróżbą? Oczywiście robi to zawodowy pisarz. Jest to wymarzona praca dla kreatywnych pisarzy. Piszą oni krótkie teksty, które codziennie czytają miliony osób.

 

nietypowe zawody
Nietypowe zawody - copywriter ciasteczek z wróżbą

13. Najdziwniejsze zawody - Profesjonalny obcokrajowiec

Są to profesjonaliści, którym płaci się za założenie garnituru i podanie ręki ważnym biznesmenom. Czasami płaci się im za udział w wydarzeniach związanych z nieruchomościami. Podszywają się też oni pod obcokrajowców i celebrytów. Wiele z nich zarabia 1,000 dolarów tygodniowo.

14. Najdziwniejsze zawody - Dojarz jadu węża

Dojarz jadu węża może pracować w ogrodach zoologicznych, firmach farmaceutycznych i akademickich instytucjach badawczych. Powodem dojenia jadu węża jest opracowanie antyjadu. Jest on potrzebny, ponieważ tysiące ludzi w Afryce i Indiach umiera od jadowitych ukąszeń węży.

15. Najdziwniejsze zawody - Cuidacarro

 

Cuidacarro pracuje w Kostaryce. Jego zadaniem jest pilnowanie twojego samochodu, gdy cię nie ma, aby nikt go nie ukradł. 

16. Najdziwniejsze zawody - Osoba wymyślająca nazwy lakierów do paznokci

 

Każdy, kto maluje paznokcie, prawdopodobnie zastanawiał się, kto wymyśla te wyjątkowe nazwy lakierów do paznokci. Niektóre firmy zatrudniają kreatywnych specjalistów w działach reklamy lub marketingu, którzy nazywają lakiery do paznokci. Inne firmy pozostawiają to szefostwu. Na przykład Essie Weingarten ze słynnej marki „Essie” nazwała kiedyś wszystkie swoje lakiery do paznokci.

17. Najdziwniejsze zawody - Tester gier wideo

Testowanie gier wideo to wymarzona praca dla miłośników gier wideo. Pamiętaj tylko, że to nie wszystko w tej pracy jest zabawne. Testerzy gier wideo muszą też rejestrować błędy, weryfikować poprawki i pisać raporty.

18. Najdziwniejsze zawody - Eksperci od kolorów

Zadaniem ekspertów ds. kolorów jest jak najlepiej włączyć kolor do projektu.

19. Najdziwniejsze zawody - Weterynaryjny specjalista od akupunktury

 

Akupunktura jest częścią tradycyjnej medycyny chińskiej. Polega ona na używaniu igieł do stymulacji różnych części ciała.

Umieszczenie igły zależy od celu akupunktury. Może ona być na przykład może być stosowana w leczeniu przewlekłego bólu oraz alergii. Co ciekawe, akupunkturę można również stosować w leczeniu dolegliwości u zwierząt. Akupunktura weterynaryjna jest najczęściej stosowana u psów, kotów, krów i koni. Można ją również stosować u mniejszych zwierząt, takich jak ptaki, fretki i króliki.

Oto nietypowe zawody, które my wybraliśmy na tę listę. Który z tych zawodów chciałbyś wykonywać?

Rozkminiła: Monika Dąbrowska
Grafika: Hubert Kalinowski
Optymalizacja SEO: Joanna Baczul

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Filmy romantyczne nie zawsze są naszym pierwszym wyborem, gdy planujemy domowy seans filmowy. Zdarza się jednak, że czasem mamy ochotę na pełne emocji historie romantyczne. Film romantyczny komedia romantyczna komedie romantyczne

Najlepsze filmy romantyczne i komedie romantyczne

potrawy wigilij12 potraw wigilijnych. Nie muszą być wyszukane, ale smaczne i zrobione z sercem. Tradycyjne potrawy wigilijne różnią się w zależności od regionu. Poznaj je.e 12 potraw wigilijnych potrawy wigilijne lista tradycyjne potrawy wigilijne

Potrawy Wigilijne – Święta pełne tradycji