w

Magia Poranka | Kto rano wstaje temu Pan Bóg daje

„Kto rano wstaje temu Pan Bóg daje”. Każdy z nas zna to powiedzenie i zdaje sobie sprawę z tego, że produktywny poranek to jedna z najlepszych rzeczy, która może nas spotkać w ciągu dnia.

kto rano wstaje temu pan bóg daje magia poranka

Kto rano wstaje temu Pan Bóg daje

“Kto rano wstaje temu Pan Bóg daje” – nie od wczoraj wiadomo, że osoby mające nawyk wczesnego wstawania odnoszą zazwyczaj więcej sukcesów – to jest magia poranka. Pobudka już o jedną godzinę wcześniej niż tego potrzebujemy może przynieść spektakularne efekty. Na co wykorzystać ten czas? Na co tylko chcesz! Na pracę nad ważnym osobistym projektem, naukę języków obcych, czytanie książek, trening na siłowni lub po prostu na spokojne, bezstresowe śniadanie przed pracą.

Magia Poranka bez fiaska

Wizja poranka bez pośpiechu jest naprawdę kusząca, jednak próby wczesnego wstawania zazwyczaj kończą się fiaskiem. Kiedy o wyznaczonej godzinie słyszymy dźwięk budzika, zamiast wstać na równe nogi, obiecujemy sobie „ jeszcze tylko pięć minut” i wybieramy dobrze znany przycisk „drzemka”. Jednak, jak to mówią, „dla chcącego nic trudnego”, czyli jak się za to zabrać i w jaki sposób wypracować sobie zwyczaj wczesnego wstawania? Istnieje kilka sposób, aby ułatwić sobie to zadanie. 

Polecane rozkminki

1. Nie dokonuj drastycznych zmian

Zamiast zacząć wstawać wcześniej o godzinę z dnia na dzień, wprowadzaj zmiany stopniowo. Wyznacz to sobie jako cel, który zrealizujesz w ciągu określonego czasu, np. dwóch tygodni. Zacznij budząc się np. 10 minut wcześniej niż zazwyczaj, a po kilku dniach znów przestaw budzik o kolejne 10 minut. Ta metoda sprawi, że wcześniejsze wstawanie będzie dla Ciebie dużo prostsze i bardziej naturalne.

2. Magia Poranka - Zacznij wcześniej chodzić spać

Często mając w zamiarze wcześniejszą pobudkę przestawiamy budzik, jednak zapominamy o zmianie godziny pójścia do łóżka. Chcąc wstać godzinę wcześniej powinniśmy też godzinę wcześniej pójść spać, aby dostarczyć swojemu organizmowi odpowiednią ilość snu. Proste? Proste!

3. Ukryj budzik

Wieczorem nastaw budzik i … odłóż go w trudno dostępne miejsce. Gdy zadzwoni, będziesz zmuszony wstać i go wyłączyć. W ten sposób rozbudzisz się i wstaniesz dużo łatwiej.

4. Ta sama pora – w ciągu tygodniu i w weekendy

Aby nie mieć już nigdy problemów z pobudką wstawaj zawsze o tej samej porze. Dzięki temu wyrobisz sobie nawyk budzenia się codziennie o tej samej godzinie, po jakimś czasie nawet bez pomocy budzika.

5. Drzemki w kąt!

Drzemki rano nie działają na naszą korzyść, a wręcz przeciwnie: każda kolejna minuta sprawia, że w ciągu dnia będziemy się czuć gorzej. Ponadto warto się zastanowić i zadać sobie pytanie – czy te kilka dodatkowych minut w czymkolwiek nam pomoże?

Nawyk wczesnego wstawania wymaga samodyscypliny oraz wytrwałości, jednak nie jest to cel nie do osiągnięcia. Wystarczy odrobina samozaparcia i odpowiednie podejście do tematu. Jest to przecież kwestia wyrobienia nawyku, który z czasem zamiast być przykrym obowiązkiem, może stać się czystą przyjemnością, a stosowanie wyżej wymienionych zasad przybliży Cię do porannego sukcesu.

Żródło:

Polecane rozkminki

Zgłoś nadużycie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Co warto zobaczyć w szanghaju szanghaj co zobaczyć szanghaj co warto zobaczyć

Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Świat Zofii bestseller

Dlaczego “Świat Zofii” stał się bestsellerem na skalę światową?