markowe maseczki modne maseczki
w , ,

Lubię!Lubię!

Jakie są markowe i modne maseczki?

To było nieuniknione. W końcu te dwa słowa musiały pojawć się w parze. Od Burberry po Burlona – markowe maseczki są teraz w modzie. Poznajcie modne maseczki…

Markowe maseczki już znamy, ale czy istnieje coś takiego jak modne maseczki? Zacznijmy może od tego jakie maseczki najchętniej nosicie w miejscach publicznych (bo mam nadzieję, że je nosicie!)? Jednorazowe czy wielokrotnego użytku? A jeśli te drugie, macie ich kilka, w różnych kolorach i wzorach, które dopasowujecie do ubrania? Czy tylko jedną lub dwie w neutralnym kolorze, który pasuje do wszystkiego? Kupujecie je, czy może szyjecie sami? W różnych sklepach internetowych i stacjonarnych można kupić wszelkie rodzaje maseczek – jednokolorowe? Są. W kwiatki? Jasne, że są, jaki gatunek was interesuje? W paski, kropki, kratkę? Tak, tak i tak. Z uśmiechem? Są. Z ludowym wzorem? Są. Z „Krainą lodu”? Chyba już znacie odpowiedź… A maseczki zaprojektowane przez znane na całym świecie domy mody? Takie też są? Oczywiście, projektanci też chcą zarobić na nowym, „przymusowym” trendzie. Kupilibyście taką markową maseczkę? Przeczytajcie, co proponuje firma Burberry.

Od Burberry po Burlona – markowe maseczki są teraz w modzie

Od Burberry po Marcelo Burlona, od Fendi po Chiarę Boni, nieco wbrew sobie wielkie firmy modowe, biorąc pod uwagę, że walka z pandemią nie została jeszcze wygrana, promują maski jako modne akcesoria, które osładzają nam nieco obowiązek zakrywania twarzy w miejscach publicznych, żeby chronić się przed wirusem. Rywalizacja domów mody przy produkcji modnych markowych maseczek rozpoczęła się już sześć miesięcy temu. Dziś w mediach społecznościowych królują wszelkiego rodzaju modne maseczki, markowe i nie. Do powstania trendu przyczynili się również celebryci. Wśród pierwszych była, jeszcze w czasach przed pandemią, gwiazda pop, Billie Eilish, która na rozdaniu nagród Grammy pod koniec stycznia założyła maseczkę Gucci, w następstwie czego okrzyknięto ją „Kasandrą”. Po upływie około miesiąca od tego wydarzenia maski stały się obowiązkowe w miejscach publicznych.

Modne maseczki - rywalizacja czas, start!

Od tego momentu zaczęła się rywalizacja polegająca na stworzeniu modnych maseczek. Rzeczywiście na rynku można znaleźć teraz wszelkie, od drogich i markowych po te w znacznie niższych cenach wykonane przez małe warsztaty rzemieślnicze.

Ale prawdziwy klejnot wśród markowych maseczek przygotowała marka Burberry. Pewnie zobaczymy je wkrótce na twarzach członków ekscentrycznego włoskiego zespołu Dark Polo Gang, znanego też ze swojego zamiłowania do tej marki.

Markowe maseczki w charakterystyczną kratkę

Markowe maseczki z bawełny w kratę vintage w tradycyjnym beżowym lub błękitnym kolorze, zostały wyprodukowane ekologicznie z tkanin z recyclingu. Te modne maseczki wielokrotnego użytku zapewniają skuteczną filtrację powietrza i są wykonane w technologii przeciwdrobnoustrojowej. Będą sprzedawane wraz z dopasowanym etui podróżnym, również wyprodukowanym przy pomocy technologii antybakteryjnej. Burberry ogłosiło, że procent z każdej sprzedanej maseczki zostanie przeznaczony na pomoc społecznościom najbardziej dotkniętym globalną pandemią. Dotacja trafi do funduszu społecznego Burberry Foundation Covid 19 zarządzanego przez The Burberry Foundation, który zapewnia sprzęt ochronny, a także pomoc dla banków żywności i organizacji charytatywnych na całym świecie.

Modne maseczki - fanaberia czy bezpieczeństwo?

Namyśliliście się na kupno takiej markowej maseczki? Przyznaję, że ta ich „technologia przeciwdrobnoustrojowa” mnie trochę zafascynowała. Miło też, że część dochodu planują przeznaczyć na cele charytatywne. Jednak, jak znam samą siebie, wystarczy, że spojrzę na cenę maseczki Burberry, a wygrają we mnie dwie zwalczające się nieustannie siły – skąpstwo i zbieractwo, które wyszepczą mi jednym głosem do ucha: „Miałabyś za to pięć tanich”. Ale może ktoś inny się skusi na beżową kratkę na twarzy. Jeszcze tylko szalik do kompletu i można podbijać świat mody! Markowe maseczki bez wątpienia mają teraz swoje 5 minut.

Oby nigdy więcej…

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jak wypisać się z kościoła? Apostazja krok po kroku. Dowiedż się jak wystąpić z kościoła katolickiego. Pobierz darmowy druk. Dokładna instrukcja. Pobierz darmowy druk. Jak dokonać apostazji apostazja krok po kroku jak wystąpić z kościoła jak wystąpić z kościoła katolickiego jak dokonać aktu apostazji

Jak wypisać się z kościoła? Apostazja w kilku krokach.

Czy Conrad Roy popełnił samobójstwo za namową. Głównym wątkiem tej historii jest toksyczny związek dwóch nastolatków, którego skutki odczuwalne są do dziś. Michelle Carter

Conrad Roy – samobójstwo za namową własnej dziewczyny Michelle Carter?