Jak się skupić jak sie skupic skupienie ćwiczenia na koncentracje
w

Jak się skupić? Poznaj ćwiczenia na koncentracje.

Nie wiesz jak się skupić? Musisz coś dokończyć, ale kompletnie nie potrafisz się na tym skupić? Poznaj najlepsze techniki, sztuczki i porady na skupienie. Poznaj też technikę pomodoro bardzo skutecznie ćwieczenie na koncentrację.

Praca, prezentacja lub plik, który koniecznie musisz skończyć do pracy bądź szkoły, ale kompletnie nie potrafisz się na tym skupić? Wielu z nas zmaga się z trudnościami w skupianiu się. Rozpraszać potrafi nas absolutnie wszystko, przez co wykonywanie prostych czynności przysparza niezwykłe problemy, a praca dłuży się w nieskończoność. Co więc zrobić, żeby skupić się na danej czynności? Dowiedz się jak się skupić i poznaj skuteczne ćwiczenia na koncentracje i skupienie.

Jak poprawić skupienie?

Pozbądź się wszystkiego, co cię rozprasza!

Zacznij od prostych rzeczy, takich jak:  przenieś się do cichego i spokojnego miejsca, zamknij drzwi do swojego biura/pokoju. Poproś ludzi wokół, aby cię nie rozpraszali.

Twój telefon ciągle przesyła nowe powiadomienia bądź nieustannie dzwoni? – wyłącz go!

Jak się skupić?

Miej umiar z kawą!

Wiele osób podczas sytuacji stresowych stara się pomóc sobie dużą ilością kawy. To błąd. Kawa w dużych ilościach może zmniejszyć twoją zdolność do koncentracji i obniży skupienie. Kluczem do wykorzystania właściwości kofeiny jest spożywanie jej z umiarem.

Jak się skupić na nauce?

Wyłącz powiadomienia we wszystkie mediach społecznościowych

Jako że media społecznościowe to świetne miejsce, by tracić czas i przeglądać nieświadomie tablicę znajomych przez godziny, wyłącz wszystkie powiadomienia, nie zwracaj na nie uwagi i nie daj się rozproszyć. Na pewno pomoże Ci się to bardziej skupić. Media społecznościowe zostaw sobieb jako nagrodę po wykonaniu zadania.

Jak skupić się na nauce czy pracy?

Nie pomijaj posiłków

Aby Twój mózg pozostał skupiony, poziom energii i emocje były na tym samym poziomie, nie odkładaj na później ani tym bardziej nie pomijaj posiłków. Jeśli poczujesz głód między posiłkami, zjedz świeże owoce, warzywa, orzechy lub nasiona i pamiętaj, aby nawadniać się dużą ilością wody. Z pewnością poprawi to Twoje skupienie i koncentracje.

Jak poprawić koncentrację?

Wysypiaj się

Podczas gdy kilka nocy minimalnego snu jest w porządku, niewystarczająca ilość snu przez większość nocy w tygodniu może negatywnie wpłynąć zarówno na pamięć krótko-, jak i długotrwałą, a także na zdolność koncentracji. Żeby poprawić skupienie staraj się kłaść wcześniej i spać przynajmniej przez siedem godzin.

Jak poprawić skupienie i skuteczność realizacji celów?

Postaw sobie cel

Co dokładnie musisz wykonać i jak to zrobić, by wszystko dobrze zaplanować? Stwórz listę, dzięki której łatwiej będzie ci trzymać się ustawionego celu i wykonywać wszystko sprawnie krok po kroku.

Jak się skupić na realizacji zadań?

Zaplanuj swój tydzień i czas pracy

Stwórz kalendarz, listę celów i zaplanuj sobie dzień tak, by nie zabrakło ci na nic czasu. Spisywanie wszystkiego to dobry sposób, by móc na spokojnie przeanalizować, co zostało zrobienie, a na co jeszcze musimy poświęcić czas.

Jak się skupić i jak ćwiczyć koncentrację?

Ćwicz umysł i stosuj różne ćwiczenia na koncentracje

Czy Twój umysł ma tendencję do oddalania się do miejsca, w którym nie powinien być? Można temu łatwo zaradzić ćwicząc umysł, aby był bardziej uważny, praktykując techniki oddychania, medytację bądź yoge.

Ćwiczenia na koncentracje - Technika Pomodoro

Ta metoda pomiaru czasu pomaga ćwiczyć mózg, aby przez krótki czas wykonywał zadania. Oto jak to działa:

  • Ustaw minutnik na 25 minut i zabierz się do pracy.
  • Po usłyszeniu sygnału dźwiękowego zrób sobie 5-minutową przerwę.
  • Następnie ustaw ponownie minutnik i wróć do pracy.
  • Po wykonaniu czterech rund możesz zrobić sobie dłuższą przerwę, około 20-30 minutową.

Stosując się do tych prostych zasad i wykonuąć ćwiczenia na koncentracje, można w łatwy sposób wyrobić sobie przyzwyczajenia, które zostaną z nami na całe życie. Dzięki temu nasz umysł będzie potrafił skupiać się przez znacznie dłuższy czas, a codzienne zadania wykonamy bez najmniejszego problemu. Już znasz odpowiedź na pytanie jak się skupić, a więc wracaj do pracy.

Zgłoś nadużycie

norweskie kryminały kryminał norweski książki książka

Norweskie kryminały

IZERA polski samochód elektryczny

Polski samochód elektryczny Izera – hit czy klapa?