w

Jak radzić sobie z hejtem w Internecie?

Hejt w internecie jest poważnym zagrożeniem dla współczesnego spoleczeństwa. Jak sobie radzić z hejtem w Internecie?

Jak radzić sobie z hejtem w Internecie? jak sobie radzić z hejtem

Korzystając z internetu, niezależnie od odwiedzanych przez ciebie witryn, prędzej czy później trafisz na ludzi czerpiących radość z obrażania innych. Z jakiegoś powodu mają oni w sobie pustkę, która sprawia że atakują resztę ludzi, którzy mają odwagę pokazać się w internecie. Jako osoba przeciętny użytkownik internetu zetkniesz się z tymi ludźmi raczej jako osoba postronna, ale jeśli wrzucasz swoje treści do internetu, ludzie tego typu mogą być dla ciebie serio okrutni. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ponieważ jesteś twórcą treści i wchodzisz w interakcje z osobami oglądającymi twoje filmy, czytającymi twoje teksty itp, ci ludzie prawdopodobnie będą za tobą podążać od platformy do platformy, bo w przeciwieństwie do ciebie nie mają nic lepszego do roboty. Jak radzić sobie z takimi osobami? Jak radzić sobie z hejtem w Internecie?

Jak radzić sobie z hejtem w Internecie?

1. Banuj!

Na szczęście, w takich sytuacjach YouTube oferuje niesamowitą funkcję umożliwiającą schowanie komentarzy. Można zrobić to z poziomu telefonu, komputera, czy nawet tabletu. Wystarczy jedynie przejść do prawego górnego rogu danego komentarza, kliknąć na ikonę trzech pionowych kropek i wybrać opcję “Ukryj komentarze tego użytkownika.” Najlepsze w tym wszystkim jest to, że trolle nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że dostali bana (stąd właśnie potoczna nazwa „shadow ban.”) Mogą sobie siedzieć i pisać co tylko chcą i nikt nie będzie narażony na czytanie ich nienawistnych komentarzy.

Jak radzić sobie z hejtem w Internecie?

2. Zapobiegaj!

Kolejną świetną funkcją YouTuba na takie sytuacje jest lista zablokowanych słów. Na taką listę wpisać można dowolne słowa lub frazy, których nie chcemy widzieć w swoich komentarzach, a jeśli ktoś je napisze YouTube automatycznie wyśle te komentarze do obszaru “Do sprawdzenia” twojej sekcji komentarzy. Gdy już się tam znajdą nie musisz na nie patrzeć, ale od czasu do czasu możesz tam wejść i sprawdzić jakie komentarze YouTube oflagował w twoim imieniu. Oprócz blokowania hejterów i trolli jest to także świetny sposób na blokowanie spamu takiego jak żebranie o subskrypcje czy też inne linki do „darmowych iPadów” itp.

Nie są to funkcje ekskluzywne dla YouTube, wiele innych stron posiadających sekcje komentarzy udostępnia podobne funkcje twórcom treści.

Jak radzić sobie z hejtem w Internecie?

3. Ignoruj

Czasami zabawnym jest drażnienie hejterów i trolli, należy jednak pamiętać, że jeśli ktoś zachowuje się w ten sposób w internecie, prawdopodobnie sam jest w nienajlepszej sytuacji. Choć nie zgadzamy się z używanymi przez nich taktykami i ich sposobami na interakcję z innymi ludźmi, te komentarze są wołaniem o uwagę i walidację. Nie oznacza to jednak, że należy poświęcać im uwagę czy w jakikolwiek sposób utwierdzać ich w przekonaniu, że to co robią jest dobre, ale nie powinniśmy brać tego do siebie. Jak radzić sobie z hejtem w Internecie? Używajmy funkcji wbudowanych w YouTube i inne platformy by ich blokować, tak żeby nie wchodzić z nimi w interakcję i napędzać ich negatywnego nastawienia do innych. Gdy my jako twórcy poświęcamy im uwagę, wchodzimy w interakcję i odpłacamy się im czymś (nie)miłym tak pokazujemy im, że ta taktyka działa i powinien robić tak częściej. To trochę jak niesforne dziecko w sklepie próbujące wymusić na rodzicu kupienie mu czegoś – jeśli rodzić ugnie się szantażowi dziecka uczy je, że jest to coś co przynosi pożądane efekty, i że powinno tak robić częściej. Gdy zmienisz swój punkt widzenia i zaczniesz patrzeć na hejterów i trolle w ten sposób zaczniesz sobie uświadamiać, że gdy ktoś wyzywa cię w komentarzach nie chodzi mu tak naprawdę o ciebie, i że kryją się za tym głęboko zakorzenione problemy emocjonalne. Jak okropne by nie były rzeczy, które mówią o tobie lub o twoich treściach, ich celem nie jest atakowanie ciebie to po prostu ich sposób na wyładowanie się. Nie pozwól żeby zaśmiecało ci to mózg myślami w stylu, bo robiąc tak pozwalasz jakiejś losowej osobie na wchodzenie sobie na głowę. Więc gdy następnym razem zobaczysz tego typu osoby w swoich komentarzach, banuj ich i zmień swój punkt widzenia a moc, którą te komentarze mają nad tobą po prostu zniknie.

Czy macie jakieś inne rady jak radzić sobie z hejtem w Internecie? Może macie jakieś ciekawe historie związane z tego typu ludźmi? Dajcie znać w komentarzach.

Rozkminił: Szymon Smoliński

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0
Jak dokonać apostazji apostazja krok po kroku jak wystąpić z kościoła jak wystąpić z kościoła katolickiego jak dokonać aktu apostazji

Jak wystąpić z kościoła czyli jak dokonać apostazji?

nie lubię poniedziałku

6 powodów dlaczego nie lubię poniedziałku