Jak radzić sobie z hejtem w Internecie? jak sobie radzić z hejtem
w

Jak radzić sobie z hejtem w Internecie?

Hejt w internecie jest poważnym zagrożeniem dla współczesnego spoleczeństwa. Jak sobie radzić z hejtem w Internecie?

Korzystając z Internetu, niezależnie od odwiedzanych przez ciebie witryn, prędzej czy później trafisz na ludzi czerpiących radość z obrażania innych. Z jakiegoś powodu mają oni w sobie pustkę, która sprawia że stosują przemoc w Internecie. Jako przeciętny użytkownik Internetu zetkniesz się z tymi ludźmi raczej jako osoba postronna. Jeśli wrzucasz swoje treści do Internetu, ludzie tego typu mogą być dla ciebie bardzo okrutni. Przemoc w Internecie objawia się na różne sposoby. Ponieważ jesteś twórcą treści i wchodzisz w interakcje z osobami oglądającymi twoje filmy, czytającymi twoje teksty itp., mogą oni dać o sobie znać. Hejterzy w przeciwieństwie do ciebie nie mają nic lepszego do roboty.

Zastanawiasz się jak poradzić sobie z hejtem? Przemoc w Internecie to również przestępstwo. Jednakże trudno organy ścigania skłonić do ścigania takich osób. Lepiej więc profilaktycznie poznać metody jak radzić sobie z hejtem w Internecie.

Jak poradzić sobie z hejtem?

1. Banuj!

Na szczęście, w takich sytuacjach YouTube oferuje niesamowitą funkcję umożliwiającą schowanie komentarzy. Można zrobić to z poziomu telefonu, komputera, czy nawet tabletu. Wystarczy jedynie przejść do prawego górnego rogu danego komentarza, kliknąć na ikonę trzech pionowych kropek i wybrać opcję „Ukryj komentarze tego użytkownika.” Najlepsze w tym wszystkim jest to, że trolle nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że dostali bana. Stąd właśnie potoczna nazwa „shadow ban.” Mogą sobie siedzieć i pisać co tylko chcą i nikt nie będzie narażony na czytanie ich nienawistnych komentarzy.

Jak radzić sobie z hejtem w Internecie?

2. Zapobiegaj!

Kolejną świetną funkcją YouTuba na takie sytuacje jest lista zablokowanych słów. Na taką listę wpisać można dowolne słowa lub frazy, których nie chcemy widzieć w swoich komentarzach. Natomiast jeśli ktoś je napisze YouTube automatycznie wyśle te komentarze do obszaru „Do sprawdzenia” twojej sekcji komentarzy. Gdy już się tam znajdą nie musisz na nie patrzeć. Jednak od czasu do czasu możesz tam wejść i sprawdzić jakie komentarze YouTube oflagował w twoim imieniu. Oprócz zapobiegania przemocy jest to także świetny sposób na blokowanie spamu takiego jak żebranie o subskrypcje czy też inne linki do podejrzanych stron.

Nie są to funkcje ekskluzywne dla YouTube. Wiele innych stron posiadających sekcje komentarzy udostępnia podobne funkcje twórcom treści.

Jak radzić sobie z hejtem w Internecie?

3. Ignoruj

Czasami zabawnym sposobem na to jak poradzić sobie z hejtem są cięte riposty. Pamiętaj jednak że hejterzy często sami nie są w najlepszej sytuacji. Choć nie zgadzamy się z używanymi przez nich taktykami i ich sposobami na interakcję z innymi ludźmi, przemoc w internecie jest wołaniem o uwagę i walidację. Nie oznacza to jednak, że należy poświęcać im uwagę. Nie należy utwierdzać ich w przekonaniu że to co robią jest dobre. Powinniśmy nabrać do tego dystansu. Jak radzić sobie z hejtem w Internecie?

Technika niesfornego dziecka

Używajmy funkcji wbudowanych w YouTube i inne platformy by ich blokować. By nie wchodzić z nimi w interakcję i napędzać ich negatywnego nastawienia do innych. Gdy my jako twórcy poświęcamy im uwagę, wchodzimy w interakcję i odpłacamy im się pięknym za nadobne. Wówczas pokazujemy im, że ta taktyka działa i powinien robić tak częściej. To trochę jak niesforne dziecko w sklepie próbujące wymusić na rodzicu kupienie mu czegoś. Jeśli rodzić ugnie się szantażowi dziecka uczy je, że jest to coś co przynosi pożądane efekty, i że powinno tak robić częściej.

Frustracja powodem hejtowania

Gdy zmienisz swój punkt widzenia i zaczniesz patrzeć na tego typu osoby w ten sposób, zaczniesz sobie uświadamiać, że gdy ktoś wyzywa cię w komentarzach, nie chodzi mu tak naprawdę o ciebie. Zrozumiesz, że kryją się za tym głęboko zakorzenione problemy emocjonalne. Jak okropne by nie były rzeczy, które mówią o tobie lub o twoich treściach, ich celem nie jest atakowanie ciebie, to po prostu ich sposób na wyładowanie się. 

Korzystając z Internetu, niezależnie od odwiedzanych przez ciebie witryn, prędzej czy później trafisz na ludzi czerpiących radość z obrażania innych. Z jakiegoś powodu mają oni w sobie pustkę, która sprawia że stosują przemoc w Internecie. Jako przeciętny użytkownik Internetu zetkniesz się z tymi ludźmi raczej jako osoba postronna. Jeśli wrzucasz swoje treści do Internetu, ludzie tego typu mogą być dla ciebie bardzo okrutni. Przemoc w Internecie objawia się na różne sposoby. Ponieważ jesteś twórcą treści i wchodzisz w interakcje z osobami oglądającymi twoje filmy, czytającymi twoje teksty itp., mogą oni dać o sobie znać. Hejterzy w przeciwieństwie do ciebie nie mają nic lepszego do roboty. Zastanawiasz się jak poradzić sobie z hejtem? Przemoc w Internecie to również przestępstwo, ale trudno organy ścigania skłonić do ścigania takich osób. Lepiej więc profilaktycznie poznać metody jak radzić sobie z hejtem w Internecie.

Dystans do hejterów

Nie pozwól żeby zaśmiecało ci to mózg myślami w stylu: Jestem do niczego. Robiąc tak pozwalasz jakiejś losowej osobie na wchodzenie sobie na głowę. Więc gdy następnym razem zobaczysz tego typu osoby w swoich komentarzach, banuj ich i zmień swój punkt widzenia a moc, którą te komentarze mają nad tobą po prostu zniknie.

Wasze sposoby na przemoc w internecie

Czy macie jakieś inne rady jak radzić sobie z hejtem w Internecie? Może macie jakieś ciekawe historie związane z tego typu ludźmi? Dajcie znać w komentarzach.

Rozkminił: Szymon Smoliński
Redakcja: Rafał Bojarski 
Grafika: Rafał Mazurek 

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Na pewno czasem zastanawiasz się, jak poprawić sobie humor. Wiedziałeś jednak, że czasem zwykły uśmiech wystarczy? Znajdź przepis na szczęście.

Uśmiech przepisem na szczęście? Zobacz, jak poprawić sobie humor!

cyberfeelings, miłość przez internet, miłość w sieci, miłość w internecie

CyberFeelings