Nie wiesz jak włączyć polskie napisy na yt? Przeczytaj o tym, dlaczego warto dodawać na youtube polskie napisy oraz jak to zrobić!
w

Lubię!Lubię! SuperSuper WrrWrr

Jak włączyć na Youtube polskie napisy?

Ponad 500 godzin wideo jest przesyłanych na YouTube każdej minuty. To bardzo dużo treści, które niestety nie zawsze są wzbogacone napisami. Przeczytaj o tym, dlaczego warto dodawać napisy oraz jak to zrobić.

Poniżej dowiesz się, dlaczego powinieneś włączyć funkcję napisów oraz jak dodać na youtube polskie napisy do filmu. Najprawdopodobniej nie wiesz jak włączyć polskie napisy na YT. Ale to nie Twoja wina 🙂  

Jak włączyć na Youtube polskie napisy oraz jak dodać napisy na YouTube do swoich filmów

Tworząc i udostępniając materiały wideo, chcesz mieć pewność, że będą one dostępne dla jak największej liczby osób. Niezależnie od tego, czy są to osoby niedosłyszące, niesłyszące, czy po prostu przebywające w miejscu, w którym nie mogą mieć włączonej głośności, widzowie powinni być w stanie cieszyć się Twoimi filmami. Ponad 5% światowej populacji cierpi na ubytek słuchu i nie powinni oni być wykluczeni z konsumpcji Twoich treści wideo. Dlatego właśnie dodawanie napisów do filmów jest tak ważnym krokiem podczas publikowania treści na YouTube.
Zwiększają sią twoje zasięgi a ty więcej zarabiasz na Youtube. Discovery Digital Networks odnotowało 7,3% wzrost liczby wyświetleń na YouTube po dodaniu napisów do swoich filmów.

Dlaczego napisy na YouTube są ważne

Istnieje wiele powodów, ale głównym jest dodatkowa funkcjonalność, aby dotrzeć do jeszcze szerszej publiczności, poszerzając tym samym grono odbiorców. Dodawanie napisów do swoich filmów na YouTube sprawia, że stajesz się bardziej inkluzywny (czyli dostępny dla wszystkich – odwrotność słowa ekskluzywny 🙂

Jak dodać polskie napisy YT do swojego wideo

Teraz w prostych krokach dowiesz się jak dodać na youtube polskie napisy do swoich filmów.

Krok 1: Zaloguj się do swojego Studia YouTube

Pierwszym krokiem jest udać się do YouTube i zalogować się do pulpitu nawigacyjnego Studio YouTube. To nie powinno być trudne, ponieważ jest to twój główny pulpit do wprowadzania jakichkolwiek zmian w swoich filmach lub przeglądania wszelkiego rodzaju statystyk kanału.

Krok 2: Kliknij kartę Napisy w lewym pasku bocznym nawigacji

Po wejściu do pulpitu nawigacyjnego YouTube kliknij kartę Napisy na lewym pasku bocznym, aby uzyskać dostęp do tej funkcji w swoim filmie na YouTube.

jak dodać polskie napisy na youtube polskie napisy youtube filmy

Krok 3: Wybierz film, do którego chcesz dodać napisy

Tutaj otrzymasz pełny widok wszystkich przesłanych filmów. Po znalezieniu filmu, do którego chcesz zaktualizować napisy, kliknij w film , żeby ustawić język.

jak dodać polskie napisy na youtube polskie napisy youtube filmy

Krok 4: Ustaw swój język - youtube polskie napisy

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to ustawić domyślny język dla swojego filmu, prawdopodobnie będzie nim polski 🙂 Chociaż możesz ostatecznie dodać napisy w różnych językach, domyślny język powinien być oparty na języku, który jest najczęściej używany w filmie.

jak dodać polskie napisy na youtube polskie napisy youtube filmy
Jak dodać polskie napisy na Youtube?

Krok 5: Edytuj napisy na swoim wideo - youtube polskie napisy

Niestety dla języka polskiego nie działa jeszcze automatycznego generowania napisów. Z pewnością jest taka techniczna możliwość ale Google nie wszystkie kraje traktuje równo. Możesz przesłać gotowy plik z napisami, wpisać samodzielnie napisy albo wkleić transkrypcję swoich napisów. 

Krok 6: Publikacja napisów - youtube polskie napisy

Kiedy już będziesz zadowolony ze swoich napisów, zapisz je i opublikuj, a następnie obejrzyj swój film, aby upewnić się, że wyświetlają się prawidłowo.

Wróć do tej sekcji za każdym razem, gdy będziesz chciał dodać dodatkowe języki do swoich napisów wideo.

Czy już wiesz jak włączyć polskie napisy na YT?

Triki na Youtube dotyczące napisów

Teraz dowiesz się o dwóch trikach dotyczących napisów. Ułatwią Ci one korzystanie z serwisu Youtube.

Jak zmienić położenie napisów na filmie? - youtube polskie napisy

Czy rozmieszczenie napisów zasłania ważny element wizualny w oglądanym filmie YouTube? Jeśli tak, YouTube ma na to sposób. Za pomocą myszy możesz przeciągać napisy i umieszczać je na w dowolnym miejscu na ekranie..

Możesz to zrobić w przypadku każdego filmu z dostępnymi podpisami, nie tylko tego, który należy do Ciebie. Zobacz na filmie jakie to proste!

Youtube polskie napisy - jak włączyć?

Gdy są dostępne polskie napisy na Youtube, możesz je włączać lub wyłączać. Możesz również wybrać opcję „Wygenerowane automatycznie”, jeśli jest dostępna.

Poniższy filmik pokaże Ci krok po kroku jak włączyć polskie napisy na YT na zagranicznym wideo.

Zgłoś nadużycie

Zastanawiasz się jakie jest najdłuższe słowo na świecie? Tysiące dialektów i języków powoduje, że nie jest tak łatwo znaleźć takie słowo. My znaleźliśmy.

Jakie jest najdłuższe słowo na świecie?

Jeśli twoja wisteria nie kwitnie, może to wynikać z różnych powodów. Rozwiązania są łatwe do zastosowania. Ale wymaga cierpliwości i opieki. Jak przyciąć wisterię? jak przyciąć wisterię. dlaczego glicynia wisteria nie kwitnie kwitnące glicynie glicynia cięcie

Dlaczego wisteria nie kwitnie? Jak przyciąć wisterię? Glicynia cięcie.