3 najłatwiejsze języki do nauki
Obecnie znajomość języków jest absolutną podstawą w odnalezieniu wymarzonej pracy i poznawaniu nowych kultur. Nie ma więc czasu do stracenia, czas odpalić ulubioną aplikację i zacząć się uczyć. Zatem jakie są najłatwiejsze języki świata? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule!
3. Najłatwiejsze języki świata — język hiszpański
Najłatwiejsze języki? Poznaj język hiszpański! Jest on nie tylko jednym z najłatwiejszych języków na świecie, ale także zajmuje drugie miejsce wśród języków, które mają największą ilość użytkowników.
Struktury hiszpańskiego są także dość logiczne i zrozumiałe. Co więcej, jest bardzo łatwy w wymowie, ponieważ w większości jego słowa są wymawiane tak, jak się je zapisuje. Trzeba także przyznać, że nauka słownictwa również nie wymaga dużego wysiłku, ponieważ słówka same zdają się wpadać do głowy.
Znajomość języka hiszpańskiego może zostać polepszona również przez popularne seriale na Netflixie takie jak La casa de papel czy Élite.
2. Najłatwiejsze języki świata — język angielski
Najłatwiejsze języki świata i angielski? Właśnie tak! Język angielski, ze względu na swoją powszechność, jest dość łatwy do opanowania. Ucząc się angielskiego, nie musisz się martwić znalezieniem materiałów. Do wyboru do koloru: jeśli wolisz papierową wersję, w księgarniach znajduje się mnóstwo podręczników, słowników i książek z bankami słówek i wypisaną teorią angielskiej gramatyki.
Jeżeli zdecydujesz się szukać materiałów w Internecie to droga wydaje się być jeszcze prostsza: liczne blogi pełne struktur i czasów gramatycznych, filmiki z napisami i memy, to wszystko pomoże Ci szybciej opanować ten język. Dlatego znajomość języków warto zacząć od angielskiego!
1. Najłatwiejsze języki świata — język włoski
Język włoski ma więcej samogłosek niż język hiszpański, ale to wcale nie czyni go trudniejszym językiem. Niewątpliwą zaletą tego języka jest fakt, że większość jego spółgłosek i samogłosek należą do najczęściej występujących dźwięków w różnych językach świata, więc osoby uczące się włoskiego nie napotkają zbyt wielu słów, których wymowa mogłaby sprawić im trudność.
Być może najciekawszym aspektem nauki języka jest łączenie go z jedzeniem. Kuchnia włoska wprowadziła do słowników wielu krajów włoskie słowa, takie jak farfalle czy al dente. Znajomość języków jest Twoim celem? Zacznij od włoskiego!
Znajomość języków — dlaczego warto uczyć się języków obcych?
Jeśli najłatwiejsze języki świata nie zachęciły Cię jeszcze do nauki, to mamy dodatkowe motywatory.
Po pierwsze: nauka języka wpływa pozytywnie na mózg! Okazuje się, że mózg podczas nauki języka rozwija się, co może nawet opóźnić postęp różnych chorób.
Po drugie: późniejsza przyjemność w komunikowaniu się z praktycznie nieograniczoną liczbą ludzi na całym świecie i brak ograniczeń w podróżowaniu.
Po trzecie: nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej wielokulturowe. Wiele osób decyduje się na emigrację, bądź tymczasowe życie za granicą, ułatwiając w ten sposób powstawanie mieszanych par.
Autor: Izabela Wyroba
Redakcja: Magdalena Urbańska
źródła: https://www.fluentu.com/blog/easiest-language-to-learn/
GIPHY App Key not set. Please check settings