Znajomość języków - istotna umiejętność w dzisiejszych czasach. Ponoć im więcej, tym lepiej, więc może warto poznać najłatwiejsze języki świata?
w , ,

Najłatwiejsze języki świata – nasze top 3!

Znajomość języków jest ważna w dzisiejszych czasach. Języki obce pomagają nam nie tylko w pracy, ale również w podróżowaniu i rozrywkach. A czy zastanawiacie się jakie są najłatwiejsze języki na świecie?

3 najłatwiejsze języki do nauki

Obecnie znajomość języków jest absolutną podstawą w odnalezieniu wymarzonej pracy i poznawaniu nowych kultur. Nie ma więc czasu do stracenia, czas odpalić ulubioną aplikację i zacząć się uczyć. Zatem jakie są najłatwiejsze języki świata? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule!

3. Najłatwiejsze języki świata — język hiszpański

Najłatwiejsze języki? Poznaj język hiszpański! Jest on nie tylko jednym z najłatwiejszych języków na świecie, ale także zajmuje drugie miejsce wśród języków, które mają największą ilość użytkowników. 

Struktury hiszpańskiego są także dość logiczne i zrozumiałe. Co więcej, jest bardzo łatwy w wymowie, ponieważ w większości jego słowa są wymawiane tak, jak się je zapisuje. Trzeba także przyznać, że nauka słownictwa również nie wymaga dużego wysiłku, ponieważ słówka same zdają się wpadać do głowy. 

Znajomość języka hiszpańskiego może zostać polepszona również przez popularne seriale na Netflixie takie jak La casa de papel czy Élite.

najłatwiejsze języki świata - hiszpański

2. Najłatwiejsze języki świata — język angielski

Najłatwiejsze języki świata i angielski? Właśnie tak! Język angielski, ze względu na swoją powszechność, jest dość łatwy do opanowania. Ucząc się angielskiego, nie musisz się martwić znalezieniem materiałów. Do wyboru do koloru: jeśli wolisz papierową wersję, w księgarniach znajduje się mnóstwo podręczników, słowników i książek z bankami słówek i wypisaną teorią angielskiej gramatyki. 

Jeżeli zdecydujesz się szukać materiałów w Internecie to droga wydaje się być jeszcze prostsza: liczne blogi pełne struktur i czasów gramatycznych, filmiki z napisami i memy, to wszystko pomoże Ci szybciej opanować ten język. Dlatego znajomość języków warto zacząć od angielskiego!

najłatwiejsze języki świata - angielski

1. Najłatwiejsze języki świata — język włoski

Język włoski ma więcej samogłosek niż język hiszpański, ale to wcale nie czyni go trudniejszym językiem. Niewątpliwą zaletą tego języka jest fakt, że większość jego spółgłosek i samogłosek należą do najczęściej występujących dźwięków w różnych językach świata, więc osoby uczące się włoskiego nie napotkają zbyt wielu słów, których wymowa mogłaby sprawić im trudność. 

Być może najciekawszym aspektem nauki języka jest łączenie go z jedzeniem. Kuchnia włoska wprowadziła do słowników wielu krajów włoskie słowa, takie jak farfalle czy al dente. Znajomość języków jest Twoim celem? Zacznij od włoskiego!

Znajomość języków — dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Jeśli najłatwiejsze języki świata nie zachęciły Cię jeszcze do nauki, to mamy dodatkowe motywatory.

Po pierwsze: nauka języka wpływa pozytywnie na mózg! Okazuje się, że mózg podczas nauki języka rozwija się, co może nawet opóźnić postęp różnych chorób.

Po drugie: późniejsza przyjemność w komunikowaniu się z praktycznie nieograniczoną liczbą ludzi na całym świecie i brak ograniczeń w podróżowaniu.

Po trzecie: nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej wielokulturowe. Wiele osób decyduje się na emigrację, bądź tymczasowe życie za granicą, ułatwiając w ten sposób powstawanie mieszanych par. 

 

Autor: Izabela Wyroba
Redakcja: Magdalena Urbańska
źródła: https://www.fluentu.com/blog/easiest-language-to-learn/ 

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Szukasz przepisu na muffinki dyniowe? A może masz za dużo dyni i interesuje Cię co z nią zrobić? Zapoznaj się z przepisami na babeczki z dyni

Przepyszne muffinki dyniowe – idealny przepis na Halloween!

Chcesz spróbować piwa w Irlandii? Nie wiesz jakie jest najlepsze irlandzkie piwo? Zapoznaj się z naszą listą irlandzkich piw i wybierz coś dla siebie!

12 najlepszych Irlandzkich piw