włoskie samochody luksusowe
w

5 aut Made in Italy wartych miliony

Luksusowe włoskie samochody to nie tylko Ferrari, Lamborghini czy Maserati. Kto zna Pagani i Mazzati?

Włochy to kraj sztuki, piękna i mody. Dowody na to widzimy chociażby w perełkach proponowanych przez włoskich producentów samochodów. Zobaczmy więc razem 5 włoskich luksusowych samochodów wartych miliony.

  • JAK ZARABIAĆ NA YOUTUBE YT krok po kroku

    Jak zarabiać na YouTube?

    Czytaj więcej

Co to jest Made in Italy?

Made in Italy to nie tylko znaczek określający włoski produkt. Jest to także marka reprezentująca włoską kreatywność, jakość i styl życia w branży odzieżowej, meblarskiej, automatyki mechanicznej, wyrobów ze srebra, galanterii skórzanej, filmowej i rolno-spożywczej. Przeciwdziała ona fałszowaniu włoskiej produkcji rzemieślniczej i przemysłowej.

Elegancja nie rozstaje się z dużymi prędkościami. Kiedy mówimy o autach Made in Italy, nie możemy zapomnieć o dwóch najbardziej charakterystycznych włoskich markach samochodów – o Lamborghini i Ferrari. Z roku na rok produkują one coraz więcej unikatowych perełek. Super wyposażone, wygodne, piękne i nieuchwytne samochody swoją ceną onieśmielają wielu właścicieli portfeli. Uważa się nawet, że samo ich podziwianie kosztuje fortunę. Zobaczmy więc razem 5 najbardziej pożądanych luksusowych włoskich aut.

LAMBORGHINI

Lamborghini Made in Italy włoska marka włoski samochód

Włoska marka, która powstała w 1963 roku. Jej założyciel, Ferruccio  Lamborghini, posiadał wcześniej fabrykę traktorów. Całe życie marzył jednak o stworzeniu luksusowego samochodu, co po wielu latach prób mu się udało. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli tej marki jest Lamborghini Aventador. Ten jednocześnie sportowy i elegancki klejnot na rynku motoryzacyjnym idealnie odzwierciedla swą nazwę (Aventador to po włosku byk). Aventador, pierwsze Lamborghini posiadające karbonowy korpus, jest wyjątkowym autem. Jego estetyka idealnie odpowiada zasadom aerodynamiki, dzięki czemu samochód wyglądem zbliża się do samolotu wojskowego. Nawet prowadzenie go przypomina latanie – maszyna osiąga prędkość nawet 350 km/h, a do 100 km/h rozpędza się w ciągu 2,9 sekundy. Za takie cudo trzeba jednak zapłacić przynajmniej 300 000 €.

FERRARI

ferrari made in italy włoski samochód włoska marka

Tej marki nikomu nie trzeba przedstawiać. Została ona założona w 1947 roku w Maranello, miejscowości znajdującej się niedaleko od przyszłej siedziby Lamborghini.

Ferrari Portofino to diament znajdujący się w kolekcji marki. To prawdziwy samochód marzeń, który ze swoimi 320 km/h zapewni Ci niezapomniane przeżycia. “Elegancja, sportowy charakter i dyskretny luksus”. Sukces tego modelu tkwi nie tylko w silniku. Ferrari Portofino zapewnia także wysoki komfort jazdy dzięki zastosowaniu nowych konstrukcji, nowemu klimatyzatorowi, dotykowym ekranom,  i fotelom regulowanym elektrycznie w 18 kierunkach. Jego ceny zaczynają się od 200 000 €. Elegancja i szybkość pod gołym niebem, czego chcieć więcej?

MASERATI

“Elegancja i luksus w sportowym sedanie”. Kolejny pewniak dla miłośników szybkości i Made in Italy. Oprócz bardzo eleganckiego wnętrza, znakiem rozpoznawczym dla Maserati jest także bezpieczeństwo. Nowy model Maserati Ghibli jest udoskonalony w Maserati Stability Program (MSP), który dzięki specjalnym czujnikom monitoruje przyczepność i ogólne osiągi auta. Przy przyspieszeniu od 0 do 100 km/h w 5,5 sekundy samochód ten jest niedrogim luksusem – jego ceny zaczynają się już od 90 000 €.

PAGANI

Pagani to luksusowe auto o super osiągach. Model Huayra, którego nazwa oznacza boga wiatru, łączy ze sobą piękno i szybkość. Ten luksusowy samochód, osiągający prędkość 100 km/h w 3,35 sekundy, zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Jego maksymalna prędkość wynosi prawie 380 km/h w wersji hi power. Koszt boga wiatru zaczyna się od 1 300 000 €.

MAZZANTI

Mazzanto włoski samochód made in italy luksusowy samochód

Mazzanti Evantra to super samochód, który Cię oczaruje! Wydajność i estetyka są na najwyższym poziomie. Ten samochód idealnie odzwierciedla Made in Italy. Model Evantra to prawdziwy unikat – Mazzanti rocznie produkuje tylko 5 egzemplarzy tego samochodu. Wnętrze dopasowane do potrzeb klienta i kierownica sportowa to tylko początek długiej listy innowacji. Wyjątkowa, nieśmiertelna i potężna – tak określana jest Mazzanti Evantra. Ta motoryzacyjna perełka może jechać z prędkością nawet 400 km/h, a 100 km/h osiąga już w 2,7 sekundy. Niestety, wszystkich wyprodukowanych egzemplarzy tego samochodu jest tylko 25. Ceny tego modelu zaczynają się od 915 000 €, co nie jest zbyt wygórowane, jak na jakość proponowaną przez Mazzanti Evantrę.

Polecane rozkminki

Zgłoś nadużycie

Supercat kot superbohater kotka z Palazzo Grazioli

Supercat – kot superbohater

Włochy z dala od szlaków turystycznych 20 niezwykłych najpiękniejszych miejsc we Włoszech

Włochy inaczej (część II)