włoskie samochody luksusowe
w

Lubię!Lubię!

Włoskie samochody warte miliony. Znasz je wszystkie?

Włoskie samochody to nie tylko Ferrari, Lamborghini czy Maserati. Sprawdź inne włoskie samochody sportowe rodem Made in Italy!

Jak bardzo są znane włoskie samochody?

Włochy kojarzą nam się ze sztuką, modą, kuchnią. A co przychodzi nam na myśl, kiedy słyszymy włoskie samochody sportowe? Jedno jest pewne: nikt nie przechodzi dzisiaj obojętnie obok hasła Made in Italy. Dowody na to widzimy chociażby w perełkach proponowanych przez włoskie marki samochodów. Jednak co tak naprawdę kryje się pod hasłem włoskie auta? Przekonajmy się wspólnie! W tym artykule poznacie 5 włoskich aut wartych miliony.

Co to jest Made in Italy?

Made in Italy to nie tylko znaczek określający włoski produkt. Jest to także marka reprezentująca włoską kreatywność, jakość i styl życia w różnych branżach. Słysząc hasło Made in Italy, czy na myśl przychodzą ci włoskie samochody? Jeśli nie, od dzisiaj się to zmieni. W tym artykule przedstawimy ci 5 najpopularniejszych włoskich samochodów sportowych.

Włoskie samochody - piękno w połączeniu z szybkością

Elegancja nie rozstaje się z dużymi prędkościami. Kiedy mówimy o autach Made in Italy, nie możemy zapomnieć o fakcie, że dwie najsłynniejsze włoskie marki samochodów czyli Lamborghini i Ferrari z roku na rok produkują coraz więcej unikatowych perełek. Super wyposażone, wygodne, piękne i nieuchwytne, bo to właśnie charakteryzuje włoskie samochody sportowe, swoją ceną onieśmielają wielu właścicieli portfeli. Uważa się nawet, że samo ich podziwianie kosztuje fortunę. Zobaczmy więc razem 5 najbardziej pożądanych 5 włoskich aut wartych miliony.

LAMBORGHINI

Włoska marka samochodów, która powstała w 1963 roku. Jej założyciel, Ferruccio Lamborghini, posiadał wcześniej fabrykę traktorów. Całe życie marzył jednak o stworzeniu luksusowego samochodu, co po wielu latach prób mu się udało. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli tej włoskiej marki samochodów jest Lamborghini Aventador. Ten jednocześnie sportowy i elegancki klejnot na rynku motoryzacyjnym idealnie odzwierciedla swą nazwę (Aventador to po włosku byk), a dodatkowo jest idealnym przykładem jakości, która kryje się pod hasłem Made in Italy.

włoskie samochody włoskie auta włoskie marki samochodów Made in Italy włoskie samochody sportowe
Włoskie samochody warte miliony

Aventador, pierwsze Lamborghini posiadające karbonowy korpus to kolejny model, o którym marzy nie jeden fan motoryzacji i szybkich sportowych samochodów. Jego estetyka idealnie odpowiada zasadom aerodynamiki, dzięki czemu samochód wyglądem zbliża się do samolotu wojskowego. Nawet prowadzenie go przypomina latanie – maszyna osiąga prędkość nawet 350 km/h, a do 100 km/h rozpędza się w ciągu 2,9 sekundy. Za te modele trzeba zapłacić przynajmniej 300 000 €, czyli porównywalnie jak za inne włoskie samochody sportowe tej generacji. No cóż, jedno jest pewne: to prawdziwa włoska perełka. 

FERRARI

włoskie samochody włoskie auta włoskie marki samochodów Made in Italy włoskie samochody sportowe
Włoskie samochody warte miliony

Tej włoskiej marki samochodów nikomu nie trzeba przedstawiać. Została ona założona w 1947 roku w Maranello, miejscowości znajdującej się niedaleko od przyszłej siedziby Lamborghini.

Ferrari Portofino to diament znajdujący się w kolekcji marki. To prawdziwy samochód marzeń, który ze swoimi 320 km/h zapewni Ci niezapomniane przeżycia. “Elegancja, sportowy charakter i dyskretny luksus”. Sukces tego modelu tkwi nie tylko w silniku. Ferrari Portofino zapewnia także wysoki komfort jazdy dzięki zastosowaniu nowych konstrukcji, nowemu klimatyzatorowi, dotykowym ekranom, i fotelom regulowanym elektrycznie w 18 kierunkach. Jednym słowem posiada wszystko to, co składa się na samochód Made in Italy. Jego ceny zaczynają się od 200 000 €. Krótko mówiąc, Ferrari idealnie odzwierciedla, czym są dzisiaj włoskie marki samochodów. Przyciąga naszą uwagę nienaganną elegancję, szybkością, a przede wszystkim gwarancją komfortowej jazdy pod gołym niebem. Czego chcieć więcej?

MASERATI

Made in Italy włoskie samochody sportowe włoskie samochody włoskie auta włoskie marki samochodów
Najbardziej pożądane włoskie marki samochodów

“Elegancja i luksus w sportowym sedanie”. Kolejny pewniak dla miłośników szybkości i Made in Italy. Oprócz bardzo eleganckiego wnętrza, włoskie samochody sportowe mogą pochwalić się także najwyższym poziomem bezpieczeństwa. Nowy model Maserati Ghibli jest udoskonalony w Maserati Stability Program (MSP), który dzięki specjalnym czujnikom monitoruje przyczepność i ogólne osiągi auta. Przy przyspieszeniu od 0 do 100 km/h w 5,5 sekundy możemy nazwać go niedrogim luksusem, biorąc pod uwagę inne włoskie marki samochodów, gdyż jego ceny zaczynają się już od 90 000 €.

PAGANI

Made in Italy włoskie samochody sportowe włoskie samochody włoskie auta włoskie marki samochodów
Najbardziej pożądane włoskie marki samochodów

Pagani to kolejny przykład jakości i luksusu, uzupełnionych o Made in Italy. Model Huayra, którego nazwa oznacza boga wiatru, łączy ze sobą wszystko to, czym charakteryzują się włoskie samochody sportowe, czyli piękno i szybkość. Osiągający prędkość 100 km/h w 3,35 sekundy, Pagani zapewnia najwyższe bezpieczeństwo. Jego maksymalna prędkość wynosi prawie 380 km/h w wersji hi power, a ceny zaczynają się od 1 300 000 €.

MAZZANTI

Made in Italy włoskie samochody sportowe włoskie samochody włoskie auta włoskie marki samochodów
Włoskie samochody sportowe

Mazzanti Evantra to już ostatni z modeli, którym warto się zainteresować myśląc o inwestycji w luksusowe włoskie samochody sportowe. Wydajność i estetyka są na najwyższym poziomie. Evantra to prawdziwy unikat reprezentujący rodzinę Made in Italy – Mazzanti rocznie produkuje tylko 5 egzemplarzy tego modelu. Wnętrze dopasowane do potrzeb klienta i kierownica sportowa to tylko początek długiej listy innowacji. Wyjątkowe, nieśmiertelne i potężne – tak określa się te włoskie samochody sportowe, które mogą osiągnąć prędkość nawet do 400 km/h, zbliżając się do 100 km/h w ciągu zaledwie 2,7 sekundy. Niestety, wszystkich wyprodukowanych egzemplarzy tego modelu jest tylko 25. Jego ceny zaczynają się od 915 000 €, co nie jest zbyt wygórowane, jak na jakość proponowaną przez Mazzanti Evantrę.

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

microlearning pigułki wiedzy mikronauczanie

Microlearning – czym jest mikronauka?

największe rasy kotów największe koty domowe największe koty świata

Największe rasy kotów na świecie.