Rozkminka może Cię dopaść w każdym momencie. Masz jakieś nurtujące pytanie? Chcesz zabłysnąć przed znajomymi ciekawą wiedzą? Sprawdź co to jest rozkminka!
w

Rozkminka – jak znaleźć odpowiedzi na najdziwniejsze pytania?

Ciekawi Cię czym jest rozkminka? Skąd wzięło się to określenie? Dowiesz się gdzie znaleźć najlepsze rozkminki! Zabłyśnij przed znajomymi wiedzą i zaskocz ich faktami, których nie znali!

Czym jest rozkminka?

W ostatnich czasach wiele nowych młodzieżowych słów rozpowszechniło się i zyskało na popularności. Nasz język rozwija się tak szybko, że niełatwo jest nadążać za wszystkimi słowami, które często niepostrzeżenie wchodzą do języka potocznego. Przez użycie internetu słowa bardzo szybko się rozprzestrzeniają i moda na nie szybko się zmienia. 

Jednym z takich słów jest właśnie rozkminka. Ostatnio weszła do powszechnego użycia, choć jeszcze do niedawna nikt nie pomyślałby, że można by używać tego słowa. Jednak przyjęło się ono, zwłaszcza wśród młodzieży, bardzo dobrze. Co to tak naprawdę są te rozkminki i w jakim kontekście używamy tego określenia?

Kobieta zastanawiająca się nad czymś mająca rozkminę. Rozkminka

Znaczenie słowa rozkminka

Tak naprawdę powstało wiele znaczeń tego słowa i wciąż tworzą się nowe, trochę inne interpretacje. Rozkminka to inaczej jakaś myśl, zwykle nagła, może dotyczyć poważnego tematu, albo czegoś zupełnie błahego, jak gdzie mieszka święty Mikołaj? Ile zarabia najbogatszy człowiek na świecie? Czy istnieje coś takiego jak idealna sylwetka? Niektórzy określają to jako proces, w którym intensywnie zastanawiamy się nad czymś, próbujemy odkryć źródło jakiegoś problemu, zdarzenia lub nieporozumienia. Może też oznaczać jakiś problem, który należy przemyśleć i rozwiązać. Możemy też tym słowem określić jakiś plan, pomysł na jakieś działanie. Kolejnym znaczeniem jest myślenie nad rozwiązaniem np. jakiegoś zadania.

Pochodzenie słowa rozkminka

W słowniku wyrazów bliskoznacznych znajdziemy dużo synonimów, na przykład analiza, namysł, rozważanie, przemyślenie, refleksja.

Prawdopodobnie słowo rozkminki powstało od czasownika rozkminić, który to wziął się od czasownika „kminić”, pochodzącego z gwary więziennej, grypsery, czyli właśnie mowy używanej w środowiskach więziennych. Początkowo oznaczało przede wszystkim rozumienie, synonim słów kumasz, czaisz.

Do czego mogą przydać się rozkminki?​

Podsumowując, dziś rozkminka to przede wszystkim właśnie rozmyślanie nad jakimś tematem, zastanawianie się nad czymś. Są strony, które oferują nam takie codzienne rozkminki, czyli wyjaśnianie jakichś tematów, odpowiadanie na pytania, które mogą przyjść nam do głowy, kiedy zgłębiamy jakiś temat lub się nudzimy. Czasem są to bardziej poważne artykuły a czasem takie, które przedstawiają dany temat z lekkim przymrużeniem oka, „na wesoło”.

Są to też świetne tematy do tzw. Small talku, czyi codziennych rozmów z ludźmi w szkole, pracy czy na spotkaniach towarzyskich. Mogą pomóc nam zabłysnąć i prowadzić ciekawą konwersację. Być może warto więc śledzić strony, które wrzucają takie ciekawostki, aby móc potem pochwalić się nową wiedzą. Skąd wiesz czy w pewnym momencie akurat ktoś nie spyta cię np. czym jest sydrom oszusta? Dzięki takim stronom w dowolnym momencie możesz szybko dowiedzieć się tego, czego akurat potrzebujesz.

Gdzie znajdziesz najlepsze rozkminki?

Niezła rozkminka jest na naszej stronie Rozkminki.pl, polecamy zajrzeć na naszą stronę główną, gdzie robimy rzeczy ciekawe, nowe, piszemy artykuły, w których znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Niezależnie czy jesteś w szkole, w pracy, na studiach czy może właśnie odpoczywasz. U nas czeka na ciebie zawsze jakaś nowa szybka rozkminka, którą przeczytasz w kilka minut. U nas nie ma głupich pytań czy tematów tabu, poruszamy wszystkie tematy, które interesują naszych czytelników. Jeśli chcesz wiedzieć na bieżąco co ciekawego dzieje się na naszej stronie obserwuj nasze konto na Instagramie i Facebooku

Odwiedzając stronę dowiesz się wielu rzeczy, które przydadzą ci się w szkole, ułatwią akceptację siebie lub podadzą przepisy na normalne jedzenie z wielu krajów, czasem w oryginalnej formie.

Na naszej stronie panują określone zasady wzajemnego szacunku i poszanowania dla cudzej pracy, więc pierwsza zasada to: Szanuj pracę bliźniego swego. Jeśli chcesz napisać komentarz to serdecznie zachęcamy, przyjmiemy każdą ciekawą obiekcję, konstruktywną krytykę czy ciekawą opinię. Nie akceptujemy za to hejtu i obraźliwych komentarzy oraz spamu.

Rozkminiła: Joanna Baczul
Grafika: Rafał Mazurek

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

W tym przewodniku po wyspie Madera poznasz miejsca mało popularne, ale warte odwiedzenia i dowiesz się gdzie zjeść prawdziwe lokalne przysmaki.

Madera nieodkryta – przewodnik po wyspie

Najgłębsze miejsca na Ziemi to wielka tajemnica. Nie każdy zakątek oceanu jest jeszcze znany. Teraz pokażemy Ci 6 najgłębszych z nich.

Najgłębsze miejsca na Ziemi, czy je znasz?