Jessica Lewis i Austin Wenner zostali zamordowani za niepłacenie czynszu? Co z tym wszystkim ma wspólnego popularne aplikacje TikTok i Randonautica?
w

PrzykroPrzykro WowWow WrrWrr

Jessica Lewis i Austin Wenner. Morderstwo z aplikacjami TikTok i Randonautica w tle.

Ta okrutna historia ma tak na prawdę dwa równoległe wątki, które splotem całkowicie przypadkowych wydarzeń połączyły się w jedno w czerwcu 2020 roku na plaży w zachodnim Seattle. Jeden wątek dotyczy jakże przyzmiemnego niepłacenia czynszu, drugi odnosi się do zabaw nastolatków w popularnych aplikacjach TikTok oraz Randonautica. Co mają te dwie sprawy ze sobą wspólnego?

TikTok zna prawie każdy, a przynajmniej o nim słyszał, ale nazwa aplikacji Randonautica większości mówi raczej niewiele. Dla lepszego zrozumienia czytelnika-i tego co się wydarzyło tego ferelnego dnia-zrobimy małe wprowadzenie w te dwie aplikacje. TikTok to jedno z najbardziej popularnych mediów społecznościowych na świecie. Wiele osób korzysta z tej aplikacji, począwszy od dzieciaków, poprzez Influencerów i kończąc nawet na politykach. Jeżeli ktoś nie wie, to szybko wyjaśniamy, że aplikacja polega na niesamowicie prostej formule polegającej na tym, że użytkownik nagrywa krótki, często zabawny filmik, który potem odpowiednio oznacza i publikuje. Aplikacją rządzą coraz to nowe trendy – krótkie układy taneczne do najpopularniejszych piosenek, żarty prezentowane najbliższym czy też tworzenie kompilacji scen z ulubionych filmów. Randonautica z kolei to bardzo to dosyć tajemnicza aplikacja, kompatybilna z aplikacją TikTok, która do pewnego stopnia przypomina inną popularną aplikację Pokémon Go.

Co do cholery ma to wspólnego z morderstwem dwójki ludzi? Jessica Lewis i Austin Wenner zostali zamordowani w czerwcu 2020 roku.

Ale po kolei…

austin wenner i jessica lewis tiktok randonautica

Randonautica i TikTok w tle morderstwa?

Aplikacja Randonautica, posługuje się przypadkowym generatorem cyfr, który produkuje specyficzne współrzędne w określonych granicach od lokalizacji wskazanej przez danego użytkownika. Następnie użytkownik ma się udać do współrzędnych wskazanych przez aplikację Randonautica. Celem jest odkrywanie świata, który się kryje wokół każdego z nas. Żeby było ciekawiej przed ustaleniem danego punktu docelowego, aplikacja prosi użytkowników o „deklarację” – przywołanie tego, co chce zobaczyć w trakcie swojej podróży.

austin wenner i jessica lewis tiktok randonautica

Brzmi ciekawie, nieprawda? Gdy połączymy to z aplikacją TikTok, mogą powstać z tego całkiem ciekawe historie. Niektóre z nich wręcz mrożące krew w żyłach. Jedną z nich jest historia z zachodniego Seattle, o której przeczytasz w tym artykule.

Aplikacja Randonautica zaprowadziła ich do okrutnego znaleziska

W czerwcu 2020 roku dwoje nastolatków bawiło się popularną aplikacją Randonautica i zdawała na bieżąco na TikToku relację z tego, dokąd ich wspomniana aplikacja prowadzi. Udając się do współrzędnych, które wskazała Randonautica nastolatkowie natrafili na plaży na wymytą walizkę na skalistym wybrzeżu Duwamish Head w zachodnim Seattle. Dzieci nie miały pojęcia, co jest w środku, ale wyczuły nieprzyjemny zapach wydobywający się z niej. Szturchnęły walizkę patykiem i odkryły w niej coś makabrycznego. Przypominamy, że całość na bieżąco relacjonowali swoim znajomym na TikToku.

Co było w walizce, którą wskazała Randonautica?

Walizka była wypełniona plastikowymi workami na śmieci, w których znajdowały się rozczłonkowane ciała dwoje osób. Nie trzeba dodawać, że relacja na TikTok, poszła w viral w ciągu kilku minut i zyskało od razu niesamowitą popularność. Dopiero po licznych błaganiach rodzin ofiar, TikTok zgodził się zdjąć filmik. Do tego czasu jednak bardzo duża liczba osób zdążyła zobaczyć to makabryczne odkrycie na własne oczy.
Według lekarza sądowego, ofiary, Austin Wenner (lat 27) i Jessica Lewis (lat 35) zostały zastrzelone około dziesięciu dni przed znalezieniem ich przez dzieci, a ich ciała zostały rozczłonkowane pośmiertnie. Ciekawe jest to, że Jessicę postrzelono siedem razy, podczas gdy na ciele Austina odkryto tylko jedną ranę postrzałową.

Prasa pisze o dwóch niezidentyfikowanych ciałach

Trzydziestego czerwca 2020 roku policja w Seattle napisała:

Policja z Seattle, będąc w stałym kontakcie z patomorfologiem medycznym z King County, zidentyfikowała szczątki dwóch osób znalezionych w torbach w Duwamiswh Head w zachodnim Seattle. Policjanci zidentyfikowali je jako ciała należące do dwudziestosiedmioletniego mężczyzny i trzydziestosześcioletniej kobiety. Policjanci nie wiążą tego przestępstwa z innymi zbrodniami z terenu Puget Sound.

Koniec komunikatu.

Kim były ofiary?

Austin Wenner i Jessica Lewis byli razem od około ośmiu lat i opiekowali się czwórką dzieci Jessiki z poprzedniego związku. Ich przyjaciele i rodzina opisują ich jako mocno związaną i szczęśliwą parę, która pomimo wszelkich trudności, potrafiła poradzić sobie z tym, co ich spotkało. Jessica była bardzo opiekuńczą i kochająca osobą, podczas gdy Austin był miłym, wiernym i komunikatywnym facetem.
Co prawdą krążyły plotki, że na Austinie ciążył zarzut posiadania narkotyków, ale jedyne co jest pewne to fakt, że miał kilka spraw o wykroczenia drogowe, z których jedna dotyczyła przejechania na czerwonym świetle. Innymi słowy, nic w życiu tej pary nie sugerowało, że ktoś mógłby chcieć ich skrzywdzić lub nawet zabić.

austin wenner i jessica lewis

Ktoi stoi za morderstwem i jaki miał motyw?

Ludzie początkowo spekulowali, że aplikacje TikTok czy też Randonatica mogły mieć coś wspólnego z morderstwami, ze względu na zbieg okoliczności znalezienia ciał przez dzieci za pomocą właśnie tych aplikacji. Spekulacje te zostały szybko obalone przez policję. Ich uwagę przykuł zupełnie inny podejrzany.

Austina Wenner i Jessica Lewis zginęli za 1500 dolarów?

62-letni Michael Lee Dudley z Burien był właścicielem mieszkania, w którym Austina Wenner i Jessica Lewis mieszkali wraz z dziećmi. Rzekomo mieli zaległości w czynszu sięgające 1500 dolarów miesięcznego czynszu.

austin wenner i jessica lewis tiktok randonautica lee dudley

Z relacji świadków wynika, że 8 czerwca sąsiedzi usłyszeli głośną kłótnię z wnętrza budynku, w którym mieszkali Austin Wenner i Jessica Lewis. Lee Dudley rzekomo chciał, aby para się wyprowadziła i w pewnym momencie sąsiedzi twierdzą, że usłyszeli męski głos błagający: „Po prostu pozwól mi odejść, proszę, nie rób tego”. Niedługo potem usłyszeli strzały. Stało się to dziesięć dni przed znalezieniem ciał przez nastolatków.

Kiedy śledczy udali się do domu ofiar w poszukiwaniu dowodów, stwierdzili, że został on niedawno wyczyszczony i pomalowany. Jednak po przeszukaniu mieszkania znaleźli krew i dziury po kulach. Lee Dudley został aresztowany i oskarżony o morderstwo drugiego stopnia Austina i Jessiki. Jego kaucja została ustalona na 5 milionów dolarów, a on sam oczekuje obecnie na proces.

Nadal wiele pytań w sprawie morderstwa Wennera i Lewis

Wiele pytań do dziś pozostaje bez odpowiedzi. Policjanci twierdzą, że dziesięć dni przed odkryciem ciał, sąsiedzi pary usłyszeli krzyki i strzały z broni dochodzące z domu Dudleya. Sąsiedzi twierdzą więc, że morderstwa miały miejsce 9 czerwca, podczas gdy lekarz medycyny sądowej początkowo określił, że Lewis zginęła szesnastego czerwca z powodu ran postrzałowych; Wenner zginął zaś następnego dnia z powodu rany ze strzału w klatkę piersiową.

Jeśli sąsiedzi mają rację to dlaczego nikt z nich nie zgłosił zaginięcia Austina i Jessiki? Gdzie w tym czasie były ich dzieci? Sprawa jest cały czas w toku i nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów tej sprawy, ale na pewno warto ją śledzić.

Źródła:

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Termin coorporate culture jest wszystkim i niczym. W każdym szanującym się przedsiębiorstwie kultura korporacyjna (czyli de facto kultura danego przedsiębiorstwa) wcześniej czy później powinna zostać wdrożona. Ogólne definiuje się cztery rodzaje kultury korporacyjnej. Dowiedz się czym dokładnie są i jak je odróżniać. corporate culture kultura korporacyjna kultura przedsiębiorstwa

Czym jest corporate culture, czyli kultura korporacyjna?

Kiedy wysiać pomidory i jak samemu zrobić rozsadę pomidorów kiedy siejemy pomidory na rozsady jak zrobić rozsade pomidora na dwa pędy

Kiedy wysiać pomidory i jak samemu zrobić rozsadę pomidorów?