Każdy chce doznać szczęscia. Zadrdzimy 5 niezawodnych rad jak być szczęśliwym człowiekiem, bo szczęście to stan umysłu. Zacznij już dzisiaj być szczęśliwym.
w

SuperSuper Lubię!Lubię!

Tajemnica szczęścia. Szczęście to stan umysłu czy coś więcej?

Jest jedna rzecz, która nas wszystkich łączy niezależnie, w którym miejscu na ziemi jesteśmy, ile mamy lat, jak wyglądamy…

Jest jedna rzecz, która nas wszystkich łączy niezależnie od tego, w którym miejscu na ziemi jesteśmy, ile mamy lat, jak wyglądamy…  To pragnienie bycia szczęśliwym. Wszyscy chcemy poznać tajemnice szczęścia, ale nie wszyscy wiemy, jak dokładnie ten stan osiągnąć. Najważniejsza informacja jest taka, że szczęście to stan umysłu. Zdradzimy Ci 5 niezawodnych rad, które sprawią, że nie będziesz już pytać „Jak być szczęśliwym człowiekiem?” tylko się po prostu nim staniesz.

Jaka jest tajemnica szczęścia?

Już od małego uczy się nas, że szczęście to coś teoretycznego, coś, co w rzeczywistości jest trudne do osiągnięcia, ale nie jest niemożliwe. Rzadko, bo rzadko, ale momentami odczuwamy prawdziwie szczęśliwe chwile, które w dużej mierze zależą od czynników zewnętrznych i trwają faktycznie… chwilę. A to szczęście to właśnie nic innego jak stan umysłu. To oznacza, że możemy odkryć, w jakich dokładnie momentach czujemy przypływ szczęścia, co nam daje radość i co sprawia przyjemność i to kontrolować.

W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że szczęście w jakieś mierze zależy od naszego kodu genetycznego i neuroprzekaźników, a także od naszych codziennych zwyczajów. Co ciekawe, zgodnie ze współczesną wiedzą, wydarzenia zewnętrzne mało się przyczyniają do naszej szczęśliwości, bo od nich zależy tylko 10%. To niezbity dowód na to, że szczęście to stan umysłu, nad którym możemy zapanować. Jaka jest więc tajemnica do sprawnego kontrolowania tych pozostałych 90%, które sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi?

Szczęście to stan umysłu. Jak być szczęśliwym człowiekiem? tajemnica szczęścia
Tajemnica szczęścia. Szczęście to stan umysłu czy coś więcej?

Szczęście to stan umysłu. Jaka zacząć być szczęśliwym?

Ta tajemnica szczęścia jest związana z poziomem dopaminy, czyli jego hormonem. Dopamina odpowiada za energię, samopoczucie i motywuje nas do działania. Nasze wewnętrzne nastawienie jest w dużej mierze spowodowane ilością dopaminy, która wytwarza nasz mózg. To czy jesteśmy optymistami, czy pesymistami bierze się właśnie stąd.

Aby dobrze żyć, koniecznie musimy nauczyć się kierowania własną postawą, naszymi myślami, a także nawykami, które tak naprawdę tworzą nasze dni. Często zapominamy, że każdy dzień jest odzwierciedleniem naszego życia, tyle że w miniaturze. Życie to suma przeżytych dni. Jeśli każdego dnia czujesz zmęczenie, przeżywasz rozczarowanie, złość, frustracje, owszem istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że wszystko się jeszcze zmieni, z dnia na dzień, ale nie oszukujmy się.

O wiele bardziej prawdopodobne jest, że nic się nie zmieni, a takie dni nadadzą ton całemu życiu. Zatem nasze życie i jego jakość zależą przede wszystkim od tego, jak zarządzamy naszymi nastrojami, że szczęście to stan umysłu, na który mamy realny wpływ. Po tym wstępie można by stwierdzić, że osiąganie szczęścia i praca nad szczęściem każdego dnia to strasznie trudne zadanie, ale wcale nie musi tak być. Oto co można zrobić, aby pomóc sobie stać się szczęśliwym człowiekiem i znaleźć odpowiedź na słuszne pytanie „jak być szczęśliwym człowiekiem?”

Szczęście w dużej mierze zależy od tego jak zaczniesz dzień?

Szczęście to stan umysłu. Jak być szczęśliwym człowiekiem?
Tajemnica szczęścia. Szczęście to stan umysłu czy coś więcej?

Najważniejsze jest, aby zaplanować początek dnia. „Wstajesz z łóżka lewą nogą?” – to pytanie zadajemy najczęściej osobie, która już od samego rana jest w złym humorze. Ale można temu zapobiec, bo w ogromnej mierze to właśnie od poranka zależy, jak wejdziemy w nadchodzący dzień. Jeżeli od razu po wstaniu zaczniemy myśleć negatywnie w kontekście naszych planów, obowiązków, czy samych siebie, później w ciągu dnia będzie nam bardzo trudno to myślenie przestawić na pozytywne tory.

Jak więc dobrze zacząć dzień, żeby być szczęśliwym człowiekiem? 

Ta tajemnica szczęścia to przewidywanie i tworzenie rutyny, którą należy się kierować każdego dnia, aby zoptymalizować nie tylko przebudzenie, ale także początek dnia.

Poranek to pod wieloma względami idealny czas i wielu z nas całkowicie go marnuje. Przede wszystkim, gdybyśmy położyli się spać o właściwej porze i dobrze przespali noc, to bylibyśmy energiczni i wypoczęci. Dzięki temu mielibyśmy lepszą kontrolę nad swoim stanem emocjonalnym niż późnym popołudniem czy wieczorem, kiedy ogarnia nas zmęczenie. Jeśli poranek rozpoczniemy dobrym i zdrowym śniadaniem, aktywujemy nasz metabolizm i dostarczymy naszemu mózgowi składników odżywczych, których bardzo potrzebujemy, aby jak najlepiej funkcjonować.

Szczęście to stan umysłu. Jak być szczęśliwym człowiekiem?
Tajemnica szczęścia. Szczęście to stan umysłu czy coś więcej?

Jaka jest tajemnica szczęścia z rana?

Wreszcie, jeżeli nie musimy się z rana spieszyć do pracy, czy szkoły możemy zacząć praktykować poranne ćwiczenia fizyczne. Regularny ruch o poranku, aktywuje organizm, przygotowuje go do pracy, uwalnia endorfiny, które poprawiają nasze samopoczucie.  Odrobina aktywności i wysiłku fizycznego dają dużą satysfakcję i poczucie dumy. Nie trzeba radykalnie rewolucjonizować swojego życia, aby czuć się lepiej. Czasem ustawienie budzika na pół godziny wcześniej może zmienić dużo rzeczy w Twoim życiu na lepsze. Wystarczy się trochę porozciągać czy pogimnastykować, żeby w ten sposób zacząć pozytywnie dzień i wejść w niego z pozytywną energią. 

Jak zacząć dzień pozytywnie?

Aby dobrze zacząć dzień, warto przyjąć dobre nawyki. Pamiętaj, że najpierw twoje myśli, a potem wybory mają wpływ na twój poziom szczęścia, zadowolenie z życia, a nawet sukces.

Tajemnice szczęścia - 5 praktycznych rad jak być szczęśliwym człowiekiem

Oto tajemnice szczęścia i aby jak najlepiej zacząć dzień. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie one opierają się na odrobinę wcześniejszym wstawaniu, niż zapewne praktykujesz to obecnie. Dlatego, jeżeli z początku ustawienie budzika, aż o pół godziny wcześniej wydaje się niemożliwe, warto spróbować stopniowe, codzienne wstawanie o kilka minut wcześniej.

Tajemnica szczęścia
Tajemnica szczęścia. Szczęście to stan umysłu czy coś więcej?

1. Pozytywne myślenie bo szczęście to stan umysłu

Ta tajemnica szczęścia polega na znalezieniu frazy, która Cię pozytywnie pobudzi i powtórz ją kilka razy natychmiast po przebudzeniu, potem gdy wstajesz i idziesz do łazienki, a także na głos przed lustrem. Zdanie, które wypowiadasz, mogłoby być ukierunkowane na postrzeganie wdzięczności, uczucia, które niweluje wiele negatywnych emocji. Musisz w to uwierzyć, że bo szczęście to stan umysłu. Coś w stylu „Jestem wdzięczny za ten nowy dzień” lub „Jestem wdzięczny za to co dziś się wydarzy” może zadziałać. Ale najlepiej jest znaleźć swoje, oryginalne zdanie, które będzie jak najlepiej dopasowane do nas!

2. 10 minut rozciągania to tajemnica szczęścia

Tak, już 10 minut luźnego rozciągania, yogi, czy jakiegokolwiek innego nieforsownego ćwiczenia wystarczy, aby rozbudzić nasze ciało do działania, a mózg do produkcji endorfin i dopaminy. Od razu dzień będzie lepszy, a przynajmniej tak się rozpocznie.

3. Prowadzenie notatnika/pamiętnika

Punkt 1 może zostać również zastosowany w formie pisanej. Jeśli z początku trudniej jest ci wypowiadać słowa wdzięczności, zapisuj je. Tak można łatwo zapisywać towarzyszące nam przemyślenia i pracować nad wyrażaniem wdzięczności, obserwowaniem naszych emocji i układać plan działania na nadchodzący dzień.

4. Zrób plan dnia

Aby poprawić poczucie kontroli nad swoim dniem, a tym samym nad swoim życiem, warto spróbować ułożyć wstępny program swoich zobowiązań. Jest to dobre miejsce do wskazania emocjonalnych podstaw, które chcemy mieć w określonych sytuacjach. Oczywiście nie wszystko ułoży się według planu, a niektóre rzeczy, pomysły, czy projekty mogą w ogóle nie wypalić. Możemy jednak działać na przód i przewidywać nasze emocje. Na przykład jeżeli będziemy jechać samochodem  w godzinach szczytu, możemy napisać, że będziemy potrzebować więcej cierpliwości na ten czas.

5. Śniadanie w gronie miłych ludzi

Jeżeli masz taką możliwość, że możesz zjeść śniadanie w gronie miłych i pozytywnych ludzi, nie przegap tej okazji. Wspólne śniadanie to wspaniały czas, aby się dobrze nastawić na nadchodzący dzień. Ten czas można wykorzystać trochę jak sytuację w szatni przed rozpoczęciem meczu, kiedy zbiera się drużyna. Na koniec można wykrzyknąć coś w stylu:

„Czy jesteś gotowy?”

Chodźmy wygrać ten dzień!”.

Mój największy błąd

Największym błędem jest myślenie, że szczęśliwi ludzie to ci, którzy jakimś fartem znaleźli już szczęście. To nieprawda, bo szczęście to drobne zmiany w naszym funkcjonowaniu, które pozwalają się takimi stać. A wszystko zaczyna się od poranka… Najlepiej jest przede wszystkim praktykować wdzięczność i zaczynać każdy następny dzień jakby był ogromnym darem.  

Każda drobna zmiana, nowa rutyna, czy pielęgnowanie nawyku mogą przynieść ogromne korzyści i odmienić na lepsze nasze życie. Te tajemnice szczęścia mogą naprawdę zrobić różnicę, bo dobre rozpoczynanie dnia, to tak serio rozpoczynanie drogi po szczęście. Pamiętaj i powtarzaj sobie cały czas, że szczęście to stan umysłu i od ciebie zależy czy odczuwasz szczęście, czy nie.

Zgłoś nadużycie

kawiarnia wyjątkowa Seul

Wyjątkowa kawiarnia. Poznajcie 7 najbardziej odjechanych kawiarni

Czy królują w twoim domu tureckie seriale? Najpiękniejsze seriale tureckie o miłości to twój sposób na nudę? Jesli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Tureckie seriale