Czy wiesz jakie są najpopularniejsze rasy psów? A może szukasz rankinku, w którym spisane będą najpopularniejsze psy? Zajrzyj na rozkminki!
w ,

Lubię!Lubię! SuperSuper WowWow

Najpopularniejsze rasy psów – rozkminkowy ranking

Psy to zdecydowanie jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych. Jednak jakie są najpopularniejsze rasy psów? W naszym artykule znajdziesz rozkminkowy ranking! Zobacz czy odgadniesz wszystkie rasy.

Najpopularniejsze psy — ranking

Psy to najpopularniejsze stworzenia trzymane jako zwierzęta domowe. Więź między ludźmi a psami sięga prawie 30 000 lat. Dzięki starannemu hodowaniu każda rasa ma swoje przeznaczenie – od polowania po dotrzymywanie towarzystwa. Jednak jakie są najpopularniejsze rasy psów?

Labrador Retriever

Najpopularniejsze rasy psów: Labrador Retriever już od ponad 30 lat jest kultową rasą, którą wszyscy znają i którą większość ludzi kocha. Labradory są słodkie, a ich usposobienie jest bardzo łagodne. Należą do grupy ras sportowych i — jak wskazuje ich nazwa — były również często wykorzystywane do poganiania ptactwa wodnego.

Najpopularniejsze rasy psów - lablador

Buldog francuski

Najpopularniejsze psy: jak na ironię, buldog francuski został w rzeczywistości wyhodowany w Anglii. Rasa ta zawędrowała do Francji wraz z angielskimi koronkarzami. Pierwotnie stworzona jako miniaturowa wersja buldoga, buldog francuski jest dziś tylko zwierzęciem domowym, choć kiedyś był używany do łapania szczurów.

Najpopularniejsze rasy psów - buldog francuski

Owczarek niemiecki — najpopularniejsze rasy psów

Owczarki niemieckie od dawna były wykorzystywane do pracy w policji i wojsku. Ich wysoki poziom inteligencji i zdolności adaptacyjne sprawiają, że są łatwiejsze w szkoleniu niż wiele innych ras. Ponadto wykazują się niesamowitą odwagą, dużą odpornością fizyczną i zdolnościami sportowymi. Owczarki to najpopularniejsze rasy psów wszech czasów wykorzystywane do pracy. Jak można wywnioskować z nazwy, rasa ta należy do grupy psów pasterskich.

Najpopularniejsze rasy psów - owczarek

Golden Retriever

Najpopularniejsze rasy psów: golden retriever. Ta szkocka rasa była wykorzystywana do różnych zadań, w tym do poszukiwania i ratowania ludzi, pracy serwisowej i polowania. Golden Retrievery są zdolnymi uczniami i mogą być dobrze wyszkolone, ponieważ mają wysoki poziom inteligencji i wydają się naprawdę cieszyć nauką i wszelką pracą. 

Najpopularniejsze rasy psów - golden

Buldog

Najpopularniejsze psy: buldog. Chociaż niewielkie i względnie lekkie te psy są zdecydowanie umięśnione, a ich wygląd jest przeciwieństwem ich przyjaznych charakterów. Chociaż teraz ciężko w to uwierzyć ta najpopularniejsza rasa psa była kiedyś wykorzystywana do poganiania krów i byków.

Najpopularniejsze psy - duży buldog

Pudel

Na liście „Najpopularniejsze rasy psów” musiały się również znaleźć pudle. Psy te są kwintesencją rasy wystawowej. Ich sierść jest przycinana w rozmaite kształty. Ponadto są one jedną z najmądrzejszych ras na świecie i można je wyszkolić, aby robiły prawie wszystko. Dawniej pudle były używane przez myśliwych do zbierania ptactwa wodnego. Ich francuska nazwa – Caniche – pochodzi od słowa oznaczającego kaczki.

najpopularniejsze psy - pudel

Beagle

Jak najpopularniejsze rasy psów,  to oczywiście zalicza się do nich też beagle. Beagle są stworzeniami bardzo społecznymi, które doskonale radzą sobie w grupach. Są doskonałymi myśliwymi. Dzięki swojemu przyjaznemu i radosnemu usposobieniu są również wspaniałą częścią każdej rodziny. Psy te są raczej małe, gdyż początkowo były hodowane do tropienia małej zwierzyny, np. królików. Choć dziś częściej trzyma się je jako zwierzęta domowe niż myśliwych, rasa ta jest nadal intensywnie wykorzystywana do celów łowieckich w wielu krajach.

najpopularniejsze rasy psów - beagle

Welsh Corgi Pembroke — najpopularniejsze rasy psów

Corgi to również popularne rasy psów. Ich ciało jest nieco podobne do jamników – nisko osadzone – jednak ich pyski są zdecydowanie inne i bardzo urocze.  Nic więc dziwnego, że corgi są tak popularne. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów psy te są dość silne, a ich ciała dość muskularne, dzięki czemu są szybkie i zwinne. Psy rasy corgi mają tendencję do bycia niezależnymi, cecha ta była im niezbędna do ich oryginalnego przeznaczenia – pilnowania bydła.

Rottweiler

Rottweilery to rasa dużych psów, która pierwotnie została wyhodowana do pędzenia bydła. Są to inteligentne, lojalne psy, które poczuwają się do ochrony swoich właścicieli. Są wspaniałymi zwierzętami rodzinnymi. Rottweilery wymagają dużo ćwiczeń. Rottweilery nie są naturalnie agresywnymi psami, jednak mogą takie być, jeśli nie są odpowiednio wyszkolone i uspołecznione.

popularne rasy psów - Rottweiler

Yorkshire Terrier

Yorkshire Terrier to mała, inteligentna i aktywna rasa, która pierwotnie została wyhodowana do polowania na szczury. Obecnie są to wspaniałe zwierzęta rodzinne, znane ze swojej lojalności i przywiązania. Rasa ta występuje w jednej odmianie umaszczenia.

Husky syberyjski — najpopularniejsze rasy psów

Husky syberyjski to średniej wielkości, inteligentna i aktywna rasa, która pierwotnie była hodowana do ciągnięcia sań. Dziś są to wspaniałe zwierzęta rodzinne, znane ze swojej lojalności i przywiązania. Husky występują w dwóch odmianach umaszczenia: czarno-białym lub miedziano-białym.

Najpopularniejsze rasy psów: podsumowanie

Chociaż lista może zmieniać się z dnia na dzień, te popularne rasy psów znajdują się na niej praktycznie zawsze. Niezależnie od tego, czy chcesz dużego psa o miękkim i kochającym sercu, czy malutkiego psa o zadziornym usposobieniu, jeden z tych popularnych psiaków z pewnością ma cechy, których szukasz.

 

Źródła: https://www.hepper.com/most-popular-dog-breeds/

https://www.discovermagazine.com/lifestyle/25-best-dog-breeds-of-2022

Autor: Weronika Florko
Korekta i redakcja: Magdalena Urbańska

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Świat jest pełen stworzeń – od maluchów po prawdziwe olbrzymy. A wiesz może jakie jest największe zwierzę na świecie? Sprawdź największe zwierzęta świata. Największe zwierzę na świecie największe zwierze na świecie największe zwierzęta

Jakie jest największe zwierzę na świecie? Poznaj największe zwierzęta świata.

Kamil Stoch, Dawid Kubacki a może Piotr Żyła? Adam Małysz był wcześniej punktem odniesienia. Skoki narciarskie mają wielu fanów, czy jesteś jednym z nich?

Skoki narciarskie. Nieznane fakty i ciekawe anegdoty!