Mermaiding, czyli jak zostać syreną
Każdy z nas jest wyjątkowy. Posiadamy pasje i zainteresowania. Niektórzy interesują się muzyką, inni sportem, jeszcze inni lubią spędzać czas na łonie natury, a pozostali w wolnym czasie są syrenami. Zastanawialiście się kiedyś, czy stanie się syreną jest możliwe? Odpowiedź, brzmi: tak. Poniżej przedstawiamy przepis na mermaiding, czyli prosty i efektywny sposób, jak stać się syreną. Gdy zaczniecie praktykować mermaiding, wypowiedzenie zdania „jestem syreną” nie będzie już więcej kłamstwem.
Czym właściwie jest mermaiding?
Mermaiding, jak zostać syreną to sport, który początkowo popularny był w Azji, a obecnie popularność zyskuje również w Europie. Sport ten polega na pływaniu w syrenim ogonie. Mermaiding jest wykonywany jako sport, trening fizyczny, dla rozrywki, jako sposób wyrażania siebie, a nawet jako zawód. Praktykując mermaiding można poznać ludzi z podobnymi zainteresowaniami do naszych i nawiązać nowe znajomości. Na świecie odbywają się liczne zjazdy fanów tego oryginalnego sportu, a także konkursy i turnieje dla ludzi-syren.
Zanim przejdziemy do tego, jak stać się syreną sprawdźmy, jakie są zalety uprawiania tego sportu. Pływanie w stroju syreny może przynieść liczne korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Dodatkowo mermaiding brzmi jak świetna recepta na odnalezienie szczęścia i samozadowolenia oraz poczucie pełnej wolności. Pamiętaj, nigdy nie jest za późno, aby zostać syreną. Mermaiding nie jest skierowany wyłącznie do dzieci. Każdego dnia na całym świecie dzieci i dorośli stają się syrenami. Ty możesz być następny, dołączając do zabawy!
Same zalety!
Mermaiding, jak zostać syreną odznacza się wieloma zaletami. Zatem dlaczego warto zdecydować się na mermaiding? Pływanie zawsze jest świetną formą aktywności fizycznej. Co więcej, to doskonała opcja na trening cardio. Pływanie jest bezpieczniejszą formą ćwiczeń niż np. bieganie, ponieważ wtedy nie obciążamy stawów. Podczas mermaidingu pracują mięśnie brzucha, nóg, rąk oraz pośladków, a zatem możemy zaliczyć trening całego ciała za jednym podejściem. Mermaiding wykorzystuje styl motylkowy (tzw. delfin), który przy okazji pomaga spalić dużo kalorii po godzinie pływania.
Mermaiding jest uznawany za najpiękniejszy i najbardziej zjawiskowy sport wodny, a raczej podwodny. Na mermaiding składa się połączenie umiejętności pływackich, długiego wstrzymywania oddechu, kostium syreny, a czasem także akrobacje w wodzie i elementy gimnastyki. Podsumowując, sam syreni ogon nie wystarczy, aby stać się syreną. Musimy opanować pływanie stylem motylkowym, kontrolować wstrzymywanie oddechu, a przy tym wykazać się wytrwałością i wytrzymałością. Realizując przepis, jak stać się syreną warto pamiętać, że mermaiding jest bardzo podobny do pływania synchronicznego (artystycznego). A co za tym idzie, wymaga od nas siły, wdzięku oraz niezwykłej wytrzymałości.
Ile kosztuje zostanie syreną?
Trzeba liczyć się z tym, że plan na mermaiding, jak zostać syreną będzie wymagał od nas pewnych poświęceń, również tych finansowych. Koszt syrenich ogonów dla początkujących rozpoczyna się od 300 zł. Natomiast osoby bardziej doświadczone w mermaidingu, które chcą zainwestować w silikonowe ogony, mogą zapłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Warto pamiętać, że cena kostiumu uzależniona jest od kilku czynników: materiału, wykonania monopłetwy, kosztów produkcji, rozmiaru ogona oraz producenta.
Jak dobrać odpowiedni ogon?
Producenci syrenich ogonów wykorzystują do ich produkcji różne materiały. Mermaiding, jak zostać syreną daje nam wiele możliwości. Można zakupić ogony z elastycznej tkaniny, silikonowe lub hybrydowe (połączenie pierwszych dwóch). Ogony z tkaniny są najtańsze, ponieważ wykonane są z niedrogiego, wodoodpornego materiału, jak np. poliester, spandex czy nylon. Ogony silikonowe są dużo droższe od tych z tkaniny ze względu na cenę materiału i koszt produkcji. Ceny takich ogonów mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych. To zależy od producenta, liczby kolorów na ogonie, spersonalizowanego zamówienia czy dodatkowych elementów kostiumu, jak płetwy na biodrach, kostkach czy z tyłu tułowia. Trzeba pamiętać, że nie warto od razy inwestować w ogon silikonowy, jeśli dopiero zaczynamy przygodę z mermaidingiem. Będzie on kosztował nas dużo więcej, a poza tym wymaga on od syreny większych umiejętności pływackich niż w przypadku innych materiałów.
Plan, jak stać się syreną musi uwzględnić niezwykle istotną część kostiumu, jaką jest monopłetwa. W przypadku większości ogonów z tkaniny możliwe jest jej odpięcie. To ułatwi nam czyszczenie i suszenie płetwy. Natomiast w przypadku ogonów silikonowych monopłetwa jest zamocowane wewnątrz materiału i dlatego jej odpięcie nie jest możliwe. Trzeba mieć świadomość, że tańsze kostiumy posiadają monopłetwy z łączeniem plastikowym, które może łatwo popękać lub całkowicie się złamać. Lepszą opcją byłby zakup monopłetwy zrobionej z bardziej wytrzymałego materiału, jak guma lub rodzaju elastycznego plastiku. Trzeba mieć na uwadze, że ogony syrenie ważą od kilku do nawet 20 kg.
Początki mermaidingu
Pewnie zastanawialiście się, od czego to wszystko się zaczęło. Można nieoficjalnie powiedzieć, że mermaiding obchodzi swoje setne urodziny. Pierwszą syreną pływającą w syrenim ogonie była Annette Kellermann – aktorka, zawodowa pływaczka i pisarka z Australii. Miało to miejsce w latach 20. XX wieku. Zatem Annette Kellermann zawdzięczamy mermaiding, jak zostać syreną. W roku 1946 na Florydzie uznany pływak Newton Perry zbudował pierwszy podwodny teatr i dostosował go na potrzeby podwodnych pokazów. Jeszcze nigdy wcześniej nic podobnego się nie wydarzyło, a miejsce szybko zyskało na popularności.
Już wtedy zastanawiano się, jak stać się syreną. W latach 80. XX wieku syreny stały się popularne na całym świecie. Zaczęły powstawać znane do dzisiaj filmy o syrenach, które sprawiały, że widzowie sami marzyli o zostaniu syrenami. Do najważniejszych tytułów można zaliczyć „Plusk” z roku 1984, „Małą syrenkę” z 1989, „Metamorfozę” z 1999 i „Akwamarynę” z 2006. W 2012 roku na Filipinach otworzono pierwszą szkołę dla syren. Szybko zyskała zainteresowanie i zaczęto otwierać kolejne szkoły na całym świecie.
Bezpieczeństwo – wskazówki dla syren
Jak można się domyślić, pojawiły się zapytania o kwestie bezpieczeństwa tego sportu. Mermaiding, jak zostać syreną oferuje wiele możliwości. Jednak jak wiele innych sportów mermaiding może być też niebezpieczny, ale z innych powodów niż mogłoby się nam na początku wydawać. Problemem nie jest syreni ogon sam w sobie, ale nieopanowanie umiejętności pływania i brak nadzoru, szczególnie w przypadku dzieci. Osoby poniżej 7 roku życia nie powinny jeszcze rozpoczynać przygody z mermaidingiem. Nie warto wybierać się też zupełnie samemu.
Pamiętaj, że sam ogon nie czyni z Ciebie syreny, a rozwagi w życiu nigdy dość. Syreni ogon z pewnością utrudnia pływanie, ponieważ większość osób przyzwyczajona jest do pływania kraulem w przeciwieństwie do stylu motylkowego, gdzie nogi są złączone. Dlatego tak istotne jest opanowanie stylu motylkowego, zanim zabierzemy się za mermaiding. Przepis, jak stać się syreną obejmuje unikanie dodatkowego niebezpieczeństwa, jakim jest zakup ogona-podróbki. Są to tanie ogony o słabej jakości, a przez to ich użytkowanie wiąże się z ryzykiem złamania się płetwy podczas pływania.
Reasumując, trzeba być świadomym potencjalnych zagrożeń płynących z mermaidingu. Jednak jeśli zastosujesz wszelkie środki ostrożności, zakupisz dobrej jakości kostium i przejdziesz odpowiedni trening, będziesz mógł cieszyć się przywilejami bycia syreną. Jeśli jeszcze na początku wątpiliście, czy zostanie syreną jest możliwe, to teraz nie powinno pozostawiać to żadnych wątpliwości. Trzymając się planu, możesz być kolejną osobą, która już jutro spełni swoje marzenie o zostaniu syreną!
Źródła:
https://aquamermaid.com/blogs/news/
https://www.perlamareena.com/
Rozkminiła: Ewa Rabantek
Redakcja: Gabriela Sagała
Grafika: Hubert Kalinowski
GIPHY App Key not set. Please check settings