kiedy zaczynają się wakacje 2022, początek wakacji
w

Kiedy zaczynają się wakacje 2022?

Już niemal lato, a zatem pojawiają się również liczne pytania o wakacje. Kiedy zaczynają się tegoroczne wakacje i ile potrwają? Czy dla każdego tyle samo? Sprawdź to w naszym artykule!

Wakacje 2022

Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Dni stają się coraz dłuższe, a czas leci coraz szybciej. Uczniowie niecierpliwie wyczekują już rozpoczęcia wakacji i zasłużonego wypoczynku. Oficjalnie za początek wakacji możemy uznać datę 24 czerwca 2022 roku, kiedy to w szkołach odbywają się już uroczystości zakończenia roku szkolnego. Ostatnie zajęcia odbywają się 23 czerwca, ale oceny muszą być wystawione tydzień wcześniej. Jednak ostatni tydzień roku szkolnego jest już nieco luźniejszym okresem dla uczniów.

Ile potrwają tegoroczne wakacje?

Jak wspomnieliśmy, tegoroczne wakacje zaczynają się 24 czerwca 2022 roku, a potrwają tradycyjnie do końca sierpnia, bowiem kolejny rok szkolny zaczyna się 1 września 2022 roku. Uczniów czeka łącznie 9 tygodni i 3 dni wypoczynku, czyli dokładnie 66 dni. Jednak przed nimi jeszcze egzamin ósmoklasisty, który w tym roku zaczyna się 24 maja i potrwa do 26 maja.

A kiedy początek wakacji 2022 dla maturzystów? Nieco inaczej prezentuje się sytuacja maturzystów, którzy naukę kończą 29 czerwca 2022 roku. Nie oznacza to jednak końca ich nauki, ponieważ czeka ich jeszcze egzamin dojrzałości. Tego roku matury zaczynają się zaraz po majówce, czyli 4 maja, a potrwają do 23 maja. Jednak nie jest to data wspólna dla wszystkich maturzystów, gdyż wszystko zależy od przedmiotów, które będą oni zdawać na maturze.

kiedy zaczynają się wakacje 2022, początek wakacji

Kiedy zaczynają się wakacje 2022 dla studentów? Jeszcze inaczej przedstawia się sytuacja studentów, którzy tradycyjnie będą mieli najdłuższe wakacje. Jednak ich początek jest w znacznej mierze uzależniony od terminów sesji egzaminacyjnej i zaliczeń. Ponadto kalendarze roku akademickiego na polskich uczelniach różnią się od siebie nawzajem. Niemniej, zgodnie dla większości uczelni zaczynają się one początkiem lub w połowie lipca, a potrwają do 30 września 2022.

Wakacje, ale nie dla każdego

Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Niestety nie dla wszystkich w tym samym czasie. Wakacje okażą się stresującym okresem dla tych, którzy otrzymali jedną lub dwie oceny niedostateczne na świadectwie, a co za tym idzie, muszą złożyć podanie do dyrektora szkoły o dopuszczenie do egzaminu poprawkowego. A data takiego egzaminu zależy już od samego dyrektora. Egzaminy poprawkowe mogą zdawać również maturzyści, którzy na swoim egzaminie dojrzałości otrzymali jedną ocenę niedostateczną.

Redakcja: Klaudia Faryj
Grafika: Rafał Mazurek

Zgłoś nadużycie

medytacja uzdrawiająca medytacja na sen medytacja na stres

Medytacja uzdrawiająca – czym jest?

najdłużej żyjące zwierzę

Najdłużej żyjące zwierzęta na świecie!